Ferrer – Dodig 3:1 (kon.) | Verdasco – de Schepper 3:0 (kon.)
Seppi – del Potro 0:3 (kon.) | Youzhny – Murray 0:3 (kon.)
Tomič – Berdych 1:3 (kon.) | Djokovič – Haas 3:0 (kon.)
0
1 4 64
cz Pondelok 01.07.2013, 19:32Wimbledon - muži - Wimbledon (tráva)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:33.

Tenisový Wimbledon po nedělním dni volna pokračuje dalšími zápasy a jedním z nich je také utkání 4. kola mužské dvouhry mezi Novakem Djokovičem a Tommym Haasem.

Novak Djokovič:

Světová jednička po prohře v semifinále French Open s Nadalem jistě touží po úspěchu na dalším grandslamovém turnaji. Zde ve Wimbledonu slavil vítězství naposled v roce 2011 a po loňském vypadnutí v semifinále by se letos jistě rád opět podíval do finále.

V průběhu turnaje zatím Srb neztratil jediný set, vyhrál 3:0 postupně s Mayerem, Reynoldsem i Chardym.

Tommy Haas:

13. hráč světa pochází z Německa a ve Wimbledonu se konečně dostal do druhého týdne. V roce 2009 zde sice skončil až v semifinále, ale v poslední dvou letech skončil vždy už v 1. kole.

Cesta k dnešním osmifinále vedla u Haase přes Tursunova (3:0), Wanga (3:0) a Lopeze (3:1). Tommy Haas tak zatím také proplouvá turnajem celkem bez obtíží, ale dnes na něj čeká soupeř z kategorie nejtěžších.

Vzájemná bilance: 7:3

Na okruhu ATP se tenisté utkali už desetkrát a sedm vítězství má na svém kontě Srb. V letošním roce se hráči utkali třikrát, na Hopman cupu vyhrál Djokovič snadno 6:2, 6:0. Poté však prohrál nečekaně v Miami 6:2 a 6:4 a vůbec poslední vzájemný zápas se odehrál nedávno na French Open, ve čtvrtfinále téhdy na antuce slavil vítězství Djokovič 3:0 na sety.

Utkání příjde na centrálním dvorci na řadu po skončení zápasu Michail Južnyj – Andy Murray.

Andy Murray před malou chvíli zvítězil nad Michailem Južnym 3:0 na sety a tak již nic nebrání tomu, aby na centrální dvorec přišli Novak Djokovič s Tommy Haasem.

Oba tenisté již jsou na centrálním dvorci, za malou chvíli začne rozcvičení před utkáním.

Tommy Haas otevře zápas servisem.

0:0

15-0
    Nezačal však moc dobře, jeho náběh na síť končí volejem do sítě.

30-0
    Opět se dostal Haas na síť, ale jeho počínání tam je zatím hodně nedůrazné.

40-0
    Dvojchybou nabízí Tommy Haas tři brejkboly světové jedničce.

40-15
    O ten první se připravil Djokovič sám špatným returnem.

40-30
    Dobrý servis ven z kurtu a poté přesný bekhend Haase ven z kurtu.

1:0
    Přesným bekhendem po čáře však Novak Djokovič třetí brejkbol využívá a začal tak velmi dobře.

0-15
    První výměnu při podání Djokoviče servirující hráč kazí.

15-15
    Djokovič vše napravuje esem.

15-30
    Po esu však přišla dvojchyba.

15-40
    Djokovič trefil míček nečistě a nabízí soupeři dva brejkboly.

30-40
    Esem odvrací světová jednička ten první.

40-40
    Djokovič měl při dvou úderech i pořádnou dávku štěstí, ale nakonec dokázal i druhý brejkbol smazat.

40-A
    Haas však přitlačil hned z returnu a nakonec si došel pro další možnost.

40-40
    Výborným servisem zažehnal Djokovič i tuto hrozbu.

A-40
    Opět nedokázal Haas zreturnovat servis Djokoviče.

2:0
    Nebylo to jednoduché, ale světová jednička nakonec udržela svůj servis a potvrdila tak brejk z předchozí hry.

