Philadelphia – Pittsburgh 3:10 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 3:2 (po pr.) | Vancouver – LA Kings 3:1 (kon.)
Philadelphia Flyers
3:10 (3:4, 0:5, 0:1)
Pittsburgh Penguins
cz Štvrtok 19.04.2012, 01:30Play-off NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Je tady čtvrté utkání velice sledovaného čtvrtfinále Východní konference. V pensylvánském derby se utká domácí Philadelphia Flyers a Pittsburgh Penguins. Hosté mají nůž na krku a po třech po porážkách hrozí Crosbymu a spol. předčasný a nejrychlejší možný konec sezóny ve Stanley Cupu. Všechna tři utkání doprovázel i velký počet branek, kdy padlo vždy nejméně deset. Doufejme, že se stejně krásných gólových situací dočkáme i dnes.

Philadelphia Flyers: Bryzgalov (Bobrovsky) - Carle, Timonen, Grossmann, Coburn, Bourdon, Lilja - Jágr, Giroux, Hartnell, Voráček, Briere, Schenn, Simmonds, Wellwood, Read, Rinaldo, Couturier, Talbot.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Johnson) - Z. Michálek, Orpik, Letang, Martin, Engelland, Strait - Neal, Malkin, Kunitz, Kennedy, Staal, Cooke, Sullivan, Crosby, Dupuis, Adams, Vitale, Asham.

Flyers právě nastupují na ledovou plochu za mohutného povzbuzování svého oranžového pekla.

Halou právě zní hymna USA...

Vše je připraveno. Vše může vypuknout.

00:01

00:17
    A Philadelphia má ihned výhodu přesilové hry. Na dvě minuty za vysokou usedá na trestnou lavici Sullivan (PIT).

00:37
    Giroux se snažil tečovat před Fleurym, ale hostující brankář včas vytrčil hůl.

01:16
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Tak to je začátek! Jágr vybojoval kotouč v rohu, vyvezl ho před branku a nabil na gólovou střelu CLAUDEMU GIROUXOVI, který nedal ranou z první Fleurymu šanci! Asistence: Jaromír Jágr, Wayne Simmonds.

01:29
    Další vyloučení na straně Penguins. Špatný začátek podtrhuje vyloučení Malkina (PIT), který podrazil svého soupeře na buly.

02:05
    Timonen nerozehrál včas a tak se Pittsburgh osvobodil.

02:28
    Hartnellovu nepřesnou přihrávku vytečoval z pásma Crosby.

02:55
    Letang se po pravém křídle v přečíslení 3 na 2 trefil pouze do betonů Bryzgalova.

03:37
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Avšak JEVGENIJ MALKIN ihned po svém návratu vykonstruoval akci a po střele Dupuise ji sám dorazil a srovnává tak stav na 1:1! Asistence: Pascal Dupuis, Richard Park.

05:49
    Staal dostal nabito před branku, ale byl zblokován.

06:21
    Utkání není prozatím příliš přerušované a týmy se prezentují velice vysokým nasazením. Nyní velice nebezpečně pálil Dupuis, ale Bryzgalov, ač s problémy, kotouč zastavil.

06:21
    Komerční přestávka.

06:42
    Vyloučen Coburn (PHI) za držení hole.

07:05
    Letang pálil střelu na teč, ale Malkin jeho pobídku nevyužil.

08:05
    A máme tady obrat v utkání! Po rychlé přesilovkové akci se prosazuje střelou z první MATT NISKANEN a dává tak svému týmu jednobrankové vedení! Asistence: Sidney Crosby.

09:20
    Flyers se snaží oklepat z rychle ztraceného náskoku. Zakázané uvolnění hostí.

09:33
    Jágr se snažil tečovat před brankou střelu Coburna, ale Fleury nemusel ani zasahovat.

10:35
    Druhá formace Flyers nyní zamotala hlavy bránícím Penguins, ale neujala se ani střela Briera, ani dorážka Voráčka.

11:27
    Coburn se prohnal po pravém křídle a servíroval před branku, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

12:19
    A bude se vylučovat. Na dvě minuty za vražení na hrazení putuje Coburn (PHI).

12:42
    Domácím se nepodařilo vyhodit, což okamžitě k přihrávce na Malkina využil Letang, ale jeho střela hned poté se skryla jen ve výstroji Bryzgalova.

12:48
    Flyers se osvobozují.

