Rusko U18 – Fínsko U18 1:2 (kon.) | Rusko – Fínsko 1:2 (kon.) | Kanada U18 – USA U18 3:2 (kon.)
USA – Kanada 2:3 (kon.)
Kanada U18
3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
USA U18
Nedeľa 28.04.2013, 18:00 • Bolšoj Ice Dome • Majstrovstvá sveta U18

Kanade sa to podarilo. Po štyroch rokoch zosadili z trónu Američanov, keď na majstrovstvách sveta do 18 rokov v Soči neprehrali v jedinom zápase!
    Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa spoločne s vami na najbližší veľký hokejový sviatok, Majstrovstvá sveta vo Švédsku a Fínsku. Do čítania!

60:00

59:48
    Kanada vyhadzuje.

59:32
    Znova puk v ochrannej sieti, ale tentokrát rozhodca vykázal hru do stredného pásma.

59:27
    Puk v ochrannej sieti a po krátkej debate sa vhadzuje v útočnom pásme USA.

59:18
    Tak toto ešte bude dráma. Vylúčenie Kanada – Madison Bowey – dve minúty za hákovanie. Demko je na striedačke a USA v šiestich proti štyrom.

59:04
    Kanada má puk na hokejkách a posiela ho za bránu USA.

58:58
    Vhadzovať sa bude v obrannom pásme USA, ktoré si berú oddychový čas.

58:37
    Zatiaľ ale nemôže, puk je znova v strednom pásme.

58:29
    Vhadzuje sa v útočnom pásme USA a Demko je pripravený na útek na striedačku.

58:04
    Posledné dve minúty a Američania musia útok zakladať od vlastnej brány.

57:40
    Kanada znova dostala puk mimo svoje obranné pásmo.

57:26
    Americký brankár Demko je zatiaľ na svojom mieste a neopúšťa bránu ani vo chvíli, kedy sú jeho spoluhráči v útočnom pásme.

57:04
    Kanada posiela puk do stredného pásma a okamžite strieda.

56:53
    Kanada si berie oddychový čas.

56:38
    Američania sa dostali do pásma, a už dobrú minútu a pol v ňom nepríjemne dorážajú. Desrosiers má plné ruky práce, nie vždy má puk pod kontrolou, ale zatiaľ odoláva.

55:34
    Kanada už bráni v troch či štyroch hráčoch svoju modrú čiaru, pre Američanov je tak stále ťažšie dostať sa do útoku, teraz sa im to síce podarilo, ale bez strely.

54:41
    Dauphin mal na hokejke štvrtý gól! Na bránkovisku mal dosť času, aby si spracoval puk a prehodil betóny Demka, ale nepodarilo sa mu to.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 10. Laplante (Baptiste), 33. Bowey (Dauphin), 37. Gauthier (Baptiste, Bigras) – 22. Clifton (Fasching), 30. McCarron (Kelleher)

Kanada U18: Desrosiers – Heatherington, Bowey, Morin, Morrissey, Bigras, Theodore – McDavid, Klimchuk, Reinhart – McKeown, Verheaghe, Garlent – Baptiste, Laplante, Gauthier – Bennett, Dauphin, Nastasiuk.
    USA U18: Demko – Santini, Ausmus, Butcher, Vannelli, Clifton, Lewis, Thompson – Compher, Louis, Hayden – Malone, Motte, Fasching – Allen, Kelleher, McCarron – Labanc, Eichel, Eiserman – Cook.

Rozhodca: Bjork, Romasko – Leermakers, Metalnikov