15-0
    Po velmi dobrém druhém podání měl Haas nahranou pozici, ale chyboval. Zatím je na něm viditelná nervozita, kterou způsobuje zřejmě zaplněný centrální dvorec.

30-0
    Další chyba německého tenisty.

40-0
    Třetí obrovská hrubka Haaseho a Djokovič tak má opět tři brejkboly.

3:0
    Pokud uděláte v gemu na svém podání s Djokovičem čtyři nevynucené chyby, tak moc šancí na úspěch nemáte.

3:0
    Následuje přestávka a výměna stran.

0-15
    Djokovič si však také při svém podání moc nepomáhá – jeho další dvojchyba.

15-15
    Jenže tu okamžitě maže eso.

15-30
    Pouze do pásky napálil míček Djokovič a ani při tomto svém podání se nevyhne problémům.

30-30
    Haas dělal co mohl, ale return přes síť nedostal.

40-30
    Djokovič si soupeře rozebral a na závěr si dovolil i parádičku pro diváky.

4:0
    Esem potvrdil Nole druhý brejk a vede už 4:0. První set má zatím jasný průběh a to hrajeme pouze 14 minut.

15-0
    Djokovič je zatím ve všech ohledech lepším hráčem a Haas se vyloženě trápí na kurtu.

30-0
    Haas viděl volnou část dvorce, ale v rychlosti nedostal míček přes síť.

30-15
    Chybuje také srbský tenista, který trošičku podklouzl a zahrál pouze do sítě.

30-30
    Haasovi pomohl servis, po kterém měl Němec možnost výběru, kam pošle míček.

30-40
    Esem si došel Tommy Haas pro gembol.

4:1
    Další parádní servis a Haas tak uhrál svůj první gem v zápase.

4:1

15-0
    Haas se trošičku osmělil a vydal se po prvotních neúspěších opět na síť, jenže byl nemilosrdně prohozen.

30-0
    Haas opět trpí svým vyhazováním. Není schopen zatím hrát v delších výměnách vyrovnanou partii se světovým hráčem číslo 1.

40-0
    Haasův nepřesný return dává Djokovičovi tři gemboly.

40-15
    Precizní zkrácení hry od Djokoviče, ale Nole trošičku podcenil Haase a ten mu ukázal, že tenis hrát umí a také, že má rychlé nohy.

5:1
    Djokovič však přímým bodem z podání navyšuje už na 5:1.

15-0
    Haas jak je mu dnes známo pálí do země nikoho.

15-15
    Servis ven z kurtu doplněn o přesnou ránu do protipohybu. Po dlouhé době hezká chvilka v podání Němce.

15-30
    Opět byl Haas brzo u kraťasu a potrestal Djokoviče za drzost.

30-30
    Tommy se pokusil o vítězný míč po čáře, ale z bekhendu trefil jen síť.

30-40
    Esem si Haas pomáhá.

40-40
    Jenže ihned poté Djokovič vytahuje světový return.

A-40
    Nečistě trefený úder Haase, po kterém má Novak Djokovič první setbol.

6:1
    Neskutečně nahranou smeč kazí Tommy Haas a tímto úderem jenom potrhuje svůj špatný výkon v prvním setu.

0:0
    Za 25 minut vítězí Novak Djokovič v prvním setu nad Tommy Haasem a zatím svého soupeře k ničemu nepustil. Haas více chybuje a zatím svým výkonem na světovou jedničku v žádném případě nemá.

0-15
    Djokovič otevřel druhý set servisem, ale Haas ho dostal přesným jednoručným bekhendem po čáře.

15-15
    Djokovič okamžitě odpovídá.

30-15
    Také nyní neměl Haas téměř žádnou šanci.

40-15
    Return německého tenisty končí v autu.

1:0
    Esem ukončuje Djokovič první gem druhého setu.

15-0
    Zatím nic nenaznačuje tomu, že by se Haasova hra měla oproti prvnímu setu zlepšit.

15-15
    V dlouhé výměně pomohla Haasovi páska, ta přizvedla Djokovičův úder a Haas tak měl úlohu usnadněnou.

15-30
    Dobrý servis Haase nadělal Djokovičovi problémy.

