Boston – Toronto 1:2 (kon.) | Washington – NY Rangers 2:1 (po pr.) | Detroit – Anaheim 4:3 (po pr.)
LA Kings – St. Louis 2:1 (kon.)
Detroit Red Wings
4:3 (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)
Anaheim Ducks
cz Sobota 11.05.2013, 02:00 • Joe Louis Arena, Detroit • Play-off NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji Vám pěkný sobotní den. (05:14:40)

Československá stopa v utkání:
    Jakub Kindl (DET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:10

Tři hvězdy utkání:
    1. Henrik Zetterberg (DET) 2+1
    2. Jimmy Howard (DET) 34 zák., 3 góly, 91,9%
    3. Jonas Hiller (ANA) 25 zák., 4 góly, 86,2%

Prodloužení netrvalo dlouho a přineslo nám vítěze, kterým se stal domácí Detroit, který nevstupoval do prodloužení v lehké pozici, jelikož v závěru utkání ztratil dvoubrankové vedení. To Anaheim nedokázal využít svého dobrého naladění a tak se celá série přesune k rozhodujícímu sedmému zápasu zpět do Anaheimu, kde pro jeden tým letošní sezóna skončí.
    Střely na branku: 29:37.

Stav série: 3:3.

61:04
    Detroit právě vstřelil branku!
    Velká radost v Detroitu, když domácí celek vítězí v prodloužení! Kronwall si vyměnil na modré čáře puk s HENRIKEM ZETTERBERGEM, který se ukázal jako správný kapitán a tvrdou střelou překonal Hillera. Velkou zásluhu na brance má Abdelkader, který velmi dobře stínil hostujícímu brankáři. Asistence: Niklas Kronwall, Pavel Dacjuk.

60:58
    Zakázané uvolnění Anaheimu. Vhazovat se bude před brankou Millera.

60:36
    Po Clearyho střele dorážel Franzen, ale Hiller svojí branku uhájil.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 4:55.

Detroit se dostal ve třetí třetině po brankách Zetterberga a Abdelkadera do vedení 3:1 a kráčel k vítězství v dnešním zápase, ale poté během necelé minuty dokázal Anaheim po brankách Etema a Ryana vyrovnat a vynutil si prodloužení, ve kterém půjde o hodně, jelikož Detroit dělí jedna inkasovaná branka od vyřazení.

Střely na branku: 26:37.

60:00

59:45
    Puk je za brankou Detroitu, který jej drží u mantinelu.

59:05
    Detroit se mohl znova dostat do ztraceného vedení, ale střelu Zetterberga zastavila tyč,

58:36
    Detroit má puk pod kontrolou. Zahajuje útok ze svého pásma.

57:23
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Neskutečné věci se dějí v Detroitu, když Anaheim za necelou minutu dává druhou branku a srovnává stav utkání. Perry našel před brankou volného BOBBYHO RYANA, který pohotově dopravil puk za Howarda. Asistence: Corey Perry, Francois Beauchemin.

56:32
    Závěr zápasu bude ještě velmi dramatický, když po chybě Filppuly dostal ideální příležitost EMERSON ETEM a ten dokázal dopravit puk do branky. Bez asistence.

56:00
    Anaheimu velmi rychle utíká čas na vyrovnání. To Detroit hraje ve velkém klidu a je velmi blízko prodloužení této vyrovnané série.

55:16
    Ideální pozici pro zakončení Cleary nevyužil, když branku minul.

54:27
    Z pravého kruhu se dostal ke střele Abdelkader, ale branku minul.

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 19. Dacjuk (Zetterberg, Ericsson), 47. Zetterberg (Samuelsson, Dacjuk), 52. Abdelkader (Filppula, Cleary), 62. Zetterberg (Kronwall, Dacjuk) – 32. Palmieri (Etem), 57. Etem, 58. Ryan (Perry, Beauchemin)

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Ericsson, Kronwall, Smith, Quincey, Colaiacovo, Kindl – Abdelkader, Dacjuk, Zetterberg – Cleary, Filppula, Franzem – Brunner, Andersson, Nyquist – Samuelsson, Emmerton, Bertuzzi
    Anaheim Ducks: Hiller (Fasth) – Beauchemin, Souray, Lovejoy, Fowler, Sbisa, Allen – Perry, Getzlaf, Beleskey – Cogliano, Koivu, Winnik – Selanne, Bonino, Ryan – Etem, Steckel, Palmieri

Rozhodca: Joannette, Watson – Driscoll, Morin

Diváci: 20,066