Ajaccio – Lyon 3:1 (kon.) | Montpellier – Remeš 3:1 (kon.) | Marseille – Nancy 0:1 (kon.)
HSC Montpellier
3:1 (0:1)
Stade de Reims
cz Nedeľa 03.02.2013, 17:00 • Stade de la Mosson, Montpellier • Ligue 1 McDonald’s

To je z utkání francouzské ligy vše, já se s Vámi pro tuto chvíli loučím, užijte si zbytek nedělního večera a u dalších onlajnů se budu těšit na shledanou. (18:58:01)

Je to tak, Montpellier vítězí 3:1 a po dokonalém obratu v druhé půli si připisuje tři body. Chvíli po přestávce vyrovnal Camara a začal tak cestu svého týmu za výhrou. V 65. minutě strhl vedení na stranu domácích Estrada a definitivu dal o dalších pět minut později Belhanda. Hosté nebyli schopni na daný stav reagovat, zcela po zásluze tak prohráli a jsou stále na sestupových pozicích.

90+4
    Jourdren si stáhl centr do svých rukavic a tohle bude zřejmě to poslední, co v dnešním utkání uvidíme.

90+4
    Ještě jeden roh pro Remeš po prudké Diegově ráně, kterou Jourdren vyškrábl konečky prstů.

90+3
    A další, tentokrát to odnesl Estrada po Courtetově faulu.

90+2
    Domácí by byli nejradši, kdyby se už pískal konec, na trávníku totiž přibývá ostřejších zákroků.

90
    Sudí Delerue přidá čtyři minuty.

90
    Jourdren odkopává co nejdál od své branky, čeká se, kolik minut se bude nastavovat.

87
    Ale přece jen si Jourdren připisuje dva těžké zákroky. Nejprve nohou vykopl střelu Ghilase, aby o pár vteřin později vyrazil hlavičku téhož hráče.

85
    Montpellier si už hlídá svůj pohodlný dvoubrankový náskok a nepouští svého soupeře na dostřel Jourdrenovy branky.

83
    Centr se mu moc nepodařil, Placide si pro něj v klidu došel.

83
    Rohový kop pro domácí celek. Centrovat bude Estrada.

81
    Po Belhandově vybídnutí se do zakončení dral Herrera, byl mu však odpískán útočný faul na Glombarda.

79
    A jelikož nemůže po Souarého zákroku Souleymane Camara pokračovat, vystřídal ho Gaëtan Charbonnier.

76
    Žlutou kartu za ostrý zákrok dostal hostující Pape N'Diaye Souaré.

75
    Poslední střídání Remeše, trávník opustil Odaïr Fortes a zbytek zápasu odehraje Kamel Fathi Ghilas.

74
    Vystřídali i domácí, když zraněného Jorise Marveauxe nahradil Jonas Martin.

72
    Utaka mohl opět pelášit k brance Remeše, jenže ho zastavil praporek asistenta rozhodčího a velice těsný ofsajd.

70
    Montpellier právě vstřelil branku!
    Domácí jsou v laufu, z levé strany vystřelil Utaka, Placide pouze vyrazil k noze YOUNĖSE BELHANDY a ten jednoduše dorazil do odkryté brány.

69
    Hosté střídají, odešel Bocundji Cá a na jeho místo nastoupil Nicolas Fauvergue.

69
    Estrada naservíroval krásnou přihrávku na Camaru, ale jeho hlavička proletěla kolem levé Placideho tyče.

67
    Další odpískaná hra rukou, tentokrát to ale bylo i z části nešťastnou náhodou, takže se karta neuděluje.

65
    MARCO ESTRADA se s tím nepáral, vypálil prudkou ránu a i když si Placide na míč sáhl, ten skončil pod břevnem! Montpellier otáčí zápas.

65
    Montpellier navíc rozehraje přímý kop z 18 metrů.

64
    Za hru rukou vidí žlutou kartu hostující Mohamed Fofana.

63
    Camara se vrátil na trávník a teď byl kousíček od vstřelené branky. Po rohovém kopu jen lehce tečoval přízemní centr a Placide na poslední chvíli vyrazil míč, směřující do branky!