15-40
    Chybovat může i světová jednička a pro Haase se tak rýsuje možnost na srovnání.

30-40
    Nádherný bekhend Djokoviče dopadá přesně do růžku kurtu.

40-40
    Djokovič postupně přehrál soupeře a dotáhl se na shodu.

40-A
    Němci to nyní padlo přesně na čáru a Djokovič už byl u míčku později a nedokázal ho vrátit do kurtu.

1:1
    Další lajna od Haase, který tak srovnává na 1:1 a narozdíl od prvního setu se zatím drží.

15-0
    Dlouhá výměna plná úderů od základní čáry, v těchto má však Djokovič navrch a Haas by tak měl zřejmě rychleji měnit rytmus hry.

15-15
    Djokovič dlouho váhal jestli hrát volej nebo nechat míček spadnout, rozhodl se pro druhou variantu a ta nebyla správná.

30-15
    Výtečný servis Srba.

30-30
    Teď to ale Djokovič přehnal s délkou a poslal míček do autu.

40-30
    V zápětí však všechny své problémy řeší servisem.

2:1
    Haas se chystal přejít na síť, ale právě ten jeho nabíhaný úder skončil v autu.

2:1

0-15
    Eso Haase, pomoc servisu potřebuje Němec ze všeho nejvíc.

0-30
    Vypadá to, že v tomto gemu mu podání fugnovat bude.

0-40
    Return Djokoviče končí jen v půli sítě.

15-40
    Nyní už return Srbovi vyšel a padl soupeři nepříjemně pod nohy.

30-40
    Tak toto byl těžký return po výtečném podání, ale Novak se trefil náramně.

40-40
    Fantastická obrana Djokoviče mu přináší dorovnání na shodu. Ani tři gemboly tak Haasovi nestačily.

40-A
    Přetlačit světovou jedničku ve výměně je nesmírně těžké, ale Němci se to tentokrát po obrovském boji povedlo.

40-40
    Djokovič přešel na síť a plnil roli toho aktivnějšího ve výměně. Jeho stopvolej ještě Haas dokázal vyškrábnout přes síť, ale tam už byla připravená Srbova raketa.

A-40
    Páska vyvedla Haase z rytmu a ten poté chybuje. Djokovič má brejkbol.

40-40
    Esem ven z kurtu ho Haas odvrací.

40-A
    Djokovič v pohybu pálil míček s vyšší rotací, ale nedostal ho do kurtu. Je až neuvěřitelné, jak se dokáže Djokovič na trávě pohybovat.

2:2
    Byl to boj, ale Tommy Haas stále drží krok se soupeřem. Tedy alespoň ve druhém setu.

15-0
    Return Haase dopadl na střed kurtu a navíc s vysokým odskokem. Takové míče jsou pro Djokoviče lahůdkou.

15-15
    Toto se světové jedničce moc nepovedlo. Haas byl u míčku včas a vše dokonal na síti.

30-15
    Nepřesný return Haase.

30-30
    Třicet oba.

30-40
    Pozor! Djokovič chybuje a Tommy Haas se tak dostává k brejkbolům.

40-40
    Jenže Djokovič vytáhl eso a to určitě Haase mrzí o to víc.

A-40
    Haas měl dobře rozehranou výměnu, ale jeden jeho úder zatavila páska a bylo po nadějích na další brejkbol.

40-40
    Haas se ještě dostává na shodu.

40-A
    Dokonce má i brejkbol a šanci odskočit soupeři!

40-40
    Další shoda.

40-A
    Jenže Tommy Haas se nepříjemně rozehrál a dělá problémy Djokovičovi.

2:3
    Brejk je potvrzen a drama rázem na světě!

0-15
    Za potvrzeím brejku se vydal Haas úspěšně.

0-30
    Vypadá to na mnohem lepší hru Němce.

15-30
    Míček získává Djoković.

15-40
    Dva gemboly na potvrzení brejku z předchozí hry jsou tu.

2:4
    Hned ten první Tommy Haas využil a vede už 2:4!

15-0
    Samozřejmě se Djokovič nevzdává.

