Bielorusko – Cyprus 0:3 (kon.) | Fínsko – Litva 3:4 (kon.) | Ukrajina – Slovinsko 2:0 (kon.)
Gruzínsko – Chorvátsko 1:1 (kon.) | Wales – Arménsko 0:1 (kon.) | Faerské ostrovy – Dánsko 1:1 (kon.)
Wales
0:1 (0:1)
Arménsko
cz Streda 15.08.2012, 20:00Kvalifikácia na ME U21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Přeji příjemný středeční podvečer při sledování kvalifikačního zápasu mezi reprezentacemi Walesu U21 a Arménie U21.

Obě země si zatím v kvalifikaci vedou podle očekávání. Vedoucí Česko už sice zřejmě nedoženou (druhá Arménie ztrácí pět bodů, třetí Wales dokonce šest), stále však mohou věřit, že se jim podaří proklouznout do baráže alespoň skrz nejlepší čtveřici celků z druhých míst. Také proto půjdou do nadcházejícího vzájemného zápasu s cílem vyhrát jej, remíza totiž v jejich případě nic neřeší.

Wales: Maxwell – Henley, Freeman, Richards, Alfei, Stephens, Bodin, Lucas, Cassidy, Taylor, Howells.

Arménie: Elyazjan – Daghbašjan, A. Voskanjan, M. Voskanjan, Azatjan, H. Hovhannisjan, Muradjan, G. Hovhannisjan, Pogosjan, Hambardzumjan, Papikjan.

Rozhodčí: Hansen - Kristiansen, Andersen (všichni Dánsko).

1

1
    Úvodního výkopu se ujali hostující fotbalisté.

2
    Lucas fauloval, čímž dává Arménii možnost k zahrávání přímého kopu.

2
    Hosté nic kloudného nevymysleli. Domácí odvracejí míč do bezpečí.

5
    Začátek zápasu je zatím poměrně opatrný. Oba týmy se stále spíše oťukávají.

6
    Tak to je pro Wales obrovská komplikace! David Stephens fauloval Muradjana a od rozhodčího okamžitě viděl červenou kartu. Navíc daruje Arménii výhodu pokutového kopu.

7
    Arménie právě vstřelila branku!
    Exekuce nařízené penalty se ujal HOVHANNES HAMBARDZUMJAN a bez problémů ji proměnil. Arménie se tak velmi brzy ujímá vedení.

8
    Wales mohl velmi brzy vyrovnat, ovšem s nebezpečnou střelou Cassidyho si výborně poradil hostující gólman Elyazjan.

10
    Domácí tábor na nedávné vyloučení Stephense reaguje střídáním. Ze hřiště už po deseti minutách odchází Jake Taylor, kterého nahrazuje Troy Brown.

11
    Elyazjan si připisuje další zákrok. Tentokrát jeho pozornost vyzkoušel Bodin.

14
    Nyní zahrozila také Arménie. K zakončení se prodral Papikjan, jenže neměl správně seřízená mířidla a míč poslal mimo.

15
    Je pískáno. V souboji s Cassidym si totiž počínal nedovoleně Azatjan.

18
    Domácí fotbalisté, kteří už od šesté minuty hrají pouze v deseti lidech, to budou mít ve zbytku utkání nesmírně složité. Arménie totiž i dnes velmi dobře brání a téměř nedělá chyby.

19
    Kromě několika faulů se toho teď na hřišti příliš neděje.

20
    Až nyní se Gagik Pogosjan prodral do zakončení a všechny domácí fanoušky na stadiónu pořádně vystrašil. Svou střelu ale nakonec poslal těsně vedle tyčky.

23
    Velšané se musí v posledních minutách především bránit, Arménie totiž útočí.

24
    Hned dvakrát se teď dostali hosté k zakončení: pokus Masise Voskanjana byl však zblokován obránci, Muradjan pro změnu mířil vedle.

25
    Útočné snažení Hovhannese Hovhannisjana zastavuje pomezní rozhodčí, který viděl ofsajdové postavení arménského hráče.

26
    Lucas zahrával rohový kop, hosté se v poklidu ubránili.

29
    První žlutou kartu zápasu vidí hostující Areg Azatjan.

30
    Lucas se ujal rozehrávky dalšího přímého kopu, jenže ani tentokrát se mu žádného ze spoluhráčů nalézt nepovedlo.

31
    Papikjan je po faulu na Henleyho slovně napomínán. Příště by to už mohlo být za žlutou.

33
    Alfeiův centr ze standardní situace se stal snadnou kořistí brankáře Elyazjan.

34
    Střela Masise Voskanjana byla sražena na rohový kop.

35
    Po centru Papikjana se dostal k hlavičce Hambardzumjan, ale míč nedokázal usměrnit mezi tři tyče, takže gólman Maxwell tak zasahovat nemusel.

