FK Alanija Vladikavkaz
3:1 (2:0)
FK Mordovija Saransk
cz Pondelok 15.04.2013, 16:00Ruská Premier Liga

Na to, že jsme sledovali ruskou kopanou a zápas předposledního s posledním, tak jsme se dočkali hodně nadprůměrného fotbalu. Hlavně ze strany domácích, kteří byli lepším celkem. V prvním poločase otevřel skóre Drenthe z penalty. Stejný hráč se prosadil i v závěru 1.poločasu a do kabin se šlo za stavu 2:0! Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a ti také brzy snížili. Poté ale neproměnili řadu obrovských šancí, co potrestal dvě minuty před koncem znovu Drenthe, který tak vstřelil hattrick! Domácí si tak připisují velmi cenné 3 body. Reputaci celého zápasu zkazil až závěr utkání, kdy jsme byli svědky menší šarvátky a viděli jsme i naprosto zbytečné karty, dokonce 2 červené. To už ale nemění nic na vítězství Vladikavkazu 3:1. (18:37:45)

A červená pro Perendiju.

S žlutou kartou také Chubutia.

Na druhé straně žlutá pro Božoviče.

Červená pro Gabulova!

Žlutá karta také pro Bakajeva.

Rozhodčí s kartami vůbec nešetří. Žlutou kartu dostal Drenthe.

Po konci duelu se ale ještě strhla menší potyčka obou družstev a vypadá, že ještě nějaké karty přijdou.

90+3
    Tak přeci jen ještě jedna šance domácích! Gabulov se teď dostával do šance a měl před sebou prázdnou bránu. Na míč byl ale krátký a chyběly mu centimetry, aby uklízel míč do odkryté branky.

90+2
    Domácí si vedení hlídají a vypadá to, že se skóre už měnit nebude.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty!

90
    Běží poslední minuta základní hrací doby!

89
    Vladikavkaz právě vstřelil branku!

Přichází pojistka! ROYSTON DRENTHE si míč narazil s Gabulovem a ocitl se sám před Jurčenkem, kterého překonává a uzavírá svůj hattrick!

87
    Poslední střídání zápasu! Velmi pomalým tempem hřiště opouští Dudjev, místo kterého přichází Welinton.

86
    Hostům už opravdu moc času nezbývá. Stále se jim nedaří přes dobře bránící obranu domácích dostat.

85
    Tu ale odhlavičkovali na aut domácí obránci.

84
    Saransk teď vybojoval dost přijatelnou standartní situaci!

82
    Naopak domácí se dostávají do otevřených brejků, jako teď Drenthe, ten ale situaci příliš nezvládl.

81
    Hosté kombinují na polovině Vladikavkazu, chybí tomu ale nějaký moment překvapení.

80
    Když to nejde po zemi , zkouší hosté nakopávané balóny, dlouhý nákop branáře Jurčenka teď ale moc úspěchu nepřinesl.

79
    Poslední střídání hostů. Odešel Oprita, kterého nahradil Muchamešin.

77
    Hostům nelze upřít snaha, ovšem přes dobře postavenou obranu domácích se ne a ne dostat.

76
    Domácí ale s rozehrávkou nikam nespěchají, rozehráli až na třetí upozornění hlavního sudího.

75
    Domácí se dostávali do přečíslení a taktickým faulem si pomohl Juryj Kulešov, který vidí žlutou kartu.

74
    Hra je ale hodně neurovnaná, spousta nepřesností na obou stranách.

72
    Na jedné straně posílení defenzívy, na straně druhé logické posílení útoku, uvidíme, co nám tahle střídání přinesou.

71
    Střídají i domácí. Odchází Bressan, kterého na závěrečných dvacet minut nahradí Michail Bakajev.

71
    Hosté podruhé střídají. Odešel záložník Andrej Pazin a přichází útočník Michail Markin.

70
    Vedení 2:1 domácím jednoznačně stačí a často kouskují hru.

68
    Ten si vzal na starost Bober, jeho centr byl ale příliš dlouhý.

67
    Hosté jsou i nadále velmi aktivní, vybojovali další rohový kop.

65
    Priskin už je ve hře, ale teď přišla další velká šance na srovnání! Hlavičkoval Vranješ, jeho hlavička ale o centimetry minula domácí svatyni.

