Pittsburgh – Montreal 6:4 (kon.) | Boston – Buffalo 2:3 (0:1 po s.n.) | Calgary – Detroit 3:2 (kon.)
Anaheim – Columbus 2:3 (po pr.)
Calgary Flames
3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Detroit Red Wings
cz Štvrtok 18.04.2013, 03:30 • Scotiabank Saddledome • NHL

59:44
    Z levého kruhu tvrdě pálí Jakub Kindl, Kiprusoff vytahuje perfektní zákrok lapačkou!

59:31
    A pro domácí bude ještě hůř, Curtis Glencorss (CAL) vyloučen za hákování.

58:54
    Howard je venku z branky, hosté v šesti!

58:34
    Oddechový čas pro Detroit!

57:18
    Detroit právě vstřelil branku!
    Naději na bodový zisk pro hosty přináší branka JOHANA FRANZENA necelé tři minuty před koncem! Asistence: Kyle Quincey, Brendan Smith.

55:54
    Dacjuk se zjevil sám mezi kruhy před domácí brankou, trestuhodně ale netrefuje branku!

52:53
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Za vyhozeným kotoučem z obranné třetiny se hnal STEVE BEGIN, Howard měl sice k němu blíž a pokoušel se rozehrát zpoza své branky, ale ani tentokrát situaci nezvládl, domácí forward ho obral o puk a pak už neměl problém ho backhandem dostat do opuštěné branky! Asistence: Roman Horák.

52:03
    Vyloučen Dennis Wideman (CAL) za krosček, další přesilovka pro Detroit.

46:54
    Domácí špatně střídali, což znamená vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě a přesilovku pro Detroit. Trest odpyká Sven Baertschi (CAL).

42:28
    Hodně kuriózní branka posílá domácí zpět do vedení. Howard přenechával kotouč za vlastní brankou spoluhráči, puk se ale ještě předtím odrazil od bruslí hostujícího brankáře vedle branky, zleva si toho všiml STEVE BEGIN, jenž posílá kotouč do brankoviště hostů, kde si puk sráží Howard betonem do vlastní branky! Bez asistence.

38:14
    Zetterberg pálí z prostoru mezi kruhy přes domácího beka a trefuje tyč domácí branky!

32:31
    Andersson po tlaku hostů v obranné třetině domácích poslal puk z rohu kluziště před branku, kam si sjel GUSTAV NYQUIST a z první posílá puk k levé tyči domácí svatyně! Asistence: Joakim Andersson, Daniel Cleary.

29:40
    Domácí ujížděli ve dvou proti jednomu, Giordano ale v rozhodující chvíli přestřeluje hostující branku!

29:19
    šance na vyrovnání pro hosty přichází po faulu Matta Stajana (CAL), dvě minuty za podražení.

22:19
    A síly na ledě se vyrovnají, vyloučen Mark Giordano (CAL) za podražení.

21:20
    Přesilová hra pro domácí, vyloučen Daniel Cleary (DET) za hákování.

13:27
    Sarichovu střelu z pravé strany ještě Howard stačil vyrazit pravým betonem, bohužel pro něj ovšem do míst, kde stál najetý LEE STEMPNIAK, jenž pohodlně doráží do odkryté branky! Asistence: Cory Sarich, Sven Baertschi.

10:16
    Velká šance domácích, kdy se sám mezi kruhy zjevil Stajan,jeho pokus ale dokázali hosté zablokovat na poslední chvíli!

Daniel Kubelka

Góly a asistencie: 14. Stempniak (Sarich, Baertschi), 43. Begin, 53. Begin (Horák) – 33. Nyquist (Andersson, Cleary), 58. Franzen (Quincey, Smith)

Calgary Flames: Kiprusoff (MacDonald) – Wideman, Giordano, Sarich, Brodie, Carson, Butler – Hudler, Backlund, Glencross – Stempniak, Stajan, Baertschi – Hanowski, Horák, Cammalleri – Jackman, Reinhart, Begin.
    Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Ericsson, Kronwall, Kindl, DeKeyser, Smith, Quincey – Abdelkader, Dacjuk, Zetterberg – Cleary, Fillpula, Franzen – Brunner, Andersson, Nyquist – Eaves, Emmerton, Miller.

Rozhodca: McCauley, Kimmerly – Devorski, Shewchyk

Diváci: 19289