Čeljabinsk – Petrohrad 0:7 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – A. Mytišči 4:3 (kon.) | Ufa – Jaroslavľ 3:1 (kon.)
Nižnekamsk – Čerepovec 1:2 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Lokomotiv Jaroslavľ
Streda 16.10.2013, 15:00 • Ufa Arena • KHL

Koniec zápasu
    Ufa vybojovala ďalšie dôležité body a potvrdila dobrú formu z posledných stretnutí. Videli sme kvalitné stretnutie s množstvom šancí na oboch stranách, ale domáci hráči boli predsa len o čosi nebezpečnejší v zakončení, strelili tri góly a zaslúžene zvíťazili.
    Ďakujem vám za pozornosť, lúčim sa s vami a prajem pekný zvyšok dňa. Dovidenia. (17:14:52)

60:00

59:59
    Salavat Ufa dala gól!
    ANTTI PIHLSTROM korunuje gólom do prázdnej brány dobrý výkon domácich. Puk vybojoval v obrannom pásme Sopel a poslal ho do strednej tretiny, kde si ho prevzal rýchly Fín a definitívne rozhodol zápas. Asistencia: Brent Sopel.

59:11
    Teraz sa im to podarilo a Sanford odkorčuľoval na striedačku. Hostia to skúsia v power-play. Vzali si oddychový čas.

59:07
    Hostia za vlastnou bránkou, nevedia sa dostať do útočnej tretiny.

58:08
    Už len necelé 2 minúty zostávajú hosťom na vyrovnanie, majú od neho ďaleko pretože pri puku sú domáci hokejisti.

57:23
    Lokomotiv sa točí v útočnej tretine blízko bránky domácich, ale je to bez striel, bez ohrozenia Vasilevskeho a teda aj bez gólu.

57:11
    Petrov iba takou ľahúčkou žabkou posiela puk na Vasilevskeho, ten má puk v lapačke a hru prerušuje.

56:01
    Hostia sú teraz trošku bezradní, nevedia sa dostať k puku, ktorý domáci hráči umne držia na svojich hokejkách.

55:09
    Lokomotivu ešte ostáva 5 minút na vyrovnanie, hráči hostí sú v útočnej tretine a domáci teraz vyhodili na icing.

54:26
    Lokomotiv zakladá útok spoza vlastnej bránky, domáci už čakajú na modrej a narúšajú útočné snahy hostí. Práve zasahuje Vasilevsky po strele švihom od Ullstroma.

53:14
    Hosťom sa kráti čas, už dlhú dobu neohrozili domáceho Vasilevskeho, ak chcú vyrovnať musia ešte pridať.

52:35
    Hostia v plnom počte.

52:30
    Mirnov sa dostal z pravého krídla až pred Sanforda, žiadalo si to väčší dôraz od útočníka Ufy.

51:28
    Makarov chcel prihrať svojmu obrancovi na modrú čiaru, ale hosťujúci hráč mu prihrávku zablokoval a zároveň vyhodil puk z útočnej tretiny.

50:35
    Možnosť domácich počas presilovej hry opäť odskočiť na rozdiel dvoch gólov.

50:35
    Vylúčenie Jaroslavľ – Sergei Plotnikov – dve minúty za simulovanie faulu.

50:04
    Hostia začali síce túto tretinu veľmi aktívne aj vďaka presilovej hre, ale domáci už v týchto fázach hru vyrovnali. A budú hrať presilovku.

49:43
    Ani Zubarevova strela neletí medzi tri tyče bránky hosťujúceho Sanforda, hra je prerušená a vhadzuje sa po ľavici brankára Jaroslavľu.

49:11
    Nič zvláštne sa počas domácej presilovky neudialo a tak môže Lokomotiv pokračovať v stíhacej jazde za vyrovnávajúcim gólom. Redlihs je späť na ľadovej ploche.

48:21
    Domáci to zahrali pekne na obrancu Kuldu a ten ihneď pálil na Sanforda, ktorý úspešne zasiahol.

47:44
    Ufa má problémy predrať sa do útočnej tretiny, hostia aktívne napádajú aj počas oslabenia.

