Francúzsko – Kanada 2:7 (kon.) | Česko – Nórsko 4:3 (po s.n.) | USA – Slovensko 2:4 (kon.)
Dánsko – Švédsko 4:6 (kon.)
Dánsko
4:6 (1:4, 1:2, 2:0)
Švédsko
Pondelok 07.05.2012, 20:15 • Eriksson Globe Arena • Majstrovstvá sveta

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 20:15.

Dobrý večer, hodinu po štarte zápasu Slovensko - USA začína aj zápas v Stockholme, konkrétne Dánsko proti Švédsku. Domáci Švédi sú dnes jasnými favoritmi, pretože ešte neprehrali. Najskôr si poradili s Nórmi 3:1 a potom s Čechmi 4:1. Naopak, Dáni ešte nevyhrali, najskôr podľahli Česku 2:0 a potom nestačili na Talianov, ktorí sa tešili z víťazstva 4:3 po predĺžení.

Dánsko: Andersen - Larsen, Jensen J. B, Nielsen D., Lassen, Bodker, Jensen K., Hersby, Storm - Hardt, Nielsen F., Eller - Madsen, Jakobsen, Hansen - Green, Starkov, Jensen J., Moller, Lykkeskov, Poulsen.

Švédsko: Enroth - Kronwall S., Brodin, Kronwall N., Karlsson, Hjalmrason, Hedman - Eriksson, Zetterberg, Franzén - Alfredson, Järnkrok, Silfverberg - Stålberg, Krüger, Landeskok, - Larsson, Lundqvist, Persson.

Rozhodcovia: Kaval (USA), Patafie (USA) - Suominen (FIN), Valach (SVK).

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:35
    V prvej akcii Dánska sa Nichlas Hardt pošmykol a tak pripravil svoj tím o puk.

01:17
    Hráč Ottawy Senatotrs Daniel Alfredsson sa postaral o prvú Švédsku strelu na bránu, Andersen drží puk v lapačke.

02:06
    Švédsko dalo gól!
    Po vybojovaní puku Victorom Hedmanom sa dostali Švédi do protiútoku, k puku sa dostal Marcus Kruger, potiahol po ľavej strane a našiel pred bránou voľného VIKTORA STALBERGA, ktorý zasunul puk do polo odkrytej brány. Asistencie: Marcus Kruger a Niklas Hjalmarsson.

04:25
    Hráčov Švédska nakopol rýchly úvodný gól a začali s obliehaním Dánskej bránky. Posielajú na Andersena jednú strelu za druhou.

05:12
    Dáni potrebovali vystriedať a tak sa oslobodzujú len vyhodením puku.

05:35
    Lundqvist Joel vo veľkej šanci, z blízka však nedokázal prekonať Frederika Andersena.

05:36
    Lars Eller vylúčený na 2 minúty za sekanie.

06:06
    Zetterberg nahráva Franzénovi, ten posiela puk pred bránu, kde nastala veľká chumelica. Hersby nedokázal pokryť LOUIHO ERIKSSONA, ktorý zvyšuje na rozdiel dvoch gólov. Asistencia: Johan Franzén.

07:14
    Vyzerá to, že Dáni to budú mať dnes naozaj veľmi ťažké, Švédi vstúpili do zápasu naozaj bravúrne keď už v 7 minúte vyhrávajú 0:2.

07:57
    Niklas Persson posiela strelu zápästím na brankára Dánska, ten nemal problémy s vyrazením puku.

09:11
    Johan Franzen sa dostal k puku, vyzeralo to, že si obkrúži okolo brány, pokúsil sa prekvapiť Andersena ale ten aj s pomocou šťastia chytá.

09:37
    Frans Nielsen posiela azda prvú strelu Dánska v zápase. Jeho strela napriek tomu neohrozila Enrotha.

09:59
    Stefan Lassen vylúčený na 2 minúty za hru s vysokou hokejkou.

10:18
    Dáni hneď na začiatku dokázali vyhodiť puk.

