Nemecko U20 – Lotyšsko U18 5:2 (kon.) | Česko U20 – Švajčiarsko U20 4:3 (kon.) | Fínsko U20 – Slovensko U20 11:4 (kon.)
Nemecko U20
5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Lotyšsko U18
Piatok 04.01.2013, 10:08Majstrovstvá sveta do 20 rokov

Ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok dňa a nezabúdajte, zápasy na onlajny.eu pokračujú aj naďalej! (12:21:19)

V kľúčovom zápase Nemecko dokázalo svojho súpera rozstrieľať 5:2 a vďaka tomu sa zachránilo v najvyššej divízii Majstrovstiev sveta do dvadsať rokov! Lotyši naopak zostupujú a na budúcoročnom šampionáte je vystrieda Nórsko. Program dnešného dňa v skupine o udržanie ešte nekončí, o 14 si to rozdá Slovensko s Fínskom o výhru v skupine.

60:00

59:44
    Lotyši motajú svojho súpera v obrannom pásme, k žiadnemu zakončeniu sa ale nedostávajú.

58:32
    Lotyšsko dalo gól!Tak predsa len prichádza lotyšské zníženie! Strelou od modrej čiary všetko prepálil KRISTAPS NIMANIS a znižuje tak na rozdiel troch gólov - 5:2! Asistencie: Pauls Zvirbulis

58:05
    Nemci sa zatiahli do obrany a nikam sa neženú. Ševčenko hľadal nahodením z pravého rohu pred bránkou niekoho v lotyšských farbách, našiel však len Cupperovu lapačku.

56:55
    Vylúčený hráč Faber je späť na ľade, Nemci sa ubránili.

56:34
    Lotyši pokračujú v presilovke, strela Zvirbulisa sa medzi tri tyče nepretlačila.

55:28
    Nemecko dalo gól!Definitívne rozhodnutie dnešného zápasu dáva SEBASTIAN UVIRA, ktorý využil nepresnú strelu Rosinskisa a doviedol puk až do opustenej brány - 5:1! Bez asistencii.

55:00
    Lotyši hrajú opäť bez brankára!

54:55
    Maximilian Faber dostáva dve minúty za hákovanie.

54:40
    Hrubá chyba v lotyšskej rozohrávke mohla znamenať piaty gól v ich sieti! Brankár Punnenovs však na poslednú chvíľu dokázal Reimerovi vypichnúť puk a znemožnil mu zakončenie!

53:27
    Hra je veľmi rozkúskovaná, Nemci pre zmenu vyhadzujú cez všetky čiary.

53:19
    V krátkej dobe sa situácia opakuje, lotyšské postavenie mimo hry.

52:51
    Ďalší lotyšský útok je zastavený-ofsajd.

52:01
    Lotyšský brankár je už späť vo svojej bráne, v početnej výhode im tento zaujímavý ťah nepriniesol želaný gól...

51:47
    Strela Siksnu trafila len nohy jedného z nemeckých hráčov. Následné vyhodenie šlo asi meter od lotyšskej bránky. Nemci hrajú v plnom počte.

50:45
    Brankár Punnenovs je na striedačke, Lotyši hrajú power-play!

50:37
    Lotyšská lavička si berie oddychový čas.

49:45
    Nickolas Latta (GER) dostáva dve minúty za seknutie do brankára. Toto vylúčenie je prísne. Máme tu jednu z posledných šancí pre Lotyšov urobiť niečo s vývojom zápasu.

49:07
    Nechcem byť prorokom, ale zdá sa mi, že Lotyši už nemajú na obrat fyzické, ani psychické sily.

47:31
    Celú minútu sa Lotyši točia pred nemeckou bránou, no v zakončení sú bezzubí.

46:24
    Lotyši už musia hrať vabank, nič iného im neostáva. Už to vypadalo na ďalší nemecký protiútok, ten je však zastavený pre postavenie mimo hry.

45:36
    Nemecko dalo gól!Pomaly si môžu Nemci rezervovať letenky do Malmo, kde sa bude v januári 2014 konať MS! Zvyšujú svoj náskok a sú len krok od záchrany! Presnou strelou rozveselil nemeckú lavičku LEON DRAISAITL - 4:1! Asistencie:

45:01
    Nemci s plným počtom hráčov, to najhoršie majú za sebou.

44:46
    Až teraz sa usadzujú pred Cupperom.

44:00
    Minúta početnej výhody je fuč, Lotyšom sa ešte nepodarilo postaviť presilovkový päťuholník...

43:01
    Lotyši majú možnosť znížiť aspoň na rozdiel jedného gólu. Za hru vysokou hokejkou sadá na trestnú Adreas Pauli (GER).

