Edmonton – NJ Devils 5:4 (2:0 po s.n.) | LA Kings – NY Rangers 1:3 (kon.)
5:4 (0:2, 0:1, 4:1 - 0:0)
New Jersey Devils
cz Utorok 08.10.2013, 03:30NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání nejprestižnější klubové soutěže světa. Hokejová NHL znovu otevírá své brány, v námi sledovaném duelu budeme svědky měření sil mezi domácími Edmontonem Oilers a hosty z New Jersey Devils. Úvodní buly tohoto velmi zajímavého duelu je naplánováno na 03:30 středoevropského času.

Ďáblové z New Jersey za sebou mají neúspěšnou sezónu, hlavně co se porovnání s tou předminulou, kdy Devils podlehli ve finále Stanley Cupu Králům z LA 2:4 na zápasy, týče. V loňském ročníku Devils skončili až na jedenáctém místě v konferenci a o play-off si tak mohli nechat jen zdát. I možná proto se rozhodlo vedení klubu angažovat nejpopulárnějšího českého hokejistu Jaromíra Jágra, který společně s Židlickým, Eliášem a Oleszem vytvoří silnou českou kolonii v New Jersey.
    Zkušenosti Devils budou nepopiratelné, věkový průměr hráčů Devils je nejvyšší v celé NHL.

Začátek soutěže však Ďáblům nevyšel dle jejich představ. V prvním zápase na ledě Pittsburghu nevstřelili ani branku a prohráli 0:3. V druhém zápase na domácí půdě proti New York Islanders dotáhli zápas do prodloužení, v nájezdech však padli 3:4. Ikona českého hokeje Jaromír Jágr na první bod v novém dresu stále čeká.

Zapomenout na nevydařené minulé sezóny a konečně si zahrát play-off. To je jednoznačný cíl Edmontonu pro nadcházející sezónu. Na proniknutí do vyřazovacích bojů čekají olejáři již od sezony 2005/06, kdy padli až v sedmém zápase finále Stanley Cupu s Carolinou. Ke splnění tohoto cíle by olejářům mohli napomoci nové letní posily. Jsou jimi David Perron, jenž přišel ze St. Louis výměnou za Paajarviho a také Andrew Ference, který podepsal s klubem smlouvu jako volný hráč a hned ten samý týden byl rovněž jmenován novým kapitánem týmu. Zapomínat se nesmí ani na technického českého šikulu Aleše Hemského.

Ani Edmonton ovšem nezažil dobrý start do nového ročníku, po prohrách s Winnipegem (4:5) a Vancouvrem (2:6) převládá v týmu zklamání. Odčinit špatný vstup do sezóny budou Oilers chtít právě dnes proti Devils.

Edmonton Oilers: Labarbera – Ference, Schulzt J., Petry, Šmíd, Bělov, Schultz N. – Eberle, Nugent-Hopkins, Hall – Hemský, Gordon, Perron – Jakupov, Arcobello, Hamilton – Brown, Acton, Gazdic.

New Jersey Devils: Brodeur – Židlický, Salvador, Larsson, Greene, Harrold, Volčenkov – Jágr, Eliáš, Zubrus – Ryder, Zajac, Henrique – Brunner, Loktionov, Clowe – Bernier, Gionta, Carter.

00:01

01:00
    První minuta ve znamení aktivnější hry hostí, kteří se ihned po buly vrhli do útočného pásma.

02:16
    Hra má od prvních minut velmi rychlý spád, žádnou vyloženou šanci jsme ale ještě neviděli.

02:59
    Devils právě vstřelili branku!
    Skvělý začátek pro hostující tým a ještě lepší začátek pro JAROMÍRA JÁGRA! Český útočník si z pravého křídla nabruslil do středu útočného pásma a švihem poslal puk na domácí bránu. Labarbera neměl úplně čistý výhled a a puk mu tak propadl mezi betony. První bod pro Jágra v letošním ročníku NHL. Asistence: Marek Židlický.

04:08
    Labarbera se musí mít ve střehu, po střele Zubruse přeruší raději hru.

05:50
    Hosté znovu kombinovali v útočném pásmu, pokus Eliáše z úrovně brankové čáry ale Labarberu nezaskočil.

06:31
    Rána Šmída od modré mířila těsně mimo.

06:41
    První vyloučení v zápase. Eberle (EDM) je vyloučen za hákování.

06:50
    Po Židlického nahození od modré se domácím podařilo vyhodit puk pryč z pásma.

07:20
    Pokus Henriquea míří těsně mimo levou tyč domácí brány.

