Kladno – Otrokovice 1:6 (kon.) | Bulldogs – Pardubice 4:8 (kon.) | Bohemians – Vítkovice 5:3 (kon.)
Ostrava – Chodov 4:9 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 2:6 (kon.)
ACEMA Sparta Praha
2:6 (1:2, 0:0, 1:4)
Předvýběr.CZ Florbal MB
cz Nedeľa 08.09.2013, 20:00 • Aréna Sparta • Livesport Superliga (CZ)

Dnešní zápas je u konce. Mladá Boleslav ve třetí třetině přidala čtyři branky a zvítězila zcela zaslouženě. Hosté si tak z Prahy odváži 3 body a v součtu obou kol mají bodů šest. To Sparta je i po druhém kole bez bodu.
    Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni Tomáš Kadlec (MBL) a Jakub Vrána (SPA).
    Střely na branku ve třetí třetině: 4:15
    Střely celkem: 17:26
    To je pro dnešní večer vše, přeji vám dobrou noc a těším se při sledování dalšího online přenosu. (22:10:36)

60:00

59:56
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A ještě jeden gól. Souhru sourozenců Chroustových zakončuje TADEÁŠ CHROUST. Asistence: Tomáš Chroust.

59:40
    Sparta bez gólmana.

59:18
    Vrtiška už byl na hřišti, ale inkasovanému gólu nezabránil. Další hřebíček do sparťanské rakve zabijí RADIM KŘENEK. Asistence: Petr Novotný.

59:15
    Vrtiška se ihned zapojil do napadání.

59:08

58:25
    Curneyho střela gólem nekončí.

57:55
    Jiří Bouška byl při své snaze o zakončení zablokován.

57:08
    Na 2 minuty za hru hlavou vyloučen Michal Vrtiška. Jeho vyloučení přichází pro domácí v ten nejméně vhodný moment.

57:00
    Sparta bude rozehrávat v útočném rohu.

56:30
    Sražen k zemi byl Fojta, v jeho akci pokračoval Pavel Bouška, s jehož střelou si Kotouček poradil.

55:49
    Petr Novotný vystihl rozehrávku domácích a předložil před prázdnou branku JIŘÍMU CURNEYMU, kterého tentokrát nezastavil ani skok brankáře Kotoučka. Asistence: Petr Novotný.

55:30
    Vrána měl na zádech nalepené dva soupeře, ale poradil si.

55:00
    Kontaktní branka domácí povzbudila, jsou nyní mnohem živější.

54:17
    Sparta právě vstřelila branku!
    Střela Strachoty k Novotnému nedolétla, dorážku Ducheka brankář Mladé Boleslavi zlikvidoval, ale na další dorážku MICHALA STRACHOTY už neměl. Asistence: Petr Duchek.

54:00
    Oddechový čas pro domácí.

54:00
    Domácí Kadoch a Soukup se připravili o možnost zaútočit svým nedorozuměním.

53:20
    Curney našel Novotného, ten shodil na Křenka. Jeho střelecký pokus moc přesný nebyl.

52:45
    Po dlouhé době v akci gólman Novotný. Vedl si na výbornou.

52:25
    Jiří Bouška od mantinelu netrefil branku.

52:15
    Tyčka zazvonila za sparťanským brankářem po dalekonosné ráně Křenka.

51:55
    Míček se od Saláta přes Pavla Boušku dostal k Fojtovi, který se snažil procedit míček mezi nohama Kotoučka. Ten si skulinku však pohlídal.

50:40
    Rožnovják nalezl nehlídaného Tadeáše Chrousta, který číhal u vzdálenější tyče. Přihrávka však nešla úplně po zemi a Chroust balonek jen jemně lízl, což ke gólovému efektu nevedlo.

49:55
    Strachota to zkoušel individuálně a nevedl si nikterak zle. Třetí obránce byl však nad jeho síly.

49:16
    Sparta chce vyrovnat, jenže k tomu potřebuje míček a ten jí boleslavští ne a ne půjčit.

48:25
    Jiří Curney dostal exkluzivní přihrávku na pravé křídlo. Z první se opřel do balonku a jen další excelentní skok Kotoučka mu překazil radost z druhého gólu.

47:11
    Sparta opět ukazuje sportovního ducha a vrací soupeři míček.

47:00
    Sparťanský útok skončil ještě dříve, než pořádně začal.

46:35
    Křenek trefil pouze zeď.

46:31
    Faulovaný Curney, dobrá příležitost pro Boleslav.