47:11
    Vylúčenie Jaroslavľ – Mikelis Redlihs si odsedí trest – dve minúty za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

47:00
    Domáci v tejto tretine ešte neposlali na Sanforda žiadnu strelu.

46:23
    Redlihs si nakorčuľoval až do tesnej blízkosti Vasilevskeho, mieril to k pravej žŕdke, ale chýbalo tomu pár centimetrov.

45:33
    Domáci Konev zakončoval od modrej čiary, ale hosťujúci obrancovia zrážajú jeho strelu do hľadiska.

45:05
    Prvá päťminútovka tretej časti je za nami, na hosťoch vidieť veľkú snahu o vyrovnanie.

44:20
    Domáci sa v tejto tretine ešte vôbec nedostali pred hosťujúceho brankára Sanforda, samozrejme hrali už aj v oslabení.

44:02
    Sergei Plotnikov strieľal z medzikružia v dobrej pozícii, ale Vasielevky jeho strelu zneškodnil.

43:43
    Konev zabudol puk za vlastnou bránkou, ale hostia to nedokázali využiť. Teraz je hra veľmi rozháraná.

42:34
    Domáci v plnom počte.

42:25
    Až na konci presilovky sa odhodlal k strele Vasilyev, ale netrafil priestor bránky.

41:44
    Veľmi staticky hrajú hostia aj ďalšiu dnešnú presilovku, iba si posúvajú puk bez toho aby strieľali na Vasilevskeho.

40:34
    Vylúčenie Ufa – Teemu Hartikainen – dve minúty za podrazenie. Hartikainen putuje na trestnú lavicu dnes už po druhýkrát.

40:17
    Okamžite po vhadzovaní sa hra presunie pred domáceho Vasilevskeho pretože domáci to vyhodili na icing.

Vhadzovania: 13-19

Veľmi zaujímavý hokej pokračoval aj v druhej tretine. Najskôr ušli na rozdiel dvoch gólov domáci, keď krásnu kombináciu zakončil Pankov. Hostia sa však vrátili do zápasu gólom Khlopotova po chybe domáceho brankára Vasilevskeho. Dôležitým momentom bola nevyužitá dvojnásobná presilovka domácich, po ktorej ostali hostia na dostrel jediného gólu.
    Tretia tretina začne približne o 16:36.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:12
    Konev iba ľahko nahodil na Sanforda, toto nemohlo hosťujúceho gólmana vystrašiť.

38:33
    Pankov dostal vynikajúcu prihrávku spoza bránky a ocitol sa sám pred Sanfordom, jeho strela však letí tesne vedľa pravej tyčky hosťujúcej bránky.

37:55
    Pri puku sú v útočnom pásme už hostia, ale Yakovlevova strela a následná dorážka Galimova zmenu skóre neprináša.

37:08
    Hostia v plnom počte. Lokomotiv teda prežil oslabenie o dvoch hráčov, ale domácim táto presilovka absolútne nevyšla.

36:28
    Tentokrát pálil Babchuk, ale netrafil priestor bránky hostí, Kapustin na ľade, pokračuje presilovka domácich 5 na 4.

35:56
    A opäť Koltsov, ale iba priamo na Sanforda, domáci by si to mali lepšie v tejto dvojnásobnej presilovke pripraviť.

35:21
    Koltsov okamžite pálil na Sanforda a ten chytá jeho strelu, už tam boli na dorážku pripravení domáci útočníci.

35:00
    Presilovka Ufy 5 na 3, obrovská šanca domácich na skórovanie.

35:08
    Vylúčenie Jaroslavľ – Jonas Holos – dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

34:28
    Vylúčenie Jaroslavľ – Kirill Kapustin – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

33:44
    Hostia držali puk v útočnom pásme, skvelú techniku ukázal hlavne Apalkov, ktorý sa pohral s domácim obrancom, ale bolo to bez ohrozenia Vasilevskeho. Hostia to však skúšajú.

32:17
    Chernikov sa derie dopredu po pravom krídle, ale Isangulov ho dokázal zastaviť, puku sa zmocňujú domáci hokejisti.

