Ružinov Bratislava – Grasshoppers Žilina 6:2 (kon.) | Ružinov Bratislava – Grasshoppers Žilina 7:10 (kon.) | Hurikán Bratislava – Záhorská Bystrica 16:5 (kon.)
ŠK 1. FBC Trenčín – ATU Košice 10:3 (kon.) | Florko Košice – Sabinov 4:7 (kon.)
ŠK 1. FBC Trenčín
10:3 (1:2, 3:1, 6:0)
ATU Košice
Nedeľa 17.03.2013, 16:00 • Mestská športová hala na Sihoti v Trenčíne. • Play-off mužskej Extraligy

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:00.

Srdečné pozdravy z Mestskej športovej haly na Sihoti v Trenčíne, hráči sa na hracej ploche práve rozcvičujú, do začiatku stretnutia máme ešte dosť času. Medzitým si tímy uvedieme.

ŠK 1.FBC Trenčín: Klobučník - Bulko, Lajčiak, Klapita, Straka, Pa. Heleš, Kovalčík, Ondrášik, Kiačik, Pe. Heleš, Zeliezka, Lamačka, Vrablec, Mitucha, Mandinec, Mateják, Bielik, Podmanický, Machara.

ATU Košice: Mazák - Dudovič, Živčák, Ševc, Šefčík, Hriadel, Pelegrin, Gál, Sabó, Kerekeš, Hostinský, Szabo, Kročko, Halás, Chudina.

Prvý zápas tejto série štvrťfinále play-off mužskej extraligy vyhral domáci 1.FBC Trenčín. Floorballisti spod hradu Matúša Čáka včera zdolali ATU Košice tesne 7:5. Zápas bol po celú dobu vyrovnaný, o všetkom rozhodol až záver tretej tretiny, keď sa Trenčanom podarilo dvakrát skórovať. Môžeme predpokladať, že dnešný obraz hry bude veľmi podobný tomu včerajšiemu.

Hráči ATU Košice sa už pobrali do šatne, domáci florbalisti ešte rozcvičujú.

Hymnu máme za sebou, hlásateľ teraz predstavuje úvodné päťky.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:04
    Úvodné buly pre trenčiansky celok.

00:24
    Kovalčík dorážal nahodenú loptičku, pri tomto čine trafil Mazáka po prstoch. Rozhodca prerušil hru.

00:58
    Veľká chyba domácej obrany, ktorá nechala pred bránou osamoteného Pelegrina. Ten dostal prihrávku, bekhendom chcel obhodiť Klobučníka, no ten vytiahol perfektný zákrok.

01:23
    Šanca aj na druhej strane, Kiačik netrafil odkrytú bránu!

02:02
    Trenčín strieda a začína útok z vlastnej obrany.

02:20
    Lamačka trafil loptičku, ktorá padla presne pred neho. Bekhendové zakončenie prešlo cez bránkovisko, no v bráne neskončilo!

03:11
    Kovalčík našiel prihrávkou z rohu pred bránou stojaceho Lajčiaka, ktorý z prvej prepálil!

03:36
    Strakova strela bola tečovaná, lopta skončila na ochrannej sieti.

03:55
    Hriadelova strela neprešla cez obrancu, ktorý ju zblokoval nohami.

04:17
    Zeliezkova strela trafila Mazáka do nohy, následne skončila mimo hracej plochy. Dobrá šanca!

05:10
    Po faule sa bude vhadzovať na stredovej čiare.

05:12
    Pri rozohrávaní sa ale domáci previnili faulom - držaním. Lopta pre hostí.

05:37
    Peter Heleš vystrelil na Mazáka, Dudovič si túto strelu takmer tečoval do vlastnej brány!

06:22
    I dnes môžeme vidieť na tribúnach početné množstvo divákov, skupinka fanúšikov povzbudzuje "svojich" bubnami.

06:54
    Mazák strelu z veľkej diaľky videl.

07:15
    Podmanický si loptičku "pinkal" na čepeli, takýmto spôsobom prešiel cez dvojicu obrancov, na toho tretieho ale už nestačil.

07:23
    ATU Košice dali gól!
    Tak tento gól prišiel ako z jasného neba. ĽUBOŠ ŠEFČÍK bekhendom napálil od polovice ihriska do šibenice! Asistencia: Ladislav Gál.

08:04
    Trenčania sú zaskočení gólom, teraz mohli hostia pridať druhý. Po peknej akcii v prečíslení pálil Tomáš Sabó, zvoní žrď!

08:55
    Trenčania teraz zakladajú útok spoza svojej brány, ich prechod do ofenzívy nie je taký jednoduchý ako bol včera.

09:53
    Strela Pavla Heleša letí vysoko nad.

