Čeljabinsk – Petrohrad 0:7 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – A. Mytišči 4:3 (kon.) | Ufa – Jaroslavľ 3:1 (kon.)
Nižnekamsk – Čerepovec 1:2 (kon.)
Neftechimik Nižnekamsk
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Severstaľ Čerepovec
Streda 16.10.2013, 17:00KHL

Skončilo sa nám stretnutie, v ktorom Nižnekamsk na svojom ľade hosti Čerepovec. Hoci sa domáci ujali vedenia 1:0, v ďalšom priebehu stretnutia strieľali góly už iba hostia. V 29. minúte sa presadil Klimenko, no a v 50. minúte dorovnal obrat po prečíslení 2 na 1 Andresen. Nič na tomto výsledku nezmenila ani záverečná power-play domácich.
    Ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok večera. (19:25:18)

60:00

59:55
    Zdá sa, že hostia sa už ubránia. K ohrozeniu Štepánka zatiaľ nedochádza.

59:28
    Domáci brankár však korčuľuje na striedačku. Neftechimik hrá so šiestimi hráčmi.

58:59
    Hra nám prebieha v strednom pásme, Sudnitsin tak zostáva vo svojej bráne.

58:37
    Hra ja prerušená, hosťujúci tréner si vypýtal oddychový čas.

58:03
    Tolpeko mohol vyrovnať! Po pravej strane sa natlačil až ku Štepánkovi, už sa zdalo, že tento brankár bude prekonaný, no puk končí na jeho betóne.

57:35
    Domáci nevyužili ani túto početnú výhodu a víťazstvo Čerepovcu, sa nám blíži stále viac a viac.

56:30
    Po tom, čo Neftechimik kombinoval v tretine súpera sa puk dostal až pred Štepánka, no jeho obrancovia ho vyhadzujú až ku Sudnitsinovi.

56:11
    Severstal vyhadzuje puk vez všetky čiary, ide ďalšie víťazstvo v poradí štvrté, je veľmi blízko.

55:34
    Ďalšia a zrejme jedna z posledných možností domácich na vyrovnanie. Laakso odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

53:02
    Zdá sa, že domáci sa nadychujú k poslednému tlaku, Oalova prihrávka v útočnom pásme však presná nebola.

52:10
    Mohli sme mať vyrovnané! Po tom, čo Štepánek puk vyrazil, ten sa odrazil ku Jakimovovi, no tomu v rozhodujúcej chvíli puk preskočil hokejku, inak by dorážal do prázdnej brány.

51:37
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

50:52
    Po dlhých sekundách hry v obrannom pásme sa k puku dostal hráči Severstalu a posielajú ho do bezpečia vez všetky čiary.

50:10
    Hostia teraz nevedia azda ani kde im hlava stojí. Neftechiik usadený v útočnom pásme, no k strele sa jeho hráči nedostávajú.

49:36
    Domáci majú ideálnu možnosť vyrovnať. Na trestnú lavicu odchádza Kiselevič za nedovolené bránenie.

49:21
    Severstal Čerepovec dal gól!
    Tak to je neuveriteľné! Hosta sa dokázali vymaniť z tlaku súpera, do brejku 2 na 1 sa dostali NICLAS ANDSERSEN a Gimbatov, prvý menovaný si nabehol na prihrávku a pohodlne prekonal Sudnitsina. Asistencie:

49:17
    Do puku sa oprel Osala, puk z jeho hokejky bol ale zblokovaný mimo bránu a Štepánek zasahovať nemusel.

47:03
    Na druhej strane sa peknou akciou prezentoval Kovyršin, no Sudnitsinovi puk medzi betóny nedokázal prepchať.

45:59
    A opäť bravúrny Štepánek! Tento krát sa prezentoval reflexívnym zákrokom proti strele Tolpeka.

45:01
    Štepánek opäť v akcii. Teraz musel zasahovať po tvrdej strele z hokejky obrancu Berezina.

44:21

43:50
    Po nahodenej strele bol puk pred bránkoviskom Severstalu, no k nemu sa ako prvý dostal brankár Štepánek a hru prerušuje.

42:50
    Nedorozumenie v kombinácii domácich a puk končí až pri Sudnitsinovi.

42:20
    Domáci budú hrať v poradí štvrtú presilovú hru. Na trestnú lavicu odchádza Kiselevič za hákovanie.

