Washington – Montreal 1:4 (kon.) | Carolina – Buffalo 6:3 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:1 (kon.)
Toronto – NY Islanders 4:7 (kon.) | Florida – Ottawa 1:3 (kon.) | St. Louis – Nashville 3:0 (kon.)
Dallas – Chicago 2:3 (po pr.) | Colorado – Columbus 4:0 (kon.) | Edmonton – LA Kings 2:1 (po pr.)
San Jose – Arizona 5:3 (kon.)
San Jose Sharks
5:3 (1:0, 0:1, 4:2)
Arizona Coyotes
cz Piatok 25.01.2013, 04:30NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30 a my Vám z něho budeme přinášet změny stavu.

Vítám zde všechny příznivce té nejlepší hokejové soutěže světa. Poslední utkání dnešního programu NHL obstarají v HP Pavilion domácí celek San Jose Sharks a Phoenix Coyotes. Těšit se můžeme na českou kolonii v dresu Phoenixu či na „Žraloka“ Martina Havláta.

San Jose do sezóny vstoupilo výtečně, když zvládlo oba zápasy na kanadských venkovních kluzištích a nyní jej proti Coyotes čeká domácí premiéra. Sharks zahájili zkrácený ročník v Calgary a místní Plameny porazili 4:1. O tři branky zvítězili i ve středu v Edmontonu. Domů si odvezli výsledek 6:3.

Hokejisté Phoenixu mají za sebou již tři zápasy, přičemž začátek sezóny nebyl úplně podle představ. V zahajovacím zápase je v Dallasu sestřelil čtyřmi body Jaromír Jágr (2+2) - 3:4 a poté si z arény Kojotů odvezlo oba body Chicago - 4:6. Včera proti Columbusu Phoenix konečně zabral a především díky Sullivanově hattricku zvítězil hladce 5:1.

Začátek utkání bude opožděn.

San Jose Sharks: Niemi (Greiss) - Stuart, Vlasic, Boyle, Irwin, Braun, Murray - Pavelski, Thornton, Marleau - Clowe, Couture, Havlát - Galiardi, Handzuš, Wingels - Burish, Desjardins, Sheppard.

Phoenix Coyotes: Labarbera (Smith) - Michálek, Ekman-Larsson, Morris, Yandle, Schlemko, Stone - Doan, Vermette, Sullivan - Vrbata, Lombardi, Boedker - Moss, Gordon, Korpikoski - Chipchura, Bolduc, Bissonnette.

Rozhodčí: .

00:01

4:42
    Stone vyloučen za faul na Havláta.

5:21
    Nepříjemná situace pro Phoenix. Ekman-Larsson vyhodil kotouč přes plexi a posílá svůj tým do tří.

6:42
    Hosté ve čtyřech.

7:22
    Coyotes v plném počtu.

8:40
    Domácí jsou v úvodu aktivnější a Labarbera v brance Coyotes má mnohem více práce než Niemi.

16:33
    Sharks jsou stále aktivnějším celkem, trvá ale nerozhodné skóre.

16:33
    Teď jdou domácí do oslabení. Vyloučen je Sheppard.

18:34
    Sheppard zpět na ledě, domácí v plném počtu.

19:17
    Derek Morris vyloučen za krosček. Přesilová hra pro domácí.

19:22
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Bleskově využitá přesilovka! LOGAN COUTURE dává gól do šatny a posílá Žraloky do vedení. Asistence: Joe Pavelski, Joe Thornton.

20:00

San Jose bylo v první periodě lepším celkem a 38 sekund před pauzou šlo přesilovkovým gólem Coutureho zaslouženě do vedení.

Střely na branku po 1. třetině - 15:9.

20:01

24:15
    Galiardi vysokou holí krvavě zranil v obličeji Korpikoského a dostává trest 2+2 minuty.

25:22
    Další vysoká hůl. Tentokrát se provinil Desjardins a San Jose se dostává do velmi nepříjemné situace.

27:11
    Phoenix právě vstřelil branku!
    Coyotes dvojnásobnou přesilovku využívají. Skóre srovnává STEVE SULLIVAN, který je na začátku sezóny ve výborné střelecké formě. Asistence: Radim Vrbata, Mikkel Boedker.

28:16

31:16
    Hosté ve druhé periodě už zcela obrátili poměr střel. Jsou to teď oni, kdo diktuje tempo hry.

31:54
    Zbyněk Michálek vyloučen za faul na domácího Thorntona.

33:54
    Michálek se vrací z trestné lavice do hry.

39:58
    V závěru třetiny se nechal vyloučit Martin Havlát za zákrok na krajana Michálka.

40:00

Druhá třetina vyšla lépe Phoenixu, který byl aktivnější a zásluhou Sullivana dokázal alespoň vyrovnat.

Střely na branku po 2. třetině - 17:22.

40:01

40:51
    Sullivan inkasoval dvě minuty za faul na Galiardiho a následně další dvojku za nesportovní chování.

41:58
    Havlát na ledě, domácí jsou kompletní.

43:09
    Vyloučen domácí Thornton za hákování.

45:01
    Hosté využili přesilovku. Za Niemiho zády skončila střela ANTOINEHO VERMETTEHO. Asistence: Steve Sullivan, Derek Morris.

47:28
    A je to 1:3! Na rozdíl dvou branek zvyšuje LAURI KORPIKOSKI. Asistence: Boyd Gordon, David Moss.

49:15
    Domácí poměrně rychle snižují. Přesnou střelou zápěstím se prosadil PATRICK MARLEAU. Asistence: Joe Thornton, Matthew Irwin.

53:06
    A je vyrovnáno! Postaral se o to MARTIN HAVLÁT, který bekhendem nedal Labarberovi šanci zasáhnout. Asistence: Ryane Clowe, Logan Couture.

55:01
    Do konce normální hrací doby zbývá pět minut.

58:07
    Fantastický obrat Sharks! Necelé dvě minuty před koncem posílá domácí do vedení svým druhým gólem večera PATRICK MARLEAU. Asistence: Joe Pavelski, Joe Thornton.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:01
    Yandle zahákoval Marleaua a to už s hosty vypadá hodně špatně.

59:57
    Tři vteřiny před koncem pečetí skóre duelu na 5:3 JOE THORNTON. Asistence: Joe Pavelski.

60:00

Třetí část přinesla opravdu skvělou podívanou. Hosté se v ní nejprve brankami Vermetteho a Korpikoského ujali dvoubrankového vedení a zdálo se, že míří k vítězství. Žraloci ale utkání nezabalili a nadechli se k velkolepému obratu. Marleau nejprve snížil, v 54. minutě Havlát vyrovnal a necelé dvě minuty před koncem opět Patrick Marleau zvrátil skóre na stranu San Jose. Na konečných 5:3 pak upravil v čase 59:57 Thornton.

Střely na branku - 35:35. (07:20:18)

Martin Augustin

Góly a asistencie: 20. Couture (Pavelski, Thornton), 50. Marleau (Thornton, Irwin), 54. Havlát (Clowe, Couture), 59. Marleau (Pavelski, Thornton), 60. Thornton (Pavelski) - 28. Sullivan (Vrbata), 46. Vermette (Sullivan, Morris), 48. Korpikoski (Gordon, Moss)

Arizona Coyotes: Labarbera (Smith) - Michálek, Ekman-Larsson, Morris, Yandle, Schlemko, Stone - Doan, Vermette, Sullivan - Vrbata, Lombardi, Boedker - Moss, Gordon, Korpikoski - Chipchura, Bolduc, Bissonnette.