USA - Austrália 9:10 (kon.) | Španielsko - Maďarsko 8:14 (kon.)
Čierna Hora - Srbsko 11:12 (kon.) | Chorvátsko - Taliansko 8:6 (kon.)

(1:4,2:3,1:5,4:2)

Nedeľa 12.08.2012, 12:40Olympijské hry - vodné pólo - muži

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť začína o 12:40.

Za chvíľu je na programe stretnutie vodného póla o 5.miesto.

Stretnú sa celky Španielska a Maďarska. Pre Maďarsko je tento turnaj sklamaním, pretože na minulých troch olympiadach skončili vždy zlatí. Španieli hrali v rámci možností a toto umiestnenie nie je pre nich rozhodne sklamaním.

Maďari teda budú dnes miernym favoritom .

Hráči sú už pri bazéne a prebieha predstavovanie hráčov.

1
    Prvá štvrtina sa začala.

1
    Šprint o loptu vyhrali Maďari a začínajú útočiť.

1
    Nedokázali si presne prihrať a šancu majú teraz Španieli.

2
    Strela Maďarov z veľkej vzdialenosti letela nad brvno.

2
    A to isté sme videli aj na druhej strane. Je to zatiaľ veľmi opatrný zápas.

2
    Obidva tímy to skúšajú z diaľky a nedarí sa im prekonať dobré obrany.

3
    Maďarsko strelilo konečne gól ! Gergely KISS otvára skóre dnešného zápasu pohotovou dorážkou. 0:1

3
    Španielsko sa pokúša vyrovnať.

4
    A je z toho nakoniec prvá presilovka pre Španielov.

4
    Maďarská obrana zatiaľ hraje veľmi dobre. Pozične presne hrajú to čo majú hrať.

4
    Presilovku si vyskúša aj Maďarsko.

Maďarsko práve strelilo gól! ADAM STEINMETZ využíva veľmi rýchlo presilovku a posiela svoj tím do dvojgoloveho vedenia. 0:2

5
    Španielom sa nedarí prekonať maďarskú obranu, ale teraz si zahrajú dvojnásobnú presilovku.

5
    Španielsko nakoniec strelilo gól ! BLAI MALLARACH GUELL znižuje na 1:2

6
    Začalo sa veľa faulovať. Maďari boli pri akcii faulovaní a zahrajú si presilovku.

6
    Brankár španielska teraz predviedol nádherný zákrok !

7
    Hra sa síce presunula k bránke španielska ale následne prišiel faul a Maďari budú mať presilovku !

7
    Maďarsko strelilo góóól ! BALASZ HARAI premenil presilovku presnou strelou k tyči. 1:3

8
    Beží už posledná minúta štvrtiny.

8
    Maďarsko zvyšuje už rozdiel na tri góly ! BALASZ HARAI dáva druhý gól po sebe a zvyšuje na 1:4

8
    Prvá štvrtina skončila.

Skóre po prvej štvrtine je 1:4. Maďarsko potvrdzuje rolu favorita a zápas ma zatiaľ úplne pod kontrolou.

9
    Nahrávka sa nepodarila a lopta je v moci brankára Španielska.

10
    Španieli reklamovali penaltu a možno aj mali pravdu. Toto bol hraničný zákrok na útočníka španielov, ktorý bol tesne pred brankárom.

11
    Maďarsku sa nedarí vystreliť a teraz budú hrať v oslabení.

11
    Španielsku sa podarilo streliť gol ! Presilový hra bola teda využitá. Strela pod brvno znamená zníženie na 2:4. Autorom gólu je MARC MINGUELL ALFEREZ (ESP).

12
    Maďarsku sa konečne podarilo vystreliť a je z toho ďalší gól ! Až na dvakrát ale predsa prekonali brankára súpera. DANIEL VARGA (HUN) zvyšuje vedenie na 2:5

12
    Španieli trafili tyčku .

