K. Vary – Slavia 2:0 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 4:3 (po pr.) | Pardubice – Kladno 4:1 (kon.)
Sparta Praha – Motor ČB 4:2 (kon.) | Liberec – Plzeň 6:3 (kon.) | Chomutov – Třinec 3:2 (po pr.)
Kometa Brno – Zlín 1:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Rytíři Kladno
cz Nedeľa 27.01.2013, 17:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký večer z Pardubic! Domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice dnes přivítá na svém ledě Rytíře Kladno.

Domácí tým v minulém kole prohrál důležité utkání v Českých Budějovicích a notně si přizavřel dveře do předkola play off, na které ztrácí deset kol před koncem základní části už šest bodů. V nich navíc tým okolo manažera Miloše Říhy hraje hned šesti utkáních na půdě soupeře. Přesto se však aktuální mistr rozhodně nevzdává a dnes potřebuje stoprocentně bodovat, aby se i nadále hovořit o reálném postupu do finálových bojů Tipsport extraligy.

Kladno po skvělém startu do soutěže trošku začalo klopýtat, ale postup minimálně do předkola play off už by mu utéci neměl. Mužstvo kouče Vojty přijíždí do ČEZ Areny po prohře v domácím utkání proti Spartě Praha 3:6. Přesto může být Kladno sebevědomé, jelikož v dosavadních třech střetnutích s dnešním soupeřem vždy vyhrál za tři body a vstřelil skvělých devatenáct branek.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: M. Růžička (Salfický) – Vašíček, Ďaloga, Kočí, Benák, Píša, Mocek, Marušák, Gawryletz – Bartek, Rolinek, Somík – Švagrovský, Zohorna, Cetkovský – Radil, Kousal, Buchtele – Tybor, Nosek, Semorád.

Manažer: Miloš Říha. Trenéři: David Pospíšil a Jaroslav Landsman.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Macholda, Černošek, Procházka, Kužel, D. Růžička, Doudera, Kameš, Piskáček – Eberle, Lukáč, Látal – Dalecký, Patera, Kuchler – Valský, Melka, Kuchejda – Strnad, Obdržálek, Hořava.

Trenéři: Zdeněk Vojta, Petr Tatíček a Jiří Kopecký.

Rozhodčí: Hodek, Šír – Bláha, Kostka.

00:01

00:40
    První střelu zápasu vyslal Martin Látal, který od modré čáry o metr přestřelil pardubickou branku.

01:50
    Domácí se zatím marně pokoušejí nastěhovat do útočného pásma.

02:30
    V dobré pozici byl před brankou Valský, avšak v klíčovém okamžiku mu obránce soupeře zablokoval hokejku.

03:00
    Martin Růžička si připsal první vážný zákrok, když vyrážel nepříjemné nahození od mantinelu.

03:32
    Bartek po přihrávce od Somíka dokázal uvolnit hůl z obráncova sevření, ale následnou střelu poslal jen do Chábery.

04:00
    Opět musel zasahovat Martin Růžička. Tentokrát puk nevyrazil a raději přerušil hru.

04:11
    To samé provedl na druhé straně Chábera před dojíždějícím Zohornou.

04:26
    Nahození Gawryletze se odrazilo těsně mimo, následně minul puk z prostoru mezi kruhy Švagrovský.

05:28
    Melka zakončoval z velmi ostrého úhlu mezi Růžičkovy betony, pardubický brankář musel rychle na zem.

05:58
    Antonín Melka poté dělal hodně zle před Růžičkou. Domácí ubránili bezbrankový stav jen se štěstím.

06:36
    Třetí kladenský útok díky důrazu a tlaku do branky dokázal dostat soupeře pod tlak, obrana domácích s vypětím sil odolala.

06:59
    Kočího nahození tečoval bránící hráč a kotouč se od něj odrazil jen těsně vedle branky. Chábera klouzal na druhou stranu a zřejmě by nedokázal zamezit gólu.

07:53
    Ani jednomu z týmů se nedaří přejít střední pásmo.

08:14
    Delší pasáž přerušil až Chábera, který lapil nahození z velké dálky.

08:50
    Pardubice opět nerozehrály přesně, hra se stěhuje před Růžičku.