10:06
    Hostinského dva fauly v rade.

10:40
    Pekná kombinácia Trenčína, zakončoval Lajčiak, no Mazák ho vychytal.

10:50
    Znovu Lajčiak, teraz zvoní brvno!

11:30
    Veľmi dobrá hra ATU Košice, z osi ihriska pálil z prvej Pelegrin, Klobučníkov perfektný zákrok.

11:56
    Gál atakoval rozohrávku Bulka, píska sa faul.

12:23
    Vrablec si v obrane nechal ľahko vziať loptičku, Ševc ale toto zaváhanie nevyužil.

13:13
    Takmer každé buly vyhráva tím z Košíc.

13:34
    Nahodenie Petra Heleša malo zvláštny odraz, Mazák s veľkým šťastím neinkasoval!

13:55
    Trenčín dal gól!
    Už-už to vyzeralo, že budú Trenčania v útoku neúspešní, no opak je pravdou. Kapitán tímu BRANISLAV KOVALČÍK z osi prekonal gólmana! Asistencia: Pavol Heleš.

13:55
    Ešte krátka úprava mantinelov, po nej bude zápas pokračovať.

14:23
    Kiačik si šikovne obhodil súpera, dostal sa i k strele, Mazák vychytal!

14:40
    Strela na Klobučníka bola zrazená, gólman 1.FBC bol na zemi, no hostia toho nevyužili!

15:13
    Zeliezka stratil loptičku, no získal ju Kiačik, ktorý svojou strelou trafil konštrukciu brány!

16:00
    Lamačkove zakončenie švihom len centimetre od brány!

16:14
    Nádherná kombinácia hostí! Do prečíslenia sa dostali dvaja hráči Košíc, ADRIAN SZABO namiesto prihrávky volil strelu a oplatilo sa! Asistencia: Ladislav Gál.

16:49
    Pekná akcia Trenčína, Zeliezka ale neprepálil blok obrancov.

17:55
    Ondrášikova strela z prvej skončila na poslednom obrancovi.

18:07
    Dobrá šanca Trenčína zostáva nevyužitá, Lajčiakova strela s prispením obrancu skončila mimo hracej plochy.

18:52
    Gál sa mierne pochytil s Matejákom. Takéto momenty nie sú časté vo florbale, rozhodca teraz nevylučoval.

19:34
    A mohlo byť vyrovnané! Peter Heleš obdržal skvelú prihrávku pred bránu, loptičku si trochu stiahol a potom vystrelil, trafil však Mazáka do hrude!

19:56
    Dva fauly Pavla Heleša tesne za sebou ukončujú prvú tretinu.

20:00
    Prvá tretina skončila.

V prvej tretine sme videli zatiaľ tri góly, v 8. minúte otvoril skóre zápasu Šefčík. V 14. minúte dorovnal Kovalčík, no hostia od 17. minúty opäť vedú zásluhou Szaba. Po prvej tretine stav 1:2.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:21
    V úvode druhej tretiny sa snažili hostia zaútočiť, no vystreliť sa im nepodarilo.

20:50
    Trenčín dobýva Mazákovu bránu, Kovalčík mal dve šance na dorážku, ani jednu nepretavil na gól.

21:35
    Teraz sa hra dosť kúskuje, loptička často opúšťa hraciu plochu.

21:52
    Gál šikovne prešiel cez dvojicu hráčov Trenčína, no k finálnej prihrávke alebo strele sa už nedostal.

22:59
    Domáci sa sami vyhnali z útočnej polovice faulami.

23:15
    Kročko tečoval skackavú loptu, Klobučník s ťažkosťami chytá!

23:55
    Trenčania to mysleli dobre, no prevedenie akcie nebolo presné.

24:19
    Gál sa dostal do brejku, mieril to k tyčke, Klobučník výborne zasiahol!

24:37
    Bulkova strela zo stredovej čiary letela len kúsok mimo.

25:06
    Gólman Mazák teraz veľmi dobre zneškodnil dve dorážky domácich, ktoré mali rozhodne na to, aby skončili v sieti.

25:25
    Teraz ostal na zemi ležať Kiačik, ktorý je síce otrasený, no v hre bude pokračovať. Hostinský dostal dve minúty za hrubosť!

25:27
    Trenčania rozohrávali z výhodnej pozície, múr zložený z obrancov ale zastavil projektil.

26:21
    Nikým nekrytý Lajčiak sa natlačil pred Mazáka, strelu namieril iba do neho!

26:37
    Opäť "štandardná" situácia v podaní FBC Trenčín. Kročko vylúčený za hrubosť.

26:39
    ... ale ani teraz sa domácim nepodarilo. Bulko mieril nad.

27:07
    Rozhodca nariadil trestné strieľanie!