13:02
    Počet sil na ledě se vyrovná. Chris Kunitz (PIT) odchází pykat na dvě minuty za nedovolené bránění.

13:14
    Jágr si dělal prostor, ale poté jeho střela skončila jen v útrobách tribun.

13:28
    Bude se znova vylučovat a Flyers budou mít výhodu přesilovky 4 na 3. Na trestnou lavici za krosček odchází Orpik (PIT). Z přesilovky poté vzejde dvojnásobná početní výhoda.

13:52
    A nyní to bude již nefalšovaná přesilovka 5 na 3. Matt Cooke (PIT) odchází na dvě minuty za vysokou hůl.

13:58
    Jágrova střela skončila jen těsně vedle Fleuryho branky.

14:24
    Giroux pálil jen do tvrzeného skla za brankou.

15:06
    A přece jen se po velkém tlaku Flyers postarali o vyrovnání. Briere přehrál na Girouxa, který viděl připraveného KIMMA TIMOMENA a ten propálil vše, co mu stálo v cestě! Pokračuje přesilovka 5 na 4. Asistence: Claude Giroux, Daniel Briere.

15:52
    Tak to je neuvěřitelné! Philadelphia za necelou minutu otáčí stav utkání! Český útočník JAKUB VORÁČEK se po střele Simmondse dostal nejrychleji k odraženému kotouči a neomylně zakončil! Asistence: Wayne Simmonds, Scott Hartnell.

16:19
    Tak nevím, zda jsme na utkání házené či hokeje! MATT NISKANEN svoji druhou brankou v zápase opět srovnává stav. Rozhodčí se ještě museli poradit, zda kotouč trefil zadní konstrukci. Asistence: Sidney Crosby, Jevgenij Malkin.

16:58
    Vitale pálí pouze do nárameníků Bryzgalova.

17:29
    To snad není možné! Další, již třetí obrat v utkání! Po strkanici před brankou Flyers se nejlépe orientoval JORDAN STAAL, který zasunul přesně pod padajícím Bryzgalovem. Asistence: Eric Tangradi, Matt Cooke.

18:14
    Hned v další šanci se po vhazování ocitla dvojice Malkin - Crosby, ale Bryzgalov se štěstím jejich útok odrazil.

18:42
    Giroux opět napadal velice nebezpečně, ale Zbyněk Michálek jeho nájezdům odolal.

19:15
    Zakázané uvolnění Penguins.

19:43
    Vitale se pokoušel překvapit ruského brankáře ve službách Flyers, ale ten byl nyní připraven. Zakázané uvolnění Flyers.

20:00

Viděli jsme neuvěřitelnou první třetinu. Bylo vystřeleno 26 střel, padlo 7 branek, byli jsme svědky třech obratů v utkání a skóre po první třetině je 3:4. Na velký počet branek jsme v této sérii zvyklí a uvidíme, čeho se dočkáme v druhé třetině. Utkání je sladkou podívanou pro nezaujatého diváka, ale den otevřených dveří v obraně obou celků určitě dělá starosti trenérům. Druhá třetina začne cca ve 2:40.

20:01

20:34
    Malkin pálil vedle Bryzaglovovi branky, ale tlak Pitts v přesilovce trvá.

21:08
    Malkin se ve strkanici před brankou málem prosadil, chybělo kousek štěstí a bylo to 5:3!

22:00
    Simmonds vypíchl kotouč a uháněl po pravém křídle na Fleuryho, ale jeho střela bekhendem nemohla překvapit brankáře hostí.

22:09
    Dany Briere se z mezikruží neprosadil. Hned nato pálil Schenn, ale Fleury vyšvihl svou lapačku velice rychle.

22:42
    Jaromír Jágr svým typickým vybruslením podél branky Fleurym se snažil zasunout kotouč za brankáře hostí, ale nepovedlo se!

22:51
    Vyloučen Giroux (PHI) na dvě minuty za vysokou hůl.

23:07
    Hostům stačilo jen několik sekund na využití přesilové hry a zvyšují svůj náskok na dvě branky! Sullivan přihrál na Crosbyho, jenž našel připraveného CHRISE LETANGA a ten ranou zápěstím trefil přesně šibenici branky Bryzgalova! Asistence: Sidney Crosby, Steve Sullivan.

23:07
    Na straně Flyers dochází ke střídání brankářů! Bryzgalov přenechal místo Bobrovskymu!

24:57
    Malkin ihned prověřil nového muže v brankovišti, ale ten ukázal, že je dostatečně rozhýbán.

