Arsenal – Blackburn 0:1 (kon.) | Oldham – Everton 2:2 (kon.)
2:2 (1:1)
Everton FC
cz Sobota 16.02.2013, 19:00 • Boundary Park, Oldham • FA Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Vítejte u komentovaného přenosu FA Cupu, který je velmi sledovanou soutěží. Dnes máme na programu páté kolo, ve kterém domácí tým Oldham Athletic bude hostit svého soupeře Everton FC. Komentářem fotbalového dění Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Fotbalovým jevištěm dnes večer bude Boundary Park.

Oldham Athletic v prvním kole porazil Kidderminster 2:0, ve druhém kole porazil také Doncaster 3:1, ve třetím kole zvítězil nad Nottinghamem 3:2 a ve čtvrtém kole zázračně porazil favorizovaný Liverpool 3:2.

Everton FC se do soutěže připojil až ve třetím kole, kdy porazil Cheltenham 5:1, v kole čtvrtém pak zvítězil nad Boltonem 2:1. Fotbalisté Evertonu stihli ve dvou kolech nastřílet hned sedm branek.

Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího týmu 9.5, na remízu pak kurz 4.85 a kurz na výhru hostů 1.32. Bookmakeři tak Oldham Athletic označili jako outsidera.

Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Philip Dowd, na čarách mu budou asistovat pánové Simon Bennett a Mick McDonough. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Martin Atkinson.

Oldham Athletic: Bouzanis ─ Brown, Mvoto, Tarkowski, Grounds ─ Croft, Wesolowski, Baxter, Obita ─ Iwelumo, Barnard.

Everton FC: Howard ─ Neville, Jagielka, Distin, Baines ─ Osman, Gibson, Fellaini, Pienaar ─ Anichebe ─ Jelavič.

Rozhodčí: Dowd ─ Bennett, McDonough.

-26
    Hráči obou týmů jsou na hrací ploše, kde absolvují rozcvičku.

-24
    Za malou chvíli Vám prozradíme dnešní náhradníky.

Náhradníci:

Oldham Athletic: Cisak ─ Furman, Simpson, Smith, Byrne, Millar, Winchester.

Everton FC: Mucha ─ Heitinga, Oviedo, Mirallas, Naismith, Hitzlsperger, Duffy.

-9
    Fotbalisté se po rozcvičení odebrali do svých šaten.

-5
    Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.

-4
    Hlavní sudí Dowd přivádí dnešní aktéry na hrací plochu.

-2
    Na místním stadionu panuje skvělá atmosféra, doufejme, že taková bude po celých devadesát minut.

1

1
    O úvodní výkop se postaral Everton FC, který dnes zvolil bílý komplet.

1
    Domácí Oldham Athletic dnes hraje v kompletu tmavě modrém.

2
    Domácí fotbalisté zvolili rozestavení 4-4-2, domácí hráči zase rozestavení 4-4-1-1.

4
    Autové vhazování pro domácí Oldham.

4
    Domácí hráči se snažili o útočnou akci, ale hosté se ubránili. Jagielka požádal o pomoc Howarda, který uklidil balon do svých rukavic a bude rozehrávat.

5
    V blízkosti středového kruhu kombinuje Everton, ale na útočnou polovinu se zatím nemůže dostat.

6
    Teď už se však hosté na útočnou polovinu prokombinovali, ale příliš dlouho zde nevydrželi.

6
    Následuje autové vhazování ve prospěch Evertonu.

6
    Faulovaný byl Osman, a tak míč do hry uvede Everton.

7
    Domácí tým tak musí čelit první standardní situaci, Bouzanis už si staví zeď.

7
    Přihrávku obdržel na pravém křídle Neville, jenž odcentroval balon do pokutového území, kde nejvýš vyskočil Bouzanis a lapil míč do svých rukavic. Domácímu týmu tak žádné nebezpečí nehrozilo.

8
    Útočnou akci Oldhamu zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajdové postavení.

