Ferrer – Dodig 3:1 (kon.) | Verdasco – de Schepper 3:0 (kon.)
Seppi – del Potro 0:3 (kon.) | Youzhny – Murray 0:3 (kon.)
Tomič – Berdych 1:3 (kon.) | Djokovič – Haas 3:0 (kon.)
0
1 4 64
cz Pondelok 01.07.2013, 19:32Wimbledon - muži - Wimbledon (tráva)

Z mé strany je to dnes již úplně vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u tenisuzase příště. (21:48:50)

Novak Djokovič v průběhu celého měl navrch a byl lepším hráčem, Tommy Haas se však po prvním nepodařeném setu rozkoukal a byl Srbovi důstojným soupeřem.

V prvním setu, který trval pouze 25 minut toho Haas moc nepředvedl, dělal laciné chyby a Djokovič ho za to trestal. V setu druhém však dokázal vzít Novakovi servis, dostat se do vedení 2:4 a pomýšlet na vítězství. Jenže světová jednička zabrala, otočila celý set čtyřmi gemy v řadě a vedla tak už 2:0 na sety. V setu třetím Djokovič vedl už 5:3 a 30:0 a také měl za stavu 5:4 mečbo, ale ani jednu z těchto šancí nevyužil a tak musel o svém vítězství rozhodnout v tiebreaku.

Konec zápasu

7:6
    Téměř ve stejnou chvíli jako Tomáš Berdych na vedlejším dvorci využívá i Novak Djokovič svůj mečbol a zajišťuje si tak postup do čtvrtfinále Wimbledonu 2013.

6-4
    Možná ano! Haas vítečným forhendem snižuje na rozdíl dvou bodů a nic není nemožné.

6-3
    Jenže nevynucená chyba z bekhendu ho přibrzdila, že by nervozilta na raketě světové jedničky?

6-2
    První důležitý kork zvládá – má čtyři mečboly a to je šance, kterou by hráč jeho formátu měl zvládnout.

5-2
    Druhý bod u svého podání scie Haas uhrál, ale Djokovič nyní může zápas dopodávat.

5-1
    Tak pozor! Další minibrejk jde na stranu Srba, který využívá nevynucené chyby soupeře.

4-1
    Po vítězném forhendu vede Nole už 4:1.

3-1
    Haas se dokázal dostat do výměny, ale v té nenašel na skvěle hrajícího Djokoviče recept.

2-1
    Djokovič zatlačil Haase do defenzívy a ten ji neustál. Je tu tak první minibrejk ve zkrácené hře.

1-1
    Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat, Němec dělá co může, aby se udržel ve he co nejdéle.

1-0
    Esem však otevírá tiebreak jeho soupeř.

6:6
    Zkrácená hra je opravdu zde a nyní se tedy Tommy Haas může pokusit o prodloužení tohoto utkání.