Heerenveen – Heracles 0:1 (kon.) | Twente – Waalwijk 0:0 (kon.) | Breda – Venlo 1:0 (kon.)
Alkmaar – Arnhem 4:1 (kon.)
AZ Alkmaar
4:1 (0:0)
SBV Vitesse Arnhem
cz Sobota 19.01.2013, 20:45 • DSB Stadion, Alkmaar • Holandská Eredivisie

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou.
    (22:39:32)

Góly začaly padat ve druhém poločase od 55. minuty, kdy se poprvé trefil Altidore. Nikdo ještě netušil, že tento hráč zaznamená v utkání hattrick! V 62. minutě zvýšil vedení domácích Beerens a hned po dvou minutách se znovu prosadil Altidore. Již na 4:0 zvýšil vedení Alkmaaru v 77. minutě svým třetím gólem opět Altidore. Kosmetickou úpravu výsledku prak provedl v 83. minutě jedinou brankou Vitesse Kakuta.

Skončilo dnešní utkání, v němž jsme sledovali, jak je v Holandsku zvykem, zajímavé a útočné utkání, ve které byli lepší domácí, kteří si po výhře 4:1 připisují nesmírně důležité tři body. Hosté promarnili zejména první část druhého poločasu a nakonec se po hrubých chybách v obraně musí smířit s krutou porážkou.

90+2
    Altidore podběhl skvělý centr do vápna, to mohla být další nebezpečná šance domácích!

90+1
    Rozhodčí nastaví dvě minuty.

90
    Běží poslední minuta řádné hrací doby.

88
    Hosté začali hrát až po brance Kakuty, ale to již bude možná pozdě.

87
    První střídání v domácí sestave, Mattias Johansson nahradí Beerense.

86
    Na který si nejvýše vyskočil Alvarado, který vyboxovává míč pryč z pokutového území.

85
    Obrana Alkmaaru odvrací, ale vzápětí je tu další roh.

85
    Rohový kop pro Arnhem.

84
    A pozor, Kakuta se ocitá v další šanci, výtečné "nůžky" z hranice vápna, Alvarado jen tak tak vyráží!

83
    Arnhem právě vstřelil branku!
    A tentokrát se dokázal obranou prokličkovat i na druhé straně GAEL KAKUTA, kterého nezastavil nikdo z bránících hráčů a Kakuta z bezprostřední blízkosti zakončuje.

82
    Odkop od brány Vitesse.

80
    Střídání v sestavě Vitesse, hřiště opouští mladičký Čech Tomáš Kalas, kterého nahradí Frank van der Struijk.

79
    Maher se opět tlačí do zakončení, ale nakonec padá a míč získává obránce Vitesse.

78
    Rozdíl v obranné fázi oproti prvnímu poločasu je u Arnhemu opravdu neuvěřitelný.

77
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelně ledabylá obrana Vitesse! JOZY ALTIDORE zůstal opět nepokrytý a dokázal si zpracovat centr z pravé strany, sklepnout míč na zem a vypálit z malého vápna! Hattrick Altidora!

75
    I s ním si Vitesse poradilo.

75
    Zahrává Jozy Altidore, ale míč přizvedává někdo ve zdi, je z toho rohový kop z levé strany.

74
    Obrana Vitesse odvrací, ale ještě je tu faul Van Aanholta v těsné blízkosti pokutového území, to je dobrá příležitost pro Alkmaar.

73
    Je tu rohový kop i na druhé straně, Alkmaar zahrává z pravé strany.

73
    Ten ale končí mimo bránu, rozehrávat bude Alvarado.

72
    Ze vzdálenosti pětadvaceti metrů zahrávají hosté přímý kop.

71
    Viergever dostává žlutou kartu za faul před vlastní bránou.

71
    Je tu první střídání, ze hřiště odchází Cziomer, místo něhož přichází Mike Havenaar.

70
    Ofajd odmáván a odpískán Kakutovi.

69
    Alkmaar podniká velice nebezpečné protiútoky, naštěstí pro Vitesse, Kalas odvádí stále, i přes tři obdržené branky, dobrou práci.

68
    Tentokrát i domácí nepřesně rozehrávají, míč se ocitá až už Velthuizena.

67
    Hráči Vitesse nyní často ztrácí míč, z jejich hry se vytratil klid a na hře je to vidět.

65
    V první poločase pozorná obrana Vitesse se nyní v průběhu necelých deseti minut doslova "sesypala" a pro fanoušky Vitesse je to hořká podívaná.

64
    Krásná hlavička JOZY ALTIDORA, který byl úplně sám na hranici malého vápna, měl dostatek času na připravení si hlavičky a po přesném centru z levé strany Gortera se dokázal položit do hlavičky a dává třetí branku!

