Čeljabinsk – Petrohrad 0:7 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – A. Mytišči 4:3 (kon.) | Ufa – Jaroslavľ 3:1 (kon.)
Nižnekamsk – Čerepovec 1:2 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Lokomotiv Jaroslavľ
Streda 16.10.2013, 15:00 • Ufa Arena • KHL

Koniec zápasu
    Ufa vybojovala ďalšie dôležité body a potvrdila dobrú formu z posledných stretnutí. Videli sme kvalitné stretnutie s množstvom šancí na oboch stranách, ale domáci hráči boli predsa len o čosi nebezpečnejší v zakončení, strelili tri góly a zaslúžene zvíťazili.
    Ďakujem vám za pozornosť, lúčim sa s vami a prajem pekný zvyšok dňa. Dovidenia. (17:14:52)

60:00

59:59
    Salavat Ufa dala gól!
    ANTTI PIHLSTROM korunuje gólom do prázdnej brány dobrý výkon domácich. Puk vybojoval v obrannom pásme Sopel a poslal ho do strednej tretiny, kde si ho prevzal rýchly Fín a definitívne rozhodol zápas. Asistencia: Brent Sopel.

59:11
    Teraz sa im to podarilo a Sanford odkorčuľoval na striedačku. Hostia to skúsia v power-play. Vzali si oddychový čas.

59:07
    Hostia za vlastnou bránkou, nevedia sa dostať do útočnej tretiny.

58:08
    Už len necelé 2 minúty zostávajú hosťom na vyrovnanie, majú od neho ďaleko pretože pri puku sú domáci hokejisti.

57:23
    Lokomotiv sa točí v útočnej tretine blízko bránky domácich, ale je to bez striel, bez ohrozenia Vasilevskeho a teda aj bez gólu.

57:11
    Petrov iba takou ľahúčkou žabkou posiela puk na Vasilevskeho, ten má puk v lapačke a hru prerušuje.

56:01
    Hostia sú teraz trošku bezradní, nevedia sa dostať k puku, ktorý domáci hráči umne držia na svojich hokejkách.

55:09
    Lokomotivu ešte ostáva 5 minút na vyrovnanie, hráči hostí sú v útočnej tretine a domáci teraz vyhodili na icing.

54:26
    Lokomotiv zakladá útok spoza vlastnej bránky, domáci už čakajú na modrej a narúšajú útočné snahy hostí. Práve zasahuje Vasilevsky po strele švihom od Ullstroma.

53:14
    Hosťom sa kráti čas, už dlhú dobu neohrozili domáceho Vasilevskeho, ak chcú vyrovnať musia ešte pridať.

52:35
    Hostia v plnom počte.

52:30
    Mirnov sa dostal z pravého krídla až pred Sanforda, žiadalo si to väčší dôraz od útočníka Ufy.

51:28
    Makarov chcel prihrať svojmu obrancovi na modrú čiaru, ale hosťujúci hráč mu prihrávku zablokoval a zároveň vyhodil puk z útočnej tretiny.

50:35
    Možnosť domácich počas presilovej hry opäť odskočiť na rozdiel dvoch gólov.

50:35
    Vylúčenie Jaroslavľ – Sergei Plotnikov – dve minúty za simulovanie faulu.

50:04
    Hostia začali síce túto tretinu veľmi aktívne aj vďaka presilovej hre, ale domáci už v týchto fázach hru vyrovnali. A budú hrať presilovku.

49:43
    Ani Zubarevova strela neletí medzi tri tyče bránky hosťujúceho Sanforda, hra je prerušená a vhadzuje sa po ľavici brankára Jaroslavľu.

Peter Kašický

Góly a asistencie: 4. Babchuk (Mirnov, Kaigorodov), 23. Pankov (Glukhov, Stepanov), 60. Pihlstrom (Sopel) – 32. Khlopotov (But, V. Vishnevsky)

HC Salavat Julajev Ufa: Vasilevsky (Volkov) – Babchuk, Konev, Stepanov, Glukhov, Pankov – Sopel, Kulda, Dubrovsky, Hartikainen, Makarov – Zubarev, Koltsov, Mirnov, Pihlstrom, Kaigorodov – I. Vishnevsky, Isangulov, Khlystov, Mereskin, Slepyshev
    Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (Kolesnik) – Lyubushkin, Gorokhov, Averin, Redlihs, Plotnikov – Holos, Kronwall, Petrov, Ullstrom, Chernikov – V. Vishnevsky, Zotov, Galimov, Kruchinin, Apalkov – Vasilyev, Yakovlev, Kapustin, Khlopotov, But

Rozhodca: Bulanov, Ravodin – Koposov, Otmakhov