Washington – Montreal 1:4 (kon.) | Carolina – Buffalo 6:3 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:1 (kon.)
Toronto – NY Islanders 4:7 (kon.) | Florida – Ottawa 1:3 (kon.) | St. Louis – Nashville 3:0 (kon.)
Dallas – Chicago 2:3 (po pr.) | Colorado – Columbus 4:0 (kon.) | Edmonton – LA Kings 2:1 (po pr.)
San Jose – Arizona 5:3 (kon.)
Edmonton Oilers
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Los Angeles Kings
cz Piatok 25.01.2013, 03:30NHL

Dlouho se zdálo, že obhájci Stanley Cupu z LA si konečně připíší první vítězství v sezóně. Jenže v čase 59:55 vyrovnal ruský supertalent Nail Jakupov a v následném prodloužení rozhodl o výhře Oilers v přesilovce Sam Gagner. Kings tak padli i ve svém třetím zápase v sezóně.

Střely na branku - 39:31. (06:41:03)

63:01
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Olejáři v prodloužení dokonávají skvělý obrat! Králové oslabení 3 na 4 neustáli a SAM GAGNER překonal Quicka. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Justin Schultz.

61:21
    Velká šance pro domácí. Hráčů Kings bylo na ledě příliš a nemůže následovat nic jiného než dvouminutové vylouení. Trest odsedí Carter.

60:01

60:00

59:55
    Tak přece! Domácí odvolali brankáře Dubnyka a z posledního zoufalého pokusu vyrovnal 5 vteřin před koncem na 1:1 NAIL JAKUPOV. Asistence: Taylor Hall, Justin Schultz.

58:54
    Už se zdálo, že se domácí dočkají vyrovnání. 66 sekund před koncem se radoval z gólu Ryan Nugent-Hopkins, ale jeho trefa nakonec nebyla uznána!

57:10
    Carter přidržel hůl Eberlemu a dává domácím ještě šanci!

54:24
    Domácí jsou kompletní.

52:23
    Gagner fauloval Kopitara a hosté z LA budou hrát přesilovku.

50:01
    Oilers mají na vyrovnání už jen deset minut.

49:07

47:06
    Hostující Lewis vyloučen za vražení Fistrica na hrazení.

43:36
    LA v pěti.

41:36
    Lewis zasáhl domácího Fistrica vysokou holí a na dvě minuty si odpočine.

40:01

Po druhé třetině mohou být spokojenější hosté z LA, kteří se ve 34. minutě ujali vedení zásluhou Jeffa Cartera.

Střely na branku po 2. třetině - 24:23.

40:00

36:33
    Domácí krizové okamžiky přežili a jsou v plném počtu.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 60. Jakupov (Hall, J. Schultz), 64. Gagner (Nugent-Hopkins, J. Schultz) - 34. Carter (Clifford)

Edmonton Oilers: Dubnyk (Chabibulin) - J. Schultz, N. Schultz, Petry, Šmíd, Fistric, Whitney - Eberle, Nugent-Hopkins, Hall - Hemský, Gagner, Jakupov - Pääjärvi, Horcoff, Smyth - Petrell, Belanger, Hartikainen.
    Los Angeles Kings: Quick (Bernier) - Doughty, Scuderi, Vojnov, Martinez, Muzzin, Drewiske - Brown, Kopitar, Williams - Carter, Richards, Penner - Lewis, Stoll, Clifford - Nolan, Fraser, King.