Waalwijk – Heerenveen 0:1 (kon.)
RKC Waalwijk
0:1 (0:0)
SC Heerenveen
cz Piatok 01.02.2013, 20:00 • Mandemakers Stadion, Waalwijk • Holandská Eredivisie

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (21:54:19)

Domácí doplatili na neproměňování šancí, neboť těch si dokázali vytvořit opravdu několik, ale ani jednou Nordfeldta nedokázali překonat a protože se fotbal hraje na góly, který dnes Waalwijk nedal, nezískávají domácí ani bod!

Dnešní zápas skončil. Ze tří bodů se radují hosté, kterým jednobrankovou výhru zajistil proměněnou penaltou v 85. minutě Djuričič, který zejména ve druhém poločase na hřišti doslova zářil.

90+5
    Teddy Chevalier se již zvedl z trávníku, Raitala již také pokračuje.

90+5
    Tvrdý střet v hlavičkovém souboji v blízkosti šestnáctky hostů!

90+4
    Hosté střídají, Djuričič odchází, přichází Yassine El Ghanassy.

90+3
    Djuričič opět v brejku, tentokrát ale nevyzrál na dobře vyběhnuvšího van Dijka.

90+2
    Rozhodčí nastaví pět minut!

90
    Další žlutá karta, tentokrát ji dostává český legionář v barvách Heerenveenu, který také fauluje na polovině hřiště, Lukáš Mareček.

89
    Žlutou kartu dostává za faul v blízkosti půlící čáry domácí Rodney Sneijder. To byl likvidační skluz!

88
    Drost bere míč z kopačky van den Berga, domácí budou spěchat před branku hostů.

87
    To je pro domácí studená sprcha. Od 49. minutě hráli v přesile o jednoho hráče, měli několik šancí, přesto pár minut před koncem prohrávají 0:1.

86
    Nyní byl již Djuričič v ofsajdu.

85
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    FILIP DJURIČIČ nabízený pokutový kop využívá, posílá technickou střelu k levé tyči, van Dijk jde k pravé a hosté jdou do vedení!

84
    Domácí pochopitelně střídají, na hřiště přichází náhradní brankář Arjan van Dijk, který nahradí Frank van Mosselvelda.

83
    Gólman dostává červenou kartu a je vyloučen za faul na Djuričiče.

83
    A pozor, Djuričič si na hraně ofsajdové hranice přebírá dlouhý nákop, obchází kolem dvou bránících hráčů, ale pod nohy se mu vrhá Nordfeldt - to je červená karta a pokutový kop pro Heerenveen!

82
    Martina kombinuje v blízkosti šestnáctky se Sneijderem, ale nic z toho nebude.

81
    K míči se nakonec ještě dostává Martina, ten střílí ze střední vzdálenosti, Nordfeldt jen kontroluje dráhu míče mimo bránu.

80
    Duits rozehrává další rohový kop.

79
    Postup Chavaliera zastavuje odpískaný ofsajd.

78
    Střídání v domácí sestavě, Rodney Sneijder nahradí Lameyho.

76
    Djuričič zamotal hlavu domácí obraně, ale na střelu již tolik síly nezbylo.

75
    Hosté střídají, Rajiv Van La Parra odchází, na jeho místo přichází Gianni Zuiverloon.

74
    Sander Duits dostává žlutou kartu za zbytečný faulns polovině soupeře.

74
    Braber se ponořil do vzduchu a hlavičkuje pouze do pravé tyče!

73
    van Peppen vybojoval míč na své polovině, ale nepřesnou přihrávkou na Chavaliera domácí o míč zase přichází.

72
    Chavalier se opět dostává ke střele, ale míč končí těsně vedle levé tyče.

71
    Domácí nyní prováhali dobrou příležitost, kdy se Nodrfeldt vydal ven z pokutového území, zaváhal a Jozefzoon i po něm Chavalier nedokázali dopravit míč do prázdné brány!

70
    Ale obrana Heerenveenu opět odvrací.

69
    Duits zahrává další rohový kop z levé strany.

68
    Domácí svou koncovku uspěchávají, rychle se snaží o překonání obrany, ale většinou jsou z toho akorát nepřesné centry.

67
    Nepřesný centr z pravé strany Lameyho.

66
    Míč se ocitá u Nordfeldta, ten vykopává.

65
    Na druhé straně odpískán ofsajd, Heerenveen se opět dostane k míči.

64
    van den Berg ztrácí míč v blízkosti pokutového území Waalwijku a musí se rychle vracet.

