Tampa Bay – Florida 3:5 (kon.) | Washington – Boston 3:2 (po pr.) | Ottawa – Philadelphia 1:2 (kon.)
Toronto – Montreal 1:4 (kon.) | Dallas – Detroit 0:3 (kon.) | Columbus – Nashville 3:1 (kon.)
Pittsburgh – Carolina 8:3 (kon.) | Colorado – Minnesota 1:3 (kon.) | St. Louis – Chicago 3:1 (kon.)
Edmonton – Vancouver 7:2 (kon.) | Anaheim – Arizona 3:5 (kon.) | LA Kings – San Jose 3:2 (kon.)
Washington Capitals
3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Boston Bruins
cz Nedeľa 28.04.2013, 01:00 • Verizon Center • NHL

Pro dnešek je to úplně všechno, já se s Vámi pro zatím loučím a příště opět u onlajnů na shledanou. (03:49:46)

3. (C) Alexander Ovečkin (WSH) 0+2

Washington poráží Boston 3:2 v prodloužení, domácí tým tak zvítězil ve svém posledním zápase základní části. Bruins se přitom dostali už do vedení 2:0, to ale domácí smazali díky nejlepší přesilovce v NHL. Po dvou gólech Greena rozhodl v prodloužení Fehr. Všechny góly domácích padly v přesilové hře, a to i přes to, že hra v oslabení Bostonu patří ke špičce NHL.

63:23
    Washington právě vstřelil branku!
    Krásný závěr zápasu pro domácí Capitals. Green vypálil z levého kruhu golfovou střelou z voleje, Rask puk pouze vyrazil před sebe. Pohotovou dorážkou do odkryté branky rozhodl o výhře Caps ERIC FEHR. Tým kapitána Alexe Ovečkina tak třemi přesilovkovými góly otáčí zápas. Gólový střelec Fehr shodou náhod rozhodl i poslední domácí duel Caps s Bruins, tehdy Washington otočil z 0:3 na 4:3 v prodloužení, kde se právě trefil stejný hráč... Asistence: Mike Green, Mike Ribeiro.

63:07
    Domácí hrají dobře, hostům se ale daří vyhodit.

62:27
    Green několikrát nebezpečně vypálil, Rask zatím tým drží.

61:40
    Ribeiro se prokličkoval mezi kruhy, vybojoval si přesilovku – Chára opět vyloučen za hákování.

61:05
    Kelly pálí z levého kruhu, Holtbyho zachraňuje tyč!

60:21
    Washington kompletní.

60:01

Caps dvěma přesilovkovými góly Mika Greena ve třetí třetině srovnali skóre, rozhodne se tedy buď v prodloužení či na nájezdy.

60:00

59:42
    Domácí vyhazují.

59:28
    Další zásah Holtbyho. Bruins už hrají klasickou přesilovku 5 na 4.

59:21
    Oddechový čas pro domácí.

59:21
    Holtby kryje odražený puk po střele z hranice kruhu, hra přerušena. Fanoušci Caps odměňují tým standing ovation.

58:31
    Chárovu střelu z první kryje Holtby na prsou.

58:21
    Oddechový čas pro hosty.

Jiří Liebreich

Góly a asistencie: 46. Green (Brouwer, Ovečkin), 48. Green (Ribeiro, Ovečkin), 64. Fehr (Green, Ribeiro) – 10. Lucic (Krejčí), 28. Ference (Peverley, Lucic)

Washington Capitals: Holtby – Green, Alzner, Carlson, Erskine, Oleksy, Hillen – Ovečkin, Backstrom, Johansson – Brouwer, Ribeiro, Erat – Fehr, Perreault, Chimera – Beagle, Hendricks, Volpatti.
    Boston Bruins: Rask – Seidenberg, Chára, Boychuk, Ference, McQuaid, Redden – Seguin, Bergeron, Marchand – Peverley, Krejčí, Lucic – Daugavinš, Kelly, Soderberg – Thornton, Campbell, Paille.