Omsk – D. Moskva 0:6 (kon.) | Barys – Viťaz 3:2 (1:0 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Kazaň 3:4 (po pr.)
Jekaterinburg – Novgorod 2:4 (kon.) | S.Moskva – Doneck 2:1 (kon.)
Avtomobilist Jekaterinburg
2:4 (1:3, 0:1, 1:0)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
Utorok 08.10.2013, 15:00KHL

51:31
    Presilovka domáceho tímu. Na trestnú lavicu putuje opäť hosťujúci hráč. Tentokrát dostáva dve minúty Grigoryev za hrubosť.

48:38
    Presilovka Avtomobilistu. Na trestnú lavicu odchádza Salminen, dostáva dve minúty za podrazenie.

44:37
    Jekaterinburg dal gól!
    Domácim hokejistom sa podarilo znížiť stav stretnutia na rozdiel dvoch gólov. ANTON LAZAREV využil dobrú prihrávku od Malykhina a prekonal gólmana hostí. Asistencia: Fyodor Malykhin.

35:51
    Nikita Tryamkin je vylúčený na dve minúty za vyhodenie puku mimo ľadovej plochy. Presilovka pre Torpedo Nižnij Novgorod.

27:27
    Veľká šanca domácich na strelenie gólu, keďže budú hrať presilovku o dvoch mužov.

27:27
    Dvojnásobné vylúčenie hostí. Wolski dve minúty za podrazenie a Khomitsky dve minúty za hákovanie.

26:12
    Torpédo Novgorod dal gól!
    Hostia okamžite využívajú presilovú hru. SAKARI SALMINEN je strelcom štvtého gólu hostí, keď prebral spoza bránky krásnu prihrávku od Parshina a položil si gólmana Lobanova. Asistencia: Denis Parshin.

25:14
    Presilovka hostí. Sami Lepisto odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

11:43
    Oddychový čas domácich priniesol svoje ovocie, dokázali znížiť. Autorom gólu je IGOR YEMELEYEV, ktorý zobral hosťujúcemu obrancovi puk a okamžite prekonal Gelashviliho. Bez asistencie.

07:36
    Domáci tréner strieda brankárov, Kovář po troch inkasovaných góloch odchádza na striedačku a nahrádza ho Evgeny Lobanov.

07:36
    Oddychový čas Avtomobilistu.

07:36
    JARKKO IMMONEN strieľa ďalší gól hostí z Nižnijho Novgorodu, keď zblízka nemal problém prekonať gólmana domácich. Asistencie: Juuso Hietanen a Sakari Salminen.

06:46
    Nižnij Novgorod strieľa druhý gól zásluhou MAXIMA POTAPOVA. Ten sa po prihrávke Galuzina rútil sám na Kovářa, položil si ho na ľad a zasunul puk do siete. Asistencie: Vladimir Galuzin a Vyacheslav Kulyomin.

02:44
    Hostia sa ujímajú vedenia, keď sa presadil VLADIMIR GALUZIN po dorážke strely Vyacheslava Kulyomina. Brankár Kovář už nestihol zareagovať. Asistencia: Vyacheslav Kulyomin.

Peter Kašický

Góly a asistencie: 12. Yemeleyev, 45. Lazarev (Malykhin) – 3. Galuzin (Kulyomin), 7. Potapov (Galuzin, Kulyomin), 8. Immonen (Hietanen, Salminen), 27. Salminen (Parshin)

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (od 8. Lobanov) – Antonov, Tryamkin, Viklund, Lepisto, Antonovsky, Seluyanov, Zhilin – Fyodorov, Golyshev, Mangaleyev – Lazarev, Toluzakov, Malykhin – Simakov, Chernov, Yemeleyev – Lewandowski, A. Streltsov, V. Streltsov – Arkalov
    HC Torpedo Nižnij Novgorod: Gelashvili (Mashkovtsev) – Hietanen, Valententko, Khomitsky, Makarov, Grigoryev, Denisov, Belokhvostikov – Parshin, Salminen, Immonen – Kulyomin, Galuzin, Potapov – Zharkov, Schastlivy, Krasnoslobodtsev – Brent, Wolski, Kulakov

Rozhodca: Buturlin Mikhail, Gofman Roman – Gordenko Konstantin, Tomilov Viktor

Diváci: 3 500