Fulham FC
Sobota 10.11.2012, 16:00 • Emirates Stadium • Anglická Premier League

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:00.

Dobrý podvečer. Dnes Vás budem sprevádzať onlajnom z anglickej Premiere League. Arsenal FC dnes privíta svojho tabuľkového suseda Fulham FC.

Arsenal je po desiatich odohraných súbojoch na 7 priečke s 15 bodmi. V predchádzajúcom kole Arsenal prehral na pôde Manchestru United 2:1. Mužstvo trénera A. Wengera s musí zaobísť až bez šiestich hráčov. Medzi zranenými sú hráči ako A. Diaby, K. Gibbs, T. Rosický, Y. Gervinho, Ł. Fabiański a T. Rosický má stopku pre červenú kartu.

Fulham je za Arsenalom na 8 priečke s rovnakým počtom 15 bodov. Fulham si v minulom kole zmeral sily na vlastnom ihrisku s mužstvom Evertonu. Obe mužstvá sa rozišli zmierlivo 2:2. Fulhamu chýba iba jeden hráč a to zranený S. Davies.

Arsenal FC: Mannone - Mertesacker, Sagna, Vermaelen, Koscielny, Arteta, Cazorla, Coquelin, Walcott, Podolski, Giroud

Fulham FC: Schwarzer - Riise, Hughes, Hangeland, Baird, Riether, Dejagah, Sidwell, Richardson, Berbatov, Ruiz

Rozhodca: Marriner - Ganfield, Holmes.

Obe mužstvá máme už na hracej ploche. Arsenal bude dnes hrať v tradičnej bielo-červenej kombinácii a hostia z Fulhamu si zahrajú v bielo-čiernej kombinácii dresov.

1
    Stretnutie práve začalo.

1
    Prvý polčas otvorili hráči Fulhamu.Ale o loptu prišli a tak Arsenal môže zaútočiť.

3
    V prvom ofsajde zápasu sa ocitol hráč Fulhamu Berbatov.

4
    Zrazená strela Ruiza skončila za bránkovou čiarou ale mimo bránu. Hostia mali k dispozícii roh ale obrana domácich si s touto štandartkou poradila.

7
    Giroudov pokus spoza šestnástky končí niekde na tribúne za bránkou.

9
    Pekný pas na Berbatova. Akcia bola zastavená postranným rozhodcom, ktorý máva druhý ofsajd berbatovovi.

11
    Roh pre Arsenal. vybojoval ho Walcott

11
    Arsenal FC dal gól! Gól strelil GIROUD.
    Arsenal otvára skóre v dnešnom zápase. Sám Walcott, ktorý vybojoval pre svoje mužstvo roh ho aj išiel zahrať. V šestnástke našiel hlavu GIROUDA, ktorý sa skvele zbavil svojho brániaceho hráča a už nemal problém loptu dostať za chrbát Schwarzera.

15
    Hra sa odohráva pred šestnástkou domácich. Fulham sa snaží niečo vymyslieť ale nakoniec o loptu hráči hostí prišli pre faul Hughesa na Girouda.

18
    Skvelý obranný zákrok Sagnu, ktorý zastavil prenikajúceho Richardsona.

21
    Fulham sa dostával do sľubne vyzerajúceho brejku no nakoniec to celé zlyhalo na Richardsonovi, ktorý sa po šprinte zastavil a drží sa za stehenný sval.

22
    Richardson je na trávniku a pokračuje v zápase.

23
    Arsenal FC dal gól! Gól strelil PODOLSKI.
    Arsenal zvyšuje skóre v zápase už na 2:0. Na pravej strane sa k zrazenej lopte dostal Arteta, ktorý vnikol až na roh päťky. Presnou prihrávkou našiel na strede päťky nikým nekrytého Podolskeho.

27
    Walcottov center zrazený na aut. Hráči Arsenalu teraz zavreli svojho súpera na jeho polovicu.

28
    Fulham sa vymanil zo zovretia a na druhej strane si vybojoval roh.

29
    Fulham FC dal gól! Gól strelil BERBATOV.
    Rohový kop priniesol Fulhamu zaslúžené ovocie. Medzi päťkou a jedenástkou ostal nikým nekrytý Berbatov a presnou hlavičkou znižuje na rozdiel jedného gólu.

34
    Faul na Dejagaha. Fulham zahráva štandartku z pravej strany. Obrana Arsenalu si s centrom do šestnástky poradila a odvrátila ho.

37
    Center Girouda na nabiehajúceho Walcotta skončil bezpečne u Schwarzera.

40
    Fulham FC dal gól! Gól strelil KACANIKLIC.
    KACANIKLIC sa postaral o vyrovnanie na 2:2. Z pravej strany mu na hlavu poslal presný center Berbatov. KACANIKLIC stál na jedenástke sám tak nemal problém loptu hlavou umiestniť do brány. Na loptu si ešte siahol brankár ale nebolo to nič platné.

45
    Vermaelen poslal do pokutového územia center ale bol veľmi nepresný. Lopta skončila za čiarou.

Prvý polčas skončil.

V nastavenom čase ešte mohli hostia strhnúť zápas na svoju stranu. Richardson potiahol útok na ľavej strane, poslal loptu do šestnástky na Ruiza, ktorý zakončoval pätou ale loptu iba predĺžil. Na druhej žrdi už bol pripravený zakončiť Berbatov ale na poslednú chvíľu zasiahol Koscielny.

Vo veľmi svižnom prvom polčase sa ako prvý presadili domáci. Najprv na 1:0 pre domácich sa trafil Giroud po centri Walcotta. Na 2:0 zvýšil Podolski po prieniku Artetu. O pár minút neskôr bolo znížené zásluhou Berbatova po rohu. Na polčasových 2:2 vyrovnal krátko pred polčasom KACANIKLIC po ideálnej prihrávke od Berbatova.

