Bulldogs – Vítkovice 4:5 (po pr.) | Havířov – Chodov 5:10 (kon.) | Bonusia Ostrava – Mladá Boleslav 7:8 (po pr.)
Bohemians – Tatran 7:6 (kon.)
Bulldogs Brno
4:5 (1:0, 0:3, 3:1 - 0:1)
1. SC TEMPISH Vítkovice
cz Nedeľa 27.01.2013, 17:00 • MSH Brno, Vodova • Livesport Superliga (CZ)

Máme za sebou zápas, který muselo rozhodnout až prodloužení. Brno ve třetí třetině výborně dotáhlo rozdíl po 40 minutách, ale v prodloužení už druhý bod neurvalo. Brňané ukázali, že se dokážou porvat o body i s těmi nejlepšími v lize. Velice sympatický výkon ocenil i trenér Vítkovic. Ostravané tedy berou 2 body, které se jim samozřejmě budou v nabité tabulce hodně hodit. Brno díky zlepšenému výkonu ve třetí třetině získává alespoň jeden bod.

To je ode mne pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost u online reportáže a těším se na Vás u té další.
    Mějte pěkný nový týden. (19:16:23)

65:00

64:13
    Vítkovice právě vstřelily branku!

Z protiútoku se ale prosazují hosté. Ihned po střele Gricha míček mířil do útoku na MARTINA TOKOŠE, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Rozhoduje tedy utkání 47 vteřin před koncem prodloužením a případnými nájezdy.

64:04
    Za Brno zkoušel své štěstí Grich, nicméně jeho střela z otočky nebyla přesná.

63:08
    Žydelova střela neohrozila Jurčíka, přesto jsou u míčku neustále hosté.

62:50
    Hra je hodně opatrná z obou stran, ani jeden tým nechce prohrát.

61:37
    Sladký měl na hokejce druhý bod pro Vítkovice. Ale míček mu sjel a střela mířila daleko od brány.

61:09
    Kadlec se po individuální akci pokoušel rozhodnout, ale střela z otočky skončila na hrudi Součka.

60:32
    Hosté jsou hodně aktivní, ale obrana domácím zatím funguje dobře.

60:01

Po šedesáti minutách máme stav nerozhodný, což je určitě spravedlivé pro oba týmy. Uvidíme, které mužstvo si odnese ten bonusový bod.

60:00

59:47
    A tři body pro Brno měl na hokejce Fuchs, ale nepodařilo se mu prostřelit Součka! Následnou střelu Fabiána také zlikvidoval.

59:37
    Oddechový čas pro hosty.

59:29
    Bulldogs právě vstřelili branku!

Ale Brno to nakonec zvládá! Po krásné kombinaci po ose Fabián - Jeski - LUDĚK ONDRÁČEK Brno vyrovnává. Ondráček si připisuje hattrick a pravděpodobně posílá zápas do prodloužení.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny. Brno se zatím nedokázalo dostat k Součkovy.

58:18
    Brno hraje power-play.

57:30
    Vítkovice zkušené drží míček daleko od své branky a nedovolují Brnu se dostat do vlastní hry.

57:16
    Oddechový čas pro domácí.

56:31
    Domácím už ten čas utíká hodně rychle a navíc v útoku jsou teď hosté.

55:28
    Tokoš si oběhl bránu a zkoušel zakončit na bližší tyč. Jurčík si ho ale pohlídal.

53:48
    Domácím pomáhá i obecenstvo, které je hodně slyšet a žene je za vyrovnáním.

52:20
    Brňané tedy musí opět dotahovat, vysunují tak pressing a začínají zase více myslet na útok.

51:29

To už ale neplatí! Vítkovice rozehrávaly po faulu domácích a na sebe to vzal LUKÁŠ HÁJEK, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě!

51:15
    Hra se teď po spoustě velkých šancí trochu uklidňuje.

