Lok. Moskva – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Samara – Machačkala 1:1 (kon.) | Groznyj – Kazaň 0:0 (kon.)
Lokomotiv Moskva
1:2 (0:1)
CSKA Moskva
cz Nedeľa 28.07.2013, 11:30 • Stadion Lokomotiv, Moskva • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Dobré fotbalové poledne. Dnes vám budu textově přenášet utkání 3. kola nejvyšší Ruské fotbalové soutěže mezi domácím Lokomotiv Moskva a hostujícícm CSKA Moskva.
    Moskevské derby se odehraje na Stadion Lokomotiv.

Lokomotiv Moskva:

Domácí loni zažívali trápení, když skončili na devátém místě se 43 body, ztráta 8 bodů na Evropské poháry. Tým proto převzal Leonid Kučuk, který podepsal s klubem tříletou smlouvu.
    Letos se Lokomotivu zatím daří, ze dvou kol nasbírali 4 body. V prvním utkání si odnesli cennou remízu 2:2 z horké půdy Anži Machačkaly. V druhém utkání porazili Volgu NN 1:2. Dnes hrají tedy poprvé v nové sezóně doma.

CSKA Moskva:

Hosté jsou loňští vítězové domácí ligy i poháru. Před startem soutěže získali ještě Ruský superpohár, když vyhráli nad Zenitem Petrohrad.
    Tým CSKA má zatím stejně bodů jako jejich dnešní protivník, tedy 4. Svůj první zápas Moskevský tým nezvládl a jen remizoval s novicem soutěže Uralem 2:2. V tom druhé utkání už ale celek vyhrál 2:1 nad Samarou po dvou trefách Doumbiy.
    Klub v průběhu soutěže opustila ikona Vagner Love, který přestoupil do Číny, rovněž Tomáš Necid se poroučel na hostování do Řeckého PAOK Soluň.

Loni, zde na Stadion Lokomotiv, domácí podlehli CSKA Moskva vysoko 1:4.

-1
    Hráči již jsou na hrací ploše a poslouchají hymnu.

Lokomotiv Moskva: Marinato – Janbajev, Ďurica, Čorluka, Denisov – Mihalik, Tarasov – Samedov, Mirančuk, Maicon – Pavljučenko.

CSKA Moskva: Akinfejev – Berezuckij, Berezuckij, Ignaševič, Gonzalez – Wernbloom, Elm – Dzagoev, Honda, Zuber – Musa.

Rozhodčí: Nikolajev – Drozdov, Baryšnikov.

1

1
    Hosté se postarali o výkop utkání.

2
    Hosté začali aktivněji, když od první minuty útočí.

3
    Nyní si to od půlky hřiště namašíroval sám na bránu Brazilec Maicon, jeho následná střela zpoza 16ky ale mířila nad bránu Akinfejeva.

5
    Hra se přelává od vápna k vápnu.

6
    U míče domácí, kteří vhazují.

7
    Honda dobře rozehrál doprava na Musu, který na hranici 16ky přihrál pod sebe na Dzagojeva, jenž to zkusil z první, ale neuspěl. Brankář Guilherme byl jistý.

8
    Maiconův průnik dobře přečetl V. Berezuckij a míč odkopl na půlku.

10
    Centr Tarasova nenašel adresáta a skončil za bránou. Odkop od brány CSKA Moskva.

11
    Janbajev skolil Gonzaleze u postranní čáry.

12
    Tarasov zahrál ve středu pole ve vzduchu rukou. CSKA u míče.

14
    Elmův centr skončil v náruči brankáře Lokomotivu.

14
    Hondova střela levačkou zpoza šestnáctky mířila vedle brány.

15
    První roh utkání pro – Lokomotiv.

16
    Střelu Čorluky pohodově lapil Akinfejev.

17
    Ďurica nyní leží na zemi, když se zranil při skluzu.

18
    Standartka z dobré vzdálenosti pro CSKA. U míče je Honda.

18
    CSKA právě vstřelilo branku!
    KEISUKE HONDA posílá svůj tým do vedení po krásné zahraném přímém kopu, brankář Guilherme na přesně umístěnou ránu neměl nárok. 0:1!

