Skalica – Žilina 2:4 (kon.) | Košice – Martin 4:1 (kon.) | Zvolen – Nitra 3:1 (kon.)
Poprad – B. Bystrica 6:5 (po pr.) | Piešťany – Trenčín 1:3 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
HK DUKLA Trenčín
Nedeľa 27.01.2013, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

V záverečnej tretine strelila Dukla dva góly, na čo nedokázali Piešťany vôbec zareagovať a dnes prehrali. Asi aj zaslúžene. Trenčín teda vyhral šiesty zápas v rade a zdá sa, že na play off ladí formu dobre. Ak teda vydrží. Som si istý, že Piešťany si Trenčín do play off neprajú, radšej tú Skalicu. Ale aj Havrani môžu byť s týmto týždňom spokojní, 6 bodov z 9 možných je dobrý výsledok.

Najlepší: (1) Lelkeš (2) Sojčík (3) Škadra

Ďakujem za pozornosť, z Piešťan sa čítame myslím v piatok, keď príde Nitra. Určite aj s početným fanclubom. (20:14:39)

60:00

59:51
    Šišovského pokus uzavrel tento zápas.

59:40
    Ešte predsa snaha Ručkayovcov aspoň znížiť. Trenčania ubránili aj tento útok.

59:00
    Ešte minúta a Trenčín pripíše tri body. Dohráva sa. Teraz Otčenáš za bránou, Rusnák od modrej nahodil na teč, ale nemal kto. A Tomek si tak o jednu čárečku zlepší štatistiku.

57:57
    Sojčík teraz nabil na kruhy Lelkekšovi, ten spoza obrancu z prvej vystrelil, Tomek vyráža.

57:09
    Už sa len tak dohráva, brejk potiahol Otčenáš, Tomek nie najistejšie vyrazil a Cuník mal šťastie, že sa od neho neodrazil puk do brány.

56:37
    Chylo z takmer nulového uhla skúsil šťastie. Mal ho asi toľko ako ja v lotérii. Nič z toho nebolo.

55:30
    Proti zhustenej obrane sa nevedia Havrani dostávať do šancí. Trenčín používa domácu medicínu a na tento spôsob hry nenachádzajú Piešťany zbraň. Lepšie hrajú proti papierovo silnejším súperom.

54:54
    Nahodený puk kryje brankár Kristín. Také zúfalé nahodenie. Pre domácich studená sprcha, na Duklu to proste nevedia.

54:25
    Trenčín dal gól!
    Myslím, že je rozhodnuté. Po ďalšom brejku a zmätku v bránkovisku sa puk dostal k voľnému PETROVI SOJČÍKOVI, ktorý stál medzi kruhmi a hoc sa pred ním váľalo dosť hráčov, trafil presne. Tomek si pripisuje 1O minút, ktoré za neho odsedí Mertel a ten má tým pádom na dnes hotovo. Bez asistencie, bola to taká haluz.

53:39
    Gašaprovič v nájazde, tiesnený triafa tiež len do brankára.

52:57
    A na takéto šance čakajú hostia. Marosz udržal puk, ten sa dostal k nekrytému Pardavému a ten trafil Tomeka.

52:11
    A ďalší. Nedeje sa toho moc hokejového. Trenčín pozorne bráni a Piešťanom ide bránenie tiež lepšie ako búšenie do súpera.

51:57
    Piešťany v pásme, Dukla sa oslobodzuje za cenu icingu.

51:10
    Pekne sa teraz ukázal Drgoň, ktorý si v ťažkej pozícii nenechal vziať puk.

50:29
    Cuník velice nepresne a je z toho azda 1O. icing.

50:03
    Aj ďalšie strely kryje Kristín. Ale neboli nejaké nebezpečné.

49:38
    A hneď po ňom strieľa Lelkeš. Tomek vyráža mimo ihrisko.

Vlado Zimányi

Góly a asistencie: 31. Chylo (Peško, Haring) - 22. Sojčík (Lelkeš), 45. Pardavý (Bokroš, Gašparovič), 55. Gašparovič

ŠHK 37 Piešťany: Tomáš Tomek - Cuník Matej, Škadra Martin, Filip Richard (C), Drgoň Adam, Urban Vladimír, Bučka Tomáš, Antonín Hruška, Adrián Kolník - Šišovský Peter, Nemec Vladimír, Melichárek Tibor, Ručkay Jakub, Mišura Matej, Ručkay Henrich, Saliji Samir, Mertel Marek, Stupka Václav, Martin Chylo, Peško Michal, Haring Jozef
    HK DUKLA Trenčín: Kristín Matej - Bokroš Tomáš, Imrich Michal, Anton Poznik, Bagin Emil, Matúš Vizvári, Bednár Erik, Habsuda Miroslav, Ondrej Broska, Markovič Luka - Jakub Gašparovič, Marosz Rostislav, Pardavý Ján (C), Sojčík Peter, Lelekš Richard, Mikula Ondrej, Filo Martin, Rusnák Ondrej, Otčenáš Ondrej, Klima Tomáš, Hudec Denis, Nemček Filip, Jakubek Martin

Rozhodca: Orolín - Rovenský, Snášel