9
    V pokutovém území si o přihrávku řekl Barnard, ale měl to na dlouhou nohu, a tak se ke střele nedostal.

10
    Na útočné polovině se pohybuje Oldham a Everton se brání.

11
    Nyní útočná akce domácího celku skončila a míč do hry uvede Howard. Oldham se k ohrožení branky nakonec neprobojoval.

11
    Volný přímý kop bude zahrávat Everton FC, a Oldham Athletic se tak musí bránit.

12
    Standardní situaci si vzal na starost Baines, jenž trefil jednoho z bránících protihráčů a vybojoval rohový kop.

13
    Nyní následuje další rohový kop ve prospěch Evertonu.

13
    Oldham se bez problémů ubránil a pospíchá do protiútoku.

14
    Oldham právě vstřelil branku!
    Domácí tým z protiútoku vytěžil maximum! Na pravém křídle nastartoval své rychlé nohy Croft, kterého nedokázal uhlídal Neville, a Croft tak mohl pohodlně přihrávat. JORDAN OBITA utekl všem svým protihráčům a jasně si řekl o přihrávku, kterou od Crofta obdržel a přesnou trefou překonal z bezprostřední blízkosti Howarda.

15
    Ošetřit potřebuje Obita, a tak sudí hru přerušil.

16
    Hra po krátkém přerušení pokračuje.

16
    Obita se po ošetření zapojil do hry.

19
    V blízkosti středového kruhu se pohybují hosté. Balon si vyměňují Gibson a Neville.

20
    Everton bude zahrávat volný přímý kop.

20
    Skvělý obranný zákrok si připsal Brown, když na bližší tyči odhlavičkoval nebezpečnou střelu do bezpečí, a nejspíš tak zabránil inkasované brance.

22
    Na trávníku zůstal sedět Pienaar a drží se za hlavu.

23
    Croft hledal dlouhým nákopem své protihráče, ale u balonu byl jako první Howard.

24
    Everton právě vstřelil branku!
    Ve velkém vápně si ukázkově zpracoval míč VICTOR ANICHEBE, připravil si jej na pravačku a technickou střelou k tyči vyrovnal na 1:1.

26
    V obrovské šanci se ocitl Obita, ale trefil pouze tyč!

26
    Ke střele se pak ještě dostal Croft, ale jeho střelecký pokus byl velmi nepřesný.

26
    V ofsajdové pasti uvízl Anichebe.

28
    Střely celkem: Oldham Athletic 3 - 1 Everton FC.

28
    Střely na bránu: Oldham Athletic 2 - 1 Everton FC.

28
    Držení míče: Oldham Athletic 47% - 53% Everton FC.

30
    Volný přímý kop pro Oldham.

30
    Everton se musí bránit a Howard už si staví zeď.

31
    Baxter napřáhl svoji silnější nohu, ale trefil pouze bránící protihráče.

32
    Hra se přesunula do středu hřiště.

32
    Oldham se přesunul na útočnou polovinu, Croft nacentroval balon do pokutového území, ale hosté se ubránili a vyrazili do protiútoku.