31:29
    Opäť je všetko otvorené, prišiel kontaktný gól Lokomotivu a ešte to bude veľmi dramatické.

31:07
    Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!
    Hosťom sa podarilo znížiť. VADIM KHLOPOTOV dotlačil puk do siete, ktorý Vasilevsky neudržal vo svojej lapačke. Asistencie: Anton But a Vitaly Vishnevsky.

30:17
    Domáci nahadzovali do útočnej tretiny, ale hostia puk tečovali na ochrannú sieť, bude sa vhadzovať v strednom pásme.

29:09
    Pihlstrom si predĺžil striedanie a dokorčuľoval nahodený puk od Zubareva, domáci sa stále držia v útočnom pásme.

28:10
    Naopak pohrozili domáci, keď Isangulov mieril na vyrážačku brankára hostí.

27:43
    Lokomotiv sa tlačí pred domácu bránku, ale recept na Vasilevskho zatiaľ hostia nenašli.

27:29
    Plotnikov zaviezol puk do útočnej tretiny, prešiel s ním poza bránku domácich a dostal puk na modrú k Lyubushkinovi, ktorý vystrelil, ale Vasilevsky bol opäť na svojom mieste.

26:18
    Hosťujúci Redlihs sa už rútil sám na bránku domáceho tímu, ale zastavuje ho hvizd čiarového rozhodcu – ofsajd a veľká škoda pre Lokomotiv.

25:39
    Stále sa hrá hore-dole, teraz to boli domáci, ktorí Zubarevom pohrozili, ten strieľal od modrej čiary, ale Sanford zasahuje.

24:48
    Vasilevsky vyriešil nepriehľadnú situáciu pred svojou bránkou vynikajúcim zákrokom.

23:37
    Ďalší závar pred hosťujúcou bránkou tentokrát Sanford uhasil, už mohlo to mohlo byť pre hostí veľmi nepríjemné.

22:54
    Nádherná akcia domácich hokejistov. ALEXANDER PANKOV zakončuje po skvelej prihrávke Glukhova povedľa ležiaceho brankára hostí a skóruje. Asistencie: Alexei Glukhov a Alexander Stepanov.

21:45
    Prvá priama strela na bránku v tejto tretine, prezentoval sa domáci Pankov a Sanford zasahoval v pokľaku.

21:08
    Pihlstrom si zrejme nevšimol za bránkou hostí hlavného rozhodcu a poriadne ho zvalcoval smerom k zemi.

20:49
    Hostia sa dopustili icingu a hra sa presťahuje pred Sanforda.

20:43
    Kronwall sa nepríjemne zrazil s Khlystovom a s bolesťami odchádza na striedačku.

20:22
    Khlopotov skúšal vystreliť na Vasilevskeho, ale puk sa po jeho strele stratil z dohľadu a rozhodcovia hru prerušili.

20:01
    Začala druhá tretina.

Štatistiky po prvej tretine:
    Strely na bránku: 6-7
    Vylúčenia: 3-1
    Vhadzovania: 5-7

Prvá tretina sa hrala vo veľmi vysokom tempe, akcie sa prelievali z jednej strany na druhú a videli sme aj viacero nebezpečných zakončení. Gól strelili iba domáci hráči, keď sa od modrej presadil obranca Babchuk.
    Druhá tretina začne približne o 15:46.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:22
    Hosťujúci But mohol ísť sám na Vasielevskeho, ale zbytočne zabrzdil, stratil rýchlosť a nakoniec prišiel aj o puk.

19:01
    Na začiatku poslednej minúty úvodnej časti hry sa hostia dopustili ofsajdu.

18:23
    Potlesk domáceho publika, pretože domáci zahrali presilovku dobre a chýbalo už len gólové korenie.

17:44
    Pihlstrom dorážal pred Sanfordom, ale ten ho skvele vychytal a nedovolil Ufe navýšiť vedenie.

17:12
    Ufa už točí kolotoč v útočnom pásme, ale zatiaľ bez priamej strely na Sanforda.