64
    Alkmaaru se konečně povedlo vstřelit uklidňující druhou branku.

62
    Dlouhý nákop na levou stranu, kde si skvěle naběhl Altidore, v pádu centruje před bránu a tam již ROY BEERENS " z první" zakončuje přesně do sítě, jako přes kopírat před několika minutami Altidore!

60
    Hodina hry za námi, Alkmaar má vývoj utkání pevně ve své moci a náskok mohl být již větší, než "pouze" jednobrankový.

59
    Neskutečné, na brankové čáře zastavuje střelu Mahera některý z obránců Vitesse!

59
    Rohový kop pro Alkmaar.

58
    Nepřesný pas domácích, u míče hosté.

57
    Dlouhý nákop na Kakutu, ten se dostává do pokutového území, střílí a Alvarado musí zasahovat.

56
    Snaha domácího týmu se tak priměnila v první branku utkání, uvidíme, jak na vývoj utkání zareaguje lavička Vitesse.

55
    Tak konečně! Krátkými přihrávkami se domácí dostávají až k šestnáctce hostů, na levé straně si míč zpracovává Johann Berg Gudmundsson, který hned "z první" posílá nadýchaný centr před bránu, kde hlavičkuje JOZY ALTIDORE a dává gól!

55
    Alkmaar rozehrává, ale soupeř má vysunuté napadání rozehrávky.

54
    Další nepřesnost v kombinaci Vitesse.

53
    Arnhemu se nedaří přechod na polovinu soupeře, jeho hráči ztrácí spoustu míčů.

52
    Vitesse od úvodních minut druhé půle pod tlakem.

51
    Znovu skvělý pas Mahera na Gudmundssona, ale u míče opět dříve Velthuizen.

50
    Znovu ofsajd, tentokrát odmáván a odpískán Altidorovi.

49
    Další akci domácích zastavuje odpískaný ofsajd.

47
    Alkmaar hned v úvodu poločasu si vytváří zajímavou příležitost, skvělý zákrok Velthuizena proti Beerensovi, který mu chtěl udělat kličku a zakonči do prázdné brány!

46

Sledujte i dál náš on-line přenos, druhý poločas začne přibližně ve 21:50 hodin.

Věřme, že ve druhém poločase se konečně branek dočkáme, protože v tom prvním nějaké góly padnout mohly a jistě by to hře prospělo.

Skončil první poločas, ve kterém jsme se sice branky nedočkali, nicméně který přinesl velice zajímavou podívanou na obou stranách. O něco více šancí si přece jenom vytvořili domácí fotbalisté, nicméně v obraně Vitesse zatím září český fotbalista Tomáš Kalas, který svádí nespočet soubojí se silným Altidorem a vede si na jedničku!

45+2
    Výtečná akce Reise, který se obtáčí zády kolem obránce a střílí z hranice pokutového území, skvělý zákrok Alvarada!

45+1
    Rozhodčí nastaví dvě minuty nad rámec řádné hrací doby.

45
    Běží poslední minuta prvního poločasu.

44
    Na druhé straně střílí Kakuta, ale jeho střela je nepřesná.

43
    Nakonec je z toho šance, Altidore sprintuje za míčem, ale u něho je dříve Velthuizen.

42
    Alkmaar zakládá kombinaci na vlastní polovině.

41
    Nepřesná přihrávka hostů na polovině Alkmaaru.

40
    Začíná poslední pětiminutovka prvního poločasu.

38
    Kakuta připravil dobrou pozici pro Reise, ten se ale nakonec k zakončení uvnitř šestnáctky domácích nedostal.

37
    Znovu centr, ke střele se dostává Donny Gorter, který také posílí míč vysoko nad bránu.

36
    Marcellis centruje do pokutového území z pravé strany, ale obrana odvrací. Je z toho autové vhazování pro Alkmaar z pravé strany.

35
    Alkmaar udává tempo hry, ale zatím bez gólového vyústění.

33
    Alkmaar ale stále v útoku, Johann Berg Gudmundsson se dostává ke střele z hranice šestnáctky, míč však letí vysoko nad bránu Arnhemu.

32
    Dobře kopnutá standartka domácích, ale obrana hostů odvrací.

31
    První žlutou kartu v utkání dostává hostující Simon Cziommer za faul na unikajícího Altidora.

31
    Ten se ale již Maherovi příliš nepovedl.

30
    Velice dobře kopnutá kop, Maher ohrozil přímo z rohu branku Vitesse, Velthuizen musí zasahovat, bude to znovu roh.