20
    Lokomotiv se teď ssaží vyrukovat s nějakou ofenzivní akcí, ale moc se jim nedaří.

21
    Na zemi se po faulu Samedova ocitl Gonzalez.

23
    Domácí drží míč, snaží se směrem dopředu něco provést, ale obrana hostů je kompaktní.

25
    Hostující celek má zatím více ze hry, ikdyž nějakou vyloženou šanci si nezískal. Přesto vede po brance Hondy z přímého kopu, ta zatím udělala rozhodující rozdíl v utkání.

26
    Tarasov dostal upozornění od sudího Nikolajeva po faulu na Japonce Hondu.

28
    V. Berezuckij na zemi po faulu Maicona, který ho přistrčil zezadu.

30
    Wernbloom vidí žlutou kartu po faulu na Maicona, zřejmě odveta za předchozí zákrok.

31
    Elm byl přistrčen na půlce hřiště. Hra se nyní kouskuje, což není dobré.

31
    Mirančuk schytal přihrávku pouze do ofsajdu.

33
    Musova přihrávka na Dzagojeva byla slabá, domácí můžou vpřed.

34
    Centr Samedova skončil v náruči brankáře Akinfejeva.

35
    Roh pro domácí.

36
    Lokomotivu pískán útočný faul v 16ce. Hosté se tak ubránili.

36
    Ani nyní Tarasov nedostává žlutou kartu po faulu na Zubera. Další zajímavá možnost pro CSKA.

37
    U míče Honda.

37
    Hondův pas na Ignaševiče skončil u brankáře Lokomotivu. Standartka však byla dobře zahraná.

38
    CSKA Moskva střídá: Alexej Berezuckij vinou zranění ramene jde dolů. Jeho místo zaujme Nababkin.

39
    Elm z půlky hřiště vypálil na bránu a div, že to nebyl gól. Roh pro CSKA.

40
    Domácí se ubránili, míč má ale stále úřadující mistr.

41
    Alan Dzagojev byl nyní nachytán pomezním sudím v ofsajdu.

42
    Na zemi teď leží Wernbloom, kterého fauloval Tarasov. Ten dnes měl minimálně 3 zákroky na žlutou, přesto ji nedostal.

44
    Standartka pro domácí po faulu na Samedova skončila v rukavicích brankáře CSKA Igora Akinfejeva.

45
    1 minuta navíc se bude přidávat k řádné hrací době 45 minut.

46
    Brankář domácích musel na zem po průniku Musy.

První půle je za náma. V ní byl lepší celek hostů, který díky brance Hondy v 18. minutě šel do vedení. Japonec míč krásně umístil z přímého kopu. Jinak se ale nic moc várazného nestalo a o poločase tak svítí na ukazateli skóre stav 0:1.

-1
    Hráči již jsou seřazení na hrací ploše. Druhá půle, co nevidět začne.

46

46
    Domácí se postarali o výkop druhého poločasu.

47
    Hondovi se nepodařilo protlačit míč do 16ky Lokomotivu.

48

48
    Hosté se odkopem do autu ubránili této standartce.

50
    Hra má spád, oba týmy mají rychlý přechod do útoku.

50
    Lokomotiv Moskva střídá: brankář Guilherme má nějaké zdravotní problémy a musí ze hry. Jeho místo zaujme dvojka v bráně – Krešič.

52
    U míče domácí, kteří zdatně kombinují.

53
    První výraznější šance ohrožení branky pro Lokomotiv. Po centru zprava vystřihl polonůžky Roman Pavljučenko a jen o kousek nad minul beřvno.