61
    Nakonec se to obejde bez nosítek a jak to tak vypadá, bude moci po ošetření pokračovat.

60
    Na trávníku zůstává ležet domácí Camara a zatím nevypadá, že by se mu chtělo vstávat.

57
    Ze střední vzdálenosti se do míče opřel domácí Belhanda a brankář Placide musel vyrážet na roh. Po něm střílel Hilton, ale vysoko nad.

56
    Žlutou kartu za faul dostal hostující Gaëtan Courtet.

54
    Marveaux zasprintoval po pravé straně, mohl už sám střílet, ale trochu mu utekl míč, takže přihrával před branku na Belhandu. Ten minul.

52
    Devaux hlavou těsně minul, úvodní minuty druhého poločasu jsou velmi akční.

52
    Po střele Odaïra Fortese, která končí na boční síti kopou hosté rohový kop.

51
    Domácí střídají, odešel Bryan Dabo a na trávník vyběhl Joris Marveaux.

49
    Devaux mohl okamžitě vrátit vedení hostujícímu celku, ale z dálky napálil tyč!

48
    Domácímu celku se podařil vstup do druhé půle, když potáhli akci po levé straně, zakončovat už mohl Belhanda, ale nakonec se míč odrazil k SOULEYMANE CAMAROVI a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě!

47
    Pokus Odaïra Fortese o centr končí v zámezí.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:01.

Je to tak, máme za sebou první půli a po ní vedou hosté poněkud překvapivě 0:1. O branku se přesnou hlavičkou postaral Courtet a byla to jediná střela hostů, která mířila mezi tři tyče. Montpellier měl několik zajímavých šancí, ale Camara těsně přestřelil a Estradovu bombu vyrazil Placide na rohový kop.

45+3
    Po úspěšném odvrácení ze strany hostů se dá očekávat konec poločasu.

45+2
    Už ale přetahujeme i tento čas. Po Utakově střele navíc budou domácí kopat rohový kop.

45
    Rozhodčí přidá jednu minutu.

45
    Montpellier se málem dočkalo gólu do šatny, ve velké šanci se ocitl Belhanda, přehodil si míč z pravačky na levačku, následně ho ale poslal vysoko nad branku!

42
    Hosté střídají. Johann Ramaré má po souboji s Dabem zdravotní problémy a je tak nahrazen Antoinem Devauxem.

41
    Snaha domácího celku o probojování se před branku je sice sympatická, ale také velmi bezzubá.

39
    Tentokrát zvolil Estrada přímou střelu, na Placideho si ale nepřišel, ten byl u tyče včas a chytil.

38
    Po Krychowiakově faulu bude Montpellier zahrávat další přímák.

36
    Centr se mu podařil, hlavička Herrery už byla slabší a skončila mimo Placideho branku.

36
    Centr se sice nepodařil, ale po faulu na Daba kope Estrada přímý kop.

35
    Domácí chtějí ihned odpovědět a tlačí se dopředu. Je tu rohový kop.

33
    Reims právě vstřelilo branku!
    Tahle akce přišla jako blesk z čistého nebe. Krychowiak rozehrál nakrátko přímý kop od půlící čáry, následoval nakopávaný centr do pokutového území, na který si naběhl GAËTAN COURTET a hlavičkou do protipohybu brankáře Jourdrena otevřel skóre tohoto zápasu.

30
    Camara si nádherně zpracoval míč, který směřoval za obranu Remeše, prostřelil i Placideho, jenže vše bylo zbytečné, neboť byl odmáván ofsajd.

28
    Po něm střílel z velkého úhlu Belhanda a rozvlnil síť. Bohužel pro domácí pouze tu boční.

28
    Vcelku nenápadná akce domácích končila ostrým centrem a odkopem Souarého na roh.

26
    Teď už byl hostující Diego skutečně faulován a je tu tak přímý kop pro Remeš. Jenže centr nedolétl ani k vápnu a domácí se tak nemají čeho obávat.

24
    Domácí Belhanda si vybojoval na půlící čáře míč, samostatně postupoval k bráně, jenže jeho zakončení nepatřilo k tomu povedenému. Placide nemusel vůbec zasahovat.