13
    A na druhej strane pokus neúspešný. Brankár Španielska sa natiahol a dosiahol na loptu.

13
    V druhej štvrtine sa hraje pekné pólo ale nevidíme veľa gólov kvoli perfektným brankárom.

13
    Presilovka pre Španielsko.

14
    Španielsko strelilo gól ! Fantasticky zahrana presilovka na konci ktorej bol ALBERT ESPANOL LIFANTE (ESP) a nemal problém zakončiť. 3:5

14
    Maďari dostali možnosť zahrávať penaltu !

14
    PETER BIROS (HUN) penaltu bezpečne premenil. 3:6

15
    Maďarsko strelilo ďalší gól ! NORBERT MADARAS ihneď pridáva ďalší gól. 3:7

16
    Hraje sa posledná minúta druhej štvrtiny.

16
    Druhá štvrtina sa skončila.

Je za nami polovica zápasu. Maďarsko síce do tejto štvrtiny nevstúpilo najlepšie, ale potom sa jeho hráči rozbehli a skóre po polovici zápasu je už 3:7.

17
    Tretia štvrtina začala.

17
    Španielsko vyhralo súboj o loptu a pláve na bránku súpera.

17
    A zahrajú si aj presilovku.

17
    Ale aj vďaka výbornému brankárovi Maďarov ju nedokázali využiť.

18
    Španieli opäť pri lopte ale ich strelecký pokus bol neúspešný. Protiútok súpera končí presilovkou.

18
    Maďari vedia presilovky pekne zahrať a teraz to opäť dokázali. PETER BIROS (HUN) zvyšuje na 3:8.

19
    Teraz sa španielom nedarí streliť gól. Trafili len tyčku.

19
    Navyše nevyužili ani ponúknutú presilovú hru.

19
    Na druhej strane, ale Maďari dokážu premeniť takmer všetko ! DENIS VARGA zvyšuje na 3:9.

20
    Ďalší zákrok brankára Maďarska.

20
    Maďarsko strelilo gól ! ADAMA STEINMETZ zvyšuje na neskutočných 3:10.

21
    Španieli sa konečne dočkali ! MARC MINGUELL ALFEREZ (ESP) vystrelil z diaľky a dáva gól na 4:10

22
    Maďarsko strelilo gól ! Maďari majú dnes neuveriteľnú efektivitu streľby. NORBERT HOSNYANSZKY (HUN) pridáva ďalší gól! 4:11

23
    Maďari doslova valcujú súpera ! Vyzerá to pomaly na debakel- DENIS VARGA zvyšuje na 4:12 ! Bola to pekne umiestnená strela.

24
    Beží nám už posledná minúta tretej štvrtiny. Pri lopte sú Španieli.

24
    Tretia štvrtina sa skončila.

Maďarsko v tejto časti dalo neuveriteľných 5 gólov. A už je otázko do štvrtej štvrtiny len to , na akom čísle skončí golostroj Maďarov.

25
    Štvrtá štvrtina sa začala.

25
    Španieli vyhrali súboj o loptu.

25
    Španielsko práve strelilo gól! MARC MINGUELL ALFEREZ (ESP) dáva diskutabilný gól. 5:12

26
    Španielsko strelilo ďalší gól ! FELIPE PERRONE ROCHA (ESP) pridáva hneď ďalší gól a znižuje na 6:12.

26
    Následne ale tento hráč fauloval a je tu presilovka pre Maďarov.

26
    Maďarsko strelilo gól ! Presilovka netrvala dlho a nádherná strela k tyči v podaní NORBERTA HOSNYANSZKYHO (HUN) upravuje skóre na 6:13.

27
    A ďalší úder v podaní Maďarov ! GERGELY KISS zvyšuje už na 6:14!

28
    Španieli sa snažia odpovedať ale ich strely sú nepresné.

29
    Varga fauluje. Presilovka pre Španielsko.

29
    Ale španielom sa nedarí ani počas presilovky.

30
    Španielsko strelilo gól ! LIFANTE ESPANOL (ESP) aspoň trochu koriguje skóre 7:14.

30
    Presilovka pre Španielsko. Tréner si berie oddychový čas.

31
    Španielsko strelilo ďalší gól ! Konečne sa im podarilo využiť presilovku . Autorom gólu je IVAN PEREZ VARGAS (ESP) 8:14.