Boston – Toronto 1:2 (kon.) | Washington – NY Rangers 2:1 (po pr.) | Detroit – Anaheim 4:3 (po pr.)
LA Kings – St. Louis 2:1 (kon.)
Washington Capitals
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
New York Rangers
cz Sobota 11.05.2013, 01:30 • Verizon Center • Play-off NHL

69:24
    A je rozhodnuto, vítězí Caps! Delší tlak s mnoha zakončeními se nakonec vyplatil. Alznerova dělová rána se v změti mnoha těl odrazila k holi MIKA RIBEIRA, který nekompromisně poslal puk do odkryté branky a rozhodl utkání ve prospěch Washingtonu! Asistence: Karl Alzner, Mike Green

68:46
    Další velká šance, tentokrát zase ze strany hostů! Po Holtbyho zákroku se strhla velký mela, neboť Nash šel tvrdě do branky pro doražení své vlastní střely!

67:52
    Ovečkin vypálil a téměř překonal Lundqvista, ale McDonagh pomohl svému brankáři s vyhozením puku mimo branku!

67:40
    Teď zase Holtby dvakrát zazářil proti střele Stepana a dorážce Hagelina!

67:19
    Ovečkin dostal nabito od Nicklase Bäckströma, ale ani nadvakrát zleva Lundqvista nepřekonal!

62:15
    Henrik Lundqvist zachránil Jezdce, když perfektním zákrokem vychytal kličujícícho Perreaulta!

61:46
    Stepan pálil z prostoru mezi kruhy, ale minul branku!

61:08
    Callahan obral rozehrávajícího obránce o puk, ale nakonec těsně minu branku!

57:06
    Jason Chimera vystihl rozehru soupeře a mohl založit přečíslení! Jeho nahrávku ale beci vypíchli.

51:33
    John Carlson po dlouhém tlaku domácích trefuje břevno!

43:23
    Greenova dělovka končí mimo. Ovečkin nedokázal puk dorazit po odrazu od mantinelu!

42:30
    Puk se odráží na hůl Ovečkina, ale ten v dobré šanci nedal!

41:52
    Del Zotto nedovoleně brání Perreaulta. Capitals si zahrají svou druhou přesilovku.

41:32
    Bäckström nebezpečně pálí po nahrávce Johanssona! Lundqvist ale Jezdce podržel.

37:08
    Touš opět opouští hrací plochu. Poprvé ve hře tomu ale je bez předchozí teče, takže Jezdci dostanou možnost další přesilové hry. Vyloučeným hráčem je John Carlson.

34:53
    Jack Hillen v obranném pásmu přidržel Ricka Nashe, což neuniklo pozornosti sudích. Rangers si zahrají již třetí početní převahu v tomto zápase.

32:33
    Chimera nahrával Perreaultovi před úplně stojícímu úplně volnému před brankou, ale ten netrefil puk.

31:15
    Washington nadále tlačí! Ovečkinův pokus od modré čáry tečovali hráči stojící v dráze střely, ale Lundqvist i přesto zasáhl!

30:05
    Henrik Lundqvist špatně rozehrál kotouč a byla z toho obrovská šance domácích! Hostující obrana ale nakonec vše zvládla!

27:44
    Capitals využívají přesilovou hru a srovnávají! Na konci svižné kombinace stál mezi kruhy JOEL WARD, který z voleje nedal Lundqvistovi žádnou šanci! Asistence: Marcus Johansson, Nicklas Bäckström.

27:33
    Velký tlak domácích se vyplatil. Výsledkem je faul Briana Boyla, který dostává dvě minuty za sekání.

25:58
    Hodně dlouhý tlak domácích! Ani jedna z šancí si ale nenašla cestu za Lundqvistova záda.

19:57
    Poslední střelu třetiny si z pravého kruhu připusuje John Carlson! Lundqvist se ale nehodlá vzdát své neprůstřelnosti!

19:44
    Ovečkin pálí od modré, Lundqvist zasahuje!

15:40
    Carl Hagelin využil zaváhání obránce a dostal se do brejku! Braden Holtby ale pohotově zakročil betonem a situaci zachránil!

13:04
    Jason Chimera u mantinelu tvrdě srazil Antona Stralmana, který se hodně těžce zvedá z ledu a míří do kabin. Doufejme, že švédský obránce bude v pořádku.

12:48
    Washington kombinoval ve své útočné třetině, ale pak po špatné nahrávce poslal puk mimo svou třetinu. Toho využil Derek Dorsett, který puk dojel a pod tlakem následně zakončil. Holtby ale vytáhl zákrok svou rukavicí!

09:57
    John Erskine fauloval loktem, za což si vykoledoval trest. Následuje druhá přesilovka Jezdců.

04:40
    Jason Chimera za brankou nedovoleně na mantinel naráží Ryaneho Clowa a dostává za test dvě minuty. Následuje přesilovka hostů.

02:55
    Mats Zuccarello využil překvapivého odrazu kotouče od mantinelu v útočném pásmu a pálí na Holtbyho! Ten však stihl zareagovat.

00:57
    Tak to je rychlost! Jezdci zakombinovali pohotově v útočném pásmu, přičemž na závěr Derick Brassard zpoza branky našel před brankou stojícího BRIANA BOYLA, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil! Asistence: Derick Brassard, Dan Girardi.

Šimon Pilek

Góly a asistencie: 28. Ward (Johansson, Bäckström), 70. Ribeiro (Alzner, Green) – 1. Boyle (Brassard, Girardi)

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) – Green, Alzner, Carlson, Erskine, Oleksy, Hillen – Ovečkin, Bäckström, Johansson – Brouwer, Ribeiro, Wilson – Fehr, Perreault, Chimera – Ward, Beagle, Hendricks.
    New York Rangers: Lundqvist (Biron) – Girardi, McDonagh, Eminger, Del Zotto, Moore, Stralman – Callahan, Stepan, Hagelin – Zuccarello, Richards, Nash – Dorsett, Brassard, Pyatt – Asham, Boyle, Clowe.

Rozhodca: HLAVNÍ: Brad Meier + Tim Peel + Frederick L'Ecuyer, ČÁROVÍ: Scott Cherrey + Brian Murphy

Diváci: 18 506