32
    Tento protiútok zastavilo ofsajdové postavení.

35
    Autové vhazování na útočné polovině pro hosty.

35
    Další aut pro Everton.

36
    Everton je stále na útočné polovině, ale soupeř se prozatím brání bez problémů.

38
    Everton dostal výhodu volného přímého kopu.

38
    Neville nacentroval balon do velkého vápna, ale Croft jej získal pro sebe.

39
    U balonu je zpět Everton.

39
    Nicméně přišla nepřesná přihrávka a míč skončil na kopačkách domácích fotbalistů.

39
    Autové vhazování pro Oldham.

39
    Domácí hráči na útočné polovině příliš dlouho nevydrželi a balon se přestěhoval na kopačky hostů.

40
    Everton bude zahrávat rohový kop.

40
    Tarkowski si připsal obranný zákrok a zablokoval nebezpečnou střelu.

40
    Míč zůstal u hráčů Evertonu a k hlavičce se probojoval aktivní Fellaini. Nicméně tato střela byla nepřesná.

41
    Asi z dvaceti pěti metrů vystřelil Pienaar, ale jeho střelecký pokus přesný nebyl.

42
    Everton bude zahrávat autové vhazování. Na starost si jej bere Neville.

43
    U balonu je stále Everton, nyní však na vlastní polovině.

43
    Skvělou přihrávku za obranu obdržel Jelavič, ale balon si předkopl před sebe a jako první u něj byl pozorný Bouzanis, jenž uklidil kulatý nesmysl do své náruče.

44
    V šanci se ocitl Anichebe, ale z bezprostřední blízkosti branku netrefil.

45
    Odkop od brány provede Bouzanis.

45

45
    Hlavní rozhodčí přidává dvě minuty nad rámec prvního poločasu.

45+1
    Přihrávku ve velkém vápně obdržel Anichebe, ale míč si zpracovat nedokázal. Everton zůstává u míče, nyní se pohybuje na vlastní polovině.

445+2
    Everton se prokombinoval na útočnou polovinu. U balonu je Osman.

Druhý poločas začne přibližně v 20:03.

Máme za sebou první poločas, který byl vyrovnaný a viděli jsme hned dvě branky. O tu první se postaral ve čtrnácté minutě Obita a o deset minut později vyrovnal na 1:1 Anichebe. Doufejme, že druhý poločas bude taktéž kvalitní a dočkáme se ještě nějaké vstřelené branky.

Hráči jsou zpět na hrací ploše, a tak druhý poločas začne za malou chvíli.

46

46
    Míč do druhého poločasu uvedli domácí hráči.

46
    Hrací plochu opustil autor vyrovnávací branky Anichebe a nahradil ho Mirallas.

46
    U balonu už je Everton a pohybuje se s ním ve středu hřiště.

48
    Rohový kop pro hosty.

48
    Hosté otáčí skóre a jdou dnes poprvé do vedení. V pokutovém území se dokázal uvolnit hlavičkující PHIL JAGIELKA, který nedal domácímu brankáři šanci. Centr na JAGIELKOVU hlavu načechral Mirallas.

52
    Pienaar obdržel v pokutovém území přihrávku a vystřelil. Nicméně pozorný Bouzanis střelecký pokus zlikvidoval a míč uklidil do své náruče.

55
    Žlutou kartu obdržel Phil Neville.

59
    Everton zahrával rohový kop, ale k přímému ohrožení branky se nedostal.

61
    Obita se po delší době probojoval ke střele, ale tentokrát Howarda nepřekonal.

61
    Ze hřiště odchází Iwelumo a nahrazuje ho Smith. Iwelumo dnes příliš vidět nebyl.

63
    Útočnou akci Evertonu přerušil sudí, který signalizoval ofsajdové postavení. V ofsajdu se zapomněl Mirallas.

66
    Střídání v týmu Oldham Athletic: ze hřiště odchází James Wesolowski, přichází Dean Furman.

67
    Domácí tým sice prohrává, ale i tak je na stadionu výborná atmosféra. Domácí fanoušci ženou své miláčky vpřed.

67
    Ke střele se probojoval Baxter, ale brankář zasahovat nemusel, protože Baxterova střela byla velmi nepřesná.

68
    V ofsajdové pasti uvízl Fellaini, a tak sudí hru přerušil. Rozehrávat bude domácí Oldham.

69
    Míč na kopačkách mají hosté, kteří se pohybují na útočné polovině.

74

75
    Hra po krátkém přerušení pokračuje. Autového vhazování se zmocní domácí fotbalisté.

76
    Rohový kop ve prospěch Evertonu.

76
    Ke střele hlavou se dostal Osman, ale Bouzanis byl stoprocentní a balon lapil do svých rukavic.

76
    Na druhé straně si připsal zákrok Howard, jenž balon vyrazil na rohový kop.

77
    Nyní ještě proběhne střídání.

77
    Hrací plochu opustil zraněný Obita a nahradil ho Simpson.

78
    Z rohového kopu Evertonu žádné nebezpečí nehrozilo.

79
    V šanci se ocitl hlavičkující Smith, ale zamířil nepřesně.

80
    Hosté přichystali střídání.

80
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Steven Pienaar, přichází Bryan Oviedo.

