Taliansko - Veľká Británia 11:7 (kon.) | Čína - Rusko 16:15 (kon.)
Austrália - Maďarsko 13:11 (po predĺžení) (kon.) | USA - Španielsko 8:5 (kon.)

11:7

(2:3, 4:0, 3:2, 2:2)

Štvrtok 09.08.2012, 15:30Olympijské hry - vodné pólo - ženy

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť začína o 15:30.

Dobrý deň, vitajte pri sledovaní ďalšieho zápasu vodného póla žien, v tomto dueli si proti sebe zahrajú hráčky Talianska a Veľkej Británie.

V zápase sa už o nič dôležité nehrá, oba tímy stratili akúkoľvek šancu na zisk zlatého kovu, ich bilancie sú naozaj viac než slabé. Pripomínam, že ide vlastne už len o celkové umiestnenie na turnaji.
    Talianky z doterajších piatich vystúpení zvíťazili iba raz a to práve proti dnešným súperkám. Inak zaknihovali štyri prehry, najprv s Austráliou, potom Ruskom, USA a nakoniec s Čínou.
    Britky sú na tom katastrofálne. Z piatich zápasov všetky prehrali! Nedokázali zvíťaziť ani proti Rusku, ani proti Austrálii, Taliansku, Španielsku či opäť proti Rusku. Toto stretnutie preto má predzápasové očakávania celkom nízko, určite neuvidíme strhujúci zápas plný akcii, ale skôr len oddychové exhibičné stretnutie.

Zostavy:
    Taliansko: Gigli - Abbate, Casanova (C), Ridcchi, Pelle, Lapi, di Mario, Bianconi, Emmolo, Rambaldi, Cotti, Frassinetti - Gorlero.
    Veľká Británia: Nicholls - Wilcox, McCann, Painter-Snell, Rutlidge, Leighton (C), Gibson, Musgrove, Gibson-Byrne, Winstanley - Smith, Clayton, Kershaw - Morris.
    Rozhodcovia: Flahive (AUS), Juhasz (HUN)

1
    Stretnutie práve začalo.

1
    Úvodný šprint vyhrali Britky, tie sa okamžite vrhajú do útoku.

1
    Prvá strela na Gigliovej bránu konči na brvne!

2
    Prvý gól v zápase! Spoza obrankyne vypálila k žrdi Beckie Kershawová. (0:1)

3
    Na prelome druhej a tretej minúte prichádza taktiež strela Talianska, tá taktiež končí na konštrukcii brány!

3
    Tania di Mariová premieňa nariadenú penaltu a vyrovnáva! (1:1)

4
    Talianky v útoku moc nepochodili, odzbrojila ich obrana, za čo si od domácich divákov vyslúžila potlesk.

5
    Vynikajúci zásah domácej gólmanky Nichollsovej dáva priestor spoluhráčkam na protiútok!

5
    A tým sa to aj podarilo! Fiona McCannová padáčikom využíva brejk. (1:2).

5
    Opäť skvelá Nichollsová zabránila ďalšiemu gólu! Lopta vyzerala, že sa už dostane do siete, no gólmanka tomu dala ráznu stopku.

6
    Talianky sa s rozohrávkou možno urýchlili a hrotová útočníčka nezachytila ťažkú loptu. Nichollsová však áno.

7
    Britky využívajú výhodu! Presne do spodného rohu sa trafila Francesca Claytonová. (1:3)

7
    Talianska odpoveď netrvala dlho, takmer okamžite po inkasovanom góle sa kapitánke Elise Casanovej podarilo znížiť. (2:3)

7
    Britky v útoku faulovali, hra sa presunie na opačnú stranu.

8
    Len to tak Water Arenou zahučalo! Casanovová z veľkej diaľky triafa brvno!

10
    Británia dlho kombinovala a čas na strelu vypršal.

10
    Tania di Mariová triafa z protiútoku znovu iba konštrukciu brány.

11
    Vylúčenie Hazel Musgroveovej.

11
    Talianky takmer okamžite využívajú početnú výhodu, presne sa trafila Aniko Pelleová. (3:3)

11
    Taliansko v útoku nič svetoborné nevymyslelo. Painter-Snellová ukradla súperke loptu a prichádza protiútok.

12
    Roberta Bianconiová (ITA) okúsila strelu, no iba ošpliechala gólmanku Morrisovú vodou. Gólz toho nie je.

13
    Ani Painter-Snellová (GBR) nestrieľa gól.

13
    Talianky opäť trestajú vylúčenie Chloe Wilcoxovej! Teresa Frassinetti prvýkrát v zápase posiela svoj tím do vedenia. (4:3)

13
    Taliansko sa poľahky ubránilo a opäť sme pri bráne Veľkej Británie.

13
    A už to opäť smrdelo gólom, strelu Allegry Lapiovej vytlačila Morriosá na žrď!

14
    Britky sa v kľúčových okamihoch nevedia odhodlať k strele, ako napríklad teraz Fiona McCannová.

14
    Dobrý zásah Morrisovej proti Casanovovej. Išlo skôr ale o nešikovnú strelu druhej spomínanej hráčky.

15
    Talianka Enrica Guiliu Emmolová strieľa ďalší gól a Taliansko už vyhráva 5:3.

15
    Britky opäť v útočnom ťažení nič svetoborné nevymysleli. Strela letí mimo brány.

16
    Bechkie Kersawová vylúčená na 20 sekúnd.

16
    A Talianky opäť využívajú početnú prevahu. Opäť Enrica Giulia Emmolová. (6:3). Britky sú v druhej štvrtine strelecky nemohúce.