63
    Dnešní souboj je také soubojem dvou velkých nizozemských fotbalových legend - na domácí lavičce stojí Erwin Koeman, Heerenveen koučuje jeden z nejlepších hráčů vůbec, Marco van Basten!

62
    Přesný pas na pravou stranu, kde nabíhá Jozefzoon, ten ale do pokutového území posílá nepřesný míč.

61
    Mareček fauluje na polovině Brabera, domácí budou rozehrávat.

60
    Skvělá střela Brabera z voleje z pravé strany, ale Nordfedt se předvedl výborným zákrokem.

59
    Hosté střídají, hřiště opouští Alfred Finnbogason, kterého nahradí Pele van Anholt.

58
    Tentokrát se kop Sander Duitsovi nepovedl, míč odhlavičkovává obránce mimo pokutové území.

57
    Chavalier nastřelil pouze svého spoluhráče v pokutovém území, přesto domácí vybojovali další rohový kop.

56
    Sander Duits zahrává přímý kop z levé strany, ale Raitala odvrací na roh.

55
    Chavalier ztrácí míč na polovině soupeře.

54
    Ofsajd, nákop domácích dopředu byl již ofsajdový.

53
    Hosté nyní pouze odkopávají míče, vstup do druhé půle vyšel lépe Waalwijku.

51
    Ještě Chavalier se dostává do zakončení, ale v poslední chvíli padá.

50
    Domácí ale s dobrou standartní situací nenaložili vůbec dobře.

49
    Pozor, faul Zomera v těsné blízkosti pokutového území! A sudí mu dává červenou kartu!

48
    Heerenveen odvrací.

47
    Rohový kop pro Waalwijk

46
    Do druhého poločasu již nezasáhne v sestavě Waalwiju Nourdin Boukhari, kterého nahradí Mart Lieder.

46

Sledujte i dál náš online přenos, druhý poločas začne přibližně ve 21:02 hodin.

Oba týmy si v první pětačtyřicetiminutovce dokázaly vytvořit několik dobrých příležitostí, zejména domácí mohou vděčit za bezbrankový stav výtečnému Zoetovi, který svými zákroky zabránil minimálně dvěma gólům v síti Waalwijku.

První poločas je u konce. Na první branku si musíme sice ještě počkat, přesto se dnes nikdo na Mandemakers Stadion nenudí, protože sledujeme pěkný fotbal, kterému nechybí ani šance.

45
    Heerenveen ale zažehnává nebezpečí.

45
    Běží poslední minuta řádné hrací doby a domácí zahrávají rohový kop z levé strany.

44
    Djuričič se opět dostává do zakončení, střílí uvnitř pokutového území, fantastický Zoet!

43
    A hosté jdou okamžitě do útoku.

42
    Přesto domácí vhazují, Martina přihrává na Jozefzoona, ten centruje z pravé strany, ale obrana Heerenveenu odvrací.

41
    Chevalier již nestihne míč na hrací ploše.

40
    Začíná poslední pětiminutovka prvního poločasu.

39
    Skupina bubeníků v hledišti Mandemakers Stadionu se snaží o rozpohybování publika v "Afro-rytmu", zatím se je ale fans snaží překřičet klasickými pokřiky.

38
    Ale ani tato standartní situace se hostům nedaří.

37
    Christiaan Kum se těžce zvedá po faulu van Peppena u pravého rohového praporku v blízkosti šestnáctky Waalwijku.

36
    Ofsajd píská rozhodčí, přesto, že domácí chtějí odpískání faulu na Boukhariho.

35
    Domácím odpískán ofsajd, hosté mohou rozehrávat.

34
    Jozefzoon ztrácí míč na polovině soupeře.

33
    Na druhé straně se do zakončení z malého vápna z levé strany dostává Joey van den Berg, ale Martina mu tam zkřížil cestu, hostující hráč posílá míč pouze do autu.

32
    Boukhari netrefil dobrou přihrávku za obranu z kopačky Jozefzoona! Další dobrá příležitost.

31
    Domácí vhazují v blízkosti půlící čáry.

30
    První půlhodina hry za námi, na první branku stále čekáme, oba týmy si již vypracovaly gólové příležitosti, přesto je stav stále nerozhodný a bezbrankový.