25:20
    Letang se vyřítil jako blesk z levé strany, ale jeho bekhendový pokus plachtil nad.

25:32
    Bude se znova vylučovat a znova na straně Flyers. Za faul na pronikajícího Letanga si odsedí dvě minuty Grossmann (PHI).

26:06
    Giroux se málem dostal do úniku v oslabení, ale Sullivan na poslední chvíli jeho pokus znemožnil.

27:21
    A Penguins zvyšují svůj náskok již na tři branky! Neal dostal přihrávku od Letanga a zkušeně si počkal na najíždějícího JORDANA STAALA, který střelou z první dává svůj druhý gól v zápase! Asistence: James Neal, Chris Letang.

27:21
    Ve stejném čase timeout pro Flyers!

28:13
    Vyloučen opět hráč Flyers Carle (PHI) na dvě minuty za držení hole.

28:18
    Philadelphia se okamžitě osvobodila.

29:15
    Claude Giroux bojoval jako lev a nakonec dostal kotouč ze třetiny. Poté ho však opět zavezl Crosby, který našel Malkina a ten pálil do Bobrovskeho.

30:00
    Flyers se zatím statečně a srdnatě brání.

30:13

30:40
    Flyers se sráží sami zbytečnými fauly. Na dvě minuty za hrubost odchází Read (PHI).

30:55
    Tak to už je s Flyers velice kritické! STEVE SULLIVAN vzal kotouč za bránou a doslova projel celé hřiště jako nůž máslem. Asistence: Marc-André Fleury.

32:01
    Giroux byl v obrovské šanci na vyrovnání, ale byl faulován! Avšak nakonec se vylučuje na obou stranách a bude se hrát 4 na 4.

32:19
    Crosby se protáhl kolem brány, ale jeho obstřel nevyšel.

32:57
    Jágr nenašel Coburna a tak Flyers začínají opět u své svatyně.

33:28
    Kotouč po střele Coburna je mimo hru.

33:55
    Flyers se nemohou dostat na dostřel Fleuryho.

34:27
    Nyní měli domácí velkou šanci na snížení, ale střela Wellwooda po přihrávce od Hartnella skončila jen těsně nad!

34:59
    Ale hned po šanci Philadelphie se Pitts ujímají již pětibrankového vedení! Malkinovo skvělé napadání Coburna využil Kunitz k přihrávce na zcela volného PASCALA DUPUISE před brankou a ten zavěsil po stylu velkých střelců. Asistence: Chris Kunitz,.

35:40
    Cooke se málem prosadil, ale jeho střele scházela větší razance.

36:03
    Velmi kritický stav vyhlašuje Philadelphia! Po prostrčení od Cooka se do úniku dostal JORDAN STAAL, jenž vystřelil nad rameno Bobrovskeho a zkompletoval tak svůj první hattrick ve Stanley Cupu ve své kariéře! Asistence: Matt Cooke.

36:43
    Uvidíme další přesilovku Pitts. Rinaldo (PHI) nevybíravě narazil a zákeřně poté jej udeřil pěstí do zátylku zezadu Zbyňka Michálka a dostává tak trest 2+2 za krosček a hrubost. Šance pro Pittsburgh o dosažení magické hranice 10 branek.

37:15
    Malkin vypálil a po jeho palbě měl desátý kousek na holi Crosby, ale ten vyhnutí se Bobrovskimu nezakončil přesně!

38:16
    Letangova pobídka k teči skončila nevyužita.

39:05
    Malkin se po pohledné kombinaci dostal k zakončení. Byl však příliš v úhlu a tak zakončil jen do Bobrovskiho.

39:14
    Kunitz střílel z první do výstroje brankáře domácích.

40:00

Druhá třetina nám přinesla o dvě branky méně než ta první, ale na rozdíl od první padly všechny do branky, jenž hájili brankáři v oranžovém. Pitts vedou po druhé periodě o šest branek a snížení a přesun série na domácí led by jim již neměl utéci. Poslední část začne přibližně v 3:45.

40:01

40:37
    Je vidno, že ani jeden z týmů již nebude nijak zvláště plýtvat silami pro další utkání v Pittsbughu, které nás s největší pravděpodobností čeká. To již vycítili také domácí fanoušci, kteří ve velkém opustili halu po druhé periodě.

42:26
    Týmy se soustředí na střední pásmo, kde se odehrává prozatím nejvíce soubojů.

