Třinec – Vítkovice 4:5 (kon.) | Zlín – Litvínov 2:1 (po pr.) | Motor ČB – Pardubice 2:1 (kon.)
Kladno – Sparta Praha 3:6 (kon.) | Plzeň – K. Vary 2:3 (kon.) | Slavia – Kometa Brno 2:1 (po s.n.)
Banes Motor České Budějovice
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
cz Piatok 25.01.2013, 17:30 • Budvar Aréna • Tipsport extraliga (ČR)

Důležitý zápas nakonec zvládli s tříbodovým vítězstvím lépe domácí. České Budějovice využily dvě přesilovky, Pardubičtí se v utkání sice dostali do vedení ve 4. minutě, pak ale zavřel bránu domácí fantom Kovář, který drží průměr za posledních šest zápasů na jedné brance na zápas. V 57. minutě Květoň rozhodl o vítězi duelu. Pardubice tak zůstávají na jedenácté příčce, dnes se jim vzdálily jak desáté Vítkovice, tak devátý HC Mountfield. Z jihu Čech je to vše, povedený víkend a šťastnou ruku při prezidentských volbách přeje Michal Špírek. (19:58:40)

Nejlepší hráči zápasu: René Vydarený a Martin Bartek.

60:00

59:48
    Parádní zákrok Kováře lapačkou proti střele Rolinka uchránil domácí od pohromy. Buly před domácím gólmanem.

59:40
    Kotalíkovo zakončení do prázdné brány zpacifikoval Píša.

59:20
    Hraje se ve středním pásmu.

59:07
    Langhammer osvobodil svůj tým vyhozením přes všechny čáry a vyhodil puk na zakázané uvolnění. Domácí tak nemohou vystřídat, Růžička zůstává na střídačce!

58:00
    Dvě minuty do konce, hosté připravili Budějovickým horké chvilky aktivním Tyborem.

57:33
    Hosté se nahrnuli do útoku, obrana Jihočechů je ale neprůchodná. Pardubice to budou mít hodně těžké...

56:26
    Mountfield právě vstřelil branku!
    LUKÁŠ KVĚTOŇ dorazil do odkryté klece vyražený puk a posílá domácí do vedení! Zvládnou hosté odpovědět? Času na to mají ještě dostatek... HC Mountfield dosáhl i své druhé branky v přesilovce. Asistence: René Vydarený, Rastislav Dej.

56:12
    HC Mountfield na situaci reaguje vybraným oddechovým časem.

56:12
    Rozhodčí delší chvíli váhal, ale nakonec se přeci jen rozhodl potrestat zákrok Tomáše Zohorny (PCE) - 2 min - hákování.

55:21
    5/5

54:20
    Minutu hry v oslabení má Mountfield za sebou, Pardubice musí začínat od píky, respektive od Růžičkovy branky.

53:21
    Radoslav Tybor si počkal na ten správný moment a donutil Kováře ukázat, že je schopen pohybu, na jehož následky by většina smrtelníků myslela ještě týden při ranním vstávání z postele. Jenomže Tybora následně fauloval Tomáš Knotek a je tu další výhoda pro hosty! 2 min - podražení.

52:48
    Zohorna nahazoval na bránu a před lapačkou Kováře se ještě ohnala po puku hokejka Barteka. Kdyby slovenský hráč kotouč dokázal tečovat, měl by Kovář velké starosti, takhle ale v poklidu lapil puk do lapačky.

52:16

52:05
    Kotalík vyhodil puk až k hostujícímu gólmanovi.

51:47
    Buly před Kovářem.

51:20
    Tohle už vypadalo zajímavě - Aleš Píša od modré střílel jen těsně nad břevno.

Michal Špírek

Góly a asistencie: 31. Langhammer (Ptáček), 57. Květoň (Vydarený, Dej) - 4. Bartek (Somík)

Banes Motor České Budějovice: Kovář (Kantor) - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Dietz - Suja, Mertl, Šimánek, Dej, Kotalík, Květoň, Knotek, Langhammer, Škoda, Rousek, Červený, Švihálek.
    HC Dynamo Pardubice: Růžička - Benák, Ďaloga, Gawryletz, Kočí, Marušák, Mocek, Píša, Vašíček - Bartek, Buchtele, Cetkovský, Endál, Kousal, Nosek, Radil, Rolinek, Semorád, Somík, Tybor, Zohorna

Rozhodca: Polák, Jeřábek - Barvíř, Blümel.