Kanada – Bielorusko 5:1 (kon.) | Nórsko – Dánsko 6:2 (kon.) | Slovensko – Francúzsko 5:4 (kon.)
Česko – Nemecko 8:1 (kon.) | USA – Švajčiarsko 5:2 (kon.) | Švédsko – Lotyšsko 4:0 (kon.)
Nórsko
6:2 (0:0, 5:0, 1:2)
Dánsko
Utorok 15.05.2012, 12:15Majstrovstvá sveta

Dáni poslednú časť hry vyhrali 2:1, na zisku troch bodov Nórov to však nič nezmenilo, Nóri sú momentálne na treťom mieste tabuľky B skupiny pred štvrtými Čechmi, tých však čaká ešte zápas s Nemeckom, ktorý odohrajú dnes o 16:15.

O hodinu skorej však začína zápas Slovensko-Francúzsko, v ktorom musíme získať aspoň jeden bod, aby sme sa mohli radovať zo štvrťfinálovej účasti. Sledujte nás aj naďalej, rozhodujúci zápas pre Slovákov začne o 15:15. (14:37:26)

60:00

59:42
    Zápas vo svojom konci, Haugen zasahovať v závere nemusel.

58:54
    Holos musel upokojiť Ellera, ktorý dobiedzal pred Haugenom, puk bol pritom dávno v moci nórskeho brankára. Eller nakoniec dostáva trest, je vylúčený za nešportové chovanie, spolu s ním smeruje do šatní aj Tollefsen, takisto za nešportové chovanie, obaja obdržali 10 minútový osobný trest.

58:21
    Tempo už nie je také, ako po druhom góle Dánov, Nóri držia obrannú líniu a nepúšťajú Dánov do útočnej tretiny.

57:34
    Vhadzovanie vyhrávajú Nóri, tí sa rýchlo dostávajú dopredu, no iba zásluhou zakázaného uvoľnenia, vhadzovať sa bude opäť pred Haugenom.

56:59
    Vhadzuje sa pred Haugenom, predtým strieľal Nielsen do ochrannej sieti.

55:39
    Nórsko dalo gól! Nóri sa po dlhom čase dostali do pásma, Patrick Thoresen pekne našiel na modrej čiare MATSA TRYGGA, ktorý strieľa bez prípravy a puk končí v bránke. Asistencie:Patrick Thoresen, Per-Age Skroder.

55:17
    Pomer striel je momentálne vyrovnaný - 26:26.

54:21
    Nóri sa znovu oslobodzujú, momentálne sú už v pätici.

53:50
    Prihrávky Nórov pred Haugenom sú stále zbrklé, momentálne sa Dánom podarilo vytlačiť sa z pásma po vlastnej chybe.

52:45
    Dáni v plnom počte, nasleduje ich presilová hra.

52:21
    Nasleduje ďalšie vylúčenie, tentoraz na strane Nórov, Thoresen odchádza na trestnú lavicu za sekanie.

52:16
    Holosova strela bez prípravy od modrej čiary, Andersen chytá.

52:12
    Dáni sa oslobodzujú, keď na modrej čiary zachytávajú rozohrávku Nórov.

51:34
    Jonas Holos strieľal od modrej čiary, Andersen nevedel kde je puk, ten sa odrazil od jeho masky a smeroval k ľavej tyčke, našťastie pre neho však nie do bránky.

50:45
    Lars Eller predvádza útočný faul, je vylúčený za podrazenie, útočné taženie Dánov teraz musí prestať, Dáni sa musia koncentrovať na obranu.

50:39
    Haugen v tejto tretine vyťaženejší ako Andersen, Dáni zabrali, za čo boli odmenení dvoma gólmi.

Marian Fiam

Góly a asistencie: 27. Spets (Ask, Olimb M.), 28. Ask (Olimb, Martinsen), 36. Skroder (Thoresen), 38. Holos (Thoresen, Hansen), 40. Martinsen (Martinsen, Holos), 56. Trygg (Thoresen, Skroder) - 44. Madsen, 48. Poulsen (Larsen)

Nórsko: Haugen (Volden) - Trygg, Tollefsen "C", Holös, Bonsaksen, Kaunismäki, Solberg, Lokken Östli - Hansen, Skröder, Thoresen "A" - Spets, Bastiansen "A", M. Olimb - Röymark, Forsberg, Rosseli Olsen - Ask, Martinsen, K. A. Olimb - Kristiansen
    Dánsko: Andersen (S. Nielsen) - Larsen, Lassen, Bodker, D. Nielsen, Jesper Jensen B, Hersby, K. Jensen, Eskesen - Hansen, F. Nielsen "A", Eller - Green "C", Starkov, Hardt - Madsen "A", Jakobsen, Jesper Jensen - Storm, Moller, Poulsen

Rozhodca: Johansson (SWE), Kurmann (SUI) - Dedioulia (BEL), Semjonov (EST)