64
    Priskin už je za postranní čárou a vypadá, že se za chvíli vrátí.

63
    Po střetu s Chubutiou teď na zemi zůstává ležet Priskin.

62
    Ve vápně upadl da Costa, který se ani nedožadoval penalty, protože dobře věděl, že o faul se rozhodně nejednalo.

61
    Po delší době domácí vybojovali standartní situaci a na chvíli si můžou oddechnout.

60
    Podle reakcí domácích fanoušků je jasné, že se jim hra domácích ve 2.poločase evidentně nelíbí.

59
    Tak tohle byla tutovka! Hosté nevyužili stoprocentní šance, když míč dostal Anton Bober, který stál sám před brankářem Džanajevem, míč ale netrefil ideálně a domácí brankář chytá.

57
    V postavení mimo hru nyní nachytán Priskin.

56
    Ty jim dnes ale moc nevychází, obrana hostů míč odhlavičkovala do bezpečí.

55
    Drenthe už se zvedá a domácí budou zahrávat standartní situaci.

54
    Hodně ostře byl teď zastaven Drenthe, který zůstává ležet na trávníku.

53
    Domácí střídají. Odchází Chozin, kterého nahradí Vranješ.

51
    A domácí jsou aktivní i nadále! Do další dobré šance se dostával Oprita, emoce ale byly zbytečné, hostujícímu útočníkovi byl odpískán útočný faul.

50
    První střídání na straně hostů. Odešel Alexej Ivanov, místo kterého přišel Juryj Kulešov.

49
    Mordovija Saransk právě vstřelil branku!

A hosté snižují na 2:1! Z následné standartní situace se dostal k hlavičce RUSLAN MUCHAMECIN a ten dává velmi důležitý gól pro hosty.

48
    Ten moc nebezpečí nepřinesl, vzápětí ale další faul domácích, tentokráte to byl da Costa, který vidí žlutou kartu!

47
    Rukou teď zahrál domácí Chozin a hosté budou rozehrávat hodně nadějný přímý kop!

47
    Hosté začali 2.poločas hodně aktivně a tlačí se dopředu.

46
    Domácí už jsou na trávníku a právě začal 2.poločas.

Přesně tak! Sudí Meškov právě ukončil první poločas, který přinesl dvě branky. První přišla v 10.minutě, kdy se z penalty trefil Drenthe. Stejný hráč vstřelil i druhou branku v závěru poločasu a my jen jen můžeme těšit, co nám přinese 2.poločas.

45
    Poločas už se jen z povinnosti dohrává, nejspíše se ani nebude nastavovat.

44

A domácí vedou 2:0. Míč dostal Bressan, který do samostatného úniku vyslal ROYSTONA DRENTHEHO, který se tváří tvář brankáři Jurčenkovi nemýlil a domácí tak odskakují na dvě branky.

42
    Ten ale moc úspěchu nepřinesl.

41
    A už zase hosté, kteří vybojovali rohový kop.

40
    Z ničeho nic mohli udeřit znova domácí. U lajny utekl Bairyjev, který posílal centr do vápna, brankář Jurčenko tento míč vyrazil nad sebe. Balón padal do brány, ovšem hostující gólman předvedl dobrý reflex a na brankové míč odklidil do bezpečí!

38
    Další výpad Muchamecina, teď mu byl ale odmáván ofsajd!

37
    Hosté jsou teď jasně lepším celkem a domácí mají co dělat, aby do konce 1.poločasu neinkasovali.

36
    Znova to byl Muchamecin! Ten teď dostal krásný pas za obranu Vladikavkazu, dostal se ke střele levou nohou, byl ale hodně v úhlu a tak jeho střela o kousek minula domácí svatyni!

35
    A opět se dopředu dostávali hosté, konkrétně Muchamecin, který byl dvakrát zastaven. V obou případech rozhodčí ponechával výhodu. Oba zákroky byly hodně tvrdé, ovšem žlutá karta po přerušení nepřišla pro žádného domácího hráče.

33
    Konečně kloudná akce v podání hostů! Na levé straně se uvolnil Ivanov a k hlavičce se dostal Oprita, jeho pokus ale postrádal razanci.

32
    Postupem času se ale do hry dostávají více a více hosté.

30
    Hra se ale v posledních chvílích hodně uklidnila, domácí už nemají kam spěchat a hosté se do útoku také zrovna dvakrát nehrnou.

29
    A znova faul Ilhara Šytawa. Tentokrát na da Costu. Za tento zákrok vidí běluruský obránce v barvách Saransku žlutou kartu.

28
    Na druhou stranu už uháněli zase domácí, taktickým faulem si pomohl Šytaw.

27
    Hosté se k první střele dostali až v sedmadvacáté minutě! Konkrétně Andrej Pazin, jeho střelu ovšem zblokovala už obrana domácích.