16:32
    Hostia vyhrali buly a ihneď vyhodili puk až za Vasilevskeho, ale domáci pôjdu do pásma a budú chcieť presilovku využiť.

16:23
    Vylúčenie Jaroslavľ – Kirill Kapustin – dve minúty za podrazenie.

15:48

15:15
    A predsa šanca počas presilovej hry, keď Vasilevsky výborným zákrokom podržal domácich.

14:32
    Lokomotivu v tejto tretine presilovky vôbec nevychádzajú, hrajú už tretiu po sebe, ale ešte neohrozili gólmana domácich.

13:48
    Vylúčenie Ufa – Kirill Koltsov – dve minúty za vyhodenie puku mimo ľadovej plochy.

13:03
    Jaroslavľ mohol vyrovnať, ale domáci obrancovia stihli odpáliť puk do bezpečia, keď sa pred Vasilevskym ocitli hneď traja hráči hostí, ale nedokázali dotlačiť puk do siete.

12:24
    Ivan Vishnevsky stojí s pukom za vlastnou bránkou, čaká na dostriedanie svojich spoluhráčov.

11:58
    Khlopotov ihneď po vhadzovaní vystrašil Vasilevskeho, ale brankár Ufy je zatiaľ veľmi pozorný.

11:35
    Hartikainen hľadal pred bránkou Makarova, ale bola to dosť nepresná prihrávka od fínskeho útočníka. Hra je prerušená a vhadzovanie už pred domácou bránou.

10:34
    Hrá sa vo veľmi vysokom tempe, teraz pohrozili domáci hokejisti, keď Pihlstrom preveril lapačku Sanforda.

09:54
    Ani druhá presilovka hostí nebola potrestaná gólom, domáci stále najtesnejším rozdielom.

09:42
    Gorokhov dlho váhal so strelou od modrej čiary a o puk nakoniec prišiel a domáci sa už ubránia.

08:35
    Hostia práve hrajú už svoju druhú presilovú hru, ale opäť to je iba po rohoch klziska, odtiaľ ťažko ohrozia Vasilevskeho.

07:54
    Vylúčenie Ufa – Teemu Hartikainen – dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

07:54
    Momentálne prešla väčšia aktivita na hokejky hosťujúcich hráčov a Vasilevskeho vyskúšal obranca Kronwall strelou z ľavého krídla.

07:03
    Anton But miešal puk pred domácim brankárom, nakoniec sa rozhodol pre nahrávku, ale tá nenašla nikoho z jeho spoluhráčov.

06:19
    Vasilevsky opäť zasahoval po aktivite hosťujúcich útočníkov, tentokrát zasiahol ľavým betónom.

06:11
    Vasilevsky chytá strelu Kapustina, ktorý mu to švihom namieril rovno do lapačky.

05:49
    Ufa sa práve dopustila zakázaného uvoľnenia a hra sa presťahuje pred Vasilevskeho v domácej bránke.

04:45
    Domácim narástli po góle krídla a zavreli hostí v útočnom pásme, tí teraz len posunuli puk do stredného pásma a boli radi, že stihli vystriedať.

03:16
    ANTON BABCHUK po návrate z trestnej lavice zostal na ľadovej ploche a strelou švihom od modrej čiary zaskočil brankára Sanforda. Asistencie: Igor Mirnov a Alexei Kaigorodov.

02:33
    A je po presilovke, Ufa sa ubránila a hrá sa už v plnom počte na oboch stranách.

02:08
    Hostia opäť za vlastnou bránkou a Gorokhov založí ďalšiu presilovkovú akciu, hosťom sa zatiaľ príliš táto presilovka nedarí.

01:10
    Lokomotiv usadení v útočnej tretine, Petrov prihrával na modrú, kde to čakal na strelu Kronwall, ale puk mu nadskočil a ušiel do stredného pásma.

00:33
    Hneď v úvode stretnutia tu máme presilovú hru hostí, tí majú dobrú príležitosť otvoriť skóre zápasu.

