Omsk – D. Moskva 0:6 (kon.) | Barys – Viťaz 3:2 (1:0 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Kazaň 3:4 (po pr.)
Jekaterinburg – Novgorod 2:4 (kon.) | S.Moskva – Doneck 2:1 (kon.)
Spartak Moskva
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
HK Donbass Doneck
Utorok 08.10.2013, 17:30KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Prajem príjemný podvečer všetkým fanúšikom Kontinentálnej hokejovej ligy! Dnes pokračuje táto druhá najkvalitnejšia hokejová súťaž ďalším kolom. Ja Vám prinesiem prenos zo zápasu medzi Spartakom Moskva a HK Donbass Doneck. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17:30 SEČ v Aréne Sokolniki. Verím, že nám tento zápas prinesie veľa zaujímavých okamihov. Ešte pred začiatkom sa poďme pozrieť na situáciu oboch tímov.

Domáci hokejisti sa zatiaľ pohybujú na priečke, ktorá im zaručuje postup do playoff. Po výbornom vstupe do tejto sezóny prišiel mierny útlm. Spartakovcom aktuálne patrí 8.miesto Západnej konferencie so ziskom 19 bodov a pozitívnym skóre 31:28.Najproduktívnejším hráčom je slovenský útočník Rastislav Špirko, ktorý má na konte 6 gólov a 5 asistencií. V posledných troch zápasoch však domáci nezískali ani jeden bod. Najprv prehrali doma s Jugrou 0:1, potom nestačili na domácom ľade ani Barysu Astana a zaknihovali prehru 3:4 a v poslednom zápase podľahli moskovskému Dinamu na jeho ľade 1:2. Podarí sa domácim vrátiť na víťaznú vlnu práve proti silnému Donbassu?

Hostí môžme zaradiť k milým prekvapeniam začiatku tejto sezóny. Doneck má na svojom konte až 9 víťazstiev a len 4 prehry. Vďaka tejto bilancii patrí Donbassu výborné tretie miesto Západnej konferencie so ziskom 25 bodov a skóre 39:25. Najproduktívnejším hráčom hostí je Jakuceňa,ktorý doposiaľ nazbieral 13 kanadských bodov za 5 gólov a 8 asistencií. Doneck je momentálne na tripe, ktorý začal zápasov Jekaterinburgu pred dvoma dňami. Tam sa podarilo ukrajinskému klubu zvíťaziť presvedčivo 3:0. Predtým dokázali na domácom ľade zvíťaziť trikrát v rade. Podarí sa Donecku pokračovať vo víťaznej šnúre?

Spartak Moskva: Glass (Šesťjorkin) – Quint, Sergejev, Vasiljev, Bodrov, Megalinskij, Kulik, Mamkin, Nekolenko – Špirko, Anderson, Wandell – Nikulin, Nesterov, Žerdev – Kozlov, Junkov, Krutov – Osipenko, Voronin, Bobrov

HK Donbass Doneck: Leighton (Ševčuk) – Wilson, Podhradský, Bartulis, Piganovič, Kolář, Razin, Silnickij – Jakuncenja, Dadonov, Nedorost – Wirtanen, Fedotěnko, Laine – Varlamov, Beluchin, Kašpar – Kvitčenko, Blagoj, Šalimov

Rozhodca: Kiseljov, Safjullov – Medvedev, Lazarev.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:05
    Úvodné buly vyhrali hostia z Donecku, ktorí sa už presunuli do útočného pásma.

00:36
    Dlho sa tam však nezdržali a už môžu zaútočiť aj domáci Spartakovci.

01:14
    Hrá sa zo strany na stranu, pomerne svižné tempo na začiatok zápasu.

01:55
    Doneck si ako prvý zahrá presilovku. Megalinsky odchádza na 2 minúty za podrazenie.

01:59
    Donbass sa okamžite rozostavil, z čista jasna preveril Glassa od modrej Wilson.

02:33
    Domáci sú stále pod tlakom, Donbass je v presilovkovom rozostavení.

03:25
    Jakutseňa strieľal do horného rohu, Glass však strelu skryl v lapačke.

03:55
    Spartka hrá v plnom počte.

04:26
    Domáci sa snažia upokojiť hru a dostať sa do útočného pásma.

05:00
    Dlho sa v plnom počte nehralo, opäť sa vylučuje. Na trestnú lavicu odchádza Maxim Kvitčenko, presilovku si zahrajú domáci.