38
    Arménie po většinu první půle kontroluje hru a má výrazně navrch.

41
    Před přestávkou se toho již zřejmě příliš nestane. Skoro to vypadá, jako by oba týmy už jen dohrávaly.

42
    Nyní z ničeho nic přišla střela aktivního Masise Voskanjana, se kterou si ale brankář Maxwell poradil.

45
    První poločas je nadstaven o dvě minuty.

45+1
    Pogosjan ve středu hřiště fauluje Bodina.

Dnešní utkání mělo být podle předpokladů nesmírně vyrovnané, jenže Velšané si zkomplikovali situaci už v šesté minutě, kdy se nechal vyloučit Stephens. Z nařízené penalty pak navíc poslal Arménii do vedení Hambardzumjan. Wales tak ve zbytku zápasu nečeká nic lehkého.

46

46
    Oba týmy nastoupily do druhého dějství ve stejném složení.

49
    Podobně jako na začátku zápasu, také tentokrát se zatím hraje hodně opatrně.

50
    Muradjan fauluje Lucase. Standardní situace pro Wales, ovšem hodně daleko od arménské brány.

51
    První nadějná příležitost druhého poločasu: Masisi Voskanjanovi ale dnes prostě není přáno, což se znovu potvrdilo, jelikož míč proletěl pár centimetrů okolo tyčky.

54
    Ve druhém poločase se zřejmě nějakých velkých ofenzivních akcí nedočkáme. Arménie se totiž soustředí především na uhájení současného stavu a oslabený Wales je směrem dopředu naprosto bezzubý.

56
    Nyní hosté během krátké doby hned dvakrát zahrozili, jenže Papikjana vychytal připravený Maxwell, Pogosjan naopak nemířil přesně.

58
    Útočné snažení Richardse je u konce. Ocitl se totiž v ofsajdu.

60
    Hambardzumjan fauloval Freemana.

62
    Poprvé v zápase střídají také Arménci. Odstupuje Hovhannes Hovhannisjan, jeho místo naopak zaujme Viulen Ajvazjan.

65
    Masis Voskanjan to zkouší ze všech možných pozic - nyní už sice mířil přesně, jenže pro změnu nenašel recept na překonání brankáře Maxwella.

65
    Tentokrát se už Maxwell příliš nepředvedl. V pokutovém území totiž poslal k zemi jednoho z arménského hráčů a je z toho další penalta.

66
    K penaltě se, podobně jako v prvním poločase, postavil Hambardzumjan, ale tentokrát neuspěl. Arménie tak i nadále vede pouze o gól.

67
    Je tu další žlutá karta pro domácího hráče. V souboji s Azatjanem si počínal za hranicí pravidel Freeman.

69
    Na hřišti se nám začíná přiostřovat. Žluté napomenutí dostává od hlavního arbitra také Henley.

70
    Masis Voskanjan, který dnes spálil několik nadějných příležitostí, se branky opravdu nedočká. Nyní je totiž na hřišti nahrazen Valterem Pogosjanem.

71
    Ajvazjanovi byl odpískán ofsajd.

74
    Máme tu další změnu. Tentokrát střídají Velšané: odchází Henley, přichází Ashton Taylor.

75
    Po dlouhé době se dostali ke střele také domácí, konkrétně Lucas. S jeho pokusem si ale brankář Elyazjan poradil.

78
    Poslední střídání Walesu. Odstoupil Howells, jehož místo nově zaujal Richards.

81
    Diváci teď sledují poměrně nevýraznou pasáž hry, kdy toho k vidění opravdu mnoho není.

81
    Odpracováno má pro dnešek už také Gagik Pogosjan, kterého střídá Gevorg Karapetjan.

82
    Když už se Velšané náhodou dostanou k zakončení, většinou to příliš slavně nedopadne. Všechny o tom nyní přesvědčil Lucas, jenž pálil hodně vedle.

84
    Muradjan si v souboji s Bodinem pomohl za hranicí pravidel, a proto je pískáno. Obejde se to však bez žluté karty.

85
    Karapetjan mohl už po pár minutách na hřišti vstřelit druhý gól Arménie a v podstatě tak rozhodnout tento duel, jenže to by musel musel mířit o něco přesněji. Střela mu opravdu moc nesedla.

87
    Karapetjan znovu v hlavní roli. Tentokrát se dopustil faulu.

88
    Papikjan zahrával rohový kop, ale žádného ze svých spoluhráčů v pokutovém území Walesu nalézt nedokázal.

90
    Cassidymu je odmáván ofsajd.

90
    Utkání je nadstaveno o čtyři minuty.

90+2
    Arménie se nikam nežene a poctivě brání. Moc dobře totiž ví, že dnešní vítězství by pro ni mělo velkou cenu.

Fotbalisté Arménie slaví veledůležité vítězství, díky kterému i nadále zůstávají v boji o postup na mistrovství Evropy. Nutno ale dodat, že jim to Velšané výrazně ulehčili, jelikož už od šesté minuty hráli v deseti lidech. (21:53:17)