41:50
    Posledné sa ani zďaleka nehrá v takom tempe, ako tie prvé. Pri puku teraz domáci, tí začínajú až od svojho brankára.

41:00
    Podobná situácia aj na druhej strane, po Cibákovej strele Štepánek hru prerušuje.

40:38
    Tretia tretina bola zahájené. Hostia sa ihneď hrnuli do útoku a Sudnitsin radšej nahodený puk pokryl.

40:01
    Začala tretia tretina.

Máme za sebou aj druhú 20 minútovku. V nej boli podobne, ako v tej prvej aktívnejší domáci hráči, no gól sme videli presne na opačnej strane. Presilovú hru a závar pred Sudnitsinom dokázal využiť Klimenko a dorazil puk do domácej brány. Po dvoch tretinách je tak stav vyrovnaný 1:1.
    Tretia tretina začne približne o 18:45.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:44
    Nedorozumenie v radoch hostí. Máme tu zakázané uvoľnenie.

39:10

39:02
    Začala sa nám posledná minúta druhej tretiny.

38:30
    Domáci sa mohli ujať vedenia. Po strele Berezina sa puk kotúľal pred Štepánkom, no vďaka výborným obrancom Sevestalu sa k nemu nedostal nik z domácich hráčov.

38:11
    Neftechimik stále nasťahovaný v útočnom pásme. Ich tlak ale pretrváva bez nejakého vážnejšieho ohrozenie hosťujúcej brány.

37:30
    Po strele Belova Štepánek hru prerušil. Hostia posielajú na ľad čerstvé sily.

37:09
    Domáci si vybojovali ďalší faul. Na trestnú lavicu odchádza tento krát Laakso za podrazenie.

37:01
    Na druhej strane sa k strele dostal Koukal, no jeho reprezentačný kolega Štepánek si svoje miesto zastal.

36:30
    Kazakovcev nahadzoval puk pred domáceho brankára, ten si ho postrážil a skóre tak zostáva stále nezmenené.

34:22
    Nižnekamsk však neupustil od svojej aktivity a prvá formácia domácich nepúšťa svojho súpera z pásma.

33:53
    Hostia sa tejto presilovej hre súpera ubránili a hrajú s piatimi hráčmi.

33:01
    Následne sa puku zmocnili hostia a posielajú ho až ku Sudnitsinovi.

32:48
    Neftechimik usadený v útočnom pásme, no k strele sa dostať nevedel. Všetko zobral na seba Cibák, no puk od pravého mantinelu Štepánek pokryl.

31:52
    Presilovú hru si pre zmenu zahrajú domáci na trestnú lavicu odchádza za hrubosť Stasenko.

31:40
    Berezin sa ocitol na modrej čiare aj s pukom, Štepánka sa snažil oklamať naznačenou strelou, to sa mu aj podarilo, no následné zakončenie už presné nebolo.

30:11
    Máme za sebou polovicu stretnutia, v ktorom sú v doterajšom priebehu aktívnejší domáci hráči. Tí dokázali svoju aktivitu korunovať vo vedúci gól, no potom o svoje vedenia vďaka zbytočnými vylúčeniami prišli.

29:30
    Jakimov sa snažil od odpoveď, no jeho tvrdú strelu Štepánek vyráža.

28:14
    Treba povedať, že na hostí sa konečne usmialo šťastia. Po trme-vrme pred bránou sa puk dostal presne na hokejku GLEB KLIMENKOVI a ten pohodlne vyrovnáva. Bez asistencie.

27:53
    A ďalšie tak povediac zbytočné vylúčenie na domácej strane. Puk z vlastného pásma vyhadzoval Anisin a ten končí mimo hracej plochy. 2 minúty za vyhodenie puku.

27:40
    Radivojevič v dnešnom stretnutí hýri aktivitou, no jeho strela netrafila priestor Štepánkovej brány ani tento raz.

27:05
    Domáci hrajú s piatimi hráčmi.

26:30
    A opäť, po tom, čo hostia prikorčuľovali aj s pukom do pásma Nižnekamska boli o puk pripravený. Tak domáci majú oslabenia zvládnuté na výbornú.

25:55
    Neftechimik sa výborne bráni a posiela puk až ku Štepánkovi.