09:20
    Tečované nahození Černoška letělo jen těsně vedle levé Růžičkovy tyče.

09:33
    Po dobré práci čtvrtého útoku si domácí zahrají přesilovku. Za nedovolené bránění je vyloučen Jan Dalecký.

09:54
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Pardubice velmi rychle využívají přesilovou hru. Somík rychle rozehrál u zadního mantinelu na Barteka, který nic nevymýšlel a nahodil puk před branku, kde kotouč šikovně tečoval JIŘÍ CETKOVSKÝ mimo dosah Chábery. Asistence: Martin Bartek a Radovan Somík.

11:20
    Chábera si v krátkém sledu připsal dva lehčí zákroky, dění se teď odehrává hlavně před jeho brankou.

12:18
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno po rychlém protiútoku vyrovnává. Kotouč ještě ve středním pásmu přebral VLADIMÍR KAMEŠ, nabruslil si vedle obránce a s trochou štěstí prostřelil Růžičku, který nedokázal lapačkou zastavit puk letící pod horní tyč. Asistence: Martin Látal a Jiří Kuchler.

13:38
    Dvě minuty za držení dostává Antonín Melka.

14:10
    Pardubice dlouho kombinovaly u mantinelu, poté však puk ztratily a hosté se dokázali osvobodit.

14:53
    A opět. Tentokrát Hořava umožnil svým spoluhráčům vystřídat.

15:29
    Po střele Cetkovského Kladno znovu vyhodilo.

15:38
    5/5.

15:58
    Dvě minuty za hrubost obdržel Travis Gawryletz. Ve výhodě si zahraje i Kladno.

16:37
    Rytíři se vykombinovali až ke střele Macholdy, kterou však padající obránce vyrazil do ochranné sítě.

17:14
    Domácí na chvíli přerušili nápor soupeře, vhazování ve středním pásmu.

17:41
    Střelu Davida Růžičky od modré čáry schoval jeho jmenovec do lapačky.

17:58
    5/5. Ani Kladno svou výhodu nevyužilo.

18:16
    Velký aplaus si vysloužil Tomáš Zohorna, který v souboji ztratil hokejku, a tak kotouč od mantinelu vyvezl fotbalovým způsobem. Po přikopnutí dokázal pardubický útočník také přesně nahrát.

18:53
    Po zaváhání pardubického brankáře pálil Kuchejda vysoko nad. Nutno dodat, že zakončoval z velmi ostrého úhlu.

19:50
    Pardubice strávily poslední vteřiny v útočném pásmu, avšak k vážnému ohrožení Chábery už se nedostaly.

20:00

První třetina se nesla v celkem opatrném duchu. V úvodu byli v ofenzívě snaživější hosté, ale velmi brzo se útočná aktivita vyrovnala. Pardubicím pomohla přesilová hra v polovině třetina a hlavně vstřelená branka, kterou zaznamenal Cetkovský. Kladno srovnalo ve 13. minutě, když nenápadná střela Kameše propadla Růžičkovi až za brankovou čáru. V závěru první části se více před branku tlačili domácí hokejisté, ale žádné vážné šance si nepřipravili. Střely na branku v první třetině: 6:7. Druhá část začne asi v 17:55.

20:01

20:34
    Hosté z Kladna začínají druhou část ofsajdem, který pošle hru do středního pásma.

21:09
    Piskáčkova střela těsně za útočnou modrou končí po teči jednoho ze spoluhráčů mimo. Do útoku tak může jít celek domácích.

21:44
    Kousal dostal od levého mantinelu slušnou nabídku k palbě, avšak puk byl ztečován mimo. Hosté se osvobozují vyhozením puku přes všechny čáry.

21:55
    A následnou Píšovu ránu od modré brankář Chábera s přehledem chytá. Vhazuje se po jeho pravici.

23:01
    Vašíček pouze nahodil kotouč do útočné třetiny a odjel střídat, Kladno ale v následném útoku nic kloudného nevymyslelo a po nahrávce Patery se puk dostává do ochranné sítě.

23:15
    Ve velké šanci teď byl domácí Tybor, který po nahrávce z levé strany ujížděl sám na Cháberu. V zakončení však byl lehce zahákován, a tak zakončil pouze do brankáře Rytířů. Vylučovat se však nebude.