00:33
    Vylúčenie Ufa – Anton Babchuk – dve minúty za podrazenie.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Pekné popoludnie pri sledovaní on-line prenosu z ruskej Kontinentálnej hokejovej ligy. Salavat Julajev Ufa dnes hostí na svojom ľade tím Lokomotiv Jaroslavľ. Aktéri oboch tímov nám práve vchádzajú na ľadovú plochu Ufa Areny a to znamená, že o malú chvíľu nám duel odštartuje. V zostave domáceho tímu dnes chýba zatiaľ najlepší strelec Ufy v tejto sezóne Nikita Filatov. V druhej formácii ho nahradí Yegor Dubrovsky.

HC Salavat Julajev Ufa: Vasilevsky (Volkov) – Babchuk, Konev, Stepanov, Glukhov, Pankov – Sopel, Kulda, Dubrovsky, Hartikainen, Makarov – Zubarev, Koltsov, Mirnov, Pihlstrom, Kaigorodov – I. Vishnevsky, Isangulov, Khlystov, Mereskin, Slepyshev

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (Kolesnik) – Lyubushkin, Gorokhov, Averin, Redlihs, Plotnikov – Holos, Kronwall, Petrov, Ullstrom, Chernikov – V. Vishnevsky, Zotov, Galimov, Kruchinin, Apalkov – Vasilyev, Yakovlev, Kapustin, Khlopotov, But

Rozhodca: Bulanov, Ravodin – Koposov, Otmakhov.

Mužstvo Ufy sa po slabšom rozbehu do sezóny už dostáva do správnej prevádzkovej teploty, o čom svedčia posledné výkony zverencov trénera Vladimira Yurzinova. Z posledných troch stretnutí na ľade súperov získala Ufa 7 bodov za dve výhry a jednu prehru po samostatných nájazdoch. Vo Východnej konferencii patrí Salavatu priebežná 5. pozícia so ziskom 27 bodov z 15 stretnutí. Tím sa opiera hlavne o výkony prvej formácie Makarov – Filatov – Hartikainen, ktorá dokopy nazbierala už 34 kanadských bodov.

Produktivita hráčov
    1. Dmitry Makarov 0+14
    2. Teemu Hartikainen 5+6
    3. Denis Khlystov 4+6
    4. Nikita Filatov 6+3
    5. Kirill Koltsov 4+4

Podobne ako Ufa aj Lokomotiv sa po slabšom rozbehu do sezóny v posledných stretnutiach dosť zlepšil. Tím momentálne vypadol z prvej osmičky zabezpečujúcej účasť v play-off, ale z 10. pozície v Západnej konferencii stráca iba jediný bod na Spartak Moskva, ktorý je ôsmy. Jaroslavľ odohral posledné 4 zápasy na domácom ľade a získal v nich slušných 7 bodov. Až tri z týchto štyroch stretnutí museli ísť po remízach do predĺženia. Zaujímavosťou je fakt, že v tíme Lokomotivu je najlepším strelcom obránca Alexei Vasilyev, ktorý zaznamenal 5 gólov.

1. Yegor Averin 4+4
    2. Sergei Plotnikov 2+5
    3. Alexei Vasilyev 5+1
    4. Anton But a Alexander Chernikov 2+4

Domácu Ufu možno označiť za mierneho favorita zápasu, ale Lokomotiv určite nepredá svoju kožu lacno a bude chcieť v Ufa Arene uchmatnúť nejaký ten bodík. Či sa mu to podarí vás pozývame sledovať spolu s nami.

Vítame vás pri on-line prenose z Kontinetnálnej hokejovej ligy medzi domácou Ufou a celkom Lokomotivu Jaroslavľ. Poďme sa bližšie pozrieť na doterajšie účinkovanie oboch tímov počas prebiehajúcej sezóny.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:00.

Peter Kašický

Góly a asistencie: 4. Babchuk (Mirnov, Kaigorodov), 23. Pankov (Glukhov, Stepanov), 60. Pihlstrom (Sopel) – 32. Khlopotov (But, V. Vishnevsky)

Rozhodca: Bulanov, Ravodin – Koposov, Otmakhov