27:07
    Exekútorom bude Ladislav Gál.

27:07
    LADISLAV GÁL si v trestnom strieľaní Klobučníka ukážkovo vychutnal strelou pod ľavú ruku.

27:20
    Peter Heleš si vypýtal prihrávku, svojou strelou iba vyprášil Mazákovi výstroj!

27:25
    Hostinský je späť v hre.

28:03
    Trenčania zakombinovali, no Lajčiakova strela bola nepresná a skončila mimo.

28:30
    To isté aj Klapita..

28:51
    Znovu Klapita len do pripraveného Mazáka.

28:58
    Trenčania znižujú, MARTIN KIAČIK sa z bezprostrednej vzdialenosti nemohol mýliť. Asistencia: Roman Zeliezka.

29:33
    Živčák si so Strakom ostro vymieňali názory, rozdeliť ich museli až spoluhráči a rozhodcovia.

29:45
    Ondrášik pálil z otočky,no opečiatkoval iba konštrukciu brány!

30:05
    Kiačik miesto prihrávky volil strelu, ale netrafil to ideálne.

30:36
    Straka z veľkej diaľky neprestrelil Mazáka.

31:22
    Halás chcel prekvapiť Klobučníka. Jeho strela bola zle mierená a skončila mimo.

31:53
    Zmätok pred Mazákom, Trenčania nedokázali usmerniť loptičku do siete.

32:09
    Trenčania majú dnes naozaj "šťastie" na žŕdky. Strakove zakončenie sa zastavilo na ľavej tyčke.

32:58
    Neskutočný zákrok! Mazák v páde vyrazil strelu Kiačika, ktorú už všetci videli v sieti!

32:58
    Ondrášik vylúčený za hrubosť, tento faul bol naozaj dosť tvrdý. Hráč hostí pri páde zvalil všetky mantineli za bránou Mazáka.

33:27
    Klobučník špičkou nohy zachytil loptičku! Veľká dávka šťastia.

34:30
    Pelegrin faulovaný Strakom, rozhodca ale teraz vylučovať nebude.

34:48
    Szabo z prvej napálil do masky domáceho gólmana.

35:19
    Pekná sťahovačka Gála, ešte krajší zákrok Klobučníka!

35:22
    Szabo vylúčený na dve minúty za seknutie. Domáci si pýtajú trestné strieľanie, no rozhodca im nevyhovel.

35:48
    Heleš iba do bočnej siete.

36:22
    Už som chcel napísať, že sa Trenčanom nedarí v presilovke, no BRANISLAV KOVALČÍK ma presvedčil o omyle, keď svojou strelou z osi nedal Mazákovi absolútne žiadnu šancu na úspešný zákrok. Asistenciu si pripísal Peter Heleš.

36:52
    Tak tomuto sa vraví perfektný obrat! Strela z veľkej diaľky sa do brány nevošla, dorážka MARTINA KIAČIKA však už áno.Trenčín rázom vedie 4:3!

37:34
    Peter Heleš mohol pridať ďalší gól, no strela mu nesadla dobre.

37:52
    Nacvičený signál hostí, Pelegrin mieril svoju strelu k žrdi, Klobučník bol dobre postavený.

38:01
    Tomáš Sabó vylúčený za nešportové správanie. 2+10 !

38:11
    Bulkova strela letí vysoko nad.

38:56
    Zeliezka z ťažkého uhlu neskóroval, i keď mal na to dostatok priestoru.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V druhej tretine sme videli dovedna 4 góly. V 28. minúte Gál využil trestné strieľanie, potom však prišli momenty domácich hráčov. Kiačik strelil kontaktný gól v 29. minúty, v 37. minúte pridali Trenčania ďalšie dva presné kúsky. Postarali sa o ne Kovalčík a znovu Kiačik. Trenčín vedie po druhej tretine 4:3.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:28
    Hráči Košíc kombinujú a postupne sa dostávajú do útoku.

40:58
    Ondrášik šikovne mieril do rohu brány, Mazák dobre zasiahol.

41:28
    Domáca obrana pustila Halása až do zakončenia, na šťastie pre domácich bola strela tečovaná.

41:54
    Strela Petra Heleša letí tesne vedľa.

42:11
    Znovu Peter Heleš, ktorý rozvlnil sieť, ale iba tú bočnú.

42:45
    Tak na túto strelu nemal Mazák absolútne nárok. MAREK BULKO napriahol z veľkej diaľky a gólman sa len obzerá. Asistencia: Norbert Ondrášik.

44:43
    Trenčania sa v tretej tretine poriadne rozbehli. PETER HELEŠ z ľavého krídla strelou švihom prepálil Mazáka. Asistencia: Branislav Straka.