30
    Alkmaar vybojoval další rohový kop z levé strany.

29
    Další centr do pokutového území hostů z pravé strany posílá Altidore, ale obrana Arnhemu odvrací.

28
    Jen škoda, že se zatím ani jednomu týmu nepodařilo vsřelit branku, hře by to jenom prospělo.

26
    Vše koknčí až Simon Cziommer, který pálí z voleje vysoko nad.

25
    Ale výborný Kakuta ho opět získává a hosté znovu kombinují.

24
    Vitesse na polovině soupeře, po autovém vhazování z levé strany však přichází o míč.

23
    I s tím si obrana hostů poradila.

23
    Obrana Arnhemu odvrací, vzápětí ale budou domácí vhazovat z druhé strany.

22
    Alkmaar zahrává další rohový kop.

21
    Altidore se dostává do zakončení z levé strany, již je před malým vápnem, ale fantastický obranný zákrok TOMÁŠE KALASE mu zabránil ve skórování!

20
    Oba jsou ošetřováni a nakonec musí opustit hřiště, ale již se oba hlásí zpět do hry.

19
    Marcelis a Kakuta se nyní bolestivě střetli v hlavičkovém souboji, hostující hráč se těžce zvedá z trávníku.

18
    Obrovská šance van Aanholta, který se dokázal protlačit skrz bránícího hráče Alkmaaru, postupoval sám na Alvarada a toho nedokázal překonar!

17
    I s ním si obrana Vitesse dokázala poradit.

16
    Ale Maher posílá centr jen na bránící hráče, míč končí mimo hřiště, Alkmaar bude zahrávat rohový kop.

15
    Altidore nakonec vybojoval faul na pravé straně v blízkosti pokutového území hostů.

14
    Nepřesný nákop domácích na Altidora, míč však zůstává ve hře.

12
    První velká šance utkání, Elm se dostává k zakončení na levé straně pokutového zemí hostů, jeho střelu z voleje však fantasticky Velthuizen vyráží!

11
    Nyní se konečně i domácí dostali k ohrožení branky Vitesse, dokonce padla i branka, ale rozhodčí již předtím odpískal ofsajd.

10
    První desetiminutovka nenabídla žádné pěkné šance, hra je zatím velmi opatrná.

8
    Alkmaar musí nyní snášet nesouhlasné bučení publika, taková hra se domácím fans nelíbí.

7
    Zatím častěji u míče hosté.

6
    Nyní se hraje převážně na polovině hřiště.

4
    Pěkná kolmice na Kakutu, ale obránce Alkmaaru je u míče rychleji.

3
    Alkmaar vysunuje napadání rozehrávky hostů.

2
    Podruhé bude muset vykopávat hostující gólman.

2
    Míč poprvé u Velthuizena.

1

Utkání za malý okamžik začne a jak patrno z úvodních sestav, do utkání hned od první minuty zasáhne i Čech Tomáš Kalas!

AZ Alkmaar: Alvarado - Marcellis, Reijnen, Viergever, Gorter - Henriksen, Maher, Elm - Altidore, Beerens, Gudmundsson

SBV Vitesse Arnhem: Velthuizen - Kalas, Kashia, van der Heijden, van Aanholt - Ginkel, Janssen, Cziomer - Mina, Reis, Kakuta

Rozhodčí: Wegereef.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání devatenáctého kola nizozeské Eredivisie, v němž domácí AZ Alkmaar přivítá SBV Vitesse Arnhem.

AZ Alkmaar
    Domácí vstupují do dnešního utkání z pozice až dvanáctého klubu Eredivisie, když v doposud odehraných osmnácti zápasech čtyřikrát vyhráli a šestkrát remizovali. V osmi zápasech odešli poraženi a celkem nasbírali osmnáct bodů. Alkmaaru se v této sezóně absolutně nedaří. Tým, který by měl bojovat o čelní pozice, se krčí až ve spodní polovině tabulky! V posledním utkání, které se hrálo tři dny před Štědrým dnem, prohrál Alkmaar na vlastním stadionu 0:3 s Twente!

Největší překvapení podzimu, tý Vitesse bojoval dlouho o první příčku, ale v posledních zápasech jakoby celku z Arnhemu došel dech. Bude proto velmi zajímavé sledovat počínání tohoto ambiciózního týmu i v jarní části. Aktuálně pátá pozice totiž není rozhodně tím umístěním, o kterém se v klubu hovoří. Vitesse chce být slavné a touží po příčkách nejvyšších. Poslední duel podzimu smazal z tváří hráčů úsměv. V posledním kole totiž Vitesse zajíždělo na půdu Heerenveenu, který na tom není nijak extra dobře a očekávalo se, že Arnhem získá minimálně bod. Srdíčka však na domácí půdě zabrala a vyhrála 2:1.