46
    Začal druhý polčas.

47
    Hostia sa usadili na polovici súpera. Zatiaľ sa ale na dostrel či ohrozenie Mannoneho nedostali.

48
    Riise poslal center do šestnástky Arsenalu ale tam stál skvele hrajúci Mertesacker a loptu odkopol mimo pokutové územie.

50
    Center Walcotta opäť hľadal na päťke Girouda. Walcott ho aj našiel ale Giroud nevyskočil dostatočne vysoko a tak mu lopta preletela nad hlavou.

53
    Coquelin sa dostal až do šestnástky Fulhamu ale tam ho zastavil Sidwell. Sidwell ešte pri odkope trafil Coquelina takže sa odkopáva od brány Fulhamu.

55
    Walcottova strela spoza šestnástky tesne minula bránu.

56
    Prvé striedanie Arsenalu v zápase. Coquelina nahradil Ramsey.

57
    Roh pre domácich. Center do šestnástky odkopol mimo pokutové územie Baird. Domáci musia začať odznova.

59
    Žltú kartu dostal hráč domácich Ramsey.

61
    Následná strela Cazorlu tesne minula brvno Schwarzera.
    Arsenal sa čoraz viac tlačí pred bránu Fulhamu.

63
    Spoluhráči sa hnevajú na Walcotta, že im nenahral do lepšej pozície. Walcott strieľal z uhla ale bol z toho iba roh. Hrozbu hostia odvrátili.

64
    Faul domáceho Ramseyho na Sidwella. Domáci hráč si musí dávať pozor aby nedostal druhú žltú kartu a následne červenú. Znamenalo by to oslabenie svojho mužstva.

66
    Bola nariadená penalta pre Fulham. Arteta stiahol v šestnástke Ruiza.

67
    Fulham otáča skóre v zápase a vedie nad Arsenalom 3:2. Zbytočný Artetov faul v pokutovom území potrestal z penalty Berbatov.

69
    Ubehlo len pár minút od gólu Fulhamu a už je tu vyrovnanie. Svoj druhý gól v zápase strelil GIROUD. Jeho prvé zakončenie skončilo na tyčke ale po centri Walcotta sa už hlavou trafil do čierneho.

74
    Hra sa teraz odohráva medzi pokutovými územiami. Arsenal je pri lopte a určite sa posnaží streliť víťazný gól. Pohrozili ale hostia. Arsenal sa rohu ubránil.

76
    Strelca druhého gólu Arsenalu, Podolskeho vystriedal Chamberlain.

78
    Už to vyzeralo na strelu Ramseyho ale lopta mu odskočila od kopačky. Ramseymu pekne prihral do šance Chamberlain.

80
    Giroudova bomba vyrazená brankárom Schwarzerom na roh. V krátkom slede druhý roh pre domácich.

81
    Obrana Fulhamu si teraz postrážila hráčov domácich a ani z jedného rohu hráči Arsenalu neohrozili Schwarzera.

83
    Walcott z pravej a Ramsey z ľavej strany posielajú nebezpečné centre do šestnástky ale obrana Fulhamu je zatiaľ v súbojoch s útočníkmi bezchybná.

84
    Posledné striedanie v domácom mužstve. Dnes skvele hrajúceho Walcotta nahradil Arshavin.

88
    Faul Girouda na Riethera. Fulham má loptu vo svojej moci.

88
    Roh pre hostí. Centrovanú loptu zrazil Chamberlain.

89
    Centrovaná lopta našla hlavu Hangelanda ale jeho hlavička bola nepresná a skončila mimo brány.

90+
    Z pravej strany našiel centrom Sagna prekrásne Girouda ale jeho pokus mieril vedľa. Rozhodca nastavuje 4 minúty. Roh pre domácich.

90+2
    Arteta vystrelil spoza šestnástky ale ani jeho pokus sa nevošiel medzi tri tyče.

90+3
    Arshavinov center odvrátený na roh. Arsenali sa ani tentokrát nepodarilo streliť gól.

90+4
    Bola nariadená penalta pre Arsenal. V pokutovom území zahral rukou pri obrannom zákroku Baird.

Arteta nezvládol tlak posledných minút a penaltu nepremenil. Brankár Schwarzer vystihol stranu a loptu vyrazil. Rozhodca následne stretnutie odpískal.

Vo veľmi zaujímavom zápase sme videli až šesť gólov. Prvý polčas sa skončil zmierlivo 2:2. Po prestávke sa najprv presadil Berbatov z penalty čím zvýšil na 3:2 pre Fulham. O dve minúty už bolo ale vyrovnané. Svoj druhý gól v zápase strelil Giroud po centri Walcotta. Arsenal bol v zápase aktívnejší hlavne centre od Walcotta boli nebezpečné ale hostia sa s nimi dokázali vysporiadať. V poslednej minúte zahral rukou v šestnástke Baird a tak rozhodca nariadil pokutový kop pre domácich. K lopte sa postavil Arteta, ktorý ale ponúknutú príležitosť na strelenie víťazného gólu nevyužil. Brankár Schwarzer vystihol smer lopty. Mohol sa tešiť celý štadión no nakoniec sa teší Fulham z cenného bodu z ihriska Arsenalu.

Ďakujem za pozornosť. Dovidenia (18:04:30)

Ján Vrauko

Góly: 11. GIROUD, 23. PODOLSKI, 69. GIROUD - 29. BERBATOV, 40. KACANIKLIC, 67. BERBATOV

Karty:   59. Ramsey (ARS)

Rozhodca: Marriner - Ganfield, Holmes