29
    Jsou to ale stále hráči Heerenveenu, kteří drží míč na svých kopačkách.

28
    Další pokus Djuričiče zastavuje odmávaný a odpískaný ofsajd.

27
    Djuričič se dostává do zakončení, zpracovává si míč na penaltě, střílí a Zoet fantasticky zasahuje!

26
    Djuričič posílá nepřesný pas, ale domácí nedokáží udržet míč déle na svých kopačkách.

25
    I s touto situací si domácí poradili.

24
    Hosté zahrávají další rohový kop z levé strany.

23
    Ale míč odvrací někdo ve zdi Heerenveenu.

22
    Domácí budou zahrávat zajímavý přímý kop ze sedmadvaceti metrů.

21
    Jozefzoon dělá kličku obráncům na pravé straně, posílá nadýchaný centr do pokutového území, ale míč letí pouze nad břevno.

19
    Heerenveen ale dokazuje, že do Waalwijku rozhodně nepřijel bránit, hraje velice aktivně a má územní převahu.

18
    Obrana Waalwijku odvrací, z této příležitosti nic nebude.

18
    Ti se ale opět k němu dostávají a Mareček vybojoval na pravé straně první rohový kop utkání!

17
    Ale odpískaný ofsajd bere hostům míč.

16
    Faul na polovině hřiště, hosté rozehrávají.

15
    Hosté jsou zatím vyrovnaným soupeřem, na první šanci stále čekáme.

14
    Domácí kombinují na polovině, ale dlouhý nákop na pravou stranu na Jozefzoona je nepřesný a míč končí v autu.

13
    Ale hosté dokázali vytlačit soupeře až na jeho polovinu.

13
    van Peppen vybojoval autové vhazování v blízkosti levého rohového praporku na polovině soupeře.

12
    Žlutou kartu dostává Jeffrey Gouweleeuw za faul na domácího hráče.

11
    Nepřesný vysoký nákop domácích, hosté mohou v klidu rozehrát.

10
    Naivní pokus Brabera o odpískání penalty v pokutovém území hostů, může být rád, že nedostal žlutou kartu za filmování.

9
    Hosté spěchají do rychlého protiútoku, Mareček na pravém křídle přenechává míč Van La Parrovi, ten ale nepřesně centruje z pravé strany.

8
    Chavalier přihrává z pravé strany na Jozefzoona, obrana Heerenvenu odvrací.

7
    Ale Finnbogason se nedostává k zakončení, míč má Zoet a vykopává.

6
    Faul Franka van Mosselvelda na polovině, rozehrávat budou hosté.

5
    Kums ztrácí míč, dobrá práce Mosselvelda.

5
    Heerenven stále u míče.

4
    Hosté dlouhým nákopem směřují míč na Van La Parru, ale nakonec je z toho "pouze" autové vhazování z levé strany.

3
    Jozefzoon se dostává k centru z pravé strany, ale v pokutovém území není nikdo, kdo by mohl zakončovat.

2
    Domácí kombinují na polovině.

1

RKC Waalwijk: Zoet - Lamey, Drost, van Mosselveld, Martina - Duits, Braber, Jozefzoon - Boukhari, Chavalier, van Peppen

SC Heerenveen: Nordfeldt - Kum, Gouweleeuw, Zomer, Raitala - Mareček, Kums, Van La Parra - Finnbogason, Djuričič, van den Berg

Rozhodčí: Janssen - Buijk, Strijker.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání jedenadvacátého kola holandské Eredivisie, v němž domácí Waalwijk přivítá Heerenveen.

Domácí vstupují do dnešního utkání z pozice desátého klubu Eredivisie, když v doposud odehraných dvaceti zápasech pětkrát vyhráli a osmkrát remizovali. V sedmi zápasech odešli poraženi a celkem nasbírali třiadvacet bodů, což jim právě stačí na desáté místo. Pro domácí, kteří mají na pouze čtyřbodový náskok na první sestupové místo, bude tříbodový získ v dnešním utkání nesmírně důležitý.

Hosté jsou na tom v tabulce Eredivisie hůře, když v dvaceti odehraných utkáních nasbírali devatenáct bodů, stejně, jako má aktuálně první sestupující tým na šestnáctém místě, Roda JC. Heerenveen čtyřikrát vyhrál a sedmkrát remizoval a s touto bilancí je "až po uši" namočen v sestupových "vodách".

Češi na hřišti
    V dresu Heerenveenu nastupuje k soutěžním zápasům český legionář Lukáš MAREČEK. V kádru Waalwijku nepůsobí žádný Čech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.