08:01
    Devils využívají přesilovou hru a dostávají se do dvoubrankového vedení! DAMIEN BRUNNER si na levém křídle stáhl puk na střelu švihem, nabruslil si blíže k bráně a podobným způsobem jako Jágr ze začátku zápasu překonal domácího brankáře. Asistence: Travis Zajac, Adam Henrique.

08:01
    Další přesilová hra pro Devils, domácí Acton je vyloučen za krosček.

09:50
    Domácím se podařilo dostat puk pryč z pásma a mohou jít vystřídat.

10:16
    Další puk putuje pryč z útočného pásma Devils, domácí se tentokrát brání dobře.

10:16

10:35
    Přesilová hra pro domácí. Hosté hráli v šesti, trest odpyká Bernier.

11:06
    Hosté se osvobozují.

11:42
    Domácím se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu.

12:35
    Přesilová hra je u konce, domácí v ní byli prakticky bezzubí.

12:53
    Nugent-Hopkins se z pravého křídla natlačil do zajímavé šance, při střele ale upadl. Zákrok Židlického na mladého útočníka Oilers byl dle sudích ale v pořádku.

14:05
    Ryder zkoušel z levého křídla pozornost domácího brankáře, ten si však na střelu z ostrého úhlu počkal.

15:40
    Hosté se snaží prosadit se do útočného pásma, obrana domácích však momentálně působí solidním dojmem a nájezdy ďáblů odráží.

16:05
    Pokus Schultze z levého křídla končí v náruči připraveného Brodeura.

16:19
    Nugent-Hopkins se snažil na hranici brankoviště dorážet puk za hostujícího brankáře, brzy byl však umravně hostující obranou.

16:20
    Další přesilová hra pro domácí. Greene je vyloučen za držení.

17:18
    Střela Nugent-Hopkinse z pravého kruhu pro vhazování, Brodeur je připraven a raději přeruší hru.

17:52
    Hemský v obrovské šanci. Po Volčenkově střele se puk odrazil přesně na hůl českého útočníka, který ovšem z bezprostřední blízkosti nedokázal usměrnit puk do volné části hostující brány.

18:20

18:30
    Hosté se ihned po konci oslabení vrhli do rychlého kontru, po střele Gionty z levého křídla přeruší Labarbera raději hru.

18:35
    Pokus Larssona od modré vyráží domácí brankář betonem mimo.

18:57
    Zakázané uvolnění hostí, hra se vrátí před Brodeura.

19:16
    Nugent-Hopkins poslal další střelu na hostujícího brankáře, z pravé strany trefil ale jen boční tyčku hostující brány.

20:00

První třetina je za námi, viděli jsme v ní dvě branky v podání hostujícího mančaftu. Důležitou zprávou pro českého fanouška je jistě ukončení dlouhého čekání Jaromíra Jágra na branku v NHL. I díky jeho trefě z úvodních minut vedou hosté z Devils po první třetině o dvě branky.

Střely na bránu v první třetině: 8 – 7.

20:01

20:14
    Druhá třetina začíná zakázaným uvolněním hostů, buly po levici Brodeura.

21:28
    Brunner dostal pas zpoza brány, z prostoru z mezi kruhy ale nedokázal zamířit přesně.

22:11
    Židlický zpoza brány znovu hledal Brunnera, tomu ale tentokrát puk unikl mezi bruslemi.

22:49
    Schultz chtěl na středu útočného pásma obskočit posledního hostujícího obránce a vydat se sám na Brodeura, nepodařilo se mu to však.

23:23
    Aleš Hemský se parádně uvolnil na pravém křídle, jeho střele z mezikruží ovšem vystavil jasnou stopku reflexivním zákrokem lapačkou Brodeur.

24:34
    Domácí byli z kraje druhé třetiny sice aktivnějším týmem, přesto další branku střílí hosté. MICHAEL RYDER se z pravého křídla dostal do zajímavého přečíslení dva na jednoho, naznačil přihrávku na svého spoluhráče, puk si ovšem stáhl na delší hůl a trefil přesně pod víko domácí brány. Bez asistence.

24:40
    Chvíli po buly se do sebe pustili hostující Salvador s domácím Brownem. Oba odchází na trestnou lavici za hrubost na pět minut. Hraje se pět na pět.

26:56
    Jágr vyzkoušel z levého křídla pozornost domácího brankáře, tem jeho střeli vyráží mimo.

27:45
    Boj o puk za hostující bránou, nikdo se s pukem nemůže z rohu vymotat.

28:53
    Pokus Petryho z pravého křídla, Brodeur připraven.

29:30
    Hostům se nevyvedla rozehrávka. Po icingu se tak hra vrátí před Brodeura.

29:56
    Nugent-Hopkins hledal z pravého křídla některého ze svých spoluhráčů před bránou hostí, puk však proputoval prostorem až ke druhé straně mantinelu.