49:35
    Na druhé straně také obrovská šance! Hájek svou střelou ale rozvlnil pouze boční síťku!

49:00
    A výborná atmosféra v Brně pokračuje! Mendrek opět střílel na Součka, ten ale tentokrát obře zasáhl.

48:04

A Brnu se to nakonec opravdu daří! Jeski se na středu výborně uvolnil a po sléze přihrál Kadlecovi, který s ničím neotálel a poslal bombu na Součka. Vyražený balonek si našel LUDĚK ONDRÁČEK a uklidil ho za Součkova záda. Gól zvedl i diváky ze sedaček.

47:17
    Brno teď Vítkovice hodně tlačí a další povedenou střelu poslal Fabián, nicméně o kousek míjí branku.

46:01
    Obrovská možnost domácích na srovnání! Fuchs nahrál Grichovi, a ten ještě Mendrekovi, který ale trefuje horní tyčku Součkovy brány!

45:08
    Ke střele se ale dostává nakonec brněnský Coufal, který ale z velkého úhlu netrefuje bránu.

44:12
    Grichova střela byla spíše odevzdáním míčku soupeři, Vítkovice tedy mohou začit nějaký útočný výpad.

43:30
    Suchánkovu nebezpečnou střelu chytá Jurčík.

41:52
    Na brněnských je vidět, jak moc by chtěli srovnat a poprat se o to dnešení vítězství. Bojují o každý míček a soupeři nedávají nic zadarmo.

40:56

To jim ale není nic platné! Jeski totiž vysithl jejich rozehrávku a nahrál do brejku LUĎKU ONDRÁČKOVI, který prostřelil Součka a skóruje tak v oslabení! Je vidět, že Brno opravdu chce něco s výsledkem udělat a tohle je výborný vodítko.

40:40
    Vítkovice pokračují v přesilovce...

40:01

Druhá třetina je za námi a viděli jsme v ní dokonalý obrat skóre. Brno začalo aktivně, ale v polovině utkání dostali 3 rychlé góly po sobě. Ty tedy určily skóre po 40 minutách. Hra ale není nějak zvlášť rozdílná, a tak Brno bude chtít ještě určitě zápas vyrovnat a dovézt ho k nějakým bodům. Uvidíme, zda se jim to povede.

40:00

39:41
    Vítkovičtí kombinují před brankou Jurčíka, ale do výraznější šance se nedostávají.

38:57
    Brněnský Komenda dostává dvě minuty za sekání a konec druhé třetiny tedy bude ve znamení vítkovické přesilovky.

38:35
    Tempo hry ztrácí na intenzitě a oba týmy vymýšlejí, jak se dostat do nějaké příležitosti.

37:46
    Hájek vyslal tvrdou střelu z pravé strany, Jurčík byl ale připraven.

36:40
    Suchánkovu střelu se marně snažil Jurčík najít, ale k jeho spokojenosti naštěstí mířila vysoko nad bránu.

35:30
    Vítkovice jsou teď hodně aktivní a svírají Buldoky na jejich obranné polovině.

34:14
    Kadlec se prosmýkl po levé straně až k brance, kde chtěl ještě vylepšit pozici pro svoje spoluhráče - ti se ale k míčku nedostali.

33:16
    Další hodně povedená střela Brna. Ale ani Komenda s ní neuspěl.

32:47
    Kadlec našel volného Žižku na středu, jeho střela ale mířila kousek mimo bránu. Velká příležitost domácích na kontaktní gól.

31:10

A Vítkovice dávají třetí branku! Žydel se dostal k Jurčíkovi, ale ten ho ještě vychytal. Dorážejícího LUKÁŠE VELTŠMÍDA však už nezvládl pohlídat, a ten ho tedy přehodil do horní poloviny branky.

30:45
    Žižkovu výzvu před bránou nikdo nevyužil.

