Washington – Montreal 1:4 (kon.) | Carolina – Buffalo 6:3 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:1 (kon.)
Toronto – NY Islanders 4:7 (kon.) | Florida – Ottawa 1:3 (kon.) | St. Louis – Nashville 3:0 (kon.)
Dallas – Chicago 2:3 (po pr.) | Colorado – Columbus 4:0 (kon.) | Edmonton – LA Kings 2:1 (po pr.)
San Jose – Arizona 5:3 (kon.)
San Jose Sharks
5:3 (1:0, 0:1, 4:2)
Arizona Coyotes
cz Piatok 25.01.2013, 04:30NHL

Třetí část přinesla opravdu skvělou podívanou. Hosté se v ní nejprve brankami Vermetteho a Korpikoského ujali dvoubrankového vedení a zdálo se, že míří k vítězství. Žraloci ale utkání nezabalili a nadechli se k velkolepému obratu. Marleau nejprve snížil, v 54. minutě Havlát vyrovnal a necelé dvě minuty před koncem opět Patrick Marleau zvrátil skóre na stranu San Jose. Na konečných 5:3 pak upravil v čase 59:57 Thornton.

Střely na branku - 35:35. (07:20:18)

60:00

59:57
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Tři vteřiny před koncem pečetí skóre duelu na 5:3 JOE THORNTON. Asistence: Joe Pavelski.

59:01
    Yandle zahákoval Marleaua a to už s hosty vypadá hodně špatně.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:07
    Fantastický obrat Sharks! Necelé dvě minuty před koncem posílá domácí do vedení svým druhým gólem večera PATRICK MARLEAU. Asistence: Joe Pavelski, Joe Thornton.

55:01
    Do konce normální hrací doby zbývá pět minut.

53:06
    A je vyrovnáno! Postaral se o to MARTIN HAVLÁT, který bekhendem nedal Labarberovi šanci zasáhnout. Asistence: Ryane Clowe, Logan Couture.

49:15
    Domácí poměrně rychle snižují. Přesnou střelou zápěstím se prosadil PATRICK MARLEAU. Asistence: Joe Thornton, Matthew Irwin.

47:28
    Phoenix právě vstřelil branku!
    A je to 1:3! Na rozdíl dvou branek zvyšuje LAURI KORPIKOSKI. Asistence: Boyd Gordon, David Moss.

45:01
    Hosté využili přesilovku. Za Niemiho zády skončila střela ANTOINEHO VERMETTEHO. Asistence: Steve Sullivan, Derek Morris.

43:09
    Vyloučen domácí Thornton za hákování.

41:58
    Havlát na ledě, domácí jsou kompletní.

40:51
    Sullivan inkasoval dvě minuty za faul na Galiardiho a následně další dvojku za nesportovní chování.

40:01

Druhá třetina vyšla lépe Phoenixu, který byl aktivnější a zásluhou Sullivana dokázal alespoň vyrovnat.

Střely na branku po 2. třetině - 17:22.

40:00

39:58
    V závěru třetiny se nechal vyloučit Martin Havlát za zákrok na krajana Michálka.

33:54
    Michálek se vrací z trestné lavice do hry.

31:54
    Zbyněk Michálek vyloučen za faul na domácího Thorntona.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 20. Couture (Pavelski, Thornton), 50. Marleau (Thornton, Irwin), 54. Havlát (Clowe, Couture), 59. Marleau (Pavelski, Thornton), 60. Thornton (Pavelski) - 28. Sullivan (Vrbata), 46. Vermette (Sullivan, Morris), 48. Korpikoski (Gordon, Moss)

San Jose Sharks: Niemi (Greiss) - Stuart, Vlasic, Boyle, Irwin, Braun, Murray - Pavelski, Thornton, Marleau - Clowe, Couture, Havlát - Galiardi, Handzuš, Wingels - Burish, Desjardins, Sheppard.
    Arizona Coyotes: Labarbera (Smith) - Michálek, Ekman-Larsson, Morris, Yandle, Schlemko, Stone - Doan, Vermette, Sullivan - Vrbata, Lombardi, Boedker - Moss, Gordon, Korpikoski - Chipchura, Bolduc, Bissonnette.