41:32
    Lotyšsko hrá v plnom počte.

41:29
    Až teraz sa pokúsil o strelu Draisaitl, no Punnenovs si s týmto pokusom hravo poradil.

40:52
    Nemecko ešte dohráva presilovú hru a kombinuje. Žiadne strelecké príležitosti z toho zatiaľ nezišli.

40:01
    Začala tretia tretina.

Po raketovom góle v šiestej sekunde sa Nemci dostali na koňa. Ďalšie dva strelené góly im zabezpečili vedenie 3:1 a už len zákraz ich môže posunúť do nižšej kategórie. Posledná tretina štartuje asi o 11:42.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:32
    Lotyši sa razom ocitli na ľade šiesti, vylúčenie!

39:23
    Znížiť mohol Skuratovs, no z priestoru medzikružia prestrelil.

38:34
    Nemci vypadajú motivovane a sebavedomo, snažia sa navýšiť svoj náskok.

37:34
    Siksna od modrej čiary vyprášil Cupperovu lapačku. Bol to len šiesty lotyšský pokus v druhej tretine. Nemci ich nazbierali už devätnásť.

36:06
    Nemecko dalo gól!Nemci Lotyšom nedovolili zaútočiť a chvíľu po návrate vylúčeného hráča navyšujú svoj náskok! Punnenovs predviedol hneď niekoľko kvalitných zákrokov, no bohužiaľ preňho na dorážku CHRISTIANA KRETSCHMANNA z bezprostrednej blízkosti žiadny nárok nemal - 3:1! Asistencie:

35:45
    Lotyši sa ubránili a môžu pomýšľať na útok.

34:51
    Lotyšom sa podarilo na chvíľu oslobodiť, vyhadzujú puk cez všetky čiary.

34:12
    Nemeckým protiútok zastavil hvizd rozhodcu, ofsajd.

33:45
    Nemeckí hokejisti dostanú ďalšiu možnosť navýšiť svoj náskok , na trestnú lavicu putuje Edgars Siksna (LAT).

33:21
    Po dlhšej dobe sa hrá znovu v plnom počte.

33:05
    Hrubú chybu predviedol Roberts Rosinskis, ktorý poslal do samostatného úniku Tobiasa Reidera, ale ten ho premeniť nedokázal!

32:24
    So štyrmi hráčmi sú aktívnejší Nemci, Draisatl jemnou žabičkou pred Punnenovsom nikoho nenašiel.

31:21
    Lenže presilovú hru si Lotyško príliš dlho neužilo. Rihards Bukarts (LAT) podrazil jedného z nemeckých hráčov a už taktiež sadá na trestnú lavicu.

31:16
    Nemci sa ale budú brániť, za sekanie odchádza na lavicu hanby Steven Bar (GER).

30:30
    Nemecko dalo gól!A je to tu opäť - nedáš, dostaneš! Lotyšský hráč nepremenil únik a z protiútoku na druhej strane súper udrel! Skvelú prácu predviedol Dominik Kahun, ktorý zastavil rýchly útok Nemcov a milimetrovou prihrávkou našiel LEONA DRAISATLA, ktorému stačilo len nastaviť hokejku, aby usmernil puk za Punnenovsa - 2:1! Asistence: Dominik Kahun a Tobias Rieder.

30:21
    Arturs Ševčenko šiel sám na bránku, ale netrafil!

30:03
    Lotyši sa oslobodzujú a môžu v kľude prestriedať.

29:14
    Hlavný rozhodca to vyriešil s nadhľadom. Vylúčený je len Teodors Blugers (LAT) za sekanie. Podarí sa Nemcom strhnút vedenie na ich stranu?

29:14
    Veľké emócie lomcujú Palácom športu! Veľká mela na nemeckom bránkovisku, do ktorej pridal niekoľko rán taktiež brankát Cupper. Uvidíme, ako si s touto situáciou rozhodcovia poradia.

27:15
    Už hrajú oba celky s plným počtom.

27:01
    V druhej tretine je zatiaľ jednoznačne lepšie Nemecko, Lotyši sa musia ustavične brániť.

26:24
    Dominik Kahun od modrej čiary skúšal dostať puk medzi betóny lotyšského gólmana, avšak márne.

25:27
    Puk vyletel mimo hraciu plochu, hra je opäť prerušená.

25:15
    Po nahodení Pfoderla nemeckí hráči sa nepekne zachovali pred brankárom Punnenovsom a to sa Lotyšom pochopitelne nepáčilo. Bude sa trestať. Za hrubosť na trestnú lavicu sadajú Frederik Tiffels (GER) a Edmunds Augstkalns (LAT). Hrať sa bude dve minúty v štyroch.