45:42
    Před brankou zůstal nikým neatakovaný MARTIN ROŽNOVJÁK, otočil se kolem své osy a o Kotoučkovu nohu dopravil míček za jeho záda. Asistence: Ondřej Fojta.

45:11
    Rebro se jen těžce zvedá z palubovky. Hra se nám začíná přiostřovat.

44:35
    Tadeáš Chroust se dostal k volně se ležícímu balonku, na nic nečekal a napálil míček směrem na Kotoučka. Balonek proletěl jen těsně vedle pravého horního rohu.

44:00
    Křenek svým projektilem trefil Fojtu do zad.

43:48
    Na zemi zůstávají srazivší se Čermák Novotný. Zdá se, že oba dva budou v pořádku a budou moci pokračovat ve hře.

43:30
    Boleslav získala rozehrávku v nebezpečné pozici, nedokázala však tuto příležitost využít k ohrožení domácí branky.

43:10
    Fauloval Strachota.

42:50
    Petr Novotný promáchl balonek letící kolem Kotoučkovy branky. Odpískána hra vysokou holí.

42:00
    Sparťané sportovně odevzdávají míček soupeři, důvodem byly problémy s časomírou.

40:10
    Ondřej Fojta se dostal k volnému balonku, proběhl mezi obránci a zakončil. Kotouček byl ovšem připraven a likviduje tak další loženku boleslavských.

40:01

Druhé dějství nabídlo vyrovnanou hru plnou osobních soubojů. O tom, že to na ploše začíná jiskřit svědčí i dva vyloučení na straně hostů. Jediné, co této třetině scházelo byly branky, i když jsme mohli vidět některé vyloženě šance. Závěr zápasu slibuje napínavou podívanou.
    Střely na branku ve druhé třetině: 8:6
    Třetí třetina začne přibližně ve 21:25.

40:00

39:55
    V posledních vteřinách zápasu se blýskl Michal Kotouček. Přečíslení 3 na 2 řešil Fojta přihrávkou na Saláta, který z první poslal míček na branku. Kotouček se však vrhl ke své levé tyči a nedovolil tak Salátovi skórovat.

39:40
    Postupně stříleli Duchek, Rebro a Vrtiška. Střela žádného z nich ale nedolétla ke strážci mladoboleslavské klece.

38:30
    Denemark se krásně uvolnil ke střele, ale nedokázal prostřelit hradbu těl před brankou hostů. Následně jeden z obránců Boleslavi odpaluje balonek až ke Kotoučkovi.

37:50
    Novotného rychlý zákrok rukou proti střele Svatoše.

37:25
    Kotouček vychytal Fojtu, štěstí pak zkusil Křenek, ale minul.

Dnešní utkání sleduje 167 diváků.

36:15
    Ekl přihrál na Petra Novotného, ten v pádu trefil jen obránce Sparty.

36:00
    Němeček střílí...vedle...

35:38
    Šnajdr vybojoval balonek na Chroustovi, míček mu ale utekl do rohu.

34:30
    Petr Novotný podražen, rozehrávka pro Boleslav.

33:45
    Kotoučkův dobrý zákrok maskou proti ráně Curneyho.

32:53

32:30
    Ekl s Pavlem Bouškou teď dokonce ohrozili Kotoučka. Ten si s pokusem Boušky poradil.

32:15
    Novotného přesný zákrok proti střele Soukupa.

31:35
    Sparťané si moc nevědí s přesilovou hrou rady.

31:00
    Strachota se snažil překvapit Novotného, ale míček mu sjel z čepele.

30:35
    Střílel Šnajdr, trefil pouze hůl hostujícího beka.

30:00
    Sparta má ještě téměř tříminutovou klasickou přesilovku.

29:53
    Hosté ve 4.

29:30
    teď dokonce Ekl vybojoval rozehrávku za domácí brankou.

29:15
    Boleslav se brání velmi dobře.

29:00
    Dobrá střelecká pozice pro sparťanské hráče, Novotný nastavil hrudník a obránci pak upálili míček do bezpečí.

27:53
    Dvouminutová přesilovka 5 na 3. Na trestnou lavici odesláni boleslavští Jiří Bouška a Daniel Ludvík, oba za hrubost, Bouška na 5 minut, Ludvík na 2 minuty.

27:20
    Strachota a Duchek teď udělali vítr před boleslavskou brankou, gól z toho ale nebyl.

26:52
    Jeden z mladoboleslavských obránců zahrál před velkým brankovištěm vysokou holí. Z následné standartky ale Sparťané trefili pouze hlavu jednoho z hráčů ve zdi.