23:33
    Bartek se dobře vyhnul hostujícímu obránci a následně vypálil. Jeho táhlý pokus si ale hostující brankář pohlídal, když ránu chytá do lapačky.

24:30
    Uvidíme přesilovou hru Rytířů Kladno. Za nedovolené bránění ve středním pásmu je přísně vyloučen Jiří Vašíček.

24:51
    Růžička zakročil odvážně maskou proti pohotové ráně Miloslava Hořavy. Útočník hostí pálil bez přípravy z nebezpečné pozice mezi kruhy, jenže svou šanci nevyužívá.

26:10
    Hosté se díky šťastnému odrazu puku dostávají do ofsajdu. Cetkovského vyhozený puk se totiž po nárazu do čárového rozhodčího vrátil do třetiny.

26:30
    Domácí tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice již hraje v plném počtu.

26:42
    Buchtele pálil bez přípravy po nahrávce od Vašíčka, jenže svou zajímavou střelu do branky nedostal. Puk končí těsně vedle levé tyče.

27:22
    Přesilovku si zahraje i tým Pardubic. Antonín Melka oslabuje svůj tým kvůli držení protihráče.

27:32
    MARTIN BARTEK výhodu o jednoho muže téměř ihned využívá, a tak jdou domácí do vedení 2:1! Slovenský střelec dostal puk na pravou stranu, kde dlouho vybíral správné řešení akce. Nikdo se k nahrávce příliš nenabízel, a tak Bartek zkusil štěstí nahozením na Cháberu a udělal dobře. Asistence: Václav Benák.

28:43
    Radil sice v útočné třetině upadl, jenže vlastní vinou a do brejku šlo Kladno. Dalecký za modrou ale pálí do bruslí jednoho z obránců domácích, a tak ani on nezakončuje.

29:25
    Skvělý Růžička! Domácí brankář drží vedení Pardubic, když po ráně od modré v podání Procházky dorážel z levé strany Lukáč. Strážce brankoviště však zůstal v pozoru a skvěle následnou dorážku vyráží.

29:57
    Po nahrávce ze středního pásma se mezi beky Kladna tlačil do úniku Tybor. Těsně před Cháberou ale upadl, a jelikož se nejednalo o faul, tak se vylučovat nebude.

30:40
    A další snaha domácích. Tentokrát z levé strany chytře centroval před branku Zohorna, ale teč Švagrovského se do branky nedostala.

31:55
    Tlak Pardubic pokračuje. Rána Roberta Kousala jde z levé strany nad Cháberovu klec.

32:18
    Kladenský zadák David Růžička následně putuje na trestnou lavici. Může za to jeho podražení v rohu kluziště.

32:33
    První střelu si ale v početní nerovnováze připisuje Kladno. Lukáčova skrytá rána končí na připraveném betonu Martina Růžičky.

33:25
    Kapitán Pardubic Somík hledal z pravého rohu kluziště spoluhráče až našel na modré Kočího. Jeho ostrý projektil Chábera chytá do výstroje.

33:47
    Hořavovu střelu z pravé strany sice Růžička pouze vyrazil, jenže k dorážce již nedošlo, a tak šli do útoku domácí. Píšova bomba těsně za útočnou modrou ale do branky nešla.

34:40
    Obrovská šance Rytířů z Kladna! Piskáček v útočném pásmu střílenou nahrávkou centroval do brankoviště, kde k jeho radosti stál osamocený Látal. K jeho smutku ale útočník Kladna tečuje z metru puk nad Růžičkovu klec!

35:42
    Na druhé straně vidíme také slušnou příležitost! Radovan Somík krásně prokličkoval středem hřiště přes dva beky Kladna a stál sám před Cháberou. Bohužel pro domácí už ale neměl příliš sil, a tak pálí jen do připraveného brankáře Rytířů.

35:53
    Antonín Melka následně vidí dvě minuty za podražení.

36:14
    Zohorna ale hned v jeho úvodu nepřesně rozehrává ze středního pásma, a to znamená icing. Vhazuje se po pravici brankáře Martina Růžičky.

36:44
    Další střelecký pokus Pardubic končí opět ve výstroji brankáře Kladna. Ten chytá ránu Gawryletze celkem v klidu.