24:25
    Na druhej strane sa mohli tešiť z gólu! Po strele od modrej čiary sa puk od mantinelu odrazil na čepeľ Robertsa Linsbergsa, ktorý rozvlnil nemeckú sieť! Bohužiaľ pre Lotyšsko len z vonkajšej strany.

23:40
    Hrá sa veľmi dlho bez prerušenia, Nemci kombinujú v útočnej tretine a snažia sa strhnúť vedenie na svoju stranu.

22:28
    Rancevs sa šťastným odrazom dostal k puku, jeho strela ale nepatrila medzi najpresnejšie.

21:35
    Lotyši sú evidentne zaskočení nástupom súpera do druhej tretiny a musia sa zložito brániť.

20:06
    Nemecko dalo gól!Tak to je neuveriteľné! Nemecký tím šesť sekúnd po príchode z kabín vyrovnávajú, keď presnú strelu zo svojho repertoáru vytiahol TOBIAS RIEDER - 1:1! Asistencie: Leon Draisatl.

20:01
    Začala druhá tretina.

Úvodných dvadsať minút dnešného stretnutia nebolo príliš zaujímavých, avšak po strelenom góle sa hra trochu rozvírila. Lotyši zaslúžene vedú vďaka gólu Rancevsa 1:0, ale ich súper párkrát ukázal, že sa s ním musí počítať. Druhé dejstvo začne zhruba o 10:51.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:29
    Tlak Nemecka bol silný, na súperovu svätyňu mierila jedna strela za druhou. Potom však Uvira spadol a ukončil tak pobyt spoluhráčov v útočnej tretine.

18:57
    Sebastian Uvira vyslal skrytú strelu, Punnenovs nič nevidel a mal obrovské šťastie, že ho puk trafil!

18:01
    Nakoniec je z toho len trest za podrazenie pre Nikitu Jevpalovsa (LAT). Nemci majú možnosť vyrovnať v presilovej hre.

18:01
    Po prvýkrát sme si vypočuli tradičné ruské pískanie pri potyčke za lotyšskou bránkou, trestné lavice sa nám zaplnia.

17:23
    Tobias Rieder mal takmer stopercentnú príležitosť na vyrovnanie! Zostal osamotený pred lotyšskou bránkou a dostal prihrávku. Snažil sa zakončiť z prvej, ale mal to cez ruku, a tak to nebolo úplne nejlepšie riešenie. Nakoniec Punnenovs ani zasahovať nemusel!

16:23
    Snáď nám strelený gól trochu zvýši úroveň hokeja. Nemci musia zabrať, pretože tento výsledok by ich posunul späť do nižšej divízie.

15:25
    Lotyšsko dalo gól!A sú to Lotyši, ktorým sa to podarilo! Skvelý tlak na bránkovisku prediedol LAURIS RANCEVS, ktorý snáď na trikrát dotlačil puk za chrbát ležiaceho Cuppera - 0:1! Asistencie: Arturs Ševčenko a Rinalds Rosinskis.

14:52
    Nesledujeme žiadne strhujúce stretnutie. Dúfajme, že sa dočkáme nejakého gólu, ktorá by znamenala zvýšenie úrovne zápasu.

13:49
    Pred Punnenovsom sa rodila šarvátka, rozhodcovia to však ale v žiadnom prípade pripustiť nechcú!

13:11
    Leonhard Pfoderl si tiež pripísal strelu do svojich štatistík, lotyšského gólmana ale ľahkým pokusom nezaskočil.

12:40
    Zatiaľ nejaktívnejší nemecký strelec Tobias Rieder nasmeroval puk od pravého mantinelu priamo do lapačky Punnenovsa. Nasleduje komerčná prestávka.

12:12
    Z dobrej pozície chcel vyskúšať šťastie Kriss Lipsbergs, trafil však len svojho spoluhráča stojaceho pred bránkou.

11:09
    Tento zápas je pre oboch kľúčový, na tento duel sa celý turnaj pripravovali. Lotyši vypadajú živšie.

10:00
    Hokej zatiaľ nemá veľké tempo, na oboch stranách je vidieť, že sa čaká na chybu súpera. Zatiaľ ich viac urobili Lotyši a môžu ďakovať brankárovi Punnenovsovi.

08:21
    Pri hre v piatich sa viac darí Lotyšom, ktorý sú nasťahovaný pred Cupperom.

06:25
    Nemecko prežilo svoje oslabenie bez ujmy...

06:11
    Neueritelné možnosti Nemecka pri vlastnom oslabení! Opäť to bol Dennis Reimer, ktorý šiel sám na lotyšského brankára, ani teraz sa však nepresadil! Jeho prízemný pokus vytiahol Punnenovs betónom.

