Ferrer – Dodig 3:1 (kon.) | Verdasco – de Schepper 3:0 (kon.)
Seppi – del Potro 0:3 (kon.) | Youzhny – Murray 0:3 (kon.)
Tomič – Berdych 1:3 (kon.) | Djokovič – Haas 3:0 (kon.)
Ivan Dodig
1
7 66 1 1
cz Pondelok 01.07.2013, 12:49Wimbledon - muži - Wimbledon (tráva)

Já se s Vámi prozatím loučím, děkuji Vám za pozornost a opět se přihlásím u zápasu Michail Južnyj – Andy Murray. (15:39:45)

Ivan Dodig dokázal se svým soupeřem držet krok celé dva sety, poté však naprosto vypadl z role, uhrál pouhé dva gemy a s turnajem se tak loučí.

V prvním i druhém setu si oba protagonisté drželi servis a vždy rozhodoval tiebreak. Ten první získal Chorvat, ten druhý už Španěl. Právě koncovka druhého setu zřejmě zatřásla s Dodigem natolik, že rázem nebyl schopen s Ferrerem hrát. Prohrál bez odporu třetí set a v tom čtvrtém se dokázal držet pouze v jeho úvodu.

David Ferrer se tak ve čtvrtfinále Wimbledonu utká s vítězem zápasu Andreas Seppi – Juan Martin Del Potro.

Konec zápasu

6:1
    Hned ten první je přesným forhendem po čáře využit a David Ferrer se tak stává čtvrtfinalistou.

40-15
    Dodigův return končí v autu a to dává Ferrerovi dva mečboly.

30-15
    Tenisté nám nyní předvádí opravdu to nejlepší co umí a hlavně David Ferrer dosahuje svého nejlepšího výkonu v zápase.

15-15
    Hezká celodvorcová hra od obou hráčů protagonistů, výměnu zakončil chybou Ferrer.

15-0
    Servis drží Ferrera a zřejmě ho už ani do konce utkání nepustí.

5:1
    Po kvalitním returnu Dodig pouze vrátil míček na druhou stranu a s tím už si španělský tenista poradil. Bere tak Dodigovi opět servis a půjde podávat na postup mezi nejlepší osmičku.

40-30
    Dodig kupí jednu zbytečnou chybu za druhou a David Ferrer se tak brejkbolu přece jen dočkal.

30-30
    Ferrer dostihl kraťas, ale poté trestuhodně poslal míček pouze do pásky. Brejkboly měl opravdu na raketě.

30-15
    Opět se raduje španělský hráč.

15-15
    Perfektní return Ferrera mu připravil skvělou pozici.

0-15
    Dodig začal dobře šestý gem.

4:1
    Ta je také tady a vedení 4:1 už dává španělskému hráči velké šance na vítězství.