26
    Další útočný výpad domácích skončil ofsajdem Bressana.

25
    Domácí mohli jít do dvoubrankového vedení! Po centru Gabulova se k hlavičce dostal Priskin, jeho hlavička šla ale nad bránu Jurčenka!

23
    Celou situaci si vzal na starost opět Drenthe, ten ale trefil pouze dobře postavenou zeď.

22
    Těsně před šestnáctkou byl za cenu faulu zastaven Dudjev. Dobrá pozice pro domácí!

21
    Hosté si ale s rozehrávkou evidentně neví rady. Další nepřesný nákop na Muchamecina.

20
    Domácí se teď hodně zlobí. Nebezpečně byl zastaven da Costa, rozhodčí ale zůstává klidný.

19
    Priskin chtěl posunout míč na rozběhnutého Šemberase, jeho přihrávka byla ale hodně nepřesná.

18
    Ale opět špatná rozehrávka hostů a domácí mají míč ve své moci.

17
    Další domácí útok zastavil útočný faul Priskina.

15
    Hodně tvrdě si teď počínal domácí obránce Bairyjev a může být rád, že to bylo bez karty.

14
    Hraje se v hodně svižném tempu, rychlá branka zápasu evidentně prospěla.

13
    Do dalšího útoku už uháněl hodně aktivní Bressan, který se rozhodl pro centr, ten byl ale hodně dlouhý.

12
    Po delší době u míče opět hosté, ti si ho ovšem moc neužili a od brány bude rozehrávat Džanajev.

11
    Domácí ale hrají opravdu ve velkém tempu, do další šance se dostával Priskin, byl mu ale odpískán ofsajd.

10

A domácí jdou zaslouženě do vedení! Penaltu si vzal na starost ROYSTON DRENTHE a ten se nemýlil, 1:0!

8
    Penalta pro domácí!

7
    Domácí jsou ale v úvodu jasně lepším celkem a Saransk se ještě v podstatě k ničemu nedostal.

5
    Další obrovská šance domácích! Na hranici velkého vápna se uvolnil znovu Bressan, ten střílel technicky na zadní tyč, brankář Jurčenko ale vyrazil na roh!

4
    První velká šance domácích ve čtvrté minutě! Po centru Dudjeva střílel Bressan, jeho střela šla ale jen doprostřed brány a Jurčenko si s ní poradil.

3
    Ten hostující obrana odvrátila, u míče už ale zase fotbalisté Vladikavkazu.

2
    Ve druhé minutě si vybojovali první rohový kop!

2
    Hodně opatrný začátek. Domácí stále drží míč a kombinují na vlastní polovině.

1
    O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté.

1

Domácí budou hrát v klasické žluto-červené kombinaci. Hosté zvolili modrou kombinaci.

Oba celky jsou již na hřišti a stadionem zní ruská hymna.

FK Alanija Vladikavkaz: Džanajev – Bairyjev, Chozin, Dudjev, Grigorjev – Gabulov, Drenthe, da Costa, Bressan, Šemberas – Priskin

FK Mordovija Saransk: Jurčenko – Chubutia, Šytaw, Božović, Perendija – Bober, Dujmović, Pazin, Ivanov – Muchamecin, Oprita

Rozhodčí: Meškov – Deušev, Čelcov.

Oba celky se v rámci této sezóny už jednou střetly. Bylo to na hřišti Saransku a zápas skončil remízou 1:1. Jak ale dopadne dnešní zápas o poslední naději do bojů o záchranu? Sledujte online reportáž od 16:00.

Na druhé straně hostující Saransk, který na tom není o moc lépe. Nachází se na předposledním místě, s náskokem tří bodů na právě domácí Vladikavkaz. Hosté ale v posledních pěti duelech zabrali. Připsali si 7 bodů a na body budou zcela jistě pomýšlet i v tomto zápase. Skóre hostů je také velmi špatné. 22:42 a vůbec nejvíce obdržených branek z celé soutěže.

Domácí Alanjia má po třiadvaceti zápasech na svém kontě 13 bodů! Nachází se na posledním místě tabulky a na nesestupové pozice ztrácí 11 bodů. Domácí jsou vůbec nejhorším střílejícím celkem z celé ligy. Dosud si připsali jen 19 přesných zápasů, což je opravdu málo. Doma to zase ale taková tragédie není. Třinácté místo na domácích trávnících dává Vladikavkazu naději do tohoto zápasu.

Dobré odpoledne přeji Všem fanouškům ruské nejvyšší soutěže. Premier Liga má před sebou dohrávku 24.kola, kdy na sebe narazí dva nejhorší celky celé ligy. Domácí Vladikavkaz čeká hostující Saransk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.