05:48
    Nemecký tím dokonca zahrozil v oslabení, Dennis Reimer postupoval sám na Punnenovsa, ale ten mu dokázal puk vypichnúť a znemožniť tak zakončenie!

05:10
    Lotyši už včera ukázali, že im početné výhody sedia. Po dlhej kombinácii od modrej natiahol Edgars Siksna a vyprášil hruď Cuppera.

04:25
    Nemecký výber dokázal svojho súpera dostať pod súvislý tlak, ale ten je na konci. Huba Sekesi (GER) zbytočným faulom v útočnej tretine posiela svoj celok do oslabovky. Previnil sa hrou vysokou hokejkou.

04:01
    Lotyšsko oslabenie zvládlo a hrá v plnom počte.

03:27
    Stephan Kronthaler robil neplechu pred lotyšskou bránkou, ani on, ani jeho spoluhráči však puk Punnenovsa nedostali.

02:54
    Výhoda jedného muža v poli však nemeckému celku zatiaľ nevychádza.

02:01
    Uvidíme prvú presilovku, zahrá si ju Nemecko. Edgars Kurmis (LAT) je potrestaný za podrazenie.

01:07
    Na druhej strane sa k puku v priestore medzi kruhmi ocitol Roberts Lipsbergs, jeho pokus ale skončil mimo Cupperovej brány.

00:29
    Ako prvý pohrozil nemecký výber, po krížnej prihrávke vypálil Tobias Rieder, trafil však len obetavého beka.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Nemecko: Cupper (Trautmann) - Meirandres, Kronthaler, Ketterer, Keller, Haase, Faber, Mebus, Bar - Draisaitl, Kahun, Rieder - Kretschmann, Latta, Uvira - Sekesi, Pfoderl, Tiffels - Pauli, Reimer, Ackermann

Lotyšsko: Punnenovs (Miscuks) - Rosinskis, Lipsbergs K., Siksna, Augstkalns, Nimanis, Skuratovs, Zvirbulis - Kulda, Blugers, Jevpalovs - Lipsbergs R., Kuzmenkovs, Ozolinš - Ševčenko, Kurmis, Rancevs - Bukarts, Siksnis

Rozhodca: Gofman (RUS), Sjoqvist (SWE) - Dussureault (CAN), Kaderli (SUI).

Lotyšsko na tom nie je vôbec lepšie, prehry s Fínskom 1:5, Švajčiarskom 2:7, Švédskom 1:5 či Českom 2:4 im zaručili len boje o záchranu. V prvom stretnutí sa húževnatí Lotyši snažili zvrátiť neprijaznivý stav, no nakoniec sa im to nepodarilo, keď podľahli favoritom spod Tatier, Slovákom 3:5. V zápase s Nemeckom sa rozhodne, či hráčov Lotyšska uvidíme aj na budúci roh v najvyššej kategórii MS.

Nemecko sa v bojoch o záchranu ocitlo právom, vysoké prehry s Kanadou 3:9 , USA 0:8 či Ruskom 0:7 nenasvedčovali tomu, že by títo mladíci mali ostať v A kategórii. V zápase so Slovenskom sa zmohli na perfektný výkon, ktorý okorenili prehrou po predĺžení 1:2. Do tabuľky si tam vzali 1 bod, keďže aj Slováci hrajú o záchranu. V prvom stretnutí podľahli favorizovaným Fínom vysoko 0:8 a tak ich dnes čaká deň D. Zostúpia buď oni alebo Lotyši.

Boj o záchranu v elitnej kategórii, zápas na ostrie noža, aj taký bude zápas Nemecka s Lotyšskom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 10:08.

Jakub Mitter

Góly a asistencie: 21. Rieder (Draisatl), 31. Draisatl (Kahun, Rieder), 37. Kretschman, 46. Draisaitl, 56. Uvira - 16. Rancevs (Ševčenko, Rosinskis), 59. Nimanis (Zvirbulis)

Nemecko U20: Cupper (Trautmann) - Meirandres, Kronthaler, Ketterer, Keller, Haase, Faber, Mebus, Bar - Draisaitl, Kahun, Rieder - Kretschmann, Latta, Uvira - Sekesi, Pfoderl, Tiffels - Pauli, Reimer, Ackermann
    Lotyšsko U18: Punnenovs (Miscuks) - Rosinskis, Lipsbergs K., Siksna, Augstkalns, Nimanis, Skuratovs, Zvirbulis - Kulda, Blugers, Jevpalovs - Lipsbergs R., Kuzmenkovs, Ozolinš - Ševčenko, Kurmis, Rancevs - Bukarts, Siksnis

Rozhodca: Gofman (RUS), Sjoqvist (SWE) - Dussureault (CAN), Kaderli (SUI)