Pobr. Slonoviny – Nigéria 1:2 (kon.) | Burkina Faso – Togo 1:0 (po pr.)
Pobrežie Slonoviny
1:2 (0:1)
Nigéria
cz Nedeľa 03.02.2013, 16:00 • Royal Bafokeng Stadium, Phokeng (JAR) • Africký pohár národov

Vítěz dnešního duelu, Nigérie, se v semifinále nejspíše utká s Mali. To na penalty přešlo přes Jihoafrickou republiku. (17:56:46)

Žluté karty: 3 - 2

První gól přinesl ve čtyřicáté třetí minutě Emenike a do šatny se šlo za stavu 0:1. Srovnání přinesl v padesáté minutě Tioté, na což v sedmdesáté osmé minutě odpověděl Sunday Mba.

Tak to je neuvěřitelné! Všem hráčům i příznivcům týmu z Pobřeží slonoviny došli slova. Nigérie je totiž ve čtvrtfinálovém souboji, souboji o semifinále, poráží v poměru 1:2!

90+4
    Didier Drogba neúspěšný střelou hlavou v pokutovém území.

90+3
    Hraje se převážně na polovině domácích a nezdá se, že mělo přijít prodloužení.

90+2
    Nigérie se ujala míče a naděje domácích se rozplývají.

90
    Nastaveny byly čtyři minuty.

90
    Gólman hostů Enyeama dostal za zdržování hry žlutou kartu.

89
    Taktické střídání na straně Nigérie. Odešel Victor Moses, přišel Yobo.

87
    Začalo se znovu hrát, ale pořád domácí nevědí, jak se dostat za pozornou obrannou linii soupeře. Tentokráte byl Drogba v ofsajdu.

86
    Nigérie už jen natahuje minutky dalším drobným zraněním a hra byla přerušena.

84
    Domácí tým střídá. Odešel Romanic, přišel Lacina Traoré.

84
    Konečně začíná celek domácích vyzařovat aktivitou a touhou vyrovnat. Je však dost možné, že už je pozdě.

82
    Protiútoky domácích bývají často bezzubé a zcela bez efektu, cosi podstatného jim chybí. Uvidíme, zda na to ještě dnes přijdou, potřebují totiž minimálně vyrovnat.

81
    Souleymane Bamba vyfasoval žlutou kartu.

80
    Do konce základní hrací doby zbývá nějakých deset minut a zdá se, že z dnešního duelu jakožto poražený překvapivě odejde domácí tým.

78
    Nigérie právě vstřelila branku!
    Z hranice pokutového území vypálil SUNDAY MBA a s pomocí obráncovy teče dostal míč za záda Barryho. Slonům se postup do semifinále pomalu hatí - 1:2!

76
    Sloni byli favorizováni jakožto jeden z aspirantů na účast a výhru ve finále. Teď se však zdá, že budou rádi, když úspěšně projdou ve čtvrtfinále.