29:13
    Že to ale není konec ukazuje Fabián, který se pěkně uvolnil na pravé straně a vyzkoušel pozornost Součka. Ten bez problémů chytá.

28:56

A Vítkovice během necelých dvou minut otáčí skóre! Výborně rozehraná přesilovková kombinace jim přináší druhý gól. Suchánek famózně namazal JAKUBU HUBÁLKOVI do běhu, který zakončoval na prázdné branky. Stav - 1:2.

28:07
    Domácí Komenda je vyloučen na dvě minuty za sekání. Početní výhodu si tak zahrají i hosté.

27:30
    Soušek vyráží maskou Coufalovu střelu.

27:00

A taky ihned dávají vyrovnávací gól! LUKÁŠ ŘEZANINA dostal nahrávku od Kološe a poradil si s tím nejlépe, jak mohl. Jurčík neměl nárok.

26:51
    Hostí taky ukazují, že se chtějí o výsledek poprat, u bráný Brna bojují Kološ a další.

25:40
    Fabián rozehrál dozadu na Kostku, kterému ale střelu zblokoval hned první hráč.

25:00
    Fabiánova střela míjí branku Součka.

24:49
    Domácí napadají Vítkovice až za jejich bránou a získávají si tím míček.

23:39
    Veltšmíd střílel z první ze vzduchu, ale Jurčík se stihl proti jeho střele přemístit a nedovolil mu tak vyrovnat.

21:47
    Neuvěřitelný zákrok Jurčíka proti Tokošovi. Tento souboj dnes už je tedy 3:0 pro brněnského gólmana!

21:02
    Jakub Mendrek se dostal do velké šance, ale v poslední chvíli mu zakončení ztížil jeden z vítkovických. Přesto zakončil, ale už jen mimo branku.

20:01

Máme za sebou první třetinu, ve které byli Buldoci mnohem efektivnějším týmem než Vítkovice. Ty sice měly na svých hokejkách balonek častěji, ale velkých šancí si moc připravit nedokázali. Zato Brno, když míček mělo, tak se dostávalo do dobrých šancí a skóre mohlo být pro ně ještě lepší. Uvidíme, jakou hru nám přinese část druhá.

20:00

19:38
    První třetina se už dohrává...

18:40
    Hra se přesunula opět do středu hřiště. Průběh první třetiny je hodně rychlý a po většinu času se hraje uprostřed. Velkých šancí jsme viděli jen po skromnu.

17:50
    Řezanina zkoušel zpoza brány někoho najít, ale to se mu nakonec nepovedlo. Tyčku si dobře pohlídal Jurčík.

16:53
    Mladá lajna buldoků Grich - Fuchs - Mendrek teď dělá velké problémy hostům.

16:00
    Další střela domácích, tentokrát to byl Fabián z otočky. Součkovi se ale podařilo na poslední chvíli míček objevit.

15:03
    Ale naopak velkou šanci měli Brňané! Žižka spolu s Coufalem utekli dva na jednoho, nicméně druhý jmenovaný nedokázal přehodit Součka.

14:25
    Stále je to ta stejná písnička. Vítkovice mají balonek, ale nedokáží si připravit nějakou vyloženější příležitost.

12:51
    Vítkovice dál potýkají s napadáním Buldoků už na vlastní polovině. Přesto se dostal ke střele Suchánek, ale jeho pokus byl spíše propagačního charakteru.

11:44
    Vítkovice už jsou kompletní.

10:33
    Kadlecova střela neměla potřebnou přesnost ani razanci. Domácí ale pokračují v útoku.

09:44
    Na dvě minuty je vyloučen Tokoš, a tak si Brno zahraje přesilovku. Uvidíme, jak s ní naloží.

09:01
    Buldoci se i nadále snaží být aktivní a nezalézat do obrany. Vítkovice s jejich pressingem mají značný problém.

08:02
    Do šance se prodíral Žižka, ale v souboji jeden na jednoho neuspěl.