54
    Tarasovovi pískán faul ve středu pole na Hondu.

55
    Střela letní posily Zubera z 25 metrů mířila vedle brány Krešiče.

56
    Na druhé straně mířil vedle Mirančuk.

57
    Domácí tým Lokomotiv Moskva střídá: Nevýrazného Pavljučenka mění jiný bijec do vápna N'Doye.

58
    Tarasov mířil nad bránu. Nyní však ještě leží na zemi po faulu Berezuckiho.

60
    Už se opět hraje.

62
    Maicon přihrával ve vápně pod sebe, kde míč odkopl na roh Ignaševič.

62
    Hosté se odkopem ubránili. Lokomotiv má nyní více ze hry.

64
    Novic na hřišti N'Doye byl přichycen v ofsajdu.

64
    Mužstvo CSKA Moskva střídá: Elm odchází ze scény, jeho místo zaujme útočně laděný Doumbia.

66
    Centr na Samedova mířil za bránu. Odkop od brány CSKA.

67
    Akinfeev musel pod nohy proti hráči N'Doyemu. A byl úspěšný, když mu míč vypíchl!

68
    Ďurica fauloval Dzagojeva před 16kou Loko. Další slibná šance pro levačku Hondy.

69
    Rána byla zblokována zdí.

69
    Roh pro hosty.

70
    Čorluka zkušeně ustrážil Doumbiu a je z toho odkop.

70
    Lokomotiv Moskva potřetí střídá: Maicona nahradí Caicedo.

72
    Ve druhé půli je zatím lepším celkem Lokomotiv, který má více ze hry a tlačí se za gólem.

73
    Byla nařízena penalta pro Lokomotiv!
    Gonzalez fauloval v pokutovém úpzemí Mikalika.

74
    Samedov nedal penaltu, kterou vyrazil na roh brankář CSKA Akinfejev.

75
    Lokomotiv právě vstřelil branku!
    Domácí stejně dávají gól, když si na centr z rohového kopu nejvýš vyskočil DMITRIJ TARASOV. 1:1!

77
    Hosté by měli opět začít hrát, jestli chtějí pomýšlet na tříbodový zisk.

78
    Doumbia už byl s míčem za čárou. Odkop od brány domácího brankáře.

79
    CSKA Moskva potřetí střídá: Stevena Zubera nahradí Zoran Tošič.

80
    Standartka pro CSKA z 25 metrů.

80
    Střela Japonce Hondy byla zblokována zdí.

81
    Doumbia reklamuje faul v pokutovém území, ale rozhodčí ukazuje pouze na roh.

82
    Po rohovém kopu tady máme další branku! Na míč si naskočil Doumbia, ale mířil do pouze tyče, následně se k dorážce dostal jiný bijec AHMED MUSA a ten už se nemýlil. 1:2!

84
    Na druhé straně museli hosté odkopnout míč ze své 16ky před dotírajícícm N'Doyem.

85
    Roh pro Lokomotiv Moskva.

85
    Kapitán-brankář Akinfejev zachytil centrovaný míč.

86
    Dame N'Doye vidí zvednutou žlutou kartu od sudího Nikolajeva.

87
    Teď si div nesrazili míč za bránu hráči CSKA.

88
    Střela střídajícího Tošiče nenadělala výraznější problémy brankáři domácích.

89
    Na hřišti se ošetřuje brankář Krešič.

90
    4 minuty navíc se budou přidávat k řádné hrací době.

93
    Hosté drží míč a spoří tak čas.

95
    N'Doyeho hlavička mířila vedle.

Je tady konec. Hosté se radují z výhry, kterou zařídil Musa v 82. minutě. Hosté tedy berou 3 body a stoupají tabulkou. Domácí dnes musí pokorně uznat kvalitu mistra a připravovat se na lepší výsledek dál.
    To je vše. Děkujeme za pozornost! (13:26:46)
    Góly: 75. Tarasov – 18. Honda, 82. Musa

Karty:   86. N'Doye (LMO) – 30. Wernbloom (CSK)

Nepremenená penalta: 74. Samedov (LMO), brankár Akinfejev zneškodnil

Lokomotiv Moskva: Marinato – Janbajev, Ďurica, Čorluka, Denisov – Mihalik, Tarasov – Maicon, Mirančuk, Samedov – Pavljučenko.

Rozhodca: Nikolajev – Drozdov, Baryšnikov