25:05
    Berezin zbytočne fauloval a odchádza na trestnú lavicu za podrazenie. Je tu druhá presilovka pred Čerepovec.

24:50
    Tretí útok domácich teraz motal hlavu svojmu súperovi. No výborne zakročil Andersen a Radivojeviča obral o puk.

23:59
    Hoci hrali domáci prvé minúty v oslabení, opäť sa dostávajú do tempa a v týchto chvíľach sú aktívnejším mužstvom. Anisinov strela však nemierila do priestorov Štepánkovej brány.

23:03
    Radivojevič sa dostal s pukom do ideálnej streleckej pozície. Sám medzi kruhmi ale trafil iba priestor, kde stál Štepánek.

22:49
    Tak Čerepovec zahral túto presilovku priam katastrofálne. Cibák je už na ľadovej ploche.

21:55
    Hráči Neftechimiku vyhadzujú puk cez všetky čiary.

21:30
    Hostia sa nevedia udržať v útočnom pásme a tak to zobral Nikoncev na seba. Jeho bekhendový pokus bol ale veľmi slabý a Sudnitsin si s nám bez problémov poradil.

20:48
    Hostia začali aktívnejšie a hneď si vypýtali faul. Na trestnú lavicu odchádza slovenský hráč Cibák za nedovolené bránenie.

20:01
    Začala druhá tretina.

Máme za sebou prvú veľmi zaujímavú tretinu. V nej mali v úvode navrch domáci, hra sa ale časom vyrovnala. V 17. minúte išiel na trestnú lavicu Videll a Neftechimi túto početnú výhodu zásluhou Kosmačjova využil. Po pravej tretine je tak stav 1:0.
    Druhá tretina začne približne o 17:53.

20:00
    Prvá tretina skončila.

18:50
    Predsa len to vyskúšal ešte Cibák, no jeho strelecký pokus Štepánek kryje.

18:10
    Prebiehajú nám posledné 2 minúty prvej tretiny. Ani jedno z mužstiev sa už nikam neponáhľa.

17:28
    Nižnekamsk dal gól!
    A máme tu prvý gól dnešného stretnutia, ktorý strelili domáci a treba dodať, že zaslúžene. Milovzorov posunul na modrú čiaru na DENISA KOSMAČJOVA, ten napriahol a prestrelil všetko, čo mu stále v ceste vrátane Štepánka. Asistencia: Jegor Milovzorov.

16:34
    Domáci budú hrať presilovú hru. Na trestnú lavicu odchádza Videll za hákovanie.

16:35
    Štepánek bol už, už prekonaný. Do dobrej šance sa dostal náš reprezentant Cibák, no v rozhodujúcej chvíli k nemu pristúpil jeden z obrancov a zablokoval mu hokejku. Stav tak zostáva stále bezgólový.

15:25
    Baumagin zobral všetko na seba, dokázal obísť dvoch hráčov súpera, snažil sa aj toho tretieho, no Stasenko výborne zapracoval v obrane a svojho súpera o puk pripravil.

14:23
    Hra sa nám v týchto chvíľach prelieva z jednej strany na druhú. Hra má vysoké tempo a dovolím si tvrdiť, že priebehu stretnutia chýbajú už iba góly.

13:40
    Od modrej čiary sa do puku oprel Čáslava, jeho strelu ale poľahky Sudnitsin chytá.

12:25
    Štepánek sa na málo roboty rozhodne nemôže. Teraz to skúšal z pravej strany aktívny Anisin, no ani na dva krát sa mu hosťujúceho brankára prekonať nepodarilo.

10:23
    Na druhej strane to skúšal Ščitov, ten obkorčuľoval bránu Štepánka, snažil sa nájsť niekoho zo svojich spoluhráčov, no tí boli veľmi dobre pokrytý a puk končí u hráčov Severstalu.

09:30
    Zdá sa, že hra sa nám v týchto chvíľach vyrovnáva. Na pozore musel byť opäť Sudnitsin, teraz ale puk schoval do svojej lapačky a hru radšej prerušil.

08:22
    Sudnitsin si po dlhom čase mohol siahnuť na puk, no strela Vidella iba na zadnom mantinely.

07:40
    Tak to je neuveriteľné, ďalšie zakázané, tento krát na strane Severstalu. V tejto časti hry sledujeme veľké nepresnosti na oboch stranách.