26:35
    Ekl minul skákavý balonek.

25:55
    Vrtiškova lajna je hodně aktivní, teď ale fauloval sám její vůdce a Mladá Boleslav může v klidu rozehrát.

25:00
    Akce Boleslavi na jeden dotek a tentokrát netrefil Křenek.

24:50
    Salát dorážel do poloodkryté branky, ale trefil pouze boční síť. Kotouček by jeho nedůrazný pokus ale zřejmě lapil.

24:05
    Útočí Sparta, ale opět se nikdo z domácích nedokáže trefit bránu.

23:00
    Tvrdá střela Tadeáše Chrousta přeletěla sparťanskou branku.

22:40
    Rožnovják faulován, rozehrává Mladá Boleslav.

22:20
    Soukup zakončoval pouze do dvojbloku hostů.

22:00
    Akce Boleslavi končí odpískaným postavením Ekla v brankovišti.

21:40
    Čermák nenechal otočit Ekla.

21:15
    Vrtiška to zkusil backhandem a Novotný musel zasáhnout.

20:20
    Druhá třetina nám začíná pěkně zostra. Rožnovják poslal na mantinel Denemarka.

20:01

Máme za sebou první třetinu zápasu druhého kola florbalové extraligy mezi Spartou a Mladou Boleslaví. Úvodní část nabídla mnoho šancí a 3 branky. Do vedení šli po úvodním náporu hosté. Spartu inkasovaný gól nakopl a dokázala vyrovnat. Hostům ale vrátil vedení svojí trefou Kadlec. Sparta pak nevyužila několik šancí na vyrovnání a tak je skóre 1:2 z pohledu domácích.
    Střely na branku v první třetině: 5:5
    Druhá třetina začne přibližně ve 20:42.

20:00

19:30
    Sparta dostala možnost rozehrát z hodně výhodné pozice, střela Marvánka byla zblokována.

19:00
    Sparta začíná další akci od vlastní branky.

17:35
    Vrtiška chytl balonek směřující ven ze sparťanské útočné poloviny, rozehrál na Ducheka a ten vyzkoušel pozornost Novotného. Ten měl se střelou plné ruce práce, ale dokázal balonek udržet před dotírajícími Sparťany v bezpečí.

16:50
    Přesnost scházela i pokusu Fojty.

16:30
    Na Spartě je vidět touha vyrovnat. Směrem k Novotnému létá jedna střela za druhou, ale žádná není dost přesná.

16:10
    Bohužel pro domácí ji nevyužila.

16:05
    Vrtiška se dral k brance a byl zastaven nedovoleně. Sparta má standartku ze zajímavé pozice.

15:30
    Ozývají se již zmiňovaní čtyři fanoušci BILLY BOY.

15:10
    Novotný byl seknut přes prsty, hrají hosté.

14:30
    Fojta postupoval z boku sám na Kotoučka, ten roztáhl nohy a Fojtu vychytal.

13:16
    TOMÁŠ KADLEC obdržel zpoza branky přihrávku do běhu, nechal Kotoučka padnou na zem a backhandem ho přehodil. Asistence: Tomáš Chroust.

12:40
    Křenek uklidňuje hru. Balonek v držení modrobílých.

11:50
    A další šance Sparty. Bez efektu.

11:35
    Vrtiška se snažil naleznout Duchka před brankou. To se mu povedlo, ale Duchek byl tísněn a balonek mu odskočil.

10:55
    Marvánek se snažil probít před branku, ale upadl.

10:20
    Rychlý kontr Mladé Boleslavi úspěch neslavil. stehně tak výjezd z rohu v podání Tomáše Chrousta.

09:55
    Útočný faul odpískán Ludvíkovi, hraje Sparta.

09:19
    Je vyrovnáno. Dlouhý pas doběhl těsně před obráncem PETR DUCHEK a sklepl ho za záda Novotného. Asistence: Štěpán Pelc.

08:55
    Denemarkův pokus vůbec nebyl špatný. Branku minul jen těsně.

08:00
    Tyčka teď pomohla Kotoučkovi po akci druhé boleslavské lajny.

07:50
    Ludvík nepropálil hradbu ze zlatých dresů.

07:20
    Mladoboleslavští se bez problému ubránili útoku Sparty.

06:20
    Ekl sám před Kotoučkem nezpracoval balonek.

05:55
    Boleslav znovu útočí.

05:09
    Sálátovu střelu zblokovala pozorná sparťanská obrana. Akce však pokračovala a Fojta našel přesně hůl JIŘÍHO CURNEYHO a ten tečoval míček za Kotoučka. Asistence: Ondřej Fojta.

