Ružinov Bratislava – Grasshoppers Žilina 6:2 (kon.) | Ružinov Bratislava – Grasshoppers Žilina 7:10 (kon.) | Hurikán Bratislava – Záhorská Bystrica 16:5 (kon.)
ŠK 1. FBC Trenčín – ATU Košice 10:3 (kon.) | Florko Košice – Sabinov 4:7 (kon.)
ŠK 1. FBC Trenčín
10:3 (1:2, 3:1, 6:0)
ATU Košice
Nedeľa 17.03.2013, 16:00 • Mestská športová hala na Sihoti v Trenčíne. • Play-off mužskej Extraligy

Trenčania vyhrali aj v druhom zápase štvrťfinále play-off. Dnes o všetkom rozhodla tretia tretina, v ktorej Trenčania nastrieľali až šesť gólov. To je odo mňa z Mestskej športovej haly na Sihoti v Trenčíne všetko, dovidenia. (18:18:18)

60:00

59:00
    Posledná minúta tretej tretiny a dovolím si povedať, že i zápasu.

58:55
    Nádherná kombinácia Trenčína! Na konci akcie pálil Bielik, ktorý spálil stopercentnú šancu!

57:22
    Trenčania už len dohrávajú, kombinujú na vlastnej polovici. O víťazovi prvých dvoch zápasov play-off je rozhodnuté.

57:01
    Ladislav Gál len tesne mimo!

56:23
    Halás vsietil gól, no ešte pred tým zaznel hvizd hlavného rozhodcu, ktorý odpískal faul.

56:20
    Kiačik si nabiehal pred bránu, chcel tečovať, no brankár bol rýchlejší.

55:18
    Trenčín dal gól!
    Ihneď po rozohratí strieľajú domáci ďalší gól. Autorom gólu je MICHAL PODMANICKÝ. Asistencia: Juraj Lamačka.

55:17
    Lamačka zastavený nedovolene.

55:04
    Defenzíva Trenčína faulovala, konkrétne sa previnil Mitucha.

54:36
    Oddychový čas hostí.

54:36
    Gól č.9 pridáva kapitán BRANISLAV KOVALČÍK. Asistencia: Peter Klapita.

53:36
    Vylúčenie ATU Košice - Michal Hostinský - dve minúty za vrážanie.

53:35
    Pekná sťahovačka Kovalčíka, brankár bol pripravený na zákrok.

52:20
    Nečakaná strela Halása, Klobučník s ťažkosťami ale predsa.

52:10
    Trenčania si začínajú robiť zo zápasu exhibíciu! PETER HELEŠ hravo strelou rozvlnil sieť. Asistencia: Pavol Heleš.

51:45
    Hostia sa ešte snažia čo-to spraviť s nepriaznivým stavom zápasu, myslím však, že je neskoro.

50:29
    To isté aj na druhej strane, Gál to nenamieril presne.

50:17
    Bulkova efektná strela sa teraz do siete nezmestila.

49:55
    Myslím, že je rozhodnuté. Kovalčík nádherne poslal PETRA KLAPITU do samostatného nájazdu, ktorý Klapita nádherne využil. Sťahovačka a následná strela bekhendom bola ako z učebnice! Asistencia: Branislav Kovalčík.

49:27
    Mazák šikovne vysunul Halása, útočníkovi Košíc loptička tesne pred zakončením skočila, preto i strela nebola podľa jeho predstáv.

48:50
    Ondrášik našiel prihrávkou Zeliezku, ktorý číhal pri tyčke, no druhý menovaný z nepochopiteľných dôvodov minul!

48:32
    Pelegrin zostrelil Vrableca, rozhodca hru prerušil, ale nevylučoval.

48:16
    Trenčania vsietili gól, no ešte predtým sa pískal faul Kovalčíka, preto gól platiť nemôže.

47:35
    Klapita mal gól na hokejke, z dobrej pozície ale prepálil nad!

47:01
    Pekná kombinácia domácich na jeden dotyk, na konci akcie pálil Zeliezka, Mazák bol dobre postavený.

46:25
    Kročko ďalším vylúčeným hráčom - dve minúty za blokovanie hokejky.

46:19
    Znovu veľká šanca ATU Košice, Gál bol v podobnej situácii ako pred minútou Kročko, znovu perfektný zákrok brankára!

45:22
    Nádherný zákrok Klobučníka! Trenčiansky gólman sa intuitívne hodil do strely po tom, čo Kročko obdržal prihrávku spoza brány. Toto zaiste zaváňalo gólom!

44:43
    Trenčania sa v tretej tretine poriadne rozbehli. PETER HELEŠ z ľavého krídla strelou švihom prepálil Mazáka. Asistencia: Branislav Straka.

