Japonsko – Venezuela 1:1 (kon.) | J. Kórea – Zambia 2:1 (kon.) | Azerbajdžan – Bahrajn 3:0 (kon.)
Rusko – Pobr. Slonoviny 1:1 (kon.) | Arménsko – Bielorusko 1:2 (pre.) | Bulharsko – Cyprus 1:0 (kon.)
Nórsko – Grécko 2:3 (kon.) | Švédsko – Brazília 0:3 (kon.) | Ukrajina – Česko 0:0 (kon.)
Luxembursko – Gruzínsko 1:2 (kon.) | Dánsko – Slovensko 1:3 (kon.) | Albánsko – Moldavsko 0:0 (kon.)
Chorvátsko – Švajčiarsko 2:4 (kon.) | Čierna Hora – Lotyšsko 2:0 (kon.) | Maďarsko – Izrael 1:1 (kon.)
S. Macedónsko – Litva 1:0 (kon.) | Rakúsko – Turecko 2:0 (kon.) | Belgicko – Holandsko 4:2 (kon.)
Estónsko – Poľsko 1:0 (kon.) | Nemecko – Argentína 1:3 (kon.) | Sev. Írsko – Fínsko 3:3 (kon.)
Slovinsko – Rumunsko 4:3 (kon.) | Srbsko – Írsko 0:0 (kon.) | Wales – Bosna 0:2 (kon.)
Anglicko – Taliansko 2:1 (kon.) | Francúzsko – Uruguaj 0:0 (kon.) | Škótsko – Austrália 3:1 (kon.)
Island – Faerské ostrovy 2:0 (kon.) | Portugalsko – Panama 2:0 (kon.) | Portoriko – Španielsko 1:2 (kon.)
Bulharsko
1:0 (0:0)
Cyprus
cz Streda 15.08.2012, 20:00Prípravný zápas

Dnešní mezinárodní přátelské utkání skončilo vítězně pro domácí Bulharsko, které porazilo Kypr v poměru 1:0. O jedinou branku utkání se postaral Micanski, který rozhodl v šedesáté šesté minutě přesnou hlavičkou na bližší tyč. Ode mě je to pro dnešek všechno a přeji dobrou noc. (21:52:17)

90+3
    Domácí hráči napadali kyperskou rozehrávku, a tak Georgallides provede odkop od brány.

90+2
    Utkání se dohrává na kyperské polovině, míč v držení mají kypřané.

90
    Sudí Lautier nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Hrací plochu opustil Minev, nahradil ho Babdalovski.

88
    Merkis se dožadoval pokutového kopu, ale za své protesty vyfasoval akorát žlutou kartu.

84
    Ze hry odešel Solomou, nahradil ho Marangos.

80
    Ze hry odchází Gargorov, nahrazuje ho Stoyanov.

79
    Do obrovské příležitosti navýšit skóre se dostal Micanski, který dostal přesnou přihrávku do běhu a postupoval sám proti Georgallidesovi, ale Georgallides mu skvěle snížil střelecký úhel a následnou střelu vychytal výborným zákrokem.

76
    Obraz hry ve druhém poločase je podobný tomu prvnímu poločasu, který diváka příliš nenadchl. S druhým poločasem ubývají také šance, kromě jednoho gólu jsme toho zatím moc neviděli.

72
    Na hrací plochu se podívá také Demetriou, který nahradí Dorasimovice.

68
    Ze hry odešel Manolev, nahradil ho Stonev.

66
    Bulharsko právě vstřelilo branku!
    V. Minev utekl svým protihráčům a dostal přesnou přihrávku, kterou přeměnil v nadýchaný centr, na který si výborně naběhl hlavičkující ILIAN MICANSKI, jenž uklidil míč do branky.

62
    Domácí tým vyměnil brankáře, ze hry odešel Mihaylov, nahradil ho na necelou půl hodinku Kolev.

57
    Odešel také Charalambides, kterého nahradil Nikolau.

57
    Hrací plochu opustil Makrides, nahradil ho Konstantinou.

58
    Popova nahrazuje Micanski.

51
    Do zakončení se dostal Petrov, ale jeho pokus na zadní tyč skončil hodně vedle.

47
    Hosté pospíchali do protiútoku, ale o míč brzy přišli.

46
    Výkop do druhého poločasu provedli hosté.

46

V prvním poločase byli aktivnější domácí hráči, kteří si vypracovali i gólové situace, ale brankář Georgallides svůj tým podržel. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který začne za malou chvíli.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:00.

45
    Sudí Lautier nastavil jednu minutu nad rámec prvního poločasu.

45
    První žlutou kartu dnešního utkání vyfasoval Junior.

42
    Hosté se ale před touto standardní situací dokázali ubránit a odvrátili míč do bezpečí.

41
    Domácí hráči vybojovali rohový kop.

39
    Charalambous našel přesnou přihrávkou Aloneftise, o přihrávku do běhu si řekl Alexandrou, který následně vybojoval rohový kop, ale jeho spoluhráči nijak Mihaylovu branku neohrozili.