11:05
    Neuveriteľné, Švédi pridávajú svoj tretí gól. Krásna akcia domácich. Po krásnej kombinácii sa k puku dostal Henrik Zetterberg, Dáni vôbec nestíhali sledovať švédsku kombináciu a voľný LOUI ERIKSSON zvyšuje náskok. Asistencie: Johan Franzen a Henrik Zetterberg.

11:43
    Prečíslenie 2vs1 dokázali Švédi výborne využiť. Marcus Kruger nabil VIKTOROVI STALBERGOVI, ktorý tvrdou strelou prekonáva Andersena. Asistencia: Marcus Kruger a Gabriel Landeskok

12:33
    Dáni hrajú naozaj príšerne a dostali už 4 góly v pribehu 12 minút. Uvidíme, ako sa s tým dokážu vysporiadať nakoľko sú stále pod veľkým tlakom Švédov.

14:30
    Dáni nemajú na výber potrebujú vystriedať, posielajú puk do priestoru nikoho a čakajú na čerstvé posily.

15:19
    Švédi naďalej obliehajú Anderssenovu bránu, ďaľší gól zatiaľ nepadá. Alfredson ani Silfverberg nedokázali teraz poslať puk do brány.

16:49
    Henrik Zetterberg vylúčený na 2 minúty za hákovanie.

17:30
    Švédi kontrolujú hru aj so štyrmi hráčmi a držia puk vo svojom obrannom pásme.

18:03
    Staffan Kronwall vylúčený na 2 minúty za narazenie na mantinel. Veľká šance pre Dánov niečo spraviť zo skóre.

18:27
    Dánsko dalo gól!
    Philip Larsen posiela puk strelou od modrej pred Enrotha, tam bol dobre postavený Hansen, ktorý ešte prihral NICHLASOVI HARDTOVI, ten posiela puk pomedzi betóny Švédskeho brankára. Asistencie: Jannik Hansen a Philip Larsen.

19:24
    Dáni využili presilovku o dvoch hráčov a znížili "len" na rozdiel 3 gólov. Pokračujú v presilovke o jedného hráča a držia sa v útočnom pásme.

20:00
    Prvá tretina skončila.

V prvej tretine sme videli vynikajúci nástup Švédov, ktorý už v 3 minúte zápasu otvorili skóre a do 12 minúty stihli pridať ďalšie 3 góly. Dáni boli pod neustálym tlakom až do 18 minúty, keď mali presilovku o dvoch hráčov a dokázali ju zúžitkovať. Druhá tretina začne približne o : 21:06

Spomenieme aj zopár štatistík:

Strely na bránu - 6:21
    Vyhraté vhadzovania - 14:10
    Úspešnosť streľby - 16.67% (1/6) : 19.05% (4/21)

20:01
    Začala druhá tretina.

20:05
    Úvodné vhadzovanie vyhrali hráči Švédska a ihneď sa usádzajú v obrannom pásme Dánov.

20:43
    Loui Eriksson priťukol DANIELOVI ALFREDSSONOVI, ktorý tvrdou strelou presne namieril ku tyčke Dánskej brány a nedáva Andersenovi žiadnu šancu. Asistencie: Loui Eriksson a Staffan Kronwall.

22:37
    Vyzerá to dnes na veľký debakel. Švédi nadávajú žiadnu možnosť Dánom, ktorí vyzerajú, že sú psychicky na dne. Dosiahli ďalší rýchly gól v tretine a znova obliehajú Dánsku bránu.

23:41
    Johan Larsson sa pokúsil prekvapiť brankára Dánska beckhandom, ten bol pozorný a vyrazil puk pred seba.

24:27
    Mads Bodker prudko vystrelil od modrej čiary, strela bola ešte tečovaná pred Enrothom, nakoniec však pozorná obrana dokázala odpratať puk do bezpečia.

25:24
    Zetterbergova strela zápästím bola zblokovaná, Švédi zostávajú v útočnom pásme.

26:14
    Švédi posielajú na Andersena jednú strelu za druhou, Dáni sa oslobodzujú len vyhodením puku cez všetky čiary.

26:40
    Landeskog narazil do brány a tak je hra na krátku chvíľu prerušená.

