Mali – Nigéria 1:4 (kon.) | Burkina Faso – Ghana 2:1 (po pen.)
koniec po penal.
Burkina Faso
2:1 (0:1)
Ghana
cz Streda 06.02.2013, 19:30 • Mbombela Stadium (Nelspruit), Jižní Afrika • Africký pohár národov

V neděli se Burkina Faso střetne ve finále proti Nigérii. Máme za sebou rozhodně zajímavý zápas, především prodloužení bylo plné strhujících momentů. V penaltovém rozstřelu pak zcela selhali ghanští hráči. (22:16:53)

120
    Burkina Faso právě vstřelila branku!
    ARISTIDE BANCE vítěznou penaltou poslal Burkinu Faso do finále. A co více: pokutový kop proměnil přesnou kopíí dloubáku Antonína Panenky z ME 1976.

Badu (GHA) vůbec netrefil bránu, je hotovo!

Bance (BFA) proměnil penaltu ve stylu vršovického dloubáku alá Panenka!

Ghaňané se předhánějí v tom, jak hůře kopnout penaltu. Nyní selhal střelou vedle Clottey.

Paul Koulibaly (BFA) trefil pouze gólmana!

Afful (GHA) propasíroval jen tak tak míč do sítě.

Hneri Traoré (BFA) se štěstím dává gól.

Nyní Atsu (GHA) prstřelil gólmana.

Za Burkinu zkušeně proměňuje Koné.

Ghaňan Vorsah kopl naprosto katastrofální penaltu. Šílené!

Střílení penalt začíná.

Druhé prodloužení skončilo.

120+1
    Hráč Burkiny Faso Bance si nejprve zkrotil míč patičkou a pak pálil jen o centimetry vedle tyčky!!

119
    Rozhodčí Jedidi dnes skutečně nepíská kvalitní zápas ze svého pohledu.

118
    Gyan naskočil na centr a hlavičkoval těsně vedle levé tyčky!

115
    Teď je otázkou, jestli totální zkrat předvedl rozhodčí nebo útočník Burkiny Faso. Pitroipa (BFA) kličkoval ve vápně Ghany, když ho zcela jasně fauloval obránce a on spadl na trávník. Jenže sudí místo penalty odpískal simulování Pitroipi a ukázal mu žlutou kartu. A protože už jednu měl, byl vyloučen!!

114
    Bude se hrát posledních pět minut prodloužení a hráči Burkiny Faso běhají po trávníku, jak kdyby zápas právě začal. Jejich kondice je vyjímečná.

111
    Burkina Faso nyní měla dvě obrovské, ale skutečně obrovské šance! Nejprve Bance pálil zblízka do gólmana a z následného rohu se ve vápně opřel do míče Pitroipa a na brankové čáře skočil do střely ghanský obránce, jinak by to byl jasný gól, brankář Dauda byl úplně mimo hru. Unbelievable!