USA - Austrália 9:10 (kon.) | Španielsko - Maďarsko 8:14 (kon.)
Čierna Hora - Srbsko 11:12 (kon.) | Chorvátsko - Taliansko 8:6 (kon.)
Chorvátsko - Taliansko

8:6

(1:2, 2:0, 2:1, 3:3)

Nedeľa 12.08.2012, 17:00Olympijské hry - vodné pólo - muži

Skončil sa nám posledný zápas tejto olympiády! Taliansko vo finále podľahlo Chorvátom v pomere 8:6. Zápas mal veľmi dobrú úroveň hodnú olympijského finále. Ja Vám ďakujem za pozornosť, či už počas celej olympiády, alebo počas tohto finálového zápasu. Prajem pekný zvyšok dňa. (18:07:17)

Koniec stretnutia.

V poslednej sekunde ešte kozmeticky znižuje Talian Felugo. (8:6)

32
    V poslednej minúte stretnutia sa zápas už len dohráva, o víťazovi je už rozhodnuté.

31
    Začali sa posledné dve minúty stretnutia a Taliani opäť znižujú, peknú kombináciu zakončuje Presciutti (ITA). (8:5)

29
    Sandro Sukno (CRO) však pridáva svoj prvý gól v tomto stretnutí. (8:4)

29
    Giorgetti (ITA) v zápätí peknou strelou ešte koriguje stav stretnutia. (7:4)

28
    Jokovič pridáva ďalší gól do Tempestiho siete! Rozdiel je tak už štvorgólový! (7:3)

28
    Chorvátsky tréner si berie time-out niečo vyše 4 minúty pred koncom poslednej štvrtiny a zdá sa, že zápas je už rozhodnutý.

27
    Vylúčenie na strane Talianska.

26
    Teraz nasleduje vylúčenie na oboch stranách.

25
    A tak sa aj stáva! Jokovič (CRO) dáva svoj tretí gól v stretnutí a zvyšuje náskok svojho mužstva! (6:3)

25
    Chorvátsko v snahe zvýšiť náskok.

25
    Začala posledná štvrtina.

Skončila sa tretia štvrtina.

24
    Gallo (ITA) to skúšal z diaľky, ale jeho strela končí iba na brvne chorvátskej bránky.

24
    Začala sa posledná minúta tretej štvrtiny. v útoku Taliansko.

23
    Pekná spolupráca Chorvátov, lopta však nemieri na bráne Tempestiho (ITA). Stav tak zostáva nezmenený.

22
    Talianom ale ani oddychový čas nepomohol, v tomto stretnutí sa nedokážu presadzovať cez chorvátsku obranu.