42:45
    Tak na túto strelu nemal Mazák absolútne nárok. MAREK BULKO napriahol z veľkej diaľky a gólman sa len obzerá. Asistencia: Norbert Ondrášik.

42:11
    Znovu Peter Heleš, ktorý rozvlnil sieť, ale iba tú bočnú.

41:54
    Strela Petra Heleša letí tesne vedľa.

41:28
    Domáca obrana pustila Halása až do zakončenia, na šťastie pre domácich bola strela tečovaná.

40:58
    Ondrášik šikovne mieril do rohu brány, Mazák dobre zasiahol.

40:28
    Hráči Košíc kombinujú a postupne sa dostávajú do útoku.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine sme videli dovedna 4 góly. V 28. minúte Gál využil trestné strieľanie, potom však prišli momenty domácich hráčov. Kiačik strelil kontaktný gól v 29. minúty, v 37. minúte pridali Trenčania ďalšie dva presné kúsky. Postarali sa o ne Kovalčík a znovu Kiačik. Trenčín vedie po druhej tretine 4:3.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

38:56
    Zeliezka z ťažkého uhlu neskóroval, i keď mal na to dostatok priestoru.

38:11
    Bulkova strela letí vysoko nad.

38:01
    Tomáš Sabó vylúčený za nešportové správanie. 2+10 !

37:52
    Nacvičený signál hostí, Pelegrin mieril svoju strelu k žrdi, Klobučník bol dobre postavený.

37:34
    Peter Heleš mohol pridať ďalší gól, no strela mu nesadla dobre.

36:52
    Tak tomuto sa vraví perfektný obrat! Strela z veľkej diaľky sa do brány nevošla, dorážka MARTINA KIAČIKA však už áno.Trenčín rázom vedie 4:3!

36:22
    Už som chcel napísať, že sa Trenčanom nedarí v presilovke, no BRANISLAV KOVALČÍK ma presvedčil o omyle, keď svojou strelou z osi nedal Mazákovi absolútne žiadnu šancu na úspešný zákrok. Asistenciu si pripísal Peter Heleš.

35:48
    Heleš iba do bočnej siete.

35:22
    Szabo vylúčený na dve minúty za seknutie. Domáci si pýtajú trestné strieľanie, no rozhodca im nevyhovel.

35:19
    Pekná sťahovačka Gála, ešte krajší zákrok Klobučníka!

34:48
    Szabo z prvej napálil do masky domáceho gólmana.

34:30
    Pelegrin faulovaný Strakom, rozhodca ale teraz vylučovať nebude.

33:27
    Klobučník špičkou nohy zachytil loptičku! Veľká dávka šťastia.

32:58
    Ondrášik vylúčený za hrubosť, tento faul bol naozaj dosť tvrdý. Hráč hostí pri páde zvalil všetky mantineli za bránou Mazáka.

32:58
    Neskutočný zákrok! Mazák v páde vyrazil strelu Kiačika, ktorú už všetci videli v sieti!

32:09
    Trenčania majú dnes naozaj "šťastie" na žŕdky. Strakove zakončenie sa zastavilo na ľavej tyčke.

31:53
    Zmätok pred Mazákom, Trenčania nedokázali usmerniť loptičku do siete.

31:22
    Halás chcel prekvapiť Klobučníka. Jeho strela bola zle mierená a skončila mimo.

30:36
    Straka z veľkej diaľky neprestrelil Mazáka.

30:05
    Kiačik miesto prihrávky volil strelu, ale netrafil to ideálne.

29:45
    Ondrášik pálil z otočky,no opečiatkoval iba konštrukciu brány!

29:33
    Živčák si so Strakom ostro vymieňali názory, rozdeliť ich museli až spoluhráči a rozhodcovia.

28:58
    Trenčania znižujú, MARTIN KIAČIK sa z bezprostrednej vzdialenosti nemohol mýliť. Asistencia: Roman Zeliezka.

28:51
    Znovu Klapita len do pripraveného Mazáka.

28:30
    To isté aj Klapita..

28:03
    Trenčania zakombinovali, no Lajčiakova strela bola nepresná a skončila mimo.

27:25
    Hostinský je späť v hre.

27:20
    Peter Heleš si vypýtal prihrávku, svojou strelou iba vyprášil Mazákovi výstroj!

27:07
    ATU Košice dali gól!
    LADISLAV GÁL si v trestnom strieľaní Klobučníka ukážkovo vychutnal strelou pod ľavú ruku.

27:07
    Exekútorom bude Ladislav Gál.

27:07
    Rozhodca nariadil trestné strieľanie!

26:39
    ... ale ani teraz sa domácim nepodarilo. Bulko mieril nad.