30:38
    Bekhendový pokus Jaromíra Jágra z mezikruží likviduje pozorný Labarbera.

31:56
    Dva pokusy Greena od modré, ani jeden však neletěl mezi tři tyče.

32:40
    Brunner se na pravím kruhu pro vhazování dostal ke střele z první, puk letěl těsně mimo.

33:30
    Zakázané uvolnění domácích, hra se vrátí před Labarberu.

34:17
    Icingem se provinili momentálně hosté.

35:23
    Domácí Oilers hráli v šesti, čeká na ně tak další oslabení. Gazdic odsedí trest za domácí lavičku.

35:46
    Ihned po buly se domácí osvobozují.

36:14
    Henrique měl na levém křídle dostatek času ke koncovce, puk mu však v rozhodující chvíli sklouzl z hole.

36:52
    Hosté se již nemohou znovu dostat do útočného pásma.

37:24

37:31
    Bernier vyzkoušel z levého křídla pozornost hostujícího brankáře, Labarbera si připisuje další úspěšný zákrok.

38:58
    Clowe přejel útočnou modrou čáru, jeho střel švihem však minula domácí branku.

39:10
    Po další akci Clowe nešikovně upadl u domácí branky, kterou svým pádem vychýlil z pozice.

40:00

Druhá třetina je u konce, viděli jsme v ní jednu branku, o kterou se postaral hostující útočník Ryder. Hosté z New Jersey tak po čtyřiceti minutách vedou o tři branky a pomalu si kráčí k první výhře v letošním ročníku NHL. Ještě nás ale bude čekat poslední třetina, nic proto není hotové.

Střely na bránu ve druhé třetině: 3 – 6 (celkově: 11 – 13).

40:01

41:06
    Domácí do třetí třetiny nastoupili s nekompromisním forčekinkem rozehrávky hostí. Vědí, že času moc nemají a pokud chtějí pomýšlet na nějaký bodový zisk z dnešního mače, musí začít kousat od samého začátku.

41:52
    Jakopov se přesně mezi kruhy dostal ke střele z otočky, puk však poslal příliš mimo.

42:35
    Zakázané uvolnění domácího týmu, hra se vrátí před Labarberu.

43:35
    Ryder se z pravého křídla snažil zaskočit domácího brankáře, který nebyl zcela v ideální pozici. Přesto se Labarbera dokázal přemístit ke své bližší tyči a ucpat veškerý volný prostor.

45:19
    Puk opustil ledovou plochu, vyloučen je hostující Salvador za zdržování hry.

45:43
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Domácí rychle využívají přesilovou hru a snižují náskok Devils. Po nahození od modré se ve skrumáži před Brodeurem dokázal prosadit průbojný RYAN NUGENT-HOPKINS, který uspěl v souboji mnoha holí a dopravil puk do hostující branky. První branka v sezóně pro domácího útočníka. Asistence: David Perron, Boyd Gordon.

47:50
    Domácí pomalu kombinují v útočném pásmu a připravují další útočnou akci.

48:09
    Zajac se z ničeho nic zjevil před Labarberu, puk mu však v rozhodující chvíli sklouzl z hole.

48:44
    Židlického rána od modré, Labarbera připraven a vyráží.

49:28
    Po velké šanci Eberleho z pravého křídla se domácí přeci jenom prosazují podruhé. ANDREW FERENCE napřáhl na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě. A hned je o co hrát, zápas dostává nový náboj. Asistence: Justin Schultz, Jordan Eberle.

49:52
    Eliášchtěl na druhé straně vrátit hostům dvoubrankové vedení, Labarbera byl proti.

51:45
    Perron dostal pas na levé křídlo, z první poslal puk na bránu, trefil však jen dobře postaveného Brodeura.

51:47
    A je vyrovnáno! Ihned po vyhraném buly se z levého křídla ke střele dostal DAVID PERRON a bleskově rychlou střelou zaskočil hostujícího Brodeura. Devil tak přichází o slibný náskok budovaný ve dvou třetinách. Bez asistence.

53:19
    Puk po teči opustil ledovou plochu, buly ve středním pásmu.

53:30
    To je ale obrat! TAYLOR HALL se z dalšího útoku domácích dostal do šance, Aleš Hemský ho našel od pravého mantinelu zcela osamoceného před Brodeurem. Hostující veterán v bráně Devils dělal, co mohl, na domácího útočníka ale nevyzrál. Asistence: Aleš Hemský.

53:30
    Necelých osm minut ve třetí třetině stačilo domácím, aby stáhli luxusní tříbrankový náskok hostí a navíc se ještě dostali do vedení. Nevídaný obrat. Zápas však ještě není u konce, stát se tak může cokoliv.

