Francúzsko – Kanada 2:7 (kon.) | Česko – Nórsko 4:3 (po s.n.) | USA – Slovensko 2:4 (kon.)
Dánsko – Švédsko 4:6 (kon.)
USA
2:4 (1:3, 1:0, 0:1)
Slovensko
Pondelok 07.05.2012, 19:15 • Hartwall Arena • Majstrovstvá sveta

Ďakujeme za pozornosť pri sledovaní prvej slovenskej výhry. Tešíme sa na vás opäť zajtra, začíname zápasom Bielorusko - Kazachstan. (21:25:37)

Najlepší hráči zápasu.
    USA - útočník so slovenskými koreňmi Paul Stastny. Slovensko - mohutný obranca Zdeno Chára.

V tretej tretine sa už Američanom vyrovnať nepodarilo, pri powerplay bez brankára sa naopak do opustenej brány trafil Šatan. Strely na bránu v tretej tretine 4:7, celkovo 20:32.

60:00

59:46
    Dwyer v strednom pásme priťukol, puk nezachytený, mieri do rohu.

59:34
    Zakázané uvoľnenie Američanov.

59:22
    Slovensko dalo gól! MIROSLAV ŠATAN v strednom pásme získal puk a o tyčku ho poslal do siete! Bez asistencie.

58:55
    Howard už je na striedačke a USA v pásme so šiestimi hráčmi!

58:43
    Šatan strašil za Howardom, nevedel sa rozhodnúť do ktorej strany spoza brány vyštartovať.

58:25
    Pacioretty od modrej, ale Laco si počkal na puk lapačkou a púšťa ho za bránu obrancom.

58:16
    Ryan do pásma, no Baranka ho vytlačil.

57:52
    Pacioretty spoza klbka hráčov, Laco len neisto, no puk mieril mimo.

57:36
    Stastny zasekol po prechode do pásma, ohrozenie z toho nebolo.

56:47
    Gól napokon nie je uznaný! Skutočne to Michel Miklík namieril po dobrej kombinácii pekne, ale vinklík z toho napokon nebol...

56:47
    Z opakovačky na kocke to vyzerá akoby sa puk odrazil len od konštrukcie a neprešiel celým objemom, videorozhodca to bude mať zrejme ťažké.

56:24
    Halou sa ozýva "chlapci, bojovať", a oni skutočne o výsledok a body bojujú. Johnson teraz pekne prihral medzi kruhy, ale strela nevyšla cez natlačeného Sersena.

55:58
    Laco pripravený a nažhavený prikrýva puk nahodený na bránu.

55:39
    Baranka sťažil Okposovi prechod do pásma.

55:12
    Haščák dlho nevymýšľal, po prechode do pásma strieľal skôr než o puk príde, Howard lapačkou.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 16. Faulk (Okposo, Slater), 39. Stastny (Pacioretty, Fowler) - 1. Graňák (Hudáček), 16. Radivojevič (Kopecký, Handzuš), 20. Sekera (Bližňák), 60. Šatan

USA: Howard - Johnson, Fowler, Goligoski, Faulk, Petry, Butler, Braun - Ryan, Stastny, Pacioretty - Lasch, Slater, Okposo - Atkinson, Abdelkader, Palmieri - Crabb, Brown, Dwyer - Thompson. Tréner: Scott Gordon.
    Slovensko: J. Laco - Baranka, Sekera, Chára, Graňák, Starosta, Vydarený, Sersen - Handzuš, T. Kopecký, Radivojevič - Šatan, L. Hudáček, Surový - J. Mikúš, Tatar, Miklík - Bližňák, Bartovič, Marcel Hossa - Marcel Haščák. Tréner: Vladimír Vůjtek.

Rozhodca: Johansson, Larking (obaja SWE) - Puolakka (FIN), Šeljanin (RUS)