04:40
    Zajímavou standartní situaci hosté zahodili.

04:30
    Eklovi je odpískána vysoká hůl. Boleslavský útočník ale stejně letící míček minul.

04:05
    Zblokovaná Ludvíkova střela.

03:30
    Teď zahrozili domácí. Novotný švihl rukou a balonek vyrazil.

03:00
    Salát našel Křenka, tomu střela nesedla.

02:15
    Z nebezpečné pozice bude rozehrávat Boleslav.

01:40
    Kadlec sestřelil Ludvíka a hosté se tak sami připravili o možnost zakončit.

01:10
    Po faulu na polovině hřiště bude hrát Sparta.

00:50
    Hosté začali velice aktivně.

00:15
    Kadoch přišel na pomoc Denemarkovi, jenž byl v tísni.

00:01

Ještě představení zahajovacích pětic a zápas může začít.

Oba týmy nastupují na hrací plochu. Domácí Sparta nastoupí ve zlatých dresech, Mladá Boleslav v modro-bílých.

-12:00
    V hledišti se začínají objevovat první diváci, dorazili i čtyři z Mladé Boleslavi.

-25:00
    Oba týmy už se rozcvičují na hrací ploše.

AC Sparta Praha Florbal: Kotouček (Beneš) – Kadoch, Denemark, Kašpárek, Soukup, Čermák, Chaloupka, Vrána, Smetana, Duchek, Marvánek, Rebro, Pelc, Svatoš, Vrtiška, Šnajdr, Strachota, Němeček M., Němeček P.

BILLY BOY Mladá Boleslav: Novotný M. (Bauer) – Novák, Bouška P., Novotný P., Ekl, Salát, Chroust Tom., Chroust Tad., Bouška J., Rožnovják, Gwuźdź, Mátl, Kadlec, Ludvík, Křenek, Curney, Fojta, Studený, Kroupa

Rozhodčí: Novák O., Škaloud

Oba týmy si v prvním kole vedli rozdílně. Sparta zajížděla do Otrokovic a zápas na hřišti Panthers pro ně nedopadl příliš dobře, i když po dvou třetinách byl stav velmi vyrovnaný, 3:2 pro Otrokovice. Třetí třetina se ale Spartě vůbec nepovedla, prohrála ji 6:1. Celý zápas pak skončil jednoznačným vítězstvím Otrokovic 9:3. O tři sparťanské branky se postarali Kašpárek, Soukup a Strachota.
    Mladá Boleslav bude k dnešnímu zápasu nastupovat ve zcela jiném rozpoložení. V pátek si na domácí palubovce poradila s Bohemians v poměru 6:1. Hráči Mladé Boleslavi měli utkání od začátku pod kontrolou a nedopustili žádné drama. Hattrickem se blýskl Ondřej Fojta, po jednom gólu přidali Studený, Novotný a Mátl. Za zmínku také stojí počet střel domácích, který se zastavil na čísle 72.
    Dnešní souboj slibuje tedy zajímavou podívanou. Sparťané se budou chtít před svými fanoušky vytáhnout a odčinit porážku z prvního kola. S Mladou Boleslaví, která patří opět k favoritům soutěže, to ale nebudou mít domácí vůbec jednoduché.

Dobrý večer při sledování on-line přenosu z 2. kola florbalové extraligy. Proti sobě stojí Sparta Praha a BILLY BOY Mladá Boleslav.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Lukáš Vacuška

Góly a asistencie: 10. Duchek (Pelc), 55. Strachota (Duchek) – 6. Curney (Fojta), 14. Kadlec (Chroust), 46. Rožnovják (Fojta), 56. Curney (Novotný), 60. Křenek (Novotný), 60. ChroustTad (ChroustTom)

ACEMA Sparta Praha: Kotouček (Beneš) – Kadoch, Denemark, Kašpárek, Soukup, Čermák, Chaloupka, Vrána, Smetana, Duchek, Marvánek, Rebro, Pelc, Svatoš, Vrtiška, Šnajdr, Strachota, Němeček M., Němeček P.
    Předvýběr.CZ Florbal MB: Novotný M. (Bauer) – Novák, Bouška P., Novotný P., Ekl, Salát, Chroust Tom., Chroust Tad., Bouška J., Rožnovják, Gwuźdź, Mátl, Kadlec, Ludvík, Křenek, Curney, Fojta, Studený, Kroupa

Rozhodca: Novák O., Škaloud