54:41
    Zakázané uvolnění hostí, Jágrovi se rozehrávka nevyvedla.

55:18
    Domácí znovu kombinovali nepříjemně v útočném pásmu, ke střele se ale tentokrát nedostali.

56:10
    Hall a Jakupov zlobili v útočném pásmu, Brodeur se měl co ohánět, aby neinkasoval další branku ve třetině.

57:00
    Eliáš hledal z levého křídla před bránou dobře postaveného Jágra, ten měl ale zablokovanou hůl a nemohl zakončit přesně.

57:09
    Zubrus je vyloučen za vysokou hůl, hosté z Devils si tak sami komplikují situaci v závěru utkání.

57:40
    Domácí se budou snažit převážně držet puk v útočném pásmu a šetřit čas.

58:15
    Hosté vyhazují puk až k Brodeurovi.

58:30
    A znovu, domácí musí znovu začínat od své branky.

58:58
    Brodeur spěchá ven z brány, hosté to zkusí bez brankáře.

59:07
    Bláznivá třetí třetina nebere konce. PATRIK ELIÁŠ nahodil zpoza brány puk do brankoviště, ten se však odrazil od betonů domácího Labarbery do domácí sítě. Velká smůla pro Oilers, branku navíc inkasovali ještě ve vlastní přesilové hře. Asistence: Damien Brunner, Andy Greene.

60:00

Třetí třetina je u konce. Hosté z Devils v ní dokázali promarnit luxusní tříbrankový náskok, domácí se dokonce dostali do vedení. Zápas ale nekončí, v závěrečné hře bez brankáře se podařilo hostům vyrovnat zásluhou Eliáše. Za výkon v prvních dvou třetinách si Devils nezasloužili prohrát.

Střely na bránu ve třetí třetině: 14 – 9 (celkově: 25 – 22).

60:01

61:10
    Ryder zavezl puk do útočného pásma, ke střele se nakonec nedostal.

61:42
    Taylor Hall si po levém křídle nabruslil do útočného pásma, jeho střela švihem končí na připraveném Brodeurovi.

62:00
    Po nahození Brunnera přeruší Labarbera raději hru.

62:15
    Perron z pravého křídla poslal puk jen do Brodeurovy lapačky.

63:57
    Na puku jsou více hosté, domácí se však dobře brání. Moc šancí k vidění není.

64:29
    Pokus Henriquea z levého křídla, Labarbera raději přeruší hru.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení je u konce, branku nepřineslo. O vítězi tak budou muset rozhodovat samostatné nájezdy. Ty si Devils vyzkoušeli již v minulém zápase, vítězství se v nich ale nedočkali. Jak se jim povede dnes?

Samostatné nájezdy začínají.

Začnou domácí hokejisté, pojede Eberle.

Jordan Eberle zvolil kličku do bekhendu a uspěl – 1:0.

Damien Brunner zvolil stejnou kličku, puk však nenasměroval mezi tři tyče.

David Perron za domácí znovu kličkou do bekhendu poslal puk pod víko hostující brány – 2:0.

Ryane Clowe musí dát.

Nedává, domácí vítězí.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Edmonton Oilers, rozdílovou branku vstřelil JORDAN EBERLE.

Je tu konec, domácí Oilers nakonec vítězí v samostatných nájezdech a připisují si první výhru v letošním ročníku NHL.Devils padli podruhé v nájezdech a na výhru stále čekají.

Československá stopa v utkání:
    Marek Židlický (NJD) 0+1, 2 střely, čas na ledě 21:30
    Patrik Eliáš (NJD) 1+0, 3 střely, čas na ledě 17:22
    Jaromír Jágr (NJD) 1+0, 3 střely, čas na ledě 17:38
    Ladislav Šmíd (EDM) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:40
    Aleš Hemský (EDM) 0+1, 3 střely, čas na ledě 16:18.

Tři hvězdy utkání:
    1. Ryan Nugent-Hopkins (EDM) 1+0
    2. Damien Brunner (NJD) 1+1
    3. David Perron (EDM) 1+1.

To je ode mne vše, loučím se s vámi. (06:25:57)

Pavel Kuba

Góly a asistencie: 46. Nugent-Hopkins (Perron, Gordon), 50. Ference (Schultz J., Eberle), 52. Perron, 54. Hall (Hemský), rozh. náj. Eberle – 3. Jágr (Židlický), 9. Brunner (Zajac, Henrique), 25. Ryder, 60. Eliáš (Brunner, Greene)

Rozhodca: Dwyer, Lee – Heyer, Sharrers