Nemecko U20 – Lotyšsko U18 5:2 (kon.) | Česko U20 – Švajčiarsko U20 4:3 (kon.) | Fínsko U20 – Slovensko U20 11:4 (kon.)
Nemecko U20
5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Lotyšsko U18
Piatok 04.01.2013, 10:08Majstrovstvá sveta do 20 rokov

49:45
    Nickolas Latta (GER) dostáva dve minúty za seknutie do brankára. Toto vylúčenie je prísne. Máme tu jednu z posledných šancí pre Lotyšov urobiť niečo s vývojom zápasu.

39:32
    Lotyši sa razom ocitli na ľade šiesti, vylúčenie!

33:45
    Nemeckí hokejisti dostanú ďalšiu možnosť navýšiť svoj náskok , na trestnú lavicu putuje Edgars Siksna (LAT).

31:21
    Lenže presilovú hru si Lotyško príliš dlho neužilo. Rihards Bukarts (LAT) podrazil jedného z nemeckých hráčov a už taktiež sadá na trestnú lavicu.

31:16
    Nemci sa ale budú brániť, za sekanie odchádza na lavicu hanby Steven Bar (GER).

29:14
    Hlavný rozhodca to vyriešil s nadhľadom. Vylúčený je len Teodors Blugers (LAT) za sekanie. Podarí sa Nemcom strhnút vedenie na ich stranu?

25:15
    Po nahodení Pfoderla nemeckí hráči sa nepekne zachovali pred brankárom Punnenovsom a to sa Lotyšom pochopitelne nepáčilo. Bude sa trestať. Za hrubosť na trestnú lavicu sadajú Frederik Tiffels (GER) a Edmunds Augstkalns (LAT). Hrať sa bude dve minúty v štyroch.

18:01
    Nakoniec je z toho len trest za podrazenie pre Nikitu Jevpalovsa (LAT). Nemci majú možnosť vyrovnať v presilovej hre.

02:01
    Uvidíme prvú presilovku, zahrá si ju Nemecko. Edgars Kurmis (LAT) je potrestaný za podrazenie.

Jakub Mitter

Góly a asistencie: 21. Rieder (Draisatl), 31. Draisatl (Kahun, Rieder), 37. Kretschman, 46. Draisaitl, 56. Uvira - 16. Rancevs (Ševčenko, Rosinskis), 59. Nimanis (Zvirbulis)

Nemecko U20: Cupper (Trautmann) - Meirandres, Kronthaler, Ketterer, Keller, Haase, Faber, Mebus, Bar - Draisaitl, Kahun, Rieder - Kretschmann, Latta, Uvira - Sekesi, Pfoderl, Tiffels - Pauli, Reimer, Ackermann
    Lotyšsko U18: Punnenovs (Miscuks) - Rosinskis, Lipsbergs K., Siksna, Augstkalns, Nimanis, Skuratovs, Zvirbulis - Kulda, Blugers, Jevpalovs - Lipsbergs R., Kuzmenkovs, Ozolinš - Ševčenko, Kurmis, Rancevs - Bukarts, Siksnis

Rozhodca: Gofman (RUS), Sjoqvist (SWE) - Dussureault (CAN), Kaderli (SUI)