Bergamo – Parma 2:1 (kon.) | AS Rím – Fiorentina 4:2 (kon.)
4:2 (3:1)
ACF Fiorentina
cz Sobota 08.12.2012, 20:45 • Stadio Olimpico • Talianska Seria A

To je z dnešního zápasu vše, nashledanou u dalších zápasů Serie A. (22:47:23)

AS Řím tak zvládl souboj o čtvrtou příčku a ukončil Fiorentině její devíti zápasovou šňůru bez prohry.

Dnešní utkání, které se hrálo ve vysokém tempu, nám nabídlo zajímavou podívanou. Střelecký účet otevřel v 7. minutě záložník Tachtsidis. Za pouhých 7 minut srovnal za Fiorentinu obránce Roncaglia. Ve zbytku prvního poločasu byl na hřišti jasně lepším týmem domácí AS Řím, který svou převahu proměnil i v dvě branky. O obě se postaral kapitán Totti, a tak šel AS Řím do poločasové přestávky s vedením 3:1. Začátek druhého poločasu vyšel na jedničku hostům a šťastnou ruku při střídání ukázal trenér Montella. Ten poslal na hřište El Hamdaouího, který se mu po 50 vteřinách pobytu na hřišti odvděčil brankou. V následujících minutách si domácí fotbalisté vypracovali řadu příležitostí, ale pojistku v podobě čtvrtého gólu přidal až v 89. minutě Osvaldo.

90+3
    Míč mají v moci domácí a ti nikam nepospíchají.

90+2
    Fiorentina se snaží o kontaktní branku a hraje vabank!

90+1
    Aquilani vybojoval pro Fiorentinu rohový kop.

90+1
    Totti upadl v pokutovém území, ale píšťalka rozhodčího zůstává němá.

90
    Luca Banti nastaví ještě 3 minuty.

89
    AS Řím právě vstřelilo branku!
    Domácí fotbalisté přečíslili hostující hráče. Celou akci zakončil po Tottiho přihrávce DANIEL PABLO OSVALDO!

88
    K hlavičce se dostal Cuadrado, ale míč na brankové čáře vykopl Balzaretti.

87
    Útočník Seferovic se ocitl s brankářem AS tváří tvář, ale brankář Goicoechea jej fantasticky vychytal. Fiorentina rozehraje rohový kop.

85
    Cuadrado se opřel z poza šestnáctky do míče. Do jeho střely se obětavě položil Castan.

83
    Trenér Fiorentiny naposledy střídá. Ze hřiště odchází Toni a na jeho místo přichází Seferovic.

82
    AS Řím kombinuje na vlastní polovině a snaží se vylákat Fiorentinu k napadání.

81
    Roncaglia doslova sestřelil Tottiho. Následovat tak musí logicky žlutá karta.

80
    De Rossi přeloboval obranu Fiorentiny za kterou si naběhl Bradley, který z hranice malého vápna netrefil míč ideálně.

78
    Cuadrado centroval před branku AS Řím. Jeho pokus odhlavičkoval stoper Castan.

76
    Pjaniče zastavil za minutu dvanáct včasným skluzem Borja Valero.

74
    Pro dnešek už dohrál útočník Destro, kterého nahrazuje stejně nebezpečný Osvaldo.

Petr Král

Góly: 7. Tachtsidis, 19. Totti, 45+1. Totti, 89. Osvaldo - 14. Roncaglia, 46. Hamdaou

Karty:   22. Tachtsidis (ASR) - 22. Olivera (FIO), 35. Cassani (FIO), 69. Rodriguez (FIO), 72. Cuadrado (FIO), 81. Roncaglia (FIO)

AS Rím: Goicoechea - Piris, Marquinhos, Castan, Balzaretti - Florenzi (65. Perrotta), Tachtsidis (65. De Rossi), Bradley - Pjanič, Totti, Destro (74. Osvaldo).
    ACF Fiorentina: Viviano - Roncaglia, Rodriguez, Savič - Cassani (46. Fernandez), Aquilani, Olivera (46. El Hamdaoui), Borja Valero, Pasqual - Cuadrado, Toni (83. Seferovic).

Rozhodca: Luca Banti