26:57
    Green preniesol ťažisko hry ale rýchly obrancovia nedovolili Dánom pokračovať v útočnej aktivite a vybojovali puk pre svoj tím.

27:56
    Dáni sa snažia nahodiť puk do pásma ale pozorný Enroth vybieha z brány a "kradne" puk pre seba.

28:45
    NIchlas Hardt posiela slabú strelu na brankára Švédov, ten nemal problémy s pukom.

29:16
    JONAS BRODIN posiela tvrdú strelu od modrej čiary, vyzeralo to, že Henrik Zetterberg tečoval puk do Dánskej brány ale nakoniec to tak nebolo. Asistencie: Johan Franzen

30:11
    Hrá sa prakticky len v Dánskom pásme, Jhonas Enroth nemá takmer žiadnu prácu ale snaží sa pomáhať svojím spoluhráčom aspoň rýchlymi prihrávkami.

30:22
    Jensen vylúčený za hru s vysokou hokejkou na 2 minúty.

30:58
    Dánovia sa zatiaľ dobre bráni a vyhadzujú puk.

31:46
    Ďalšie vyhodenie puku cez všetky čiary. Švédska presilovka pomaly končí.

32:22
    Hostia v plnom počte.

33:01
    Švédi si robia v útočnom pásme takmer čo chcú, Dáni sa absolútne nevedia zorientovať a nestíhajú na rýchlych hráčov.

34:24
    Poľahky došiel puk k Dánskemu brankárovi ten ale radšej pozastavuje hru chytením do svojej lapačky.

35:18
    Karlssonova bomba od modrej čiary končí len v lapačke Anderssona.

35:32
    Strela Jespera Jensena bola zblokovaná a tak Enroth nemusel zasahovať.

35:55
    Zetterberg to skúša samostatnou akciou. Napokon sa dotlačil až pred brankára a pokúsil sa poslať puk do brány. Anderssen chytá ale rozhodca sa ide poradiť s videorozhodcom.

35:56
    Videorozhodca rozhodol, že sa o gól nejednalo, pokračujeme v hre.

36:42
    Landeskogova strela od modrej čiary bola tečovaná a poľahky došla dánskemu brankárovi ktorý chytá.

37:03
    Silfverberg vylúčený na 2 minúty za nedovolené bránenie.

37:50
    Dáni sa márne snažia udržať sa v útočnom pásme na dlhší čas, Švédi skvele bránia.

38:31
    Lars Eller sa pokúsil prekvapiť Enrotha z blízkosti, ten prerušuje hru chytením puku do lapačky.

38:47
    Lars Eller posiela strelu na Enrothovu bránu, tam sa k puku ako posledný dostal NICHLAS HARDT a strieľa druhý gól Dánska v tomto zápase. Asistencie: Frans Nielsen a Lars Eller.

39:55
    Posledný útok Švédov v druhej tretine, nedokázali už ohroziť Andersena.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Druhá tretina bola taktiež v réžii Švédov. Tí mali obrvoskú prevahu (nie však početnú) a tlačili Dánov takmer celú tretinu v obrannom pásme. Uvidíme, čo nám prinesie 3. tretina ale nedá sa očakávať nič iné, len ďalší gólový prídel Švédov. 3. Tretina začne približne o 21:53.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:21
    Dánsko dalo gól
    Ďalší rýchly vstup do tretiny, tentokrát na strane Dánska. LARS ELLER posiela tvrdú strelu od modrej čiary, ktorá zastavila až sieťka Enrothovej brány. Asistencie: Frans Nielsen a Nichlas Hardt.

41:12
    Vyzerá to, akoby to Dáni ešte nevzdávali, čo je dobré a možno dnes uvidíme ešte veľa gólov.

41:24
    Morten Green vylúčený na 2 minúty za držanie.

41:49
    Daniel Alfredsson posiela strelu od modrej čiary, dánsky brankár vyráža svojím betónom.

42:59
    Dáni dokázali druhýkrát poslať puk preč zo svojho pásma a tak uberajú Švédov o cenné sekundy.

