Francúzsko – Kanada 2:7 (kon.) | Česko – Nórsko 4:3 (po s.n.) | USA – Slovensko 2:4 (kon.)
Dánsko – Švédsko 4:6 (kon.)
Dánsko
4:6 (1:4, 1:2, 2:0)
Švédsko
Pondelok 07.05.2012, 20:15 • Eriksson Globe Arena • Majstrovstvá sveta

Ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok dnešného večera. (22:27:04)

Najlepším hráčom Švédska bol vyhlásený Loui Eriksson

Najlepším hráčom Dánska bol vyhlásený Philip Larsen

V tretej tretine boli aktívnejší Dáni, ale náskok Švédov bol priveľký a už ho nedokázali dorovnať. Švédi podali obdivuhodný výkon, ktorý sa od nich aj očakával. Prinesieme si aj zopár štatistík:

Strely na bránu 18:42
    Vyhraté vhadzovania 27:24
    Úspešnosť streľby 22.22% (4/18) : 14.29% (6/42)

60:00

59:50
    Dánsky brankár opustil bránu.

59:25
    Posledné minúty sa puk nachádza v obrannom pásme Švédov ale Dáni nevedia vystreliť.

58:50
    Eller sa dostal s pukom až do útočného pásma ale následne ho o puk pripravili pozorní obrancovia.

58:16
    Dáni v plnom počte.

57:50
    Landeskokova strela z pravej strany Andersenovej brány bola zblokovaná.

57:29
    Švédi už v pásme ale absentujú v streľbe.

57:02
    Švédi zatiaľ viac pred útočným pásmom ako v ňom. Vyzerá to, že sa nikam neponáhľajú.

56:16
    Morten Green vylúčený na 2 minúty za podrazenie.

56:16
    Stalberg skúša zakombinovať s Landeskokom, ten bol faulovaný.

55:31
    Švédsko v plnom počte.

55:00
    Henrik Zetterberg skúša ohroziť Andersena aj v oslabení.

54:23
    Dáni teraz zatlačili Švédov pred ich bránkou. Ich strely boli doposiaľ len zblokované.

53:31
    Victor Hedman vylúčený na 2 minúty.

52:41
    Loui Eriksson sa pokúša sám predrať cez dánsku obranu, nakoniec sa mu nepodarilo ohroziť Andersena.

Ján Sárközi

Góly a asistencie: 19. Hardt (Hansen, Larsen), 39. Hardt (Nielsen F., Eller), 41. Eller (Nielsen F., Hardt), 52. Green (Hansen, Nielsen D.) - 3. Stålberg (Krüger, Hjalmarsson), 7. Eriksson (Franzén), 12. Eriksson (Zetterberg, Franzén), 12. Stålberg (Krüger, Landeskok), 21. Alfredsson (Eriksson, Kronwall S.), 30. Brodin (Franzen)

Dánsko: Andersen - Larsen, Jensen J. B, Nielsen D., Lassen, Bodker, Jensen K., Hersby, Storm - Hardt, Nielsen F., Eller - Madsen, Jakobsen, Hansen - Green, Starkov, Jensen J., Moller, Lykkeskov, Poulsen.
    Švédsko: Enroth - Kronwall S., Brodin, Kronwall N., Karlsson, Hjalmrason, Hedman - Eriksson, Zetterberg, Franzén - Alfredson, Järnkrok, Silfverberg - Stålberg, Krüger, Landeskok, - Larsson, Lundqvist, Persson.

Rozhodca: Kaval (USA), Patafie (USA) - Suominen (FIN), Valach (SVK)