Kanada – Bielorusko 5:1 (kon.) | Nórsko – Dánsko 6:2 (kon.) | Slovensko – Francúzsko 5:4 (kon.)
Česko – Nemecko 8:1 (kon.) | USA – Švajčiarsko 5:2 (kon.) | Švédsko – Lotyšsko 4:0 (kon.)
Švédsko
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Lotyšsko
Utorok 15.05.2012, 20:15Majstrovstvá sveta

Švédi majú za sebou trošku ťažší tréning, v prvej tretine pre vlastné uspokojenie zabrali, podarilo sa im dva krát skórovať. Nasledovalo hranie sa so súperom, čo im prinieslo počas dvoch tretín ďalšie dva góly. Pomer striel je 44:22 v prospech Švédov. Jucers má tým pádom napriek štyrom inkasovaným gólom úspešnosť 90,91 %.

Lotyši končia na tomto turnaji, podarilo sa im získať 6 bodov, čo im stačilo však iba na 5. miesto v B-skupine. Najlepšími hráčmi Lotyšov na turnaji sa stávajú Georgis Pujačs, Ronalds Keninš a Miks Indrašis.

Poznáme teda už aj štvrfinálové dvojice:
    Kanada-Slovensko
    Nórsko-Rusko
    USA-Fínsko
    Švédsko-Česko

Slováci otvárajú štvrťfinálové boje v súboji s Kanadou vo štvrtok o 12:00.

Prajeme ešte príjemný zvyšok dňa ! (22:37:08)

60:00

59:39
    Švédi bez problémov držia puk na svojich hokejkách...

59:14
    Backstrom sa nepresadil zoči voči Jucersovi, Backstromovi puk nesadol dobre na hokejku, vhadzuje sa v útočnej tretine Švédov.

58:35
    Strelu od modrej čiary musel riešiť Fasth, ten mal zakrytý výhľad, no puk sa mu podarilo vytesniť po Dzerinsovej strele z priestoru bránkoviska ľavým betónom.

58:06
    Švédi už v pokoji korčulujú v strednom pásme, aktivita Lotyšov pred Fasthom je takmer nulová.

57:38
    Nahodený puk Meija nezískava, obranca Švédska mu v tom zabránil.

56:54
    Švédi znova v hre 5 na 5 usadení v útočnej tretine, k strelám sa však už aj oni dostávajú zriedkavejšie.

55:53
    Lotyši sa ocitajú po rýchlom prieniku pred Fasthom, ten sa po dlhom čase musel sústrediť, no zasahovať nemusel.

54:51
    Tyčku bránky Lotyšov nastrelil Hornqvist, Jucers si však rýchlo všimol, že puk sa odrazil smerom von z bránky a pokryl ho telom. Lotyši už v plnom počte.

54:19
    Karlsson znova v šanci, jeho strela bola neefektívna, preto ju radšej tečoval hráč pred bránkou, no Jucers bol na svojom mieste.

53:09
    Švédi stále hrajú presilovú hru, Lotyši sa musia brániť.

52:18
    Švédsko dalo gól! JOHAN FRANZEN dorážal do prázdnej bránky, keď Jucers iba vyrazil puk pred seba po strele Henrika Zetterberga. Asistencie:on Henrik Zetterberg, Erik Karlsson.

51:57
    Švédi stále pred Jucersom, Eriksson sa snažil obísť Jucersa a následne nahrať dozadu, no triafa korčulu Lotyšského obrancu.

51:16
    Karlsson ako posledný strieľal na Jucersa, po jeho strele bola hra prerušená.

50:19
    Švédi zovreli svojho súpera v útočnej tretine, po nepresnej strele končí puk v rohu ľadovej plochy, avšak Švédom sa rýchlo podarilo poslať ho na modrú čiaru.

49:51
    Hráči vyšli z trestnej lavice a ihneď sú v sebe ! Karlsson a Jass sa pobili po pár sekundách, ako skončil ich trest. Jass v tomto zápase skončil, keďže napadol Karlssona zo zadu - dostáva 5 minút + dokonca zápasu. Karlsson obišiel bez trestu. Nasleduje teda 5-minútová presilová hra Švédov.

49:43
    Oba tímy v plnom počte.

49:21
    Lotyši už dlho neohrozili súperovu bránku, Fasth má v tomto zápase minimum práce.

Marian Fiam

Góly a asistencie: 5. Eriksson (Zetterberg), 15. Silfverberg (Karlsson, Backstrom), 34. Zetterberg (Alfredsson), 53. Franzen (Zetterberg, Karlsson)

Švédsko: Fasth (Enroth) - Kronwall N., Hedman, Hjalmarsson, Karlsson, Kronwall S., Brodin - Alfredsson, Backstrom, Hornqvist - Eriksson, Zetterberg, Franzén - Stålberg, Krüger, Landeskog - Larson, Järnkrok, Person - Silfverberg
    Lotyšsko: Jucers (Mustukovs) - Galvinš, Redlihs K., Bartulis, Cibulskis, Sotnieks, Pujacs, Lavinš, Andersons - Sprukts, Kenins, Indrašis - Dzerinš, Daugavinš, Redlihs M. - Širokovs, CIpulis, Meija - Saulietis, Stals, Jass

Rozhodca: Baluška (SVK), Brueggemann (GER) - Dehaen (FRA), Morrison (USA)