30-0
    Také další bod jde na konto světové jedničky, tentokrát po esu.

40-0
    V zápětí další eso Djokoviče.

3:4
    Vítězným míčem z forhendu ukončil Srb tento gem.

3:4

15-0
    Haasovi takovéto chyby nepomůžou.

30-0
    Opět chyba z bekhendu Němce a stav je už kritický.

40-0
    Pro změnu chyba z forhendu, ale každopádně má Novak Djokovič tři brejkboly.

40-15
    O ten první se připravil sám chybičkou z bekhendu, kterou si však vynutil jeho soupeř.

40-30
    Opět dobrá hra Haase a i druhý brejkbol je pryč.

40-40
    Ani jeden ze tří brejkbolů nedokázal Novak Djokovič využít a to ho může v účtování celého setu mrzet.

A-40
    Jenže světová jednička dostává po dobré hře další šanci. Haasův bekhend nenašel cíl.

4:4
    Nyní to už vyšlo a zásluhou přesného bekhendu se může Srb radovat. Dokázal vzít zpět svůj ztracený servis a o vítězí druhého setu rozhodne zajímavá koncovka.

15-0
    Opět přesně umístěný bekhend Djokoviče.

30-0
    Jubiléjní desáté eso je zde.

30-15
    Djokovič se dostal na síť, ale z voleje vyrobil chybičku.

40-15
    Sé zaváhání na síti však okamžitě napravuje a má dva gemboly na 5:4.

5:4
    Novak Djokovič sice prohrával 2:4, ale třemi uhranými gemy v řadě otáčí průběh gemu a rázem půjde Tommy Haas podávat na udržení se ve druhém setu.

5:4

0-15
    Haas začal dobře důležitý gem.

15-15
    Patnáct oba.

30-15
    Novak Djokovič je pouhé dva vyhrané fiftýny od zisku druhého setu!

30-30
    K setbolům ho zatím Haas nepouští.

40-30
    Nyní však už Novak Djokovič setbol má a tím i velkou šanci odskočit už na 2:0.

6:4
    Novak Djokovič opravdu prolamuje servis Haase a dokončuje tak fantastický obrat z 2:4 na 6:4.

0:0
    Haas do druhého setu vstoupil podstatně lépe než do toho prvního. Dokázal se soupeřem držet krok a dokonce i vedl 2:4 a byl na nejlepší cestě set získat. Pak však Novak zabral na plno, získal čtyři gemy v řadě a otočil celý set.

15-0
    Třetí set začal na podání Djokovič a soupeř mu pomohl nevynucenou chybou z bekhendu.

30-0
    Djokovič zatlačil soupeře a ten pod tlakem chybuje.

40-0
    Tři gemboly a Nole pokračuje v krasojízdě.

40-15
    Djokovič mohl gem ukončit voleje, ale nestalo se.

1:0
    Povedlo se až nyní a světová jednička tak zvládá vstup do třetího setu.

15-0
    Forhendovým úderem otevírá Djokovič následující gem.

15-15
    Haas potřebuje za každou cenu udržet svůj servis a to co nejdéle to půjde.

15-30
    Vypadá to, že by se mu to mohlo podařit.

30-30
    Jenže takovéto chyby z bekhendu ho pouze sráží níž a níž.

30-40
    K brejkbolu však Djokoviče nepouští, ten nedokázal forhend dostat do správných míst.

1:1
    Povedlo se srovnat a německý tenista tak ještě má šanci zabojovat o případný obrat v zápase.

15-0
    Jenže při svém podání je Srb zatím velmi jistý.

30-0
    Navíc přidal vítězný míč a tentokrát to bylo z bekhendu.

40-0
    Tři gemboly a s udržením tohoto servisu zřejmě nebude problém.

2:1
    Čistou hrou si podržel Novak Djokovič své podání a vede tak 2:1 ve třetím setu.

2:1

0-15
    Haas otevřel čtvrtý gem třetí sady dobrým forhendem.

0-30
    Opět úspěšný útok z této strany.

15-30
    Jenže také Djokovič do toho umí praštit a ukazuje to v této výměně.

30-30
    Třicet oba a o zápletku je rázem postaráno.