05:22
    Bartulis nahadzuje do útočného pásma.

05:42
    Hostia sú už v presilovkovom rozostavení a snažia sa rozpohybovať defenzívu hostí.

06:06
    Quintov pokus bol zablokovaný, domáci strácajú tretinu.

07:00
    Hostia v plnom počte. Ani domáci nedokázali v presilovke nič konštruktívne vymyslieť.

07:16
    Skóre zápasu sa nemení ani po druhej presilovej hre. Defenzívy sú pozorné.

07:44
    Glass drží puk v lapačke po strele Kvitčenka z pravej strany a prerušuje tak hru.

08:06
    Wandell nahadzuje puk do tretiny súpera, ale následne je pískaný ofsajd.

08:39
    Zatiaľ sledujeme opatrný hokej, Spartak vyčkáva za vlastnou bránkou, čaká na dostriedanie.

09:49
    Posunutá bránka hostí, Viktor Bobrov bol natlačený Razinom do bránky.

10:04
    Puk opustil ľadovú plochu, hra sa prerušuje. Vhadzovať sa bude po pravici Glassa.

10:36
    V týchto okamihoch sa hra dosť často kúskuje.

11:05
    nedorost bol pritlačený na mantinel v tretine Spartaku a hostia strácajú pásmo.

12:12
    Nakoniec sa Spartak oslobodzuje len za cenu zakázaného uvoľnenia.

12:35
    Kozlov rozohráva s Krutovom z vlastnej tretiny.

12:58
    Wilson sa dostával z pravej strany do zakončenia, natlačil sa za obrancu Spartaku a bekhendom sa pokúšal prekonať Glassa. To sa nepodarilo.

13:16
    Spartak je v tretine Donecku, ale zatiaľ je to bez nebezpečných striel.

13:51
    Ofsajd Dadonova na útočnej modrej.

14:27
    Matt Anderson prenecháva Špirkovi, ten strieľa od modrej, ale len priamo do pozorného Leightona.

15:56
    Strela Kozlova z pravej strany, ktorú Leighton chytá priamo do lapačky.

16:26
    Spartaku sa darí odoberať súperovi puky vo vlastnej tretine, len v útočnej tretine to chce zlepšiť koncovku.

16:55
    Quint čaká za bránkou na dostriedanie.

17:18
    Na ľad sa dostáva druhá formácia Spartaku.

17:24
    Tá však spískala zakázané uvoľnenie a tak sa bude vhadzovať po ľavici Glassa.

17:49
    Veľmi podarená bodyček v podaní domáceho Vasiljeva.

18:36
    Junkov sa snaží dotlačiť puk z hranice bránkoviska, pod pozorným Leightonom do bránky, ale rozhodca prerušuje hru. Bude sa vhadzovať.

18:45
    Dadonov to vyskúšal individuálne, jeho strela však nebola dostatočne presná.

18:54
    Po strele Maxima Jakuceňu už Glass musel zasahovať.

18:58
    Bude sa vylučovať. Za hákovanie dostáva 2 minúty hosťujúci hráč Teemu Laine, domáci majú k dispozícii presilovú hru, ktorá bude prerušená prestávkou.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:14
    Matt Anderson strieľa z medzikružia, puk bol ale zbrzdený a tak nemal Leighton ťažkú prácu.

19:35
    Spartak zostáva v tretine súpera, zatiaľ hrá túto presilovku veľmi dobre.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Záver prvej tretiny sa podaril domácim hokejistom, ktorí sa vďaka ponúknutej presilovke dostali k tlaku a prvý gól doslova visel na vlásku. Hostia sa ale aj s prispením šťastia dokázali ubrániť a do druhej tretiny vstúpia za nerozhodného stavu 0:0.

Druhá tretina sa začne približne o 18:24.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:14
    Domáci pokračujú vo svojej presilovke, okamžite sa usadili v útočnom pásme.

20:58
    Donbass hrá v plnom počte.

22:16
    Hostia sú teraz bezradní. Donbassu sa nedarí prejsť cez stredné pásmo.

22:45
    Ani teraz sa hostia nedostávajú do zakončenia, Žerdev vyváža puk.

23:16
    Nahodený puk Donbassu, Glass radšej nerozohral a prerušil hru, bude sa vhadzovať po jeho pravici.