43:24
    Dáni v plnom počte.

44:05
    Kruger skúšal zakončiť beckhandom, jeho strela bola zblokovaná a neohrozila dánsku bránu.

44:33
    Lars Eller nedokázal potrestať chybu brániaceho hráča a z tesnej blízkosti neprekonal Enrotha.

45:39
    Na ľade môžme momentálne vidieť veľkú snahu Dánov udržať puk ale Švédi dobre korčuľujú.

46:21
    Švédi už vôbec nie sú v takom veľkom tlaku ako v prvej a druhej tretine. Momentálne sú Dáni vyrovnaným súperom.

47:25
    Victor Hedman vylúčený na 4 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

48:13
    Minúta Dánskeho predĺženie pomaly uplynula, hráči si zatiaľ nedokázali vypracovať žiadnu vážnejšiu príležitosť.

50:14
    Švédi sa stále darí vyhadzovať puk čo najďalej od svojej brány a tak sa Dáni opätovne musia vracať.

50:30
    Eller v pásme váhal so strelou, nakoniec prihrával, no následná strela na Enrotha zblokovaná. Dáni strácajú pásmo.

51:27
    V poslednej sekunde predĺženia dokázali Dáni skórovať. MORTEN GREEN sa dostal k puku a posiela prudkú strelu na Enrotha a znižuje na rozdiel 2 gólov. Asistencie: Jannik Hansen a Daniel Nielsen.

52:04
    Švédi znova stratili puk a Dáni sú v týchto momentoch zápasu aktívnejším tímom.

52:41
    Loui Eriksson sa pokúša sám predrať cez dánsku obranu, nakoniec sa mu nepodarilo ohroziť Andersena.

53:31
    Victor Hedman vylúčený na 2 minúty.

54:23
    Dáni teraz zatlačili Švédov pred ich bránkou. Ich strely boli doposiaľ len zblokované.

55:00
    Henrik Zetterberg skúša ohroziť Andersena aj v oslabení.

55:31
    Švédsko v plnom počte.

56:16
    Stalberg skúša zakombinovať s Landeskokom, ten bol faulovaný.

56:16
    Morten Green vylúčený na 2 minúty za podrazenie.

57:02
    Švédi zatiaľ viac pred útočným pásmom ako v ňom. Vyzerá to, že sa nikam neponáhľajú.

57:29
    Švédi už v pásme ale absentujú v streľbe.

57:50
    Landeskokova strela z pravej strany Andersenovej brány bola zblokovaná.

58:16

58:50
    Eller sa dostal s pukom až do útočného pásma ale následne ho o puk pripravili pozorní obrancovia.

59:25
    Posledné minúty sa puk nachádza v obrannom pásme Švédov ale Dáni nevedia vystreliť.

59:50
    Dánsky brankár opustil bránu.

60:00

V tretej tretine boli aktívnejší Dáni, ale náskok Švédov bol priveľký a už ho nedokázali dorovnať. Švédi podali obdivuhodný výkon, ktorý sa od nich aj očakával. Prinesieme si aj zopár štatistík:

Strely na bránu 18:42
    Vyhraté vhadzovania 27:24
    Úspešnosť streľby 22.22% (4/18) : 14.29% (6/42)

Najlepším hráčom Dánska bol vyhlásený Philip Larsen

Najlepším hráčom Švédska bol vyhlásený Loui Eriksson

Ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok dnešného večera. (22:27:04)

Ján Sárközi

Góly a asistencie: 19. Hardt (Hansen, Larsen), 39. Hardt (Nielsen F., Eller), 41. Eller (Nielsen F., Hardt), 52. Green (Hansen, Nielsen D.) - 3. Stålberg (Krüger, Hjalmarsson), 7. Eriksson (Franzén), 12. Eriksson (Zetterberg, Franzén), 12. Stålberg (Krüger, Landeskok), 21. Alfredsson (Eriksson, Kronwall S.), 30. Brodin (Franzen)

Rozhodca: Kaval (USA), Patafie (USA) - Suominen (FIN), Valach (SVK)