26:37
    Opäť "štandardná" situácia v podaní FBC Trenčín. Kročko vylúčený za hrubosť.

26:21
    Nikým nekrytý Lajčiak sa natlačil pred Mazáka, strelu namieril iba do neho!

25:27
    Trenčania rozohrávali z výhodnej pozície, múr zložený z obrancov ale zastavil projektil.

25:25
    Teraz ostal na zemi ležať Kiačik, ktorý je síce otrasený, no v hre bude pokračovať. Hostinský dostal dve minúty za hrubosť!

25:06
    Gólman Mazák teraz veľmi dobre zneškodnil dve dorážky domácich, ktoré mali rozhodne na to, aby skončili v sieti.

24:37
    Bulkova strela zo stredovej čiary letela len kúsok mimo.

24:19
    Gál sa dostal do brejku, mieril to k tyčke, Klobučník výborne zasiahol!

23:55
    Trenčania to mysleli dobre, no prevedenie akcie nebolo presné.

23:15
    Kročko tečoval skackavú loptu, Klobučník s ťažkosťami chytá!

22:59
    Domáci sa sami vyhnali z útočnej polovice faulami.

21:52
    Gál šikovne prešiel cez dvojicu hráčov Trenčína, no k finálnej prihrávke alebo strele sa už nedostal.

21:35
    Teraz sa hra dosť kúskuje, loptička často opúšťa hraciu plochu.

20:50
    Trenčín dobýva Mazákovu bránu, Kovalčík mal dve šance na dorážku, ani jednu nepretavil na gól.

20:21
    V úvode druhej tretiny sa snažili hostia zaútočiť, no vystreliť sa im nepodarilo.

20:01
    Začala druhá tretina.

V prvej tretine sme videli zatiaľ tri góly, v 8. minúte otvoril skóre zápasu Šefčík. V 14. minúte dorovnal Kovalčík, no hostia od 17. minúty opäť vedú zásluhou Szaba. Po prvej tretine stav 1:2.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:56
    Dva fauly Pavla Heleša tesne za sebou ukončujú prvú tretinu.

19:34
    A mohlo byť vyrovnané! Peter Heleš obdržal skvelú prihrávku pred bránu, loptičku si trochu stiahol a potom vystrelil, trafil však Mazáka do hrude!

18:52
    Gál sa mierne pochytil s Matejákom. Takéto momenty nie sú časté vo florbale, rozhodca teraz nevylučoval.

18:07
    Dobrá šanca Trenčína zostáva nevyužitá, Lajčiakova strela s prispením obrancu skončila mimo hracej plochy.

17:55
    Ondrášikova strela z prvej skončila na poslednom obrancovi.

16:49
    Pekná akcia Trenčína, Zeliezka ale neprepálil blok obrancov.

16:14
    Nádherná kombinácia hostí! Do prečíslenia sa dostali dvaja hráči Košíc, ADRIAN SZABO namiesto prihrávky volil strelu a oplatilo sa! Asistencia: Ladislav Gál.

16:00
    Lamačkove zakončenie švihom len centimetre od brány!

15:13
    Zeliezka stratil loptičku, no získal ju Kiačik, ktorý svojou strelou trafil konštrukciu brány!

14:40
    Strela na Klobučníka bola zrazená, gólman 1.FBC bol na zemi, no hostia toho nevyužili!

14:23
    Kiačik si šikovne obhodil súpera, dostal sa i k strele, Mazák vychytal!

13:55
    Ešte krátka úprava mantinelov, po nej bude zápas pokračovať.

13:55
    Už-už to vyzeralo, že budú Trenčania v útoku neúspešní, no opak je pravdou. Kapitán tímu BRANISLAV KOVALČÍK z osi prekonal gólmana! Asistencia: Pavol Heleš.

13:34
    Nahodenie Petra Heleša malo zvláštny odraz, Mazák s veľkým šťastím neinkasoval!

13:13
    Takmer každé buly vyhráva tím z Košíc.

12:23
    Vrablec si v obrane nechal ľahko vziať loptičku, Ševc ale toto zaváhanie nevyužil.

11:56
    Gál atakoval rozohrávku Bulka, píska sa faul.

11:30
    Veľmi dobrá hra ATU Košice, z osi ihriska pálil z prvej Pelegrin, Klobučníkov perfektný zákrok.

10:50
    Znovu Lajčiak, teraz zvoní brvno!

10:40
    Pekná kombinácia Trenčína, zakončoval Lajčiak, no Mazák ho vychytal.

10:06
    Hostinského dva fauly v rade.

09:53
    Strela Pavla Heleša letí vysoko nad.

08:55
    Trenčania teraz zakladajú útok spoza svojej brány, ich prechod do ofenzívy nie je taký jednoduchý ako bol včera.