45:22
    Nádherný zákrok Klobučníka! Trenčiansky gólman sa intuitívne hodil do strely po tom, čo Kročko obdržal prihrávku spoza brány. Toto zaiste zaváňalo gólom!

46:19
    Znovu veľká šanca ATU Košice, Gál bol v podobnej situácii ako pred minútou Kročko, znovu perfektný zákrok brankára!

46:25
    Kročko ďalším vylúčeným hráčom - dve minúty za blokovanie hokejky.

47:01
    Pekná kombinácia domácich na jeden dotyk, na konci akcie pálil Zeliezka, Mazák bol dobre postavený.

47:35
    Klapita mal gól na hokejke, z dobrej pozície ale prepálil nad!

48:16
    Trenčania vsietili gól, no ešte predtým sa pískal faul Kovalčíka, preto gól platiť nemôže.

48:32
    Pelegrin zostrelil Vrableca, rozhodca hru prerušil, ale nevylučoval.

48:50
    Ondrášik našiel prihrávkou Zeliezku, ktorý číhal pri tyčke, no druhý menovaný z nepochopiteľných dôvodov minul!

49:27
    Mazák šikovne vysunul Halása, útočníkovi Košíc loptička tesne pred zakončením skočila, preto i strela nebola podľa jeho predstáv.

49:55
    Myslím, že je rozhodnuté. Kovalčík nádherne poslal PETRA KLAPITU do samostatného nájazdu, ktorý Klapita nádherne využil. Sťahovačka a následná strela bekhendom bola ako z učebnice! Asistencia: Branislav Kovalčík.

50:17
    Bulkova efektná strela sa teraz do siete nezmestila.

50:29
    To isté aj na druhej strane, Gál to nenamieril presne.

51:45
    Hostia sa ešte snažia čo-to spraviť s nepriaznivým stavom zápasu, myslím však, že je neskoro.

52:10
    Trenčania si začínajú robiť zo zápasu exhibíciu! PETER HELEŠ hravo strelou rozvlnil sieť. Asistencia: Pavol Heleš.

52:20
    Nečakaná strela Halása, Klobučník s ťažkosťami ale predsa.

53:35
    Pekná sťahovačka Kovalčíka, brankár bol pripravený na zákrok.

53:36
    Vylúčenie ATU Košice - Michal Hostinský - dve minúty za vrážanie.

54:36
    Gól č.9 pridáva kapitán BRANISLAV KOVALČÍK. Asistencia: Peter Klapita.

54:36
    Oddychový čas hostí.

55:04
    Defenzíva Trenčína faulovala, konkrétne sa previnil Mitucha.

55:17
    Lamačka zastavený nedovolene.

55:18
    Ihneď po rozohratí strieľajú domáci ďalší gól. Autorom gólu je MICHAL PODMANICKÝ. Asistencia: Juraj Lamačka.

56:20
    Kiačik si nabiehal pred bránu, chcel tečovať, no brankár bol rýchlejší.

56:23
    Halás vsietil gól, no ešte pred tým zaznel hvizd hlavného rozhodcu, ktorý odpískal faul.

57:01
    Ladislav Gál len tesne mimo!

57:22
    Trenčania už len dohrávajú, kombinujú na vlastnej polovici. O víťazovi prvých dvoch zápasov play-off je rozhodnuté.

58:55
    Nádherná kombinácia Trenčína! Na konci akcie pálil Bielik, ktorý spálil stopercentnú šancu!

59:00
    Posledná minúta tretej tretiny a dovolím si povedať, že i zápasu.

60:00

Trenčania vyhrali aj v druhom zápase štvrťfinále play-off. Dnes o všetkom rozhodla tretia tretina, v ktorej Trenčania nastrieľali až šesť gólov. To je odo mňa z Mestskej športovej haly na Sihoti v Trenčíne všetko, dovidenia. (18:18:18)

Peter Marienka

Góly a asistencie: 14. Kovalčík (Pa.Heleš), 29. Kiačik (Zeliezka), 37. Kovalčík (Pe.Heleš), 37. Kiačik, 43. Bulko (Ondrášik), 45. Pe.Heleš (Straka), 50. Klapita (Kovalčík), 53. Pe.Heleš (Pa.Heleš), 55. Kovalčík (Klapita), 56. Podmanický (Lamačka) – 8. Šefčík (Gál), 17. Szabo (Gál), 28. Gál

ŠK 1. FBC Trenčín: Klobučník - Bulko, Lajčiak, Klapita, Straka, Pa. Heleš, Kovalčík, Ondrášik, Kiačik, Pe. Heleš, Zeliezka, Lamačka, Vrablec, Mitucha, Mandinec, Mateják, Bielik, Podmanický, Machara.

Rozhodca: Tomáš - Cíbik