37:03
    Osamocený Cetkovský střílel po nahrávce mezi kruhy, jenže i teď si Jan Chábera poradil na jedničku, když pokus vyrazil do levé strany.

37:47
    Na pravé straně dostal dost prostoru ke kouzelní Kousal, jenže ve výhodné situaci nevypálil a následně zkoušel najít nahrávkou do středu hřiště spoluhráče. Hráči Kladna ale odvrací.

38:27
    Již se hrálo v plném počtu na obou stranách, když je hostům odpískán prohřešek v útočném pásmu. Za hraní rukou jsou vykázáni do pásma středního.

38:57
    Ránu Tomáše Noska z pravé strany Chábera ztlumil betonem a následně přikrývá lapačkou. Pardubice zůstávají v útočné třetině.

39:34
    Kladno pravděpodobně začne třetí třetinu přesilovkou. Jiří Cetkovský totiž dostává za nedovolené bránění dvě minuty.

39:41
    Píša vyhazuje z obranné třetiny s pomocí teče mimo ledovou plochu. Vhazuje se po pravici brankáře Růžičky.

40:00

Ve druhé části padla pouze jedna branka a ke štěstí domácího publika ji vsítil šťastnou ránou od pravého mantinelu Martin Bartek. Hokej jako takový se hrál téměř stejný jako v první třetině, ale o něco více ze hry měl tým Pardubic. Chábera se zaskvěl dvanácti zásahy (celkem prozatím 17), Martin Růžička musel být v pozoru proti čtyřem ranám (celkem 10). Třetí třetina, kterou Kladno začne přesilovou hrou začne pravděpodobně již v 18:52.

40:01

40:20
    Hořava nahozoval ze střední do útočné třetiny, jenže bohužel pro něj našel pouze hůl Zohorny, který odpaluje daleko od své branky.

40:59
    V oslabení si nejprve zakončení bekhendem připravil Nosek a po něm stačil vyhodit za pár vteřin puk z obranného pásma Václav Kočí.

41:33
    Macholdova rána z levé strany končí jen na vyrážečce Martina Růžičky a posléze jsou domácí kompletní.

42:31
    Kladno porušilo pravidlo o ofsajdu, a tak se bude vhazovat po přerušení hry ve středním pásmu.

43:17
    Mocek neudržel po nahození z pravé strany puk v útočném pásma, a tak vidíme ofsajd i na straně druhé. Šance zatím nepřicházejí.

44:14
    Tlak domácích v útočném pásmu odstartoval nahrávkou na Somíka Cetkovský. Prvně jmenovaný sice nezakončil, ale to se povedlo Bartekovi, který z otočky nahazoval do brankoviště. Tam puk jemně přizvedl Cetkovský mimo branku.

44:28
    Semorádova dělovka od modré měla pořádnou razanci, a tak se po jejím střetu s Cháberovou maskou přerušuje hra.

45:07
    Velmi dobrou příležitost měl v brejku Zohorna, který po nahrávce od Rolinka stál sám před brankářem Cháberou. Bohužel pro něj a domácí fanoušky trefuje jen přesouvajícího se brankáře Kladna. Odražený puk dokázala obrana Rytířů s trochou štěstí odvrátit do bezpečí.

46:50
    Bartekovo zakončení nevyšlo, a tak šli do útoku hosté. Nepříjemně vypálil z pravé strany Látal, ale branku těsně netrefil.

47:41
    Nádherně to teď vymyslel v útočném pásmu domácí Nosek, který v úniku jeden na jednoho zkoušel zakončit po efektní otočce. Puk mu ale sjel z hole a jeho slabá střela končí na připraveném brankáři Rytířů.

48:33
    Velké štěstí teď stálo za domácím týmem. Nejprve z pravé strany napálil volný Hořava tyčku a v pokračující akci mohl jeden z jeho spoluhráčů dorazit puk do odkryté klece. Puk se snad i dílem magie nedostal do sítě, a tak pokračujeme za stavu 2:1 pro domácí Pardubice.

49:48
    Zakázané uvolnění Pardubic dostává hru k pravici Martina Růžičky, kde se bude vhazovat.

50:30
    Rytíři Kladno jsou sice ve třetí třetině lepším celkem, jenže zatím bez hmatatelného výsledku. Teď bude mít soubor okolo trenéra Vojty možnost vhazování v útočné třetině.