06:43

A do vedení jde nakonec Brno! MATĚJ KOSTKA se dostal ke dvěma střelám a ta druhá byla úspěšná. Dvakrát střílel ze stejné pozice a ani jednou si ho vítkovičtí nepokryli. Této chyby tedy bezezbytku využívá.

05:50
    Žydel vystřelil z velké dálky a k dorážce se dostal opět Tokoš, kterého ale fantasticky vychytal Jurčík.

05:08
    Brněnští hru uklidňují, střídají a začnou kombinaci za vlastní bránou.

03:41
    I hosté poprvé zahrozili Sladký nahrávala před bránu, kde se k míči probojoval Tokoš a poprvé hodně vystrašil Jurčíka.

02:39
    Pěkná kombinace domácích, na jejímž konci bylo zakončení Bauera. Střela se ale mířila dobré dva metry vedle.

01:21
    Oba týmy bojují o každý míček a výsledkem je hra na středu hřiště bez jakékoliv střely.

00:01

itelligence Bulldogs Brno

Brňané jsou v tuto chvíli nejlépe postavení v tabulce od začátku sezóny (7. místo)! Je to právě díky zlepšeným výkonům a především tomu, že dokážou vyhrát o gól. Jednobrankový náskok totiž velice často ztráceli na koncích zápasů. Buldoci vyhráli poslední čtyři utkání z pěti, a to je vyhouplo do středu tabulky. Dnes budou chtít zlepšenou hru ukázat i Vítkovicím a poprat se o nějaké body s dalším týmem z čela. Že to není nemožné, si už ukázali několikrát.

1. SC WOOW Vítkovice

Vítkovičtí už 6 zápasů nepoznali hořkost porážky a bez ztráty bodu se vyhoupli na 1. místo tabulky. To jim tak zcela zaslouženě patří. Navíc Vítkovice jsou i nejlépe střílejícím týmem – své soupeře už „potěšili“ 138 brankami! To na svém kontě nemá žádný jiný extraligový celek. Jejich dva elitní hráči (Hájek a Tokoš) jsou na třetím a čtvrtém místě v tabulce produktivity. Tohle všechno dohromady dělá z Vítkovic právě vedoucí tým a není se čemu divit.

Pro Brno ale tohle není nijak zvláštní situace. V posledních kolech totiž na svém stadionu přivítalo vždy tým, který byl na prvních místech tabulky, jestli ne přímo první. Za zmínku stojí i to, že s těmito soupeři dokázalo Brno zvítězit! Prohru si z Brna odvezly jak Střešovice tak Boleslav. Formu má tedy i Brno, a tak se snad můžeme těšit na napínavý souboj až do samotného konce. V prvním vzájemném měření sil zvítězily Vítkovice, a to 10:5 v Ostravě.

Hezké nedělní odpoledne, pěkný podvečer, vítám Vás u 17. kola AutoCont extraligy florbalu. Bulldogs Brno na své palubovce přivítají vedoucí Vítkovice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Havel

Góly a asistencie: 7. Kostka, 41. Ondráček (Jeski), 49. Ondráček (Kadlec), 60. Ondráček (Jeski) - 27. Řezanina (Kološ), 29. Hubálek (Suchánek), 32. Veltšmíd (Žydel), 52. Hájek, 65. Tokoš (Suchánek)

Bulldogs Brno: Jurčík (Kejík) - Smíšek, Kadlec, Kostka, Kočí, Fuchs, Coufal, Fabián, Jeski, Zítko, Komenda, Mendrek, Hanák, Grich, Bauer, Vespalec, Veselý, Žižka, Ondráček
    1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Ciompa) - Hubálek, Tokoš, Kološ, Suchánek, Žydel, Řezanina, Sladký, Hájek, Veltšmíd, Hrabal, Matúš, Vežranovský

Rozhodca: Jiří Janoušek, Petr Černý, D: Marek Fiala