43:09
    Crosby nyní kroužil v pásmu Flyers, ale jeho bekhendový rádoby střela skončila na plexiskle.

43:53
    Od začátku třetiny se poprvé přerušuje. Pittsburgh zahrál na icing.

44:04
    A magická hranice deseti branek byla právě dosažena! Chris Kunitz zachytil kotouč a vypálil ho po Bobrovskim, jenž vyrazil před najíždějícího JEVGENIJE MALKINA a ten zavěsil! Kdo ví, jakým stylem se platí desátý gól v utkání NHL v Pittsburghu. Asistence: Chris Kunitz.

44:54
    Oddechový čas pro hosty.

45:08
    Simmonds měl nyní na hokejce kosmetickou úpravu skóre, ale kotouč si tělem nepokryl.

45:52
    Schenn vymyslel velice pěknou a chytrou přihrávku na Coburna, kterého skvěle vychytal Fleury!

46:20
    V podstatě se přerušuje jen v těch nejdůležitějších momentech a utkání se jen dohrává víceméně z povinnosti.

48:10
    Flyers nyní operují za brankou Fleuryho.

48:18
    Rána Coburna končí někde na tribuně. Komerční pauza.

48:48
    A je tady to, co se dalo očekávat. Strkanice mezi Kubinou a Cookem. Bitka z této potyčky sice nevzešla, ale Cooke byl poslán do kabin. Rozhodčí právě řeší tresty v boxu časoměřičů.

48:48
    Vyloučeni na dvě minuty Kubina (PHI) za krosček. Simmonds (PHI) do konce utkání za hrubost. Cooke (PHI) do konce utkání za hrubost.

49:20
    Pokračuje se v 5 na obou stranách.

49:54
    Offside Pitts.

50:12
    Voráček pronikl do pásma a našel Briera, který ho chtěl znova najít za brankou, ale jeho úmysly zhatila obrana Pitts. Komerční pauza.

50:36
    Kennedy se snažil proskočit mezi obránce Philadelhpie, ale ti mu to neumožnili. Poté následuje offside Flyers.

51:14
    Jágr našel Girouxa před brankou, ale jeho tečovaný pokus s poklidem vyrazil dnes skoro bezchybný Fleury.

52:26
    Malkin se proháčkoval šikovností až k Bobrovskymu, ale ten nemusel zasahovat.

53:40
    Icing Pitts.

54:09
    Flyers svádí boje za brankou Fleuryho.

55:00
    Rozhodčí se snaží co nejméně přerušovat. Flyers nyní zakládají útok.

55:37
    Poslední komerční pauza v utkání.

56:10
    Talbot zachytil odražený kotouč a pálil po Fleurym, ale jeho pokus šel příliš vysoko.

56:55
    Philadelphia operovala v útočném pásmu bezúspěšně.

57:31
    Flyers se usadili v pásmu, ale opět nedokázali z optického tlaku nic vytěžit.

58:01
    Do konce utkání zbývají odehrát již jen dvě minuty.

59:01
    Flyers si hrají s kotoučem na polovině Pitts, ale v podstatě ani nemají snahu s výsledkem cokoli udělat.

60:00

Utkání tedy skončilo vysokým vítězstvím Pittsburghu v poměru 10:3. Závěrečná část přinesla již pouze dohru a ještě jednu branku, jež vsítil Malkin. Série se tedy za stavu 3:1 pro Philadelphii přesouvá zpět do Pittsburghu, kde se odehraje pátý zápas. Já Vám přeji ničím nerušené brzké dobré čtvrteční ráno. (04:22:05)

Dominik Tobola

Góly a asistencie: 2. Giroux (Jágr, Simmonds), 16. Timonen (Giroux, Briere), 16. Voráček (Simmonds, Hartnell) - 4. Malkin (Dupuis), 9. Niskanen (Crosby), 17. Niskanen (Crosby, Malkin), 18. Staal (Tangradi, Cooke), 24. Letang (Crosby, Sullivan), 28. Staal (Neal, Letang), 31. Sullivan (Fleury), 35. Dupuis (Kunitz), 37. Staal (Cooke), 45. Malkin (Kunitz)

Philadelphia Flyers: Bryzgalov (24. Bobrovsky) - Carle, Timonen, Grossmann, Coburn, Bourdon, Lilja - Jágr, Giroux, Hartnell, Voráček, Briere, Schenn, Simmonds, Wellwood, Read, Rinaldo, Couturier, Talbot.