30-40
    Djokovičův forhend nebyl přesný.

2:2
    Opět Haas donutil světovou jedničku k chybě a máme tak opět srovnáno. Průběh setu je zatím velmi podobný tomu druhému.

15-0
    Úvod pátého gemu patří světové jedničce.

30-0
    Djokovič si při svém podání vždy pomůže skvělým servisem a pak to má všechno mnohem jednodušší.

40-0
    Když k tomu připočteme eso jako v tomto případě, tak je stav 40:0 rázem tu.

40-15
    Výtečný forhend vytáhl německý tenista a první gembol odvrátil.

3:2
    Vítězným míčem z forhendu však odpovídá i soupeř a v naprostém klidu si tak Djokovič ustál své podání.

3:2

15-0
    Stále mám pocit, že je to spíše otázkou času, kdy Haas příjde o servis a utkání ztratí.

15-15
    Tak tímto bekhendovým volejem se mě asi snaží Haas přesvědčit o opaku.

15-30
    Opět dokázal Djokoviče dostat pod tlak a zužitkoval to.

30-30
    V zápětí je však srovnáno na 30:30 a před námi je velmi důležitý fiftýn a to hlavně pro Němce.

30-40
    Bekhendem však Djokovič neutál tlak soupeře a k brejkbolu se zatím nedostává.

40-40
    Vše napravuje světová jednička v další výměně, kdy se právě z bekhendu dostala do dobré pozice a bezpečně zaútočila.

A-40
    A pozor! Haas nám zbytečně chybuje a nabízí Djokovičovi brejkbol.

4:2
    Další chybou už Haas pohřbívá své šance v tomto gemu a nyní už to bude mít s Novakem velmi složité.

15-0
    Djokovič začíná dobře důležitý gem, ve kterém potvrzuje brejk.

30-0
    Zatím to nevypadá na žádné komplikace pro světovou jedničku. Haas mu situaci usnadňuje chybou.

40-0
    Djokovič si připravil pozici a forhendovým vítězným úderem získává tři gemboly.

40-15
    Djokovič to uspěchal a vyrobil hrubku z bekhendu.

40-30
    Ani v tento moment Djokovič gem neukončuje a Haas se tak úspěšně snaží situaci zamotat.

5:2
    Ale na třetí gembol už lék nenašel. Novak Djokovič tak vede 5:2 a po krátké pauze půjde jeho soupeř podávat na udržení se v zápase.

15-0
    Haas navíc nezačal tento gem příliš dobře a z forhendu chyboval.

15-15
    Své zaváhání však napravil vítězným míčem z forhendu.

15-30
    Přece jen se Haas dostává do vedení po chybě soupeře.

15-40
    Opět byl Djokovič zatlačen do obrany a nedokázal se z ní vymanit.

5:3
    Nevynucenou chybou ukončil Djokovič tento gem, ale svou velkou šanci na ukončení zápasu bude mít v tom dalším.

15-0
    Začátek gemu patří Djokovičovi, který donutil Haase k chybě.

30-0
    Opět kvalití hrou dostává světová jednička soupeře do neřešitelných problémů.

30-15
    Dvojchyba přibrzdila Djokoviče v rozletu.

30-30
    Ani po této výměně se nedostal Srb k mečbolům a Haasovi se tak daří závěr zápasu slušně zdramatizovat.

30-40
    Haas si navíc vítězným forhendem došel pro brejkbol a rázem je Djokovič pod tlakem a to vedl už 30:0.

40-40
    Tuto obrovskou šanci mu však Djokovič nedovoluje využít.

40-A
    Jenže německý tenista se v žádném případě nevzdává, systematickou hrou si došel pro další fiftýn a opět může vzít Srbovi servis.

5:4
    Po nepřesnosti Djokoviče z forhendu je brejk opravdu na světě a Srb si tak situaci výrazně komplikuje. Po pauze totiž půjde Haas podávat na srovnání stavu.

5:4

0-15
    Haas již se viděl skoro na letišti a rázem bojuje jako lev o třetí set.

0-30
    Opět nepřesnost Djokoviče z forhendu.