23
    Slabá Herrerova hlavička nenadělala Placidemu žádné problémy.

22
    Hostující Diego se pokoušel přejít přes svého krajana Hiltona, upadl, žádal si faul, ale mohl být rád, že za svou uměleckou kreaci neobdržel žlutou kartu.

21
    Míč létá z jedné strany na druhou, ve hře schází přesná přihrávka a to na obou stranách.

18
    Na Glombardův centr si nabíhal Courtet, ale domácí gólman byl u míče o zlomek vteřiny dřív a doslova mu ho vzal z hlavy.

17
    Po velice akčním začátku nám zápas upadl do průměru a nyní čekáme na nějakou zajímavou akci.

15
    Do vápna Remeše šel vysoký míč, Placide musel z branky, ale celou situaci zvládl a rozehrál.

14
    Dlouhý aut do pokutového území Montpellieru, kde ale nejvýše vyskočil Hilton a odhlavičkoval pryč.

12
    Ostrý zákrok hostujícího Bocundji Cá na Daba, rozhodčí dal významně najevo, že takhle teda ne.

10
    Odaïr Fortes dostal přihrávku do běhu na pravou stranu, zakřižoval ho však Bedimo a získal míč opět pro domácí barvy.

7
    Po něm se hosté dostali do rychlého kontru, Coutret se dostal do souboje s gólmanem Jourdrenem, který trochu neuvážlivě vyběhl z branky, ale hostující hráč svůj blafák zakončil nepřesnou střelou.

6
    Tak to byl nádherný fotbalový moment. Estrada nečekaně vystřelil z dálky a Placide v brance Remeše jen tak tak vyškrábl na roh!

4
    Další roh a málem to skončilo gólem. Centr skončil u Camary, jehož hlavička jen těsně přeletěla břevno!

3
    Úvod utkání patří jednoznačně domácímu týmu, který svého soupeře ještě nepustil za polovinu!

2
    Domácí kopali přímý kop, akce ale končí útočným faulem Herrery.

1
    Hned v první minutě je tu roh pro Montpellier, hosté ale dokázali rychle odvrátit.

1

Montpellier HSC: Jourdren - Congré, Bedimo, Estrada, El Kaoutari - Hilton, Camara - Dabo, Herrera, Belhanda - Utaka. Trenér: René Girard.

Stade de Reims: Placide - Fofana, Glombard, Ramaré, Tacalfred - Souaré, Diego - Krychowiak, Courtet, Bocundji Cá - Odaïr Fortes. Trenér: Hubert Fournier.

Rozhodčí: Amaury Delerue - Fredji Harchay, Guillaume Debart.

Oba týmy čekají na úvodní hvizd, zápas se blíží!

Dobré odpoledne u francouzské Ligue 1, která má na programu své 23. kolo a na hřiště Montpellier HSC přijíždí tým Stade de Reims. Utká se tak devátý tým s osmnáctým.

V minulém kole hrál tým Montpellier také doma a odneslo to Sochaux, neboť domácí vyhráli 2:0. Obě branky padly v první půli, nejprve se trefil Herrera a o šest minut později potvrdil vedení Utaka. Montpellier bylo po celý zápas lepší a zcela po zásluze si připsalo tři bodíky.

Stade de Reims se utkalo s Toulouse a zápas skončil plichtou 1:1. Pouhý bod tak znamenal, že Remeš je stále v pásmu sestupu. Toulouse se dostalo do vedení v 56. minutě díky Capouemu. Domácí vystupňovali úsilí, jenže gólman Ahamada měl dobrý den a dlouho nepovolil soupeři skórovat. Podařilo se to až v 74. minutě, kdy ranou z 25 metrů srovnal Krychowiak.

O tom, jestli Montpellier potvrdí roli favorita, nebo Remeš udělá krok na cestě za záchranou, to se dozvíme od 17 hodin, kdy se na Stade de la Mosson začne hrát. Hlavním sudím tohoto zápasu bude Amaury Delerue a na pomezí mu budou pomáhat Fredji Harchay a Guillaume Debart.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.