80
    Howard si připsal úžasný zákrok a vychytal stoprocentní gólovku! Skóre zůstává stejné a Oldham bude zahrávat rohový kop. Nebezpečnou střelu na Howarda vyslal Smith.

81
    Z tohoto rohového kopu nebezpečí Everotnu nehrozilo, ale u balonu zůstává Oldham.

83
    Skvělou přihrávku za obranu obdržel Jelavič, ale jeho střelecký pokus skončil těsně nad brankou.

87
    V blízkosti středového kruhu se s balonem pohybují hosté.

87
    Everton se přesunul na útočnou polovinu, ale Jelavič si při zpracování míče pomohl rukou, a tak sudí hru přerušil.

88
    Barnard si přichystal míč na levačku a vystřelil, ale Jagielka se mu do střely položil a zblokoval ji na rohový kop. Tento obranný zákrok byl hodně obětavý, ale také velmi důležitý.

88
    Z rohového kopu domácí fotbalisté branku svého soupeře neohrozili.

89
    Další skvělou přihrávku za obranu obdržel Simpson, jenž vystřelil, ale Howard si připsal brilantní zákrok a jedovatou střelu zlikvidoval. Simpson se k míči dostal ještě jednou, ale z dorážky se trefit mezi tři tyče nedokázal.

89
    Celá domácí lavička se chytá za hlavu a lituje neproměněné šance, kterou Simpson měl na kopačce.

90
    Rozhodčí přidává čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+1
    Autové vhazování vybojovali domácí hráči.

90+1
    Další aut pro Oldham.

90+3
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Nikica Jelavič, přichází Shane Duffy.

90+4
    Rohový kop vybojovali domácí hráči.

90+4
    Do pokutového území přispěchal i brankář Bouzanis.

90+4
    Domácí fotbalisté vybojovali další rohový kop, když Howard zasáhl.

90+5
    V pokutovém území se výborně uvolnil hlavičkující MATT SMITH, jenž přesnou trefou překonal Howarda, a dal tak domácímu týmu naději na postup! Atmosféra na stadionu je úžasná a domácí fanoušci jásají nadšením!

Hlavní sudí ukončil dnešní utkání, které skončilo zaslouženým výsledkem 2:2. Dnes jsme tak mohli vidět celkem čtyři góly a hlavně sledovat úžasný fotbal, který předváděly oba týmy. Ve čtrnácté minutě otevřel skóre Obita a o deset minut později vyrovnal na 1:1 Anichebe. Do druhého poločasu vstoupil Everton aktivněji a už ve čtyřicáté osmé minutě se radoval ze vstřelené branky, kterou zaznamenal Jagielka. Nicméně třetiligový Oldham vůbec nezaostával a své fanoušky bavil. V posledních minutách byli domácí fotbalisté zvlášť aktivní a to se jim vyplatilo. V devadesáté páté minutě se trefil Smith, který zaznamenal důležitou vyrovnávací branku a dal svému týmu naději na postup do dalšího kola FA Cupu. Kdo do dalšího kola postoupí se dozvíme v odvetě. Děkuji Vám za pozornost a přeji Vám hezký zbytek večera.

Střely celkem: Oldham Athletic 10 - 8 Everton FC.

Střely na bránu: Oldham Athletic 6 - 4 Everton FC.

Držení míče: Oldham Athletic 43% - 57% Everton FC. (21:02:42)