08:04
    Trenčania sú zaskočení gólom, teraz mohli hostia pridať druhý. Po peknej akcii v prečíslení pálil Tomáš Sabó, zvoní žrď!

07:23
    Tak tento gól prišiel ako z jasného neba. ĽUBOŠ ŠEFČÍK bekhendom napálil od polovice ihriska do šibenice! Asistencia: Ladislav Gál.

07:15
    Podmanický si loptičku "pinkal" na čepeli, takýmto spôsobom prešiel cez dvojicu obrancov, na toho tretieho ale už nestačil.

06:54
    Mazák strelu z veľkej diaľky videl.

06:22
    I dnes môžeme vidieť na tribúnach početné množstvo divákov, skupinka fanúšikov povzbudzuje "svojich" bubnami.

05:37
    Peter Heleš vystrelil na Mazáka, Dudovič si túto strelu takmer tečoval do vlastnej brány!

05:12
    Pri rozohrávaní sa ale domáci previnili faulom - držaním. Lopta pre hostí.

05:10
    Po faule sa bude vhadzovať na stredovej čiare.

04:17
    Zeliezkova strela trafila Mazáka do nohy, následne skončila mimo hracej plochy. Dobrá šanca!

03:55
    Hriadelova strela neprešla cez obrancu, ktorý ju zblokoval nohami.

03:36
    Strakova strela bola tečovaná, lopta skončila na ochrannej sieti.

03:11
    Kovalčík našiel prihrávkou z rohu pred bránou stojaceho Lajčiaka, ktorý z prvej prepálil!

02:20
    Lamačka trafil loptičku, ktorá padla presne pred neho. Bekhendové zakončenie prešlo cez bránkovisko, no v bráne neskončilo!

02:02
    Trenčín strieda a začína útok z vlastnej obrany.

01:23
    Šanca aj na druhej strane, Kiačik netrafil odkrytú bránu!

00:58
    Veľká chyba domácej obrany, ktorá nechala pred bránou osamoteného Pelegrina. Ten dostal prihrávku, bekhendom chcel obhodiť Klobučníka, no ten vytiahol perfektný zákrok.

00:24
    Kovalčík dorážal nahodenú loptičku, pri tomto čine trafil Mazáka po prstoch. Rozhodca prerušil hru.

00:04
    Úvodné buly pre trenčiansky celok.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Hymnu máme za sebou, hlásateľ teraz predstavuje úvodné päťky.

Hráči ATU Košice sa už pobrali do šatne, domáci florbalisti ešte rozcvičujú.

Prvý zápas tejto série štvrťfinále play-off mužskej extraligy vyhral domáci 1.FBC Trenčín. Floorballisti spod hradu Matúša Čáka včera zdolali ATU Košice tesne 7:5. Zápas bol po celú dobu vyrovnaný, o všetkom rozhodol až záver tretej tretiny, keď sa Trenčanom podarilo dvakrát skórovať. Môžeme predpokladať, že dnešný obraz hry bude veľmi podobný tomu včerajšiemu.

ŠK 1.FBC Trenčín: Klobučník - Bulko, Lajčiak, Klapita, Straka, Pa. Heleš, Kovalčík, Ondrášik, Kiačik, Pe. Heleš, Zeliezka, Lamačka, Vrablec, Mitucha, Mandinec, Mateják, Bielik, Podmanický, Machara.

ATU Košice: Mazák - Dudovič, Živčák, Ševc, Šefčík, Hriadel, Pelegrin, Gál, Sabó, Kerekeš, Hostinský, Szabo, Kročko, Halás, Chudina.

Srdečné pozdravy z Mestskej športovej haly na Sihoti v Trenčíne, hráči sa na hracej ploche práve rozcvičujú, do začiatku stretnutia máme ešte dosť času. Medzitým si tímy uvedieme.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:00.

Peter Marienka

Góly a asistencie: 14. Kovalčík (Pa.Heleš), 29. Kiačik (Zeliezka), 37. Kovalčík (Pe.Heleš), 37. Kiačik, 43. Bulko (Ondrášik), 45. Pe.Heleš (Straka), 50. Klapita (Kovalčík), 53. Pe.Heleš (Pa.Heleš), 55. Kovalčík (Klapita), 56. Podmanický (Lamačka) – 8. Šefčík (Gál), 17. Szabo (Gál), 28. Gál

ŠK 1. FBC Trenčín: Klobučník - Bulko, Lajčiak, Klapita, Straka, Pa. Heleš, Kovalčík, Ondrášik, Kiačik, Pe. Heleš, Zeliezka, Lamačka, Vrablec, Mitucha, Mandinec, Mateják, Bielik, Podmanický, Machara.

Rozhodca: Tomáš - Cíbik