51:02
    V ČEZ Areně opět zvonila tyč! Tentokrát ji trefuje z pravé strany Jan Buchtele, který sice mezírku mezi betony Chábery našel, jenže hostující brankář puk ztlumit na tyč. Štěstí teď hrálo z hosty.

51:30
    Po následné akci se ale domácí tým přeci jenom dočkal a jde do dost možná klíčového trháku. ROBERT KOUSAL dostal puk za brankou a po objetí branky ihned zakončoval bekhendem. Letící projektil se po odrazu od horní tyče lehce otřel o bezmocného Jana Cháberu, který v brankovišti nemohl reagovat a inkasuje, 3:1. Asistence: Jan Buchtele.

52:13
    Následné zakázané uvolnění hráčů Pardubic přivolává reklamní přestávku, po které se bude vhazovat necelých osm minut před koncem třetí třetiny po pravici Martina Růžičky.

52:18
    Přesilovka pro Pardubice. Libor Procházka dostává zbytečné dvě minuty za sevření puku.

53:23
    Nahození Barteka z pravé strany sice Somík ani Cetkovský netečovali, ale i tak zůstává tým okolo manažera Říhy v útočné třetině.

54:51
    Puk se dostal z ledové plochy, a jelikož nebyl tečován, tak se hra dostává do střední pásma.

55:26
    Přesilovku si v závěru třetí třetiny zahraje i celek Kladna. Jiří Vašíček dostává dvě minuty za držení protihráče.

56:08
    Pardubice se zatím v klidu brání a vyhazují puk za pukem.

56:30
    Ani teď se hosté z Kladna nedostávají do útočné pásma, a tak možnost ohrožení branky padá. Domácí vyhazují.

57:13
    Hra vysokou holí v podání obou stran teď zastavuje hru v útočném pásmu Rytířů. Vhazovat se bude ve střední třetině ledového kluziště ČEZ Areny.

57:20
    Za hákování je vyloučen po souboji v rohu kluziště David Kuchejda. Bez protestů to nevydržel Pavel Patera, a tak dostává osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

57:28
    Kladno vyhodilo puk ještě při hře čtyř proti čtyřem, a tak tu máme icing. Po něm už hrají Pardubice v plném počtu.

58:02
    Třetí gól z přesilové hry pravděpodobně brankově uzavře dnešní duel. Somík našel volného JIŘÍHO CETKOVSKÉHO, který i s trochou štěstí může slavit svůj dnešní druhý gól. Chábera jeho ránu vyrazil, ale puk si to obloučkem nasměřoval do sítě a vůbec mu nevadilo, že se ještě Černošek snaží odvráti. Asistence: Radovan Somík.

59:11
    HC ČSOB Pojišťovna Pardubice kombinuje s pukem na hokejkách po celém kluzišti a mohutný potlesk domácí doprovodí do konce dnešního utkání.

59:31
    Vyšperkovat to mohl ještě Jan Buchtele, ale ten z levé strany na Cháberu nevyzrál, když hostující brankář vyrazil skvěle vyrážečkou.

60:00

Pardubice vítězí 4:1 a mohou za to především skvělě využité přesilové hry. Hned tři branky musel Chábera lovit ze sítě, a tak nemělo Kladno hrozit. Tým Rytířů ale držel celkem vyrovnaný průběh po celý duel a kdyby Látal sám před brankou trefil síť, mohlo být zaděláno na drama. To se však nestalo, a tak si mohou svěřenci Miloše Říhy připsat důležité tři body v boji o předkolo play off. (19:35:00)

Martin Mišovec

Góly a asistencie: 10. Cetkovský (Bartek, Somík), 28. Bartek (Benák), 52. Kousal (Buchtele), 59. Cetkovský (Somík) - 13. Kameš (Látal, Kuchler)

HC Dynamo Pardubice: M. Růžička (Salfický) – Vašíček, Ďaloga, Kočí, Benák, Píša, Mocek, Marušák, Gawryletz – Bartek, Cetkovský, Somík – Švagrovský, Rolinek, Zohorna – Radil, Kousal, Buchtele – Tybor, Nosek, Semorád.

Rozhodca: Hodek, Šír – Bláha, Kostka