35
    Hosté příliš dlouho míč na kopačkách neudrželi. Nyní jsou u míče domácí hráči, kteří se pohybují kolem středového kruhu.

34
    Kypřané vybojovali autové vhazování na vlastní polovině hřiště.

30
    Míč ve velkém vápně si zpracoval Popov, udělal tři kličky a vystřelil na bližší tyč, ale připravený Georgallides míč chytil.

28
    Odražený míč se dostal v pokutovém území k Manolevovi, který okamžitě vystřelil a prověřil brankáře Georgallidese. Georgallides si připsal důležitý zákrok, když Manolevovu střelu vyrazil do bezpečí.

27
    Míč na střelu si chystal Popov, zpracování bylo v pořádku, ale zakončení scházela přesnost, a tak Georgallides mohl zůstat klidný.

23
    Bulharsko mělo výhodu autového vhazování, následný centrovaný míč skončil v Georgallidesově náruči.

20
    Hosté se před touto standardní situací dokázali ubránit.

19
    Bulhaři dostali výhodu volného přímého kopu, po faulu na Gargorova.

17
    Bulhaři zahrávali další rohový kop, tentokrát se dostal k hlavičce Ivanov, ale míč skončil vysoko nad brankou.

16
    Z této standardní situace žádné nebezpečí nehrozilo.

15
    Petrova střela byla zblokována, a domácí tak budou zahrávat rohový kop.

12
    K centrovanému míči se v pokutovém území dostal Popov, který hlavičkoval na zadní tyč, ale pozorný Georgallides uklidil míč do náruče.

11
    Georgallides provede odkop od brány.

10
    Na centrovaný míč si vyskočil Ivanov, ale jeho hlavička skončila mimo tři tyče.

10
    Faulovaný byl Popov. Bulharsko bude zahrávat volný přímý kop.

8
    Nedovoleného zákroku se dopustil Milanov, ale sudí mu kartu neukázal.

6
    Do zajímavé pozice se dostali hosté. Výbornou myšlenku naběhnout si za obranu měl Merkis, ale sudí celou akci přerušil, protože Merkis uvízl v ofsajdové pozici.

5
    Charalambous hledal přihrávkou Alexandroua, ale míč skončil za postranní čarou.

3
    V. Minev kombinuje na vlastní polovině společně s brankářem Mihaylovem.

1
    Domácí hráči oblékli bílé dresy a zelené trenýrky. Hosté z Kypru zvolili modrou kombinaci.

1
    Výkop provedli domácí hráči, kteří budou hrát v prvním poločase zleva doprava.

1

Bulharsko: Mihaylov - J. Minev, Bodurov, Ivanov, V. Minev - Dyakov - Manolev, Gadzhev, Milanov, Popov - Gargorov.

Kypr: Georgallides - Solomou, Merkis, Junior, E. Charalambous - Makrides, Dobrasinovic, Laban - Charalmbides, Aloneftis, Alexandrou.

Rozhodčí: Christopher Lautier (MLT) - Mariano Debono, William Debattista.

-5
    Nyní si poslechneme státní hymny obou zemí.

-6
    Sudí Lautier přivádí obě základní jedenáctky na hrací plochu.

-15
    Stadion je zatím prázdný, moc fanoušků na tribunách není. Na stadionu panuje teplé letní počasí.

-25
    Oba týmy jsou již na hrací ploše, kde absolvují předzápasovou rozcvičku.

Kypřané dokázali porazit Bulhary pouze jednou, a to v kvalifikaci na MS 2010 v Africe. Tehdy dokázali zvítězit, v rámci kvalifikačního utkání, v poměru 4:1. Dvakrát se prosadil Kostas Charalampidis a po jedné brance přidal Michalis Konstantinou a Stathis Aloneftis. Za Bulharsko skóroval Dimitar Berbatov.

Bulharsko se s Kyprem utkalo v rámci mezinárodního přátelského utkání už dvakrát a vždy zvítězilo. V roce 2003 zvítězilo na horké kyperské půdě v poměru 0:3 a v roce 2011 taktéž na horké kyperské půdě 0:1, tehdy se prosadil Martin Petrov.

V zítřejším mezinárodním přátelském utkání favorizují sázkové kanceláře Bulharsko s kursem 1.57, a tak Kypr s kursem 6.00 zůstává pro tento zápas outsiderem.

To Kypr patří do kvalifikační skupiny E, kde bude bojovat o postup na MS 2014 v Brazílii společně s Albánií, Islandem, Norskem, Slovinskem a Švýcarskem.

Bulharsko patří do kvalifikační skupiny B, kde bude bojovat o postup na MS 2014 v Brazílii společně s Arménií, Českou republikou, Dánskem, Itálií a Maltou.

Dobrý den, vítejte u komentovaného přenosu mezinárodního přátelského utkání, ve kterém změří své síly Bulharsko s Kyprem. Obě země čeká kvalifikace na MS 2014, které se uskuteční v Brazílii. Bulharsko odehraje v rámci kvalifikace svůj první zápas 7. září doma s Itálií. Kypr se představí v tentýž den v Albánii.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.