15-30
    Nyní však Srb veškerá předchozí zaváhání napravuje výtečnou ranou z forhendu.

30-30
    Právě nevynucené chyby by mohly Haase srazit zpět na kolena.

40-30
    Třemi fiftýny v řadě se Novak Djokovič dostává ke svému prvnímu mečbolu, ale stále je třeba brát na vědomí, že podává jeho soupeř.

40-40
    Bylo to o nervy, ale Haas situaci ustál a dokázal Djokoviče přinutit k forhendové chybě. Boj pokračuje.

40-A
    Po zbytečné chybě Novaka má výhodu jeho soupeř.

5:5
    Haas už prohrával 5:3 a 30:0, za stavu 5:4 odvracel mečbol, ale vše zvládl a nyní srovnal stav na 5:5.

15-0
    Djokovič se tak rázem dostává do nepříjemné situace, ale na to při svém podání zjevně nemyslí.

30-0
    Haas mu navíc pomáhá nevynucenou chybou z forhendové strany.

30-15
    Tommy si počkal na vhodnou chvíli a vypálil nechytatelný míč z bekhendu.

40-15
    Dvěma gembolům však nezabránil.

6:5
    Takto kdyby zahrál Djokovič v desátém gemu, tak již mohl být v šatně. Nestalo se a tak Tommy Haas může v dalším gemu vybojovat zkrácenou hru.

6:5

0-15
    Haas si naběhl na síť a tam přesným volejem nedal soupeři šanci.

0-30
    Stále více se nad centrálním dvorcem skloňuje slovo tiebreak.

15-30
    Haas si však bude muset dát pozor na takovéto zbytečné minely.

15-40
    V zápětí však vše napravuje a má dva gemboly na 6:6.

6:6
    Zkrácená hra je opravdu zde a nyní se tedy Tommy Haas může pokusit o prodloužení tohoto utkání.

1-0
    Esem však otevírá tiebreak jeho soupeř.

1-1
    Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat, Němec dělá co může, aby se udržel ve he co nejdéle.

2-1
    Djokovič zatlačil Haase do defenzívy a ten ji neustál. Je tu tak první minibrejk ve zkrácené hře.

3-1
    Haas se dokázal dostat do výměny, ale v té nenašel na skvěle hrajícího Djokoviče recept.

4-1
    Po vítězném forhendu vede Nole už 4:1.

5-1
    Tak pozor! Další minibrejk jde na stranu Srba, který využívá nevynucené chyby soupeře.

5-2
    Druhý bod u svého podání scie Haas uhrál, ale Djokovič nyní může zápas dopodávat.

6-2
    První důležitý kork zvládá – má čtyři mečboly a to je šance, kterou by hráč jeho formátu měl zvládnout.

6-3
    Jenže nevynucená chyba z bekhendu ho přibrzdila, že by nervozilta na raketě světové jedničky?

6-4
    Možná ano! Haas vítečným forhendem snižuje na rozdíl dvou bodů a nic není nemožné.

7:6
    Téměř ve stejnou chvíli jako Tomáš Berdych na vedlejším dvorci využívá i Novak Djokovič svůj mečbol a zajišťuje si tak postup do čtvrtfinále Wimbledonu 2013.

Konec zápasu

Novak Djokovič v průběhu celého měl navrch a byl lepším hráčem, Tommy Haas se však po prvním nepodařeném setu rozkoukal a byl Srbovi důstojným soupeřem.

V prvním setu, který trval pouze 25 minut toho Haas moc nepředvedl, dělal laciné chyby a Djokovič ho za to trestal. V setu druhém však dokázal vzít Novakovi servis, dostat se do vedení 2:4 a pomýšlet na vítězství. Jenže světová jednička zabrala, otočila celý set čtyřmi gemy v řadě a vedla tak už 2:0 na sety. V setu třetím Djokovič vedl už 5:3 a 30:0 a také měl za stavu 5:4 mečbo, ale ani jednu z těchto šancí nevyužil a tak musel o svém vítězství rozhodnout v tiebreaku.

Z mé strany je to dnes již úplně vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u tenisuzase příště. (21:48:50)