23:49
    Spartak sa teraz musí brániť, hosťom sa podarilo usadiť v útočnej tretine, Junkov však získava puk a domácich oslobodzuje.

24:39
    Súboj za bránkou Donbassu, Wandell skúša strieľať z ľavej strany, strela zablokovaná.

25:13
    Napriek tomu domáci zostávajú v tretine Donecku.

25:29
    Kozlov sa takmer dostal do úniku, ale nemal rýchlosť a do zakončenia sa nedostal.

26:01
    Bodrov korčuľuje na Leightona, ten jeho strelu chytá a hru prerušuje.

26:44
    Domáci budú hrať ďalšiu presilovku. Na trestnú lavicu odchádza Jakuceňa na 2 minúty za hákovanie.

27:04
    Žerdev vo veľmi dobrej pozícii, strela zápästím však končí v lapačke Leightona.

27:25
    Hostia sa aspoň na chvíľku oslobodzujú, ale domáci už opäť zavážajú puk do tretiny.

27:48
    Lukáš Kašpar unikol svojim obvyklým spôsobom do zakončenia, strela spoza Bodrova, Glass vyráža.

28:15
    Na druhej strane chytá Leighton puk po tom čo Kulik vystrelil z veľmi dobrej pozície. Bude sa vhadzovať.

28:45
    Hostia v plnom počte.

30:00
    Máme za sebou polovicu zápasu a stav je stále bezgólový. Aj keď sme videli na jednej či druhej strane viacero príležitostí.

30:42
    Puk opustil ľadovú plochu, bude sa vhadzovať.

31:12
    Kozlov oslabuje svoj tím, hostia budú hrať presilovú hru.

31:27
    Wandellovi sa teraz podarilo puk vyviezť z tretiny.

32:02
    Spartak prechádza v trojici do úrotiútoku, Leighton chytá strelu Quinta a domáci vybojovali útočné pásmo.

32:46
    Donbassu sa v presilovke vôbec nedarí.

33:08
    Kašpar výborne hľadal Fedotenka, ale ten nestačil puk spracovať a vystreliť z ľavej strany.

33:12
    Domáci hrajú v plnom počte.

34:30
    Špirko sa snaží dostať z pravého krídla do tesnej blízkosti Leightona, ale je dobre bránený obrancom Donbassu a jeho následné zakončenie nemalo šancu na úspech.

35:02
    Začala posledná päťminútovka druhej tretiny, v nej sledujeme opäť väčšiu aktivitu Spartaku, ktorému sa však nedarí v koncovke.

35:30
    Glass posiela dlhý pas až k útočnej modrej, tam ale zasiahla obrana Donbassu.

35:52
    A opäť výborný Glass!

36:40
    Peter Podhradský dostáva osobný desaťminútový trest za úder do hlavy Žerdeva. Navyše aj 2 minúty a tak majú domáci presilovku.

37:14
    Závar pred Leightonom, ktorý dokázal všetko pochytať a zatiaľ drží Donbass nad vodou.

37:32
    Diváci si už žiadajú šááájbu, ale to by museli byť domáci dôraznejší v koncovke.

38:28
    Puk za bránkou Spartaku, hostia môžu prestriedať.

38:41

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

39:14
    Špirko s Junkovom teraz zmazali veľkú príležitosť.

39:24
    Spartak Moskva dal gól!
    Ale nakoniec domáci predsa len svoj tlak využívajú k strelenie prvého gólu zápasu, MATT ANDERSON sa presadil svojim dôrazom v bránkovisku, keď puk doslova zamietol do bránky. Asistencie: Andrej Sergejev, Michajl Junkov.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Až v samotnom závere druhej tretiny sme sa dočkali prvého gólu stretnutia. Presadil sa domáci Anderson, ktorý sa presadil svojim nebojácnym súbojom na bránkovisku, kde to najviac bolí. Spartak tak je pred začiatkom tretej tretiny bližšie k trom bodom.

Tretia tretina sa začne približne o 19:11.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:45
    Leighton musí byť hneď v úvode tretej tretiny na pozore, Wandell sa nakoniec nedostal do zakončenia.

41:10
    Vhadzovanie v strednom pásme, hostia napádajú rozohrávku Spartaku.

41:41
    Teemu Laine skúša pozornosť Glassa z ľavej strany, domáci gólman v pohode chytá.

42:20
    Lukáš Kašpar nahadzuje puk do útočného pásma a hostia sa dokázali usadiť v tretine Spartaku.

