Čeljabinsk – Petrohrad 0:7 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – A. Mytišči 4:3 (kon.) | Ufa – Jaroslavľ 3:1 (kon.)
Nižnekamsk – Čerepovec 1:2 (kon.)
Neftechimik Nižnekamsk
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Severstaľ Čerepovec
Streda 16.10.2013, 17:00KHL

Skončilo sa nám stretnutie, v ktorom Nižnekamsk na svojom ľade hosti Čerepovec. Hoci sa domáci ujali vedenia 1:0, v ďalšom priebehu stretnutia strieľali góly už iba hostia. V 29. minúte sa presadil Klimenko, no a v 50. minúte dorovnal obrat po prečíslení 2 na 1 Andresen. Nič na tomto výsledku nezmenila ani záverečná power-play domácich.
    Ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok večera. (19:25:18)

60:00

59:55
    Zdá sa, že hostia sa už ubránia. K ohrozeniu Štepánka zatiaľ nedochádza.

59:28
    Domáci brankár však korčuľuje na striedačku. Neftechimik hrá so šiestimi hráčmi.

58:59
    Hra nám prebieha v strednom pásme, Sudnitsin tak zostáva vo svojej bráne.

58:37
    Hra ja prerušená, hosťujúci tréner si vypýtal oddychový čas.

58:03
    Tolpeko mohol vyrovnať! Po pravej strane sa natlačil až ku Štepánkovi, už sa zdalo, že tento brankár bude prekonaný, no puk končí na jeho betóne.

57:35
    Domáci nevyužili ani túto početnú výhodu a víťazstvo Čerepovcu, sa nám blíži stále viac a viac.

56:30
    Po tom, čo Neftechimik kombinoval v tretine súpera sa puk dostal až pred Štepánka, no jeho obrancovia ho vyhadzujú až ku Sudnitsinovi.

56:11
    Severstal vyhadzuje puk vez všetky čiary, ide ďalšie víťazstvo v poradí štvrté, je veľmi blízko.

55:34
    Ďalšia a zrejme jedna z posledných možností domácich na vyrovnanie. Laakso odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

53:02
    Zdá sa, že domáci sa nadychujú k poslednému tlaku, Oalova prihrávka v útočnom pásme však presná nebola.

52:10
    Mohli sme mať vyrovnané! Po tom, čo Štepánek puk vyrazil, ten sa odrazil ku Jakimovovi, no tomu v rozhodujúcej chvíli puk preskočil hokejku, inak by dorážal do prázdnej brány.

51:37
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

50:52
    Po dlhých sekundách hry v obrannom pásme sa k puku dostal hráči Severstalu a posielajú ho do bezpečia vez všetky čiary.

50:10
    Hostia teraz nevedia azda ani kde im hlava stojí. Neftechiik usadený v útočnom pásme, no k strele sa jeho hráči nedostávajú.

49:36
    Domáci majú ideálnu možnosť vyrovnať. Na trestnú lavicu odchádza Kiselevič za nedovolené bránenie.

49:21
    Severstal Čerepovec dal gól!
    Tak to je neuveriteľné! Hosta sa dokázali vymaniť z tlaku súpera, do brejku 2 na 1 sa dostali NICLAS ANDSERSEN a Gimbatov, prvý menovaný si nabehol na prihrávku a pohodlne prekonal Sudnitsina. Asistencie:

49:17
    Do puku sa oprel Osala, puk z jeho hokejky bol ale zblokovaný mimo bránu a Štepánek zasahovať nemusel.

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 18. Kosmačjov (Milovzorov) – 29. Klimenko, 50. Andersen (Gimbatov)

Neftechimik Nižnekamsk: Sudnitsin (Mamedov) – Bělov, Mamašev, Berezin, Kosmačjov, Romanov, Ščitov, Beljakov – Tolpeko, Anisin, Koukal – Cibák, Osala, Milovzorov – Demagin, Polygalov, Radivojevič – Kulikov, Taratuchin, Jakimov.
    Severstaľ Čerepovec: Štěpánek (Grigorjev) – Laakso, Kiselevič, Čáslava, Jevsejenkov, Stasenko, Andersen, Popov – Bušujev, Videll, Bumagin – Berdnikov, Nikoncev, Klimenko – Kazakovcev, Kovyršin, Buchnevič – Gimbatov, Antipov, Fedosejev, Gogolev.

Rozhodca: Zacharov, Ronn – Menšich, Sadovnikov