Omsk – D. Moskva 0:6 (kon.) | Barys – Viťaz 3:2 (1:0 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Kazaň 3:4 (po pr.)
Jekaterinburg – Novgorod 2:4 (kon.) | S.Moskva – Doneck 2:1 (kon.)
Avtomobilist Jekaterinburg
2:4 (1:3, 0:1, 1:0)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
Utorok 08.10.2013, 15:00KHL

Posledná tretina veľa vzruchu už nepriniesla. Avtomobilist ešte korigoval výsledok zásluhou gólu Lazareva.
    Hostia si tak odnášajú plný bodový zisk a potvrdili svoju dobrú tohto sezónnu formu. Možno povedať, že o výsledku sa rozhodlo už do 8. minúty stretnutia kedy Torpedo zaznamenalo 3 góly a vyhnalo z bránky Kovářa. Avtomobilist dnes opäť v ofenzíve neoslnil a tak jeho prepad v ligovej tabuľke pokračuje ďalej.
    Ďakujem vám za pozornosť a prajem krásny zvyšok dňa. Dovidenia. (17:23:44)

60:00

59:00
    Posledná minúta zápasu práve začala a teraz je už jasné, že hostia vyhrajú, domáci sa ani nedostanú k odvolaniu Lobanova.

57:00
    Posledné tri minúty tretej tretiny. Zdá sa, že hostia už svoje vedenie nepustia a odvezú si z Jekaterinburgu plný bodový zisk.

54:00
    Domáci síce v tejto tretine dokázali znížiť, ale okrem gólu vyprodukovali iba jednu ďalšiu strelu na Gelashviliho a nevyužili už dve presilové hry.

51:31
    Presilovka domáceho tímu. Na trestnú lavicu putuje opäť hosťujúci hráč. Tentokrát dostáva dve minúty Grigoryev za hrubosť.

50:38
    Tretia tretina má za sebou už svoju polovicu a hostia hrajú v plnom počte, keďže domáci hráči nedokázali potrestať vylúčenie hosťujúceho Salminena.

48:38
    Presilovka Avtomobilistu. Na trestnú lavicu odchádza Salminen, dostáva dve minúty za podrazenie.

48:00
    Domáci sa veľmi snažia v tejto tretine tlačiť pred bránku Gelashviliho, ale hostia už veľmi pozorne bránia svoje dvojgólové vedenie.

47:00
    So strelou Hietanena si dokázal Lobanov poradiť a udržal tak domácich stále v hre o zvrátenie výsledku.

44:37
    Jekaterinburg dal gól!
    Domácim hokejistom sa podarilo znížiť stav stretnutia na rozdiel dvoch gólov. ANTON LAZAREV využil dobrú prihrávku od Malykhina a prekonal gólmana hostí. Asistencia: Fyodor Malykhin.

42:00
    Hosťujúci Parshin strieľal od modrej čiary, ale jeho pokus mieril iba do zadného mantinelu za bránkou Lobanova.

40:01
    Začala tretia tretina.

V Jekaterinburgu sa nám zatiaľ napĺňajú papierové predpoklady a hostia majú našliapnuté k zisku troch bodov. Domáci hokejisti musia rapídne zvýšiť svoju streleckú produktivitu ak chcú ešte v tretej tretine niečo s výsledkom spraviť.

Štatistiky po 2. tretine:
    Strely: 21-24
    Vhadzovania: 16-26
    Vylúčenia: 4-4
    Využité presilovky: 0-1

Máme za sebou aj druhú tretinu stretnutia. Hostia udávajú tempo zápasu a vyhrávajú zaslúžene. V tejto časti hry sme videli jeden gól a to keď sa počas presilovej hry presadil za hostí Fín Salminen.
    Tretia tretina začne približne o 16:50.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:00
    Začala sa posledná minúta druhej časti hry.

37:51
    Domáci v plnom počte. Hostia sa tentokrát počas presilovky nedokázali gólovo presadiť.

Peter Kašický

Góly a asistencie: 12. Yemeleyev, 45. Lazarev (Malykhin) – 3. Galuzin (Kulyomin), 7. Potapov (Galuzin, Kulyomin), 8. Immonen (Hietanen, Salminen), 27. Salminen (Parshin)

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (od 8. Lobanov) – Antonov, Tryamkin, Viklund, Lepisto, Antonovsky, Seluyanov, Zhilin – Fyodorov, Golyshev, Mangaleyev – Lazarev, Toluzakov, Malykhin – Simakov, Chernov, Yemeleyev – Lewandowski, A. Streltsov, V. Streltsov – Arkalov
    HC Torpedo Nižnij Novgorod: Gelashvili (Mashkovtsev) – Hietanen, Valententko, Khomitsky, Makarov, Grigoryev, Denisov, Belokhvostikov – Parshin, Salminen, Immonen – Kulyomin, Galuzin, Potapov – Zharkov, Schastlivy, Krasnoslobodtsev – Brent, Wolski, Kulakov

Rozhodca: Buturlin Mikhail, Gofman Roman – Gordenko Konstantin, Tomilov Viktor

Diváci: 3 500