43:21
    Lenže k strele sa nedostali a z protiútoku sa po individuálnej akcii presadzuje ALEXEJ KRUTOV, ktorý spravila z obrancu Razina dokonalého štatistu a parádnou strelou z tesnej blízkosti prekonáva Leightona. Asistencia: Alexander Nesterov.

43:37
    Wandell strieľa z ľavej strany, ale puk len tesne minul bránku.

44:00
    Kulik ešte zacyhtil puk na modrej čiare a vystrelil zápästím, Leighton chytá a prerušuje hru.

44:34
    Puk opustil hraciu plochu a rozhodca tak musí prerušiť hru. Bude sa vhadzovať v tretine Spartaku.

45:20
    Donbass má dnes veľké problémy s rozohrávkou.

45:49
    Dadonov po kombinávii s Nedorostom strieľa z ľavej strany na Glassa, puk však letí vedľa bránky.

46:36
    Neuveriteľné! Hosťom dnes nie je súdené streliť gól. Fedotenko mal pred sebou takmer prázdnu bránku, ale netrafil z nejakých dvoch metrov.

47:40
    Donbass nahadzuje puk do útočného pásma, ale hostia sa k strele nedostali.

48:44
    Kolář sa vydal s pukom z vlastnej tretiny až pred Glassa, strieľa z ľavej strany, ale domáci gólman je pozorný.

49:36
    Teraz sa prevažne hrá v strednom pásme. Bojuje sa o puk.

50:01
    Začala sa posledná desaťminútovka tretej tretiny, zatiaľ je všetko otvorené. Donbass stráca dva góly, ktoré je možné streliť v priebehu niekoľkých sekúnd.

51:25
    Spartak je s pukom za vlastnou bránkou.

51:38
    Bleskový protiútok Špirka po pravej strane, strelu Leighton chytá.

52:20
    Hostia nahadzujú puk, ten nakoniec Piganovič získava.

52:43
    Spartak výborne bráni a nepúšťa súpera často do koncovky.

53:15
    Vhadzovanie v tretine Spartaku, puk síce získavajú hostia, ale už sú v strednom pásme.

54:37
    Bodrov teraz namiesto strely zvolil ešte obkorčuľovanie bránky, ale tým celú akciu v podstate pokazil.

55:24
    Hostia získavajú útočné pásmo.

55:50
    K ohrozeniu Glassa sa však nedostali. Puk je v strednom pásme.

56:34
    Piganovič nahadzuje na Glassa, ten v pohode vyráža a hra pokračuje.

56:56
    Wirtanen hľadal pred bránkou Fedotenka, ale puk pozdvihol hokejkou Glass.

57:25
    Donbass skúša hru bez brankára!

57:52
    Hostia sú nasťahovaní v tretine Spartaku.

58:30
    Žerdev sa nedostal do úniku a teda rozhodnutia zápasu strelou do prázdnej bránky.

58:41
    Donbass Doneck dal gól!
    RUSLAN FEDOTENKO vykresal hosťom nádej, keďže prekonáva Glassa skvelým tečom nahodeného puku a je to už len o gól! Asistencie: Teemu Laine, Oleg Piganovič.

58:41
    Oddychový čas pre domácich.

59:00
    Posledných 60 sekúnd tretej tretiny, hostia v tretine Spartaku.

59:20
    Glass je teraz v jednom ohni!

59:45
    Wilsonovi vložil do strely hokejku Špirko a tak mu zneškodnil jeho strelu, veľmi dobrý obranný zákrok slovenského kanoniera.

59:57
    Tri sekundy pred koncom je tu zakázané uvoľnenie domácich. Už by to mali udržať.

60:00

Spartak Moskva už v dramatickom závere stretnutia svoje vedenie ustál a pripísal si veľmi dôležité tri body za víťazstvo 2:1 v základnej hracej dobe. Hostia boli počas celého zápasu o krok pozadu, Spartak hral aktívnejšie a zaslúžene získal plný bodový zisk.

To je už odo mňa všetko. Teším sa na Vás pri ďalšom onlajn prenose. Pekný zvyšok dňa. (19:54:48)

Martin Platko

Góly a asistencie: 40. Anderson (Sergejev, Junkov), 44. Krutov (Nesterov) – 59. Fedotenko (Laine, Piganovič)

Rozhodca: Kiseljov, Safjullov – Medvedev, Lazarev