Cyprus – Taliansko 0:2 (kon.) | Bosna – Rakúsko 0:2 (kon.) | Luxembursko – Holandsko 0:1 (kon.)
Fínsko – Anglicko 1:1 (kon.) | Ukrajina – Chorvátsko 0:2 (kon.) | Slovensko U21 – Gruzínsko U21 1:0 (kon.)
Lichtenštajnsko – Švajčiarsko 0:6 (kon.) | Slovensko – Gruzínsko 1:0 (kon.) | Belgicko – Sev. Írsko 1:0 (kon.)
Bielorusko – Francúzsko 1:2 (kon.) | Španielsko – Albánsko 4:0 (kon.) | Írsko – Nemecko 0:4 (kon.)
Belgicko
1:0 (1:0)
Severné Írsko
cz Pondelok 09.09.2013, 20:00 • Gemeentelijk Stadion • Kvalifikácia na ME U21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Krásný dobrý večer všem fotbalovým příznivcům! Vítám Vás u dnešního kvalifikačního utkání U21 mezi Belgií a Severním Irskem. Favoritem dnešního utkání jsou domácí, ale Irové se budou určitě snažit překvapit. Dnešním utkáním vás bude doprovázet Petr Peleška.

Belgie

Domácí jsou ve skvělé formě, když dokázali v prvních dvou zápasech kvalifikaci porazit Kypr výsledkem 2:0. Posléze i těžkou Itálii 3:1, takže se drží po dvou zápasech na skvělé první příčce.

Severní Irsko

To Irové jsou na tom hůře, protože ve svém prvním utkání kvalifikace podlehli Kypru 0:3 a nacházejí se na posledním místě skupiny 9.

Belgie: Kaminski – Arslanagic, Mechele, De Bock, Vermiji – Malanda, Mpoku (C), Hazard – Ferreira-Carrasco, Batshuayi, Bruno

Severní Irsko: Brennan – Donnelly, Sharpe, Thompson (C), Sendles-White – Ball, Winchester, Brobbel, Millar – Carson, Gray

Rozhodčí: Aleksandr Gauzer – Evgeni Belski, Serik Zhappasbayev (všichni Kazachstán).

Ještě jednou Všem pěkný večer. Zhruba za deset minut nám začne kvalifikační utkání mezi Belgií a Severním Irskem!

1

1
    Hned ze začátku byl v ofsajdové pasti nachytán Millar.

11
    Bruno měl momentálně k dispozici volný přímý kop, avšak ten neproměnil.

14
    Belgie momentálně v držení míče.

15
    Avšak střela jednoho z domácích skončila mimo branku.

16
    Irsko bude rozehrávat kop od brány.

16
    Obránci Belgie sebrali míč Irsku při jejich útoku a dopředu jdou opět domácí.

18
    Sendles-White fauloval na hranici vápna Bruna a Belgie bude rozehrávat nepříjemný přímý kop...

23
    ...avšak jeden z obránců míč odhlavičkoval do zámezí.

27
    Belgie si vytváří protiútok...

28
    Hazardova střela minula branku!

34
    Střela Ferreiry-Carrasca byla zblokovaná jedním z obránců Irska.

35
    Ferreira-Carasca fauloval na vlastní polovině Millara a Irové budou rozehrávat přímý kop.

36
    Ten však minul branku Belgie a Kaminski bude odkopávat od své svatyně.

36
    A bude se poprvé v zápase žlutit. Carson zajel nohama do Bruna a rozhodčí tento zákrok posoudil jako faul a udělil Carsonovi žlutou kartu.

37
    Sharpe byl faulován Arslanagicem a Irové budou opět rozehrávat přímý kop.

38
    ...avšak z toho nic vážnějšího nevzniklo. Na druhé straně se do protiútoku dostal Ferreira-Carrasco, ale jeho střela byla zblokovaná.

40
    Zbývá nám posledních pět minut základní hrací doby do konce prvního poločasu.

41
    Bruno zkusil vystřelit, ale jeho střela minula hostující branku.

42
    Na druhé straně zkusil vystřelit Winchester, ale s jeho střelou si poradil Kaminski.

44
    Belgie právě vstřelila branku!

Tak přeci jenom jsme se do konce poločasu dočkali branky! První branku zápasu vstřelil BATSHUAYI po asistenci De Bocka a posílá Belgii do vedení.

45+1
    Probíhá první minuta nastavení.

Tak je za námi první poločas utkání, ve kterém zatím lehce dominují domácí, kteří zásluhou Batshuaye vyhrávají nad Severním Irskem po prvním poločasu 1:0. Určitě se máme ve druhém poločase na co těšit.

Druhý poločas nám začne přibližně ve 21:01.

46

46
    Druhý poločas začal jednou změnou v sestavě Severního Irska. Ze hřiště odešel Millar, který je nahrazen Shieldsem.

46
    Carson rozehrává rohový kop...

47
    ...z toho však žádná větší příležitost nevznikla.

52
    Hazardova střela neletěla mezi tři tyče.

55
    Arslanagic fauloval Graye a Irové budou rozehrávat přímý kop.

56
    Ke standardní situaci se postavil sám Gray a jeho střela nebyla vůbec špatná, ale brankář Kaminski si s ní dokázal poradit.

56
    První střídání i na straně Belgie. Ze hřiště odchází Mechele, který je nahrazen rodovým hráčem Chelsea Lukakem, který je momentálně na hostování v Evertonu. Uvidíme, co nám tento talentovaný mladík dnes předvede.

59
    Střela Batshuayie orazítkovala tyč!

61
    Ferreira-Carrasco vyslal na konstrukci Irska střelu, ale s ní si dokázal Brennan poradit.

63
    Střídání na obou stranách. Ze hřiště odchází z domácí strany Bruno a je nahrazen Tielemansem. Za hostující tým odchází Winchester a je nahrazen McElroyem.

68
    Rohový kop pro Severní Irsko...

69
    ...bohužel ani tento roh Irsku nevyšel a do protiútoku mohou jít Belgičané.

69
    Momentálně musel zasáhnout faulem Ball a je potrestán žlutou kartou.

72
    Brobbellova střela mířila vedle branky.

79
    Další žlutá karta na straně hostů. Tentokrát se o ni postaral Sendles-White.

79
    A druhé střídání na straně domácích. Ze hřiště odchází prozatím jediný střelec dnešního utkání Batshuayi a je nahrazen Vetokelem.

81
    Přichází střídání na straně Severního Irska. Hřiště opouští Ball, kterého nahrazuje Reid.

82

82
    Ferreira-Carrasco rozehrál roh, ze kterého nakonec nic nevzniklo.

83
    Hned z protiútoku dokázali zahrozit hosté, když střídající McElroy vystřelil na domácí branku, ale Kaminski si se střelou dokázal poradit a vyrazil ji.

85
    Již čtvrtá karta pro hráče Irska. Tentokrát se provinil Donnelly.

85
    Střela Mpoka jen těsně minula branku.

89
    Probíhá nám poslední minuta základní hrací doby!

90+3
    A máme zde druhou žlutou kartu, což znamená jasná červená pro Donnellyho a stop do příštího zápasu.

Je za námi kvalifikační utkání do jednadvaceti let mezi Belgií a Severním Irskem. V dnešním zápasu si lépe počínala Belgie, která díky brance v poslední minutě prvního poločasu, kterou vsítil Batshuayie pojistila vedení a připsala další tři body do tabulky!

Já se s Vámi pro dnešní večer loučím. Pěkný zbytek večera přeje Petr Peleška. (21:51:54)