07:01
    Nedorozumenie aj v rozohrávka Nižnekamsku a hra sa po zakázanom uvoľnení presťahuje pred Sudnitsina.

06:05
    Domáci Anisin hľadal Koukala pred hosťujúcou bránou, no jeho prihrávka pred ňu presná nebola.

04:59
    Čerepovec si vo svojej rozohrávke nerozumel a po menšom závere pred Štepánkom jeho hráči radšej puk vyhodili cez všetky čiary.

03:11
    Puk je teraz za domácou bránou, odtiaľ bude Neftechimik zakladať svoj útok.

02:20
    Štepánek si pripisuje ďalší úspešný zákrok. Tento krát to neúspešne skúšal z krídla Polygalov.

01:30
    Smerom do útoku sa osmelili aj hostia. Kovyrševov pokus ale na Sudnitsinovu bránu nesmeruje.

00:58
    Z ľavej strany to skúšal Koukol, no to nebola pozícia, odkiaľ by mohol Štepánek kapitulovať.

00:35
    Na úvodnom vhadzovaní boli úspešnejší domáci hráči, tí sa tlačia do útoku.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Neftechimik Nižnekamsk: Sudnitsin (Mamedov) – Bělov, Mamašev, Berezin, Kosmačjov, Romanov, Ščitov, Beljakov – Tolpeko, Anisin, Koukal – Cibák, Osala, Milovzorov – Demagin, Polygalov, Radivojevič – Kulikov, Taratuchin, Jakimov.

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Grigorjev) – Laakso, Kiselevič, Čáslava, Jevsejenkov, Stasenko, Andersen, Popov – Bušujev, Videll, Bumagin – Berdnikov, Nikoncev, Klimenko – Kazakovcev, Kovyršin, Buchnevič – Gimbatov, Antipov, Fedosejev, Gogolev.

Rozhodca: Zacharov, Ronn – Menšich, Sadovnikov.

Čaká nás teda určite veľmi zaujímavé stretnutie. Dokážu domáci pretrhnúť svoju nepríjemnú šnúru prehier? Alebo o svoju neporaziteľnosť prídu hostia z Čerepovca?
    Na tieto otázky nájdeme odpoveď v zajtrajšom stretnutí, ktoré môžete sledovať na onlajnoch.

Severstal je v presne opačnej pozícii ako ich dnešný súper. Hoci so ziskom 21 bodov okupuje až 11. miesto v západnej divízii, svoje posledné stretnutia zvládol na výbornú. Čerepovec drží trojzápasovú šnúru bez prehry. Keď si dokázal postupne poradiť s Amurom 2:3, s Vladivostokom 5:4 po predĺžení a v poslednom stretnutí s najslabším mužstvom celej KHL Novokuzneckom 5:2.

Domáci Neftechimik nevstúpil do sezóny vôbec zle. Aktuálne mu patrí so ziskom 19 bodov 8. miesto vo východnej divízii. No ak by sme sa pozreli na tento tím z pohľadu formy z posledných stretnutí, vyzerá to s ním veľmi zle. Nižnekamsk z posledných 4 stretnutí nezískal ani jeden jediný bod. Hoci je pravda, že všetky stretnutia odohral na súperových ihriskách a všetky veľmi vyrovnané, samozrejme ak nerátame stretnutie v chorvátskom Záhrebe, v ktorom domáci doslova zničili svojho 6:0.

Vítam Vás pri stretnutí ruskej kontinentálnej hokejovej ligy. Bude pre Vás komentovať stretnutie medzi Neftechimikom Nižnekamsk a Sevestalom Čerepovec. Priblížme si situáciu v akej sa nachádzajú obe mužstvá pred týmto stretnutím.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 18. Kosmačjov (Milovzorov) – 29. Klimenko, 50. Andersen (Gimbatov)

Severstaľ Čerepovec: Štěpánek (Grigorjev) – Laakso, Kiselevič, Čáslava, Jevsejenkov, Stasenko, Andersen, Popov – Bušujev, Videll, Bumagin – Berdnikov, Nikoncev, Klimenko – Kazakovcev, Kovyršin, Buchnevič – Gimbatov, Antipov, Fedosejev, Gogolev.

Rozhodca: Zacharov, Ronn – Menšich, Sadovnikov