16
    V závere štvrtiny ešte vylúčenie talianky Giulie Rambaldiovej.

16
    Painter-Snellová ale napálila iba do gólmanky.

16
    Druhá štvrtina skončila.

17
    Tretia štvrtina začala.

17
    Šprintérsky súboj o loptu opäť vyhrali Britky, konkrétne veľmi rýchla Chloe Wilcoxová.

17
    Britkám očividne prestávka pomohla. Fiona McCannová strieľa gól a znižuje rozdiel! (6:4)

17
    Strela Chloe Wilcoxová vytlačená gólmankou na brvno!

18
    Aj strela Tanie di Mariovej končí na konštrukcii brány.

18
    Giulia Rambaldiová triafa konštrukciu brány. Muška hráčok je asi troška vychýlená, alebo brány nie sú na svojom postavení.

19
    Tania di Mariová vylúčená na 20 sekúnd. Britky ale nevyužili výhodu.

19
    Pomerne z veľkej vzdialenosti sa k strele odhodlala Giulia Rambaldiová a oplatilo sa - 7:4.

20
    V posledných momentoch vidíme množstvo nepresností ale aj faulov - či už útočných, alebo obranných.

21
    Taliansko si berie oddychový čas.

21
    Simona Abbateová počas výhoda iba opečiatkovala brvno.

22
    Britky v od druhej štvrtiny moc toho nepredviedli. Väčšinou je hlavným problémom gólmanka Gigliová.

23
    A Talianky opäť navyšujú svoj stav. Enrica Giulia Emmolová upravuje na 8:4 a strieľa dnes už svoj tretí gól.

23
    Konečne radosť aj pre domáce hráčky a publikum! Rýchlu odpoveď poslala Alex Rutlidgeová. (8:5)

23
    Tania di Mariová je expertka na penalty a teraz to opäť potvrdila. 9:5!!

24
    Strela Beckie Kersawovej iba do brankárky. Britkám sa na turnaji naozaj nedarí a ani v tomto zápase tomu nie je inak.

24
    Britky mali už len poslednú sekundu na zakončenie a to aj tak vyzeralo - lopta letí mimo brány.

24
    Tretia tretina skončila.

25
    Štvrtá štvrtina začala.

25
    Tento raz vyhrali šprintérsky súboj Talianky, konkrétne Tania di Mariová.

25
    Podarí sa Britkám ešte zvrátiť nepriaznivý stav stretnutia? Ostáva im necelých osem minút.

25
    Zatiaľ však vidíme len fauly a nepresnosti.

27
    Federica Radicchiová takmer zbúrala bránu po ostrej strele spoza zelenej čiary.

27
    Vyzerá to tak, že Britky sa už nedokážu vrátiť do zápasu. Do konca ostáva 5 minút.

27
    Ciara Givson-Byrneová ale vykresala iskierku nádeje pre svoju krajinu! (9:6)

28
    20 sekundová výhoda o jednu hráčku pre Taliansko.

28
    Tania di Mariová to myslela dobre, mierila k žrdi, no minula priestor brány. Za túto strelu sa na seba hnevá.

29
    Britky dlho tlačili a moc času na strelu im už neostalo, tak Kershawová vyskúšala vystreliť. Trafila však iba žrď. Takéto chyby ich môžu nakoniec mrzieť.

29
    Britky si berú time-out.

29
    Po oddychovom čase budú mať Britky výhodu o jednu hráčku.

29
    A tú aj využívajú! Už len dva góly delia domáce hráčky od vyrovnania! Presadila sa Francesca Claytonová. (9:7)

30
    Elisa Casanovová minula priestor brány, čo môže domácim hráčkam pomôcť.

30
    Strela Alex Rutlidgeovej (GBR) zastavená.

30
    Ale Talianka Tania di Mariová neponecháva nič na náhodu a opäť posiela svoj tím do trojgólového vedenia! (10:7).

31
    Je rozhodnuté! Tania di Mariová z rýchlej kontry strieľa ďalší gól. (11:7)

31
    Navyše strelu Lisy Gibsonovej chytá brankárka s pokojným výrazom tváre.

32
    V závere stretnutia ešte krátke vylúčenie Alex Rutlidgeovej.

32
    Time-out Talianska je viac-menej len taktická záležitosť, za 20 sekúnd sa nedá vsietiť 4 góly.

32

Talianky presvedčivo zdolávajú domáci výber 11:7 a na LOH končia na 7. mieste, zatiaľ čo ich dnešné súperky sú na 8. pozícii. Ďakujeme za pozornosť, dámske vodné pólo ešte nekončí